Jump to content

Moto Zajednica

QJ MOTOR

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Svako ima svoje misljenje, ja nisam strucnjak za ABS ali imao sam iskustva i na kolima i na motoru i to ili radi ili neradi kako treba. U mom slucaju je pri brzini od 90-100km na sat,  sam zakocio naglo prednji tocak je blokirao jer sam video svojim ocima ali me je inercija nosila napred svo vreme i ABS ni da bekne. Jos sam ga par puta testirao i bio u ovlascenom servisu gde su mi rekli radi ali moze se desiti da nekad ne ocita senzor, (to jednom nek ne ocita pa mozda mi i nebude vise ni trebao). Sve mi je bilo jasno pa sam po internetu poceo da kopam dublje testove ozbiljnijih vozaca koji su ga testirali duze vreme a ne dan dva tri i isto kazu da su imali situaciju da im se nije ukljucio i da umalo nisu se slupali. Tad sam video da im je to mana fabricka i dok je pod garancijom ne pipam nista a ako ostane i posle videcu sta cu u svakom slucaju vozim ga kao da nemam ABS i uzivam jer sam sad oprezniji. Ne moj meriti moj TRK sa tvojim 502 sistemom ABS -a nisu isti sigurno a svaki motor ima neku skoro manu pa ni ovaj nije savrsen. Voleo bih da probam ako budem od nekog mogao da uzmem isti 251 pa da uporedim u voznji. Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Veoma lepo izgleda ovaj SRV 550 ST, VEOMA lepo, još kad sam video naradžastu varijantu :staa2:

Prenos kaiš ?! 6 brzina, full led osvetljenje, lcd ''sat'' deluje jednostavan i ima sve što treba. Šta ja znam..... da neće neko meteora 350 možda ;D ;D ;D šalim se nebi ja ovog malog traktora menjao, još

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Jel na kraju neko kupio 550 X? Samo se prepirete šta je bolje, a ima li neko da je vozio Japanca pa sada vozi QJ. Interesuje me neko poređenje. Pošto sam kupio Agility 300 daju mi opciju da doplatim za 550 X. Pa se sada razmišljam. Opreme ima ludilo, čak i grejače sedišta i ručki... Ali kakva su iskustva vozača. Kako povlači sa dvoje, to mi je veoma bitno. 

Promenio član BaneNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Evo kako sam "završio" ovu sezonu, u potrazi sam za drugim motorom tu oko 500cc i gledao malo ovaj SRV 550 ST i Hondu Rebel 500. 

- Ono što me buni je to što negde piše da ima kaiš, a domaće demo vozilo koje se prodaje ima lanac.?!?!?

 

Nisam se interesovao toliko da zovem i tražim test vožnju još, čisto istraživanje online.

I moje iskustvo sa kinezima u raznim sferama tehnike, mi kaže da su uputstva štura, nepotpuna i da uvek ima varijacija......

Malo mi je bezveze taj izduv ali sve ostalo mi se sviđa na oko. I ja bi voleo da čujem koje utiske ukoliko ih neko ima mada mi se čini da je ovo sve još uvek novo i veoma retko.

Opet mi Rebel 500 nekako govori "Alo šta radiš to" :P

01f031306f0822fbbacc7a73fe8a3e2f.jpeg

Promenio član zZavarivach

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Znate da je agregat iz QJMoto 550 uzet za MV Agusta Lucky Explorer 5.5.

Mene interesuje koliko je stvarno razlika između iste konjaže, ali različitog obrtnog momenta. Da li je stvarno 51 Nm na 5.500 O/min toliko bolje od TRK502 obrtnog momenta od 45 Nm na 5.000 O/min.

 

U odnosu na TRK 502, QJ i MV Avgusta imaju taj refinisani agregat sa povećanom radnom zapreminom na 554 cmkoji daje 51 Nm na 5.500 O/min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 37 minuta, BaneNS je napisao:

Znate da je agregat iz QJMoto 550 uzet za MV Agusta Lucky Explorer 5.5.

Mene interesuje koliko je stvarno razlika između iste konjaže, ali različitog obrtnog momenta. Da li je stvarno 51 Nm na 5.500 O/min toliko bolje od TRK502 obrtnog momenta od 45 Nm na 5.000 O/min.

 

U odnosu na TRK 502, QJ i MV Avgusta imaju taj refinisani agregat sa povećanom radnom zapreminom na 554 cmkoji daje 51 Nm na 5.500 O/min.

Pozoveš AP i BO zakažeš probne vožnje i sam proceniš...šta god da ti neki od nas koji posedujemo nešto od gorenabrojanog kažemo biće da smo pristrasni. 

 

Moje neko mišljenje je da ako ima neke razlike 502 vs 550 to je minimalno  praktično neosetljivo u praksi. Razlika je samo u opremi i ugrađenim delovima koja ide u korist QJ-a.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Danas sam bio da probam motor. Po prilično elastičan agregat. Kvačilo me je oduševilo, toliko je mekano i precizno da sam iznenađen. 

Vozio sam do 130 km/h, lagano postiže tu brzinu. Šestom povlači kao od šale, kao i četvrtom sa 50. 

Napominjem da sam sam vozio a imam 100 kg. Ne znam kako bi išlo sa suvozačem, ali ne vidim da mu manjka snage. Ako bi ga uporedio sa Versysom možda je 10% slabiji, možda ni toliko. 

Sedenje je top, ispravljen si, a upravljivost je odlična po gradu. Kočenje je dobro. 

Šta mi se nije svidelo. Pa recimo možda malo jeftinije deluju plastike, da je displej malo veći, kao i vizir.

Za ostalo nemam zamerku, bar po ovoj kratkoj vožnji od par kilometara. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Bandit je lep motor. Ja sam danas podneo zahtev za neki manji kredit za 550X, tako da se nadam da ga imam do petka registrovanog, ako sve bude ok.

Pa ću posle 500 km malo napisati utiske. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Eto malo slika... :)

Što se utisaka tiče, bez preterivanja, motor je fantastičan. 

Za tih 554 cc i 48 konja, motor ide neverovatno. Obzirom da sam prošle godine vozio Versys, tvrdim da nema razlike kako motor ide i povlači. Šestom sa 90, ubrza na 140 bez problema. Brže nisam hteo, a mogao je lagano. Trudim se da idem do 6000-6500 obrtaja max u periodu razrađivanja. Na 120 km/h je na oko 6000 obrtaja šestom. Kvačilo fantastično. 

Prednja kočnica je odlična, zadnja je posle nekih 100 km legla kako treba. 

Vozio sam drugovi Benelli, i po meni QJ bolje ide za 25% minimum. Pogotovu sa dvoje, gde se na ravnom ne vidi razlika u odnosu na vožnju kada sam sam na motoru (dvoje nismo išli po planinama).

Završna obrada je top. Sve je izuzetnog kvaliteta. Vozim se sa drugarima koji voze znatno skuplje motore, neki su ga i probali, a svi utisci su više nego pozitivni. 

Sreo sam čoveka koji je kupio ovaj motor u aprilu, kada se pojavio, sada na satu ima 12.500 km. Obišao je pola Evrope i opet je otišao na put. Kaže ni jedan jedini problem nije imao.

Nisam merio potrošnju, ali sam sipao pun rezervoar, prešao sam 350 km i još nije upalio rezervu. Rezerva je na oko 5 litara, tako kažu, a rezervar je 19.5. Javljam koja je potrošnja čim mi upali rezervu i naspem opet pun. 

Jako je udoban, žena kaže da joj je super, ne oseti rupe, motor samo pliva. Između mene i nje ima oko 7-10 cm razmaka. Dobio sam za 6.500 eura i kofer Shad 59x.

Motor se jako lako vozi, sam se obara u krivinama, težište mu je odlično, a i gume ima jedne od najkvalitetnijih. Samo jedna guma košta 19.000 u radnji. 

Po meni uz te 4 godine garancije, ovo je pun pogodak.  

PXL_20230910_133250447.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133153729.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

PXL_20230910_133145101.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133159232.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133132398.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133117173.PORTRAIT.jpg

PXL_20230910_133303885.PORTRAIT.jpg

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova

Lep motor, verujem u kvalitet izrade ali ne bas u ovo: "Šestom sa 90, ubrza na 140 bez problema. Brže nisam hteo, a mogao je lagano."

Vozio sam motor slicne kubikaze sa vise KS i znam da im nakon 130-140 km/h ponestaje daha... Idu do 180 km/h ali to je bas sporo. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Vidi, nemam razloga da napišem nešto što nije. 

Išao sam 120 od Temerina za Nadalj. Pri preticanju pri dodavanju gasa, bez muke na 140. Probam i na tih 140 da dam gas, i on povlači i dalje. Ali sam tada oduzeo gas pošto je bio na 7500 obrtaja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 36 minuta, Motorcyclist je napisao:

Lep motor, verujem u kvalitet izrade ali ne bas u ovo: "Šestom sa 90, ubrza na 140 bez problema. Brže nisam hteo, a mogao je lagano."

Vozio sam motor slicne kubikaze sa vise KS i znam da im nakon 130-140 km/h ponestaje daha... Idu do 180 km/h ali to je bas sporo. 

 

Pa zavisi kakva je koncepcija motora, redni, V, koliko cilindara, koliko obrtnog momenta ima i na kojim obrtajima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova
1 minute ago, Disko Nindža said:

Pa zavisi kakva je koncepcija motora, redni, V, koliko cilindara, koliko obrtnog momenta ima i na kojim obrtajima...

To ima veze sa ubrzanjem na odredjenom broju obrtaja da ali ovo preko 140 lagano ne verujem. Tu vec dolazi do manjka ks a otpor vazduha raste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Recimo, drug ide sa mnom na GSR 750 koji ima 100 konja.

Idemo jedan pored drugog trećom 45 na sat. Dodajemo ja i on pun gas... U prvih 50 metara ostavim ga bar za dve dužine motora, naravno, tada on ulazi u obrtaje, ja šaltam u četvrtu, a on nastavlja na 7000-8000 obrtaja i preleće me kao da stojim. 

Prenos i menjač igraju jako veliku ulogu. Kažem, dosta mu je perfektan menjač, a pričaju u servisu da ta mašina realno treba da ima 65 konja, ali je blokirana na 48 zbog A2.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Imaš isti ovaj motor koji se prodaje u Aziji sa 65 konja na 8500 obrtaja i 67.0 Nm @ 6500.0 RPM.

Screenshot_20230911-005024.png

Screenshot_20230911-005209.png

Promenio član BaneNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Povlaci lepo posto je uvek u visokim ob tj u torku, da se vrti visoko to je istina motor je udoban i za uzivanje, za magistralu do 120 je opusteno, vibrira al boze moj, bar je udobno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
Pre sat vremena, RankoBg87 je napisao:

Povlaci lepo posto je uvek u visokim ob tj u torku, da se vrti visoko to je istina motor je udoban i za uzivanje, za magistralu do 120 je opusteno, vibrira al boze moj, bar je udobno :D

Da, to sam primetio. Recimo, ler je na nekih 1.700 obrtaja. Petom 70 je već na 4000. Na osamdeset petom ide na 6000. Ali ovo što si rekao za vibracije nisi u pravu. Ja ih nisam primetio. Ima ih samo ako si u višem stepenu na malo obrtaja. Tipa u petoj na 2500. Na 130 nema vibracija. 

Ja od 50 do 90 idem petom, to je 3000 do 6500 obrtaja. Nekad ubacim u šestu i sa 70... i opet lepo povlači. Nekako mi je prenos nešto između Versys i ER6N.

A jebiga, ne bi MV Agusta Lucky Explorer 5.5 uzeo njihov agregat i prenos i to ugovorom na 10 godina. Izabrali su ga od 30 agregata. To ipak nešto govori. A i garancija 4 godine bez ograničenja kilometraže. 

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Kakve su ovo gluposti, 250kmh sa 65ks :D

Najverovatnije toliko piše na satu... Našao sam snimak na YT na kome se vidi maksimalna brzina SRT 800X u realnim uslovima, pa nije teško proceniti maks brzinu slabijeg modela.

 

https://youtu.be/2OxtWC2WKBM?si=T2AA7mPPiGjebgxG

Promenio član Urban Rider
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja