Jump to content

Moto Zajednica

QJ MOTOR

Recommended Posts

  • Drug član, 1478 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
7 minutes ago, Rider000 said:

Kinezima jos predstoji par godina da se dokazu... 

Kad se budu dokazali - više neće biti toliko jeftiniji u odnosu na konkurenciju. Biće ista stvar kao što se desilo sa mobilnim telefonima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ja sam uzeo QJ u Kimku zato što znam kako rade, koliko su ozbiljni i kako se ophode prema kupcima. I znam da imaju delove, i što nemaju, stiže u dve nedelje. 

QJ je ozbiljna firma, ko je pogledao video iz fabrike sve mu je jasno. Tu nema dalje. 3000 zaposlenih, svaki šraf, svaki var ručno pregledan, svaka plastika pregledana. Svaki motor testiran pre izlaska u prodaju. 

Mislim da je to dovoljno ozbiljno. 

Drug je udario trijumfa, čekao je delove dva meseca iz Engleske. Nema tu pravila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
27 minutes ago, boza_kg said:

Mali problem je što se motori više  ne prave da traju po 20+ godina. Dal ćeš 2043-će moći da kupiš TFT displey ili  LED far? Teško.

Idi u Plattner traži membranu za karaburator za FZS1000... Da vidiš odgovor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Membrana je drugo, to je prost deo. Može da stoji u nekom ćošku dugo dugo. Šta sutra sa novim motorima koji su puni tehnologije i čipova? Šta će od tehnologija i softvera da bude aktuelno za 20god, niko to sad ne zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1478 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
17 minutes ago, Rider000 said:

Upravo to. Pa i sada su tu negde sa cenama nisu bas mnogo jeftiniji...

Pa zavisi koji model. Recimo Honda CRF 300 Rally je 7200 eur trenutno. Voge 300 Rally , koji je direktna konkurencija, vrlo sličan motor je 4200 (4000 bio na sajmu) . Nije mala razlika. Da ne ulazimo u detalje i to što mnogi kažu da je čak i malo jači i ima bolje ogibljenje. Ali na strani Honde je legendarna pouzdanost i kvalitet. Evo, ima ih već kod nas, pa ćemo videti. Ima i tema na forumu o tom modelu sa više detalja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 minutes ago, boza_kg said:

Membrana je drugo, to je prost deo. Može da stoji u nekom ćošku dugo dugo. Šta sutra sa novim motorima koji su puni tehnologije i čipova? Šta će od tehnologija i softvera da bude aktuelno za 20god, niko to sad ne zna.

E baš zato što je prost deo - a nema! 

Šta će s ostalim biti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4433 postova

Bitno je da ih ima na sajtovima za delove, i ovako se isplati sam narucivati. E sad ne znam koliko ima tih sitnih delova za kineske motocikle van servisnih kuca, na sajtovima tipa Wemoto i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4433 postova
11 minutes ago, živke said:

Pa zavisi koji model. Recimo Honda CRF 300 Rally je 7200 eur trenutno. Voge 300 Rally , koji je direktna konkurencija, vrlo sličan motor je 4200 (4000 bio na sajmu) . Nije mala razlika. Da ne ulazimo u detalje i to što mnogi kažu da je čak i malo jači i ima bolje ogibljenje. Ali na strani Honde je legendarna pouzdanost i kvalitet. Evo, ima ih već kod nas, pa ćemo videti. Ima i tema na forumu o tom modelu sa više detalja.

Istina, razlika je poprilicno velika. Na strani Honde je pouzdanost a to pokazuje i ovaj servisni interval:
zooVXPm.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Piaggio je pre neku godinu tužio kineskog proizvođača zbog plagiranja Vespe. I dobio parnicu i visoke odštete. A danas recimo, kinezi su vlasnici licence za Piaggio HPE motor, pošto su takav dil napravili sa Italijanima - 5 godina ekskluzivne proizvodnje, i onda mogu da raspolažu dalje, ugrađuju ga u svoje modele, kako hoće.

Sve u svemu, te igre moći običan čovek više ne može ni da pohvata. A ni ne mora. Šta ga briga na kraju krajeva. Kupac treba da gleda da pazari ono što njemu odgovara, iz bilo kog razloga, i to mu je to.

Pa sad ulaze u to kolo i jači brendovi. Poslednji dokaz je CF/KTM vs. Augusta koja je morala da prekine proizvodnju njihovog Lacky 5.5 motora. Nakon komentara glavešine KTM-a da nema svrhe praviti takav motor CF je reagovao i motor je povučen iz proizvodnje. Sad je i Yamaha krenula putem spajanja sa kinezima…

 

prosto svi smo mi komunisti! :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
pre 3 minuta, Motorcyclist je napisao:

Istina, razlika je poprilicno velika. Na strani Honde je pouzdanost a to pokazuje i ovaj servisni interval:
zooVXPm.png

Stelovanje ventila, na 5.000km, znaci 2 puta u sezoni... A za nekog i 3:jee:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 20 minuta, boza_kg je napisao:

Šta sutra sa novim motorima koji su puni tehnologije i čipova? Šta će od tehnologija i softvera da bude aktuelno za 20god, niko to sad ne zna.

e219f027be090b6f2e99ae2249c0a621.jpg.8f30a41be3d07478f2108382dd180a3c.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1478 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
12 minutes ago, Rider000 said:

Stelovanje ventila, na 5.000km, znaci 2 puta u sezoni... A za nekog i 3:jee:

 

Provera, ne nužno i štelovanje.
Naravno da ima razloga zašto je jeftiniji. Ali ovo nije nešto što bi mene lično odvratilo od kupovine ovog motora. Ne znam kako je kod Voge, ali na nekim modelima je baš jednostavno i lako proveriti zazore ventila. Ulje svakako menjam na 5 - 6 hiljada iako kod mene u servisnoj piše 10k.

Kao što rekoh, dva drugara su ih uzela kao drugi motor namenjen 80% za vožnje van puta. Ja nikako da stignem da malo ozbiljnije isprobam jedan od njih. Pisaće se svakako o iskustvima u temi za model, ispratite narednih godina :)

edit: Odosmo u off , izvinjavam se. Pišite tamo u temi ako vas nešto zanima.

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 618 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 16 minuta, Motorcyclist je napisao:

Istina, razlika je poprilicno velika. Na strani Honde je pouzdanost a to pokazuje i ovaj servisni interval:
zooVXPm.png

Nisam siguran koliko je provera ventila zaista neophodna na 5.000km i sklon sam da poverujem da je taj period naveden da bi se od kupca uzelo još novca kroz kasnije održavanje što nižu nabavnu cenu čini prilično diskutabilnom, ali možda i grešim. Proizvođač verovatno zna bolje :)

 

Kako si uspeo da pronađeš korisničko uputstvo na španskom btw? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4433 postova
Just now, Urban Rider said:

Nisam siguran koliko je provera ventila zaista neophodna na 5.000km i sklon sam da poverujem da je taj period naveden da bi se od kupca uzelo još novca kroz kasnije održavanje što nižu nabavnu cenu čini prilično diskutabilnom, ali možda i grešim. Proizvođač verovatno zna bolje :)

 

Kako si uspeo da pronađeš korisničko uputstvo na španskom btw? :)

Znam znanje :jee: Na jednom YT kanalu.

Na vecini motocikala je ta provera uglavnom blizu duplog od onog sto navede fabrika, u krajnjem slucaju 50% vise, naravno u zavisnosti kako vozite. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4433 postova
37 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Honda ima pločice, Voge verovatno matica/šraf... Te je time prostije ali mora češće provera. 

Pretpostavio sam ali i pored toga mislim da je kratak interval. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Zašto? Jer sam za VFR 800 '98 uzeo online katalog i uzeo brojeve šrafića, gumica, sve gluposti i sitnice i poslao email uvozniku, i on mi rekao "ima, stiže tad i tad i toliko para

i to već postaje problematično,zavisi kako koji proizvođač ima obavezu da pravi delove a posle šta zaostane.

Kawasaki recimo posle 40 godina briše motor iz evidencije ko da nije ni postojao a mislim da je obaveza 25 godina-Onda ti preostaje da ti nađeš šifre  delova pošalješ dileru ali onda on ne odgovara da li je to taj deo a deo u 99.9 % slučajeva više ne postoji kod dilera,eventualno negde sa strane ga naći.

KLe je bio extremno rasprostavvljen pa više niko nepravi ni u aftermarketu vizire za njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Hehe. Ko u Hondi i Kavasakiju razmišlja o tome da će neko da vozi motor 30-40 godina. Ima, ali su to ljudi koji pored tog motora imaju još jedan nov, a ovaj prvi im je "ljubav". Pa to samo ima kod nas i zemljama kao našoj. Mi kad kupimo motor 2005-6 godište to je "kao nov"... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 618 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@sasa ns 1 Ne znam kakav je slučaj sa drugim dilerima, ali Royal Enfield Srbija npr. nema apsolutno nikakav lager rezervnih delova. Kada sam zimus parkirao motor u garaži, nisam spustio kickstand do kraja i naslonio sam ga na stub, na ručicu kvačila, koja je naravno pukla jer nije predviđena za to. Zamensku sam čekao skoro 3 meseca jer je nisu imali na lageru. Kada je napokon stigla, umesto da se izvine, rekli su mi da ne mogu da očekujem od njih da poruče rezervni deo samo za mene i da, ako mi se ne sviđa kako rade, mogu da održavam motor u Budimpešti. I ja budala otišao posle toga kod njih ponovo...

  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
6 minutes ago, Urban Rider said:

@sasa ns 1 Ne znam kakav je slučaj sa drugim dilerima, ali Royal Enfield Srbija npr. nema apsolutno nikakav lager rezervnih delova. Kada sam zimus parkirao motor u garaži, nisam spustio kickstand do kraja i naslonio sam ga na stub, na ručicu kvačila, koja je naravno pukla jer nije predviđena za to. Zamensku sam čekao skoro 3 meseca jer je nisu imali na lageru. Kada je napokon stigla, umesto da se izvine, rekli su mi da ne mogu da očekujem od njih da poruče rezervni deo samo za mene i da, ako mi se ne sviđa kako rade, mogu da održavam motor u Budimpešti. I ja budala otišao posle toga kod njih ponovo...

Kako da ti objasnim... Napišeš to tamo u temi. Pa onda neko ko i razmišlja da kupi taj motor zna šta da očekuje. 

A isto tako sam siguran da svi saloni i te kako prate ovaj forum. Pa nek pročita neko šta njegov kupac ima da kaže o njima, pa nek popriča sa svojim zaposlenim... A da li šteti reputaciji brenda?! Pa evo meni je dovoljno da ne razmišljam onda o RE...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 618 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Andrej_Hotstepper Pazi, sve ovo sam im već rekao tako da nemaju potrebe da čitaju to ovde, a da li je to nešto promenilo? Apsolutno ništa :) Zaposleni su tu najmanje krivi, kriva je pogrešna poslovna politika koje oni moraju da se pridržavaju... ali da ne idemo u off. Nadam se da kolege koje se odluče da kupe QJ neće imati ovako loše iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Honda ima pločice, Voge verovatno matica/šraf... Te je time prostije ali mora češće provera. 
I Voge ima pločice. Ne znam iz kog uputstva je ta slika, kod mene piše kontrola na 20000 km.
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja