Jump to content

Moto Zajednica

QJ MOTOR

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 379 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
46 minutes ago, cezarpa said:

Samo servisna podrska.Moze kvalitet da bude osrednji,ali ako ima rez.delova i servisa da poprave,sve je prihvatljivo.

Nešto kao Tomos svojevremeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 281 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Boža je potpuno u pravu, treba porediti ono što trenutno nude Japanci i Kinezi, ne sa onim što je bilo krajem prošlog i početkom ovog milenijuma. 

Sam vozim Hondu Jazz 2006. neće ona nigde dok ne istruli, nikad me nije ostavila. Kupim proletos cb500x vođen iskustvom i tradicijom japanskih automobila u porodici. Ne deluje mi kao da novi kinezi nešto mnogo kaskaju za velikom četvorkom po završnoj obradi itd.

Drugo u ovom trenutku su cenom jako konkurentni, za te pare za koje sam uzeo cb dobijaš recimo qj svt650 koji treba da stigne svakog časa kod nas na tržište, od opreme mu fale maglenke i kofer. Grejači ručki i sedišta, štitnici ručki, skid plate, kreš barovi, centralni. Stavi to na papir i lako dođemo do dodatne cifre između soma i dva evropskih, zavisi koji brend gađaš.

Pisano je u raznim temama, pogotovo u skuteraškom podforumu koliko se kvalitet japanskih motocikala, prve Honde srozao. Satelis je po mom mišljenju više nego kompetentan čovek jer mu kroz ruke prođe stotine motocikala, što onih sa trake da ugradi opremu, što onih pohabanih. Ako recimo kod novog xadv imaš toliki pad u kvalitetu, a klot je 14k, ne vidim razlog ne dati šansu nekom Kinezu. Jedino što još stoji na strani Japanaca kod nas je postprodajna podrška, ali vreme će pokazati svoje, veći distributeri poput autoprometa ulaze u priču baš za ovaj QJ motor i čini se da su ozbiljno zagrizli.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Kvalitet proizvoda u auto i moto industriji je odavno opao. Najviše se to primeti kod velikih najvećih koji žive od imena i stare slave. Zato su trenutno kinezi ti koji su sve popularniji, sve ih više stiže na evropsko tržište. Sa kvalitetom su slični ako ne i isti kao ostali ali ti daju više za novac koji daješ. QJ koliko mi se čini ima dva uvoznika za Srbiju, tako da mi deluje kao najozbiljnija priča u poređenju sa ostalima, što bi mi bio najbitniji faktor. Cf ne bih ubrajao u ovo jer su oni već duži period kod nas na tržištu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kinezi su se odlično setili, koliko realno košta fabriku da ugrade crashbarove, štitnike ručica, skidplate  i nosač za kofer ? U odnosu na cenu celog motora vrlo malo, a kupcu mnogo znači što ne mora da kupuje skupu aftermarket opremu.  Izlečili su dečije bolesti, porazili na kvalitetu i verujem da im je kvalitet danas kao kod Japanaca, a cena osetno manja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Рекао бих да је цена реална. Пре 2 године старом 650 је био 6.800 Еура, версис 650 6.900, вулкан 6.500... Да не набрајам. То им је и реална цена. 

8.700 Еура за стром је ван памети. ЦВ500 је био 5.800 Еура, сада је 7.800. О скутерима нећу, пошто то тек није реално. 

Ја сам купио 2021 у фебруару Киу сид нову за 13.600 Еура, сада је 19.900... 

Па ко је ту луд?

Сви познати брендови мотоцикала су дигли цену за 1.000-1.500 Еура, плус дилери зараду за неких 500 и ето поскупљења. А квалитет лошији...

А сад да причамо о половњацима? НЦ750 2018 7.500 Еура. Ма дај... Ван памети. Мотори стари 10 и више година од 4 до 6.000 Еура. 30% мање него нови. 

И сад ја да размишљам шта ћу купити? Не размишљам, Кинеза са 4 године гаранције, за реалне новце. И крај...

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1608 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
7 hours ago, Patriota said:

Nesto mislim da ce taj da salutira bilo kojoj zastavi proizvedenoj od 2010 npr pa na ovamo (+/- par godina) Ne prave se vise takvi motori,pri tom mislim na sve svetske proizvodjace,ne isplati im se

Honda vfr sa zupčanicima, cb 1300, banditi 600, 650, 1200, 1250, yamaha xjr 1300,... Neuništive rage, ali taj tip motora se više ne pravi, niti će. Sada smo u sferi tačskrina, gedžeta, tft-a,...

 

Da ne ispadne da navijam, ali mislim da su na tržištu trenutno sa cenom realni suzuki gsxs 1000 gt (oko 13 300 evra sa popustom i hayabusa oko 16 000 evra-i to mislim na ova 2 modela, ne na suzukijevu gamu motocikala), ovo ostalo haos. Pa i novi strom 800 je preskup.

 

Honda na staroj slavi, versys 1000 je isto papren, doduše nakrcan je tehnologijom i opremom, ali papren, kao i ostali kawini modeli, yamaha isto skupa, suzuki takodje,...

 

Ako bih odrešio kesu za novo (a mora novo jer se tek polovni japanci ne isplate, a polovno ne bih ništa drugo kupio do japanca), kinezi su trenutno realan izbor, mada ih, iskreno, nikada nisam voleo, ali sila zakon menja, a ne mogu doveka da teram uljaru 600 iz 2001. sa ko zna koliko predjenih hiljada km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pored tog centralnog jos jedna stvar koja me izludjuje kod japanaca su i neudobna sedista, a onda uvaljuju neka konfort sedista za masne pare ili moras da presvlacis na novom motoru sediste.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Па зависи којег. Ето ког QJ (и Бенелија) имаш све, а CF се сад обезобразио па код MT700 нема ни централни ни ролбар. А нисам сигуран да сам видео припрему за кофере. 

Тј исправка, модел 800X исто нема ништа... Тај што је 7.500 у Кимку је го ко пиштољ. Са опремом дође око 9.000 Еура. Али опет, нема 800-тке без 11.000 Еура код конкуренције. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 57 minuta, BaneNS je napisao:

Па зависи којег. Ето ког QJ (и Бенелија) имаш све, а CF се сад обезобразио па код MT700 нема ни централни ни ролбар. А нисам сигуран да сам видео припрему за кофере. 

Тј исправка, модел 800X исто нема ништа... Тај што је 7.500 у Кимку је го ко пиштољ. Са опремом дође око 9.000 Еура. Али опет, нема 800-тке без 11.000 Еура код конкуренције. 

 

CF nikad nije imao opciju centralnog štendera što se tiče izvedbe 650MT a sad 700MT, takođe crashbar nikad nije bio standardna oprema. Vidim da ljudi nešto sad trzaju na taj 700MT a on je u stvari samo novija verzija 650MT...ram, i svi ostali delovi su isti osim displeja i 50cc+ sve ostalo je isto kao na 650MT. Tek od TRK502X je počelo bivati standard i crashbar i centralni. 502 recimo nema centralni...

 

800X je jaaako dobra kupovina za 7500e prosto je u ovom trenutku nemoguće naći slične karakteristike sa toliko opreme ispod 8k a da je nov motor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova
On 27. 10. 2023. at 22:18, vucko23 je napisao:

Grejači ručki i sedišta, štitnici ručki, skid plate, kreš barovi, centralni. Stavi to na papir i lako dođemo do dodatne cifre između soma i dva evropskih, zavisi koji brend gađaš

sve ovo nabrojano uključujući sva 3 kofera  i nosače za njih  u proizvodnji ne koštaju ni  150 evra -To što se prodaju po nekoj drugoj ceni je druga priča

Ja sam kao neki majstor pa znam cene materijala ,čak znam na koji se način prave i koferi i kolka je cena ABs plastike.To je sve na nivou od par evra

To navodim zbog toga što se ovde potežu argumenti kolko košta da se sve to kupi ako uzmeš japanca koji je klot.

Kinezi su odlučli da ulože dodatno to u motor da bi pospešili prodaju aa japanci da bi još dodatno zaradili.Kinezi su jednostavno primorani jer bi prodali mnogo manje motora da mora da se sve dokupljuje za hiljadarku.

mene ovde zanima šta sa ljudima kojima ne treba centralni ili grejači ili čak ni kofer a ima dosta i takvih-Kolko će ona da koštaju ti kinezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 281 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

@sasa ns 1 Sve napisano je iz ugla krajnjeg potrošača, a ne proizvođača. Mi na tu dodatnu opremu ne gledamo kao na 100-200 evra već dodajemo nule na obe strane intervala. 

Neko mora da se probije na tržište i konkuriše na taj način, ne zagovaram kineske motocikle, ali ajde par godina da prođe i onda da sudimo. Japanci su ranije stavljali centralne na gotovo sve putne i adventure motocikle, to ni ne gledam kao dodatnu opremu i stvarno je sramota jer se dodatno naplaćuje. 

Ko hoće klot ima i klot kineskih motora, ali u kategorijama gde ljudima nije ni potrebna dodatna oprema R-ovi, nejkedi... Činjenica je da većina ljudi koja gađa turing i adv segment ipak izdvoji popriličnu sumu nakon kupovine da napakuje motorin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
On 6. 1. 2024. at 21:11, DuleTs je napisao:

Skuter,

Qjmotor LTM 125, 

ima li ko kakvo iskustvo?

Uzeli za sestru u junu, ona odugovlacila sa polaganjem tako da je tek sad pred novu godinu isao na prvi servis nakon 1000km. Vozio sam ga ja dok ona nije polozila, fin skutercic. Trosi jako malo, moze da ide do 90km/h. Mana je mali gepek, ne moze da stane kaciga nikakva, samo ona kao za bajs, a za kofer moras da ugradis nosace jer fabricki nije predvidjen da ima kofer. Pitao u autoprometu sta da radim, kazu idi kod Sebe nece ti to uticati na garanciju. Ako te zanima jos nesto pitaj.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS
On 9/10/2023 at 11:23 PM, BaneNS said:

Eto malo slika... :)

Što se utisaka tiče, bez preterivanja, motor je fantastičan. 

Za tih 554 cc i 48 konja, motor ide neverovatno. Obzirom da sam prošle godine vozio Versys, tvrdim da nema razlike kako motor ide i povlači. Šestom sa 90, ubrza na 140 bez problema. Brže nisam hteo, a mogao je lagano. Trudim se da idem do 6000-6500 obrtaja max u periodu razrađivanja. Na 120 km/h je na oko 6000 obrtaja šestom. Kvačilo fantastično. 

Prednja kočnica je odlična, zadnja je posle nekih 100 km legla kako treba. 

Vozio sam drugovi Benelli, i po meni QJ bolje ide za 25% minimum. Pogotovu sa dvoje, gde se na ravnom ne vidi razlika u odnosu na vožnju kada sam sam na motoru (dvoje nismo išli po planinama).

Završna obrada je top. Sve je izuzetnog kvaliteta. Vozim se sa drugarima koji voze znatno skuplje motore, neki su ga i probali, a svi utisci su više nego pozitivni. 

Sreo sam čoveka koji je kupio ovaj motor u aprilu, kada se pojavio, sada na satu ima 12.500 km. Obišao je pola Evrope i opet je otišao na put. Kaže ni jedan jedini problem nije imao.

Nisam merio potrošnju, ali sam sipao pun rezervoar, prešao sam 350 km i još nije upalio rezervu. Rezerva je na oko 5 litara, tako kažu, a rezervar je 19.5. Javljam koja je potrošnja čim mi upali rezervu i naspem opet pun. 

Jako je udoban, žena kaže da joj je super, ne oseti rupe, motor samo pliva. Između mene i nje ima oko 7-10 cm razmaka. Dobio sam za 6.500 eura i kofer Shad 59x.

Motor se jako lako vozi, sam se obara u krivinama, težište mu je odlično, a i gume ima jedne od najkvalitetnijih. Samo jedna guma košta 19.000 u radnji. 

Po meni uz te 4 godine garancije, ovo je pun pogodak.  

PXL_20230910_133250447.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133153729.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

PXL_20230910_133145101.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133159232.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133132398.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133117173.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133303885.PORTRAIT.jpg

Jel tebe mozemo da vidimo i po snegu, Cara Lazara-pa kejom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Da li neko moze da podeli svoje iskustvo ako ima sa svt650x, motor sam video u salonu u temerinskoj, brutalno je uradjen.Obicno i benelli i srt700 i srt 800 lice jedni na druge, ovaj motor je nekako poseban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4440 postova
2 minutes ago, braca said:

Da li neko moze da podeli svoje iskustvo ako ima sa svt650x, motor sam video u salonu u temerinskoj, brutalno je uradjen.Obicno i benelli i srt700 i srt 800 lice jedni na druge, ovaj motor je nekako poseban.

Imas temu o ovom motoru na forumu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4440 postova
2 minutes ago, braca said:

Da li neko moze da podeli svoje iskustvo ako ima sa svt650x, motor sam video u salonu u temerinskoj, brutalno je uradjen.Obicno i benelli i srt700 i srt 800 lice jedni na druge, ovaj motor je nekako poseban.

Imas temu o ovom motoru na forumu. 

Kao i test
 

BJBIKERS.COM

Prošle godine predstavljen, QJMOTOR SVT650X privukao je mnogo pažnje zbog tri stvari: V2 agregata preuzetog iz Suzuki V-Strom 650

 

 

Ja se jos dvoumim da li ici u NS na test voznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Pregledao sam skoro sve recenzije, i pre nego sto je izasla na srpskom :.Grci su mislim prvi dobili motor i uradili recenziju...voleo bih da cujem iskustvo od nekog naseg brata odavde! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS
On 10/27/2023 at 7:46 PM, cezarpa said:

Samo servisna podrska.Moze kvalitet da bude osrednji,ali ako ima rez.delova i servisa da poprave,sve je prihvatljivo.

Garancija 4 godine, bez obzira na kilometrazu...znaci ako ga ne poprave u zakonski ogranicenom vremenskom intervalu, daju ti novi ili ti vracaju pare...tako da su obezbedili servis i rezervne delove, valjda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4440 postova
7 minutes ago, braca said:

Pregledao sam skoro sve recenzije, i pre nego sto je izasla na srpskom :.Grci su mislim prvi dobili motor i uradili recenziju...voleo bih da cujem iskustvo od nekog naseg brata odavde! :)

Pa eto ti postavio sam ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja