Jump to content

Moto Zajednica

QJ MOTOR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
On 20. 10. 2023. at 18:56, mick je napisao:

Ako gledaš komfor za dvoje onda je pametnija kupovina 700X ili čak 800SX.Oni su baš pravljeni za dvoje. SVT je više lone rider sistem...

Pa 700x je fizički ista stvar kao 550x. Mada bih sad svakako išao na varijantu 550x jer mi znači što je jeftiniji. Malo sam pauzirao priču jer sam imao neki peh sa kolima (pokupio kera na autoputu pri 150km/h), pa imam poprilično veliki trošak da to saniram, a bio sam u fazonu da čak i kaparišem SRT550x odmah. Moram ipak malo pričekati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre sat vremena, bakica je napisao:

(pokupio kera na autoputu pri 150km/h)

Pre 10tak dana zamalo da isto prodjem, veliki vučijak se šeta po autoputu, malo je falilo da ga pokupim. 

 

Ja mislim da je sada najbolji trenutak za kupovinu kineskih motora, resili su da ozbiljno ulete na trziste i sigurno nisu nekvalitetniji od dugogodisnjih brendova, a dosta su jeftiniji. Kad se za neku godinu dokazu u kvalitetu (a dokazace se sigurno), cene ce im se izjednaciti sa japancima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za neku godinu, 2035. se pominje kao kraj prodaje SUS motora,  pitanje je šta će biti aktuelno, koliko li će gorivo da košta i svašta nešto.

A dugoročno gledano, svi smo ionako mrtvi, treba gledati na kraće rokove :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

U Singapuru, licenca za privatan auto - 100.000 $, u Pekingu, može samo 10.000 novih registracija godišnje, dobitnici se izvlače lutrijom... nije da nema rešenja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4438 postova
5 hours ago, boza_kg said:

Za neku godinu, 2035. se pominje kao kraj prodaje SUS motora,  pitanje je šta će biti aktuelno, koliko li će gorivo da košta i svašta nešto.

A dugoročno gledano, svi smo ionako mrtvi, treba gledati na kraće rokove :)

To je ono kao sto sam slusao u osnovnoj kako ce nafte nestati za 50 godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1607 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
3 hours ago, boza_kg said:

Pa nije još prošlo 50 godina ;)

Jedne SAD sa svojih 50 država godišnje pogore više od svih paprati sveta koje su zatrpale tektonske promene, a za koje su nas, naravno lažno, učili u školi da je od tih posebnih paprati nastala nafta i da je to ograničen resurs.

 

Nafta nastaje od visokog pritiska i temperature u slojevima bliskim jezgru zemljine kore, to su uslovi slični onima u autoklavu i daleko je od neobnovljivog izvora energije. Sad upitno je da li je veća potrošnja ili proizvodnja sirove nafte na godišnjem nivou, jer je glad za ovim energentom ogromna, ali da je neobnovljiv izvor, kako nas godinama lažu, naravno da nije.

 

9 hours ago, aca-pn said:

Ja mislim da je sada najbolji trenutak za kupovinu kineskih motora, resili su da ozbiljno ulete na trziste i sigurno nisu nekvalitetniji od dugogodisnjih brendova, a dosta su jeftiniji. Kad se za neku godinu dokazu u kvalitetu (a dokazace se sigurno), cene ce im se izjednaciti sa japancima.

Slažem se, a i da nisu pouzdani poput japanaca, većina ovih kineskih brendova daje garanciju po 5 godina, tako da nema brige, a novo je ipak novo.

 

Kad se prodaju zalihe stroma 650, većini Srbije koja može da priušti sebi nov motor će samo kinezi biti u glavi, jer do 8-9 000 evra može da se uzme lep putni motor.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X

Dal će biti delova za 30 godina,nešto mi ni nije važno.To samo mi u srbistanu vozimo motore 15+ godina.Vreme je da pocnemo da razmisljamo drugacije.A kinezi ozbiljno rade sve čega se prihvate,rešili da budu No1 u svemu i verujem da ce uspeti u tome.A ako udju sa auto industrijom u EU i ameriku,pogasice sve ove evropske brendove.Gledao sam po rusiji i ruskim sajtovima šta se sve vozi i kakva su im kola-ostao sam bez teksta.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2472 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
18 hours ago, milomir22 said:

 

Slažem se, a i da nisu pouzdani poput japanaca, većina ovih kineskih brendova daje garanciju po 5 godina, tako da nema brige, a novo je ipak novo.

 

 

.. Gledam ti ja ovih dana sve i svašta.. 

I nove i polovne, i dao bi pare i ne bi... No svakako ne žurim... 

I u naletu listanja oglasa vidim nov CFMOTO 700mt.. Cena veoma povoljna. I ajde ja to da vidim.

I dalje to nije za mene. 

Imao sam VFR800 '98, koji je imao 100 i ne znam koliko hiljada na satu, i dam glavu da će da sulutira kineskoj zastavi kad ovog CFa budu spuštali u raku na otpadu... 

 

Kad treba svoje novce da izbrojim ja volim da vidim da je to proizvod.

QJ nisam išao da vidim. Voleo bi da grešim. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

Imao sam VFR800 '98, koji je imao 100 i ne znam koliko hiljada na satu, i dam glavu da će da sulutira kineskoj zastavi kad ovog CFa budu spuštali u raku na otpadu

Nesto mislim da ce taj da salutira bilo kojoj zastavi proizvedenoj od 2010 npr pa na ovamo (+/- par godina) Ne prave se vise takvi motori,pri tom mislim na sve svetske proizvodjace,ne isplati im se

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Meni se taj 700mt bas svideo, naravno daleko je od 800mt ali je i cenom daleko ispod njega.

Na kraju se sve svede koliko para toliko muzike +20-30% na ime kod zvucniji brendova

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I više. Bar što se skutera tiče (ko o čemu, baba o uštipcima), za slične po k-kama, novi kinezi su jeftiniji 35% (Kymco Xciting recimo), i do 45% (BMW C400). Malo li je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
Pre 3 sati, boza_kg je napisao:

Al ne treba mi motor. Ne slaže mi se uz statement & personality :)

Не знаш док не пробаш. Можда постанеш озбиљан бајкер. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

.. Gledam ti ja ovih dana sve i svašta.. 

I nove i polovne, i dao bi pare i ne bi... No svakako ne žurim... 

I u naletu listanja oglasa vidim nov CFMOTO 700mt.. Cena veoma povoljna. I ajde ja to da vidim.

I dalje to nije za mene. 

Imao sam VFR800 '98, koji je imao 100 i ne znam koliko hiljada na satu, i dam glavu da će da sulutira kineskoj zastavi kad ovog CFa budu spuštali u raku na otpadu... 

 

Kad treba svoje novce da izbrojim ja volim da vidim da je to proizvod.

QJ nisam išao da vidim. Voleo bi da grešim. 

Не дам паре више за име ником. Отишао, пробао, ево 3.000 км, презадовољан. Нећу хонди 2.000 Еура да дам више за ЦБ500 нема шансе. Па јер од злата? Го ко пиштољ...

Шта сад, нико не зна да прави моторе, само Јапанци? Да га возим 20 година и то нећу. Технологија се мења, има увек новитета. Па не живимо више у време када је веш машина трајала 30 година. Тако ни мотоцикли. 4-5 година па нов. И не могу да возим више мотор стар 15-20 година, нећу... Види се да ли је квалитет или не, да се не лажемо... Нико није глуп, али се по мало праве луди људи...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2472 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
21 minutes ago, BaneNS said:

Не дам паре више за име ником. Отишао, пробао, ево 3.000 км, презадовољан. Нећу хонди 2.000 Еура да дам више за ЦБ500 нема шансе. Па јер од злата? Го ко пиштољ...

Шта сад, нико не зна да прави моторе, само Јапанци? Да га возим 20 година и то нећу. Технологија се мења, има увек новитета. Па не живимо више у време када је веш машина трајала 30 година. Тако ни мотоцикли. 4-5 година па нов. И не могу да возим више мотор стар 15-20 година, нећу... Види се да ли је квалитет или не, да се не лажемо... Нико није глуп, али се по мало праве луди људи...

Apsolutno se slažem. 

Time vođen sam i otišao da vidim motor. I taj CFMoto nije za mene... 

Dalje neću u ovoj temi dok ne bude njegova tema. 

QJ želim da verujem da je bolji, nisam još ni jednom prišao izbliza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Али тај CF није ни сличан тип мотора као мој 550X.  Више је као CBF600, sport turing.

Мотор је доста мањи, точкови 17, ливене фелне, ниже се седи. За двоје чупаво за даљи пут.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

.. Gledam ti ja ovih dana sve i svašta.. 

I nove i polovne, i dao bi pare i ne bi... No svakako ne žurim... 

I u naletu listanja oglasa vidim nov CFMOTO 700mt.. Cena veoma povoljna. I ajde ja to da vidim.

I dalje to nije za mene. 

Imao sam VFR800 '98, koji je imao 100 i ne znam koliko hiljada na satu, i dam glavu da će da sulutira kineskoj zastavi kad ovog CFa budu spuštali u raku na otpadu... 

 

Kad treba svoje novce da izbrojim ja volim da vidim da je to proizvod.

QJ nisam išao da vidim. Voleo bi da grešim. 

Kupi isto što i bata, samo neku veseliju boju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Imao sam VFR800 '98, koji je imao 100 i ne znam koliko hiljada na satu, i dam glavu da će da sulutira kineskoj zastavi kad ovog CFa budu spuštali u raku.

Stalno iste priče, postalo je već dosadno. Uporedi novu Hondu sa tom starom, i biće isti ili sličan zaključak kao CFMoto. 

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja