Jump to content

Moto Zajednica

QJ MOTOR

Recommended Posts

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Lone rider je napisao:

@mick Benelli se dobro prodaje u Italiji iz istog razloga kao i Royal Enfield u Velikoj Britaniji - oba brenda već imaju dugu i bogatu istoriju u ovim zemljama. QJMOTOR nema tu prednost.

Zato kažem...kinezi da rade u senci i da puste evropljane da rade marketing. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Pa onda ne bi mogli da izađu na tržište kao QJMOTOR već bi morali da ožive neki od ugašenih evropskih brendova. Indijci su to, nakon Royal Enfielda, uradili sa BSA, ali je neizvesno da li će novi Gold Star u Evropi biti dostupan izvan Velike Britanije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Da, znamo to. :) Poenta mog posta je bila da je za uspeh u prodaji  u velikoj meri uticalo to što je Benelli u Italiji već postojao kao brend i da bi QJMOTORS-u bilo mnogo teže da se probije sa sopstvenim brendom na neko od evropskih tržišta.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima dosta ugašenih zvučnih Italijanskih i drugih Evropskih moto brendova, mogli su da kupe licencu za neku siću i da štancaju sa stilom.

Laverda, Cagiva, Gilera, MZ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Kinezi polako opipavaju tržište, bar iz mog ugla gledanja... Krenuli su i u auto i u moto svetu sa kupovinom evropljana zbog brenda. Sada već kreću sa svojim imenima, ponosno ističu imena svojih matičnih kompanija... I na kraju, očekujem da će da pokriju dobar deo evropskog tržišta.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Kako ja to gledam,konkretno onaj CF moto 800MT daje npr cornering ABS,sa stavke bezbednosti bitna stvar.Premium brend sa tom opremom kosta brdo para.A kinezi su odavno poceli da sele svu proizvodnju velikih u Kinu,prvo cenom rada pa ostalo,lagano ucili i sad lepo preuzimaju primat.I onako vec godinama odradjuju masu komponenata za velike proizvodjace. Dobitna formula,stave to sto oni proizvode,uzmu proverenu masinu,proverene kocnice,provereno vesanje i ja stvarno ne vidim zasto bilo koji taj derivat poznatih masina (KTM,Kawa itd) ne bi izdrzao XY kilometara bez problema. QJ ce koliko vidim sam sebi praviti konkurenciju (opet pametno) Ako sam video dobro ista fabrika proizvodi QJ i Beneli,racunam da ce Beneli posto je vec napravio bum ici sa malo vecom cenom a manje vise iste specifikacije (cak su mi i na oko isti ) ce moci da se uzmu pod imenom QJ ko ne pati od brenda ili imena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

I da se nadovezem sam na svoj post,kao neko ko vozi BMW ja sam sve blize odluci da kupim nov motor od Kineza,10 ili 11k eura za 10-15 godina star GS ili nov? Stvarno mislim da Kinezi znaju sta rade i da ce tek kroz par godina da se postave na trzistu gde treba

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 6 minuta, Patriota je napisao:

A kinezi su odavno poceli da sele svu proizvodnju velikih u Kinu,prvo cenom rada pa ostalo,lagano ucili i sad lepo preuzimaju primat.

Kako to misliš Kinezi počeli da sele proizvodnju u Kinu? :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
pre 35 minuta, Patriota je napisao:

... Ako sam video dobro ista fabrika proizvodi QJ i Beneli,racunam da ce Beneli posto je vec napravio bum ici sa malo vecom cenom a manje vise iste specifikacije (cak su mi i na oko isti ) ce moci da se uzmu pod imenom QJ ko ne pati od brenda ili imena

Pričao mi nekad kolega student iz okoline Smederevske Palanke da je tih devedesetih godina sa svojim ocem prodavao piliće ili kokoške po pijacama. Prodavali su tako što bi iste kokoške prodavali na dva mjesta na pijaci ali jedne po npr. 4 a druge po 6 maraka. Kupci bi se dijelili na one "koji su jasno vidjeli da su one od 6 maraka bolje" i na one "koji su zadovoljni otišli kući kupivši kokoške po 4 a ne po 6 maraka".

Ja ne znam da li su Kinezi svoju trgovinsku strategiju kopirali od živinara iz okoline Smederevske Palanke ali me post kolege @Patriota opasno podsjetio na to. :na_glavi:

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je prastari trgovački trik, koji uvek pali. Kad sam radio u trgovinskoj firmi, recimo naprave poklon paketiće za 8 mart - kremice, dezodorans, cvetić u kesici sa mašnicom.... Skoro iste sadržine, a različite cene, stoje jedan pored drugog u rafu. Ista stvar - deo kupaca srećan što je kupio jeftinije, a drugi deo što je kupio bolje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, Lone rider said:

Kako to misliš Kinezi počeli da sele proizvodnju u Kinu? :/

Mislim tako što si ih navukli jeftinom sirovinom,jeftinom radnom snagom,mantrom nema toga što mi ne možemo i to odmah itd...Preciznije bi bilo da sam ovako napisao,ali onako mi bilo lakše ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Patriota said:

Kako ja to gledam,konkretno onaj CF moto 800MT daje npr cornering ABS,sa stavke bezbednosti bitna stvar.Premium brend sa tom opremom kosta brdo para.A kinezi su odavno poceli da sele svu proizvodnju velikih u Kinu,prvo cenom rada pa ostalo,lagano ucili i sad lepo preuzimaju primat.I onako vec godinama odradjuju masu komponenata za velike proizvodjace. Dobitna formula,stave to sto oni proizvode,uzmu proverenu masinu,proverene kocnice,provereno vesanje i ja stvarno ne vidim zasto bilo koji taj derivat poznatih masina (KTM,Kawa itd) ne bi izdrzao XY kilometara bez problema. QJ ce koliko vidim sam sebi praviti konkurenciju (opet pametno) Ako sam video dobro ista fabrika proizvodi QJ i Beneli,racunam da ce Beneli posto je vec napravio bum ici sa malo vecom cenom a manje vise iste specifikacije (cak su mi i na oko isti ) ce moci da se uzmu pod imenom QJ ko ne pati od brenda ili imena

To sa Kinom je fenomen zapada. Svi su izmestili svoju proizvodnju tamo i to će uskoro da im se obije o glavu. Mi smo tek posebni klošari, slepci koji nemaju šta da izvezu. 

 

Alavost renomiranih proizvođača će svakako i jeste mnoge odvelo do kineskih proizvoda. Vrlo brzo će ovladati srednjom klasom motocikla i motocikli će se birati kao i bela tehnika.

Što se kvaliteta tiče i komponenti, pa nije samo uzeti komponete i sklopiti. Ceo motocikl mora da bude sinhronizovan kao celina. Nije svaki ABS i TCS isto podešen. Neki rade bolje a neki lošije, a renomirani proizvođači to znaju da urade.

 

Druga stvar o kvaliteta motocikla... Kvalitet sajli, ležajeva, elektro konekcija, plastike, šrafova, gume... To je ono što čini motocikl kvalitetnim. Zato se TransALP 600 i dalje vozi, zato Varadero i TDM izgledaju kao novi posle 20 godina, zašto R1150GS i dalje košta 6000 evra? Mada, ta era motocikala je izgleda otišla u prošlost i moraćemo da se pomirimo sa tim motociklima koji "rade dok rade", baci kupi novo na kredit i u krug. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Izvinjavam se na off-u, ali donekle i ima veze sa temom, pa ne zamerajte.

 

Gledao sam emisiju, Pepsi je ranih 80-h napravio reklamnu kampanju, tako što je na ulici presretao slučajne prolaznike i davao im da probaju gutljaj pića iz plastičnih neobeleženih čaša. Ispalo je da se dobra većina izjašnjavala da im se Pepsi više sviđa u odnosu na Coca-Colu. (valjda je slađi za taj prvi srk, šta god)

I tu je Pepsi razbio i krenuo u žestok uspon, a posle je Cola imala drugi marketinški odgovor, da ne dužim ovde dalje.

 

Sve u svemu, cenim da bi mnogi  da probaju kineske motore, a da ne vide da li su to japanci ili bavarci.., glasali za njih, kao ovi gore za Pepsi :) Psihologija potrošača je čudo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 49 minuta, Patriota je napisao:

Mislim tako što si ih navukli jeftinom sirovinom,jeftinom radnom snagom,mantrom nema toga što mi ne možemo i to odmah itd...Preciznije bi bilo da sam ovako napisao,ali onako mi bilo lakše ;)

Ukapirao sam posle šta si hteo da kažeš. Najpreciznije bi bilo reći da su zapadne kompanije izmestile proizvodnju u Kinu zbog jeftine radne snage. :) Što se tiče Benellija konkretno, nastavak prozivodnje u svojoj fabrici u Kini je bio logičan potez nakon akvizicije od strane QJ.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
47 minutes ago, Alekre said:

To je ono što čini motocikl kvalitetnim. Zato se TransALP 600 i dalje vozi, zato Varadero i TDM izgledaju kao novi posle 20 godina, zašto R1150GS i dalje košta 6000 evra? Mada, ta era motocikala je izgleda otišla u prošlost i moraćemo da se pomirimo sa tim motociklima koji "rade dok rade", baci kupi novo na kredit i u krug. 

Tu se slazem ALI,ni danas ni jedan od navedenih proizvodjaca ne ispunjava standarde koje su sami postavili DOK su se probijali na trziste,R1250GS koji kosta boga oca eto malo hoce da ubije vozaca,Tracer malo ima vobling koji ih zabole da rese,Honde ne pratim ne znam opozive,Kawa i Suzuki 20 godina zive na istom modelu uz kozmeticke izmene

Masovna produkcija je dovela do toga da i najveci zaboravljaju kako su postali to sto jesu. I ne vidim zasto neko ko ima kapacitete,tehnologiju (zahvaljujuci alavosti premium marki) neogranicene resurse i jeftinu radnu snagu ne bi uleteo i uzeo deo kolaca

Promenio član Patriota
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
49 minutes ago, Alekre said:

Nije svaki ABS i TCS isto podešen. Neki rade bolje a neki lošije, a renomirani proizvođači to znaju da urade.

I ovo se slazem,zato sam i napisao da su te komponente uzeli od premium igraca,kod CF moto konkretno cornering ABS je Bosch

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Ja sam ozbiljno počeo da razmišljam o kupovini  qj 750 srt model. 

Imam utisak da mi u srbistanu pojma nemamo o jačini kineske imperije, ali to što mi ne znamo to i nije čudo, ali mislim da ni evropljani nisu toga svesni.

Ima li ko u svetu da nijhe čuo za mercedes, a opet kada naprave novi model auta, ubiju se od reklamiranja.

A kinezi izbace ovakav medel kao srt i prosto nemaš nikakav site da vidiš reklamu o fabrici o delovima o karakterisikama i sl....ili sve to ima ali jako skučeno, Tako da sam ja došao do zaključka da su mnogooooo bogati i da im se jebe za eu tržište, kao i  za usa tržište i zato je cena tih brendova blago jeftinija od recimo japanskih modela...

Ne znam kako to drugačije da objasnim nego da imaju odličnu prodaju na istočnom tržištu, a tehnologiju ili su savladali ili kupili od zapadnjaka i napravili ,nadam se, pouzdan motor...

Mislim da ćemo u narednim godinama ozbiljnije pričati o ovim industrijama kao cf moto qj moto , voge i sl....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svima,

 

Vise sam neko ko radi nego sto pise ali uvek kad mi treba nesto volim da procitam tudja iskustva, pa sam resio i ja malo da pripomognem na neke teme. Nemojte da lupate glave sta je zapad a sta istok. Moj posao je u sveri finansija a jedan od hobija vec 28 godina i motori. Postoje zapadni nacionalni brendovi i Japanski, Korejski ako cemo da delimo na kvalitetnije ali u pozadini svih firmi je vecinom kineska dokapitalizacija ili indijska kazem u vecini jer ima i drugih igraca. Evo neki primer Evropljani se brane od kineskog kapitala i kao brane da preuzme njihove brend kompanije. Japanci isto tako nikad nebi prodali kini neki svoj ponos ali ako kinezi uloze dokapitalizaciju Renoa a on kupi Nissana to je ok. Tako svi cuvaju svoj ponos a kinezi zaradjuju na mala vrata. Sto se tice kineskih motora ja sam prosle godine posle poskupljenja goriva popizdeo iako sam ranije vozio vece motore, resio sam da kupim sebi nov motor ali sam posatavio uslov, mala potrosnja,mali izdaci, da se vozim svaki dan - posao kuca mi je 60km. i da izgleda kao pravi turing motor. Gledao sam svasta i da ne sirim pricu izbor je pao na Benelli TRK 251.

Situacija je sledeca Benelli ce postojati dok god bude problema sa kineskim kapitalom na zapadu jer na taj nacin je jedna od slavina kini za novac druga je QJ modeli radi probijanja i da zaradjuju. Tako ako jednog dana se uvedu Kini sankcije QJ se u evropi nece prodavati ali hoce Benelli jer je centrala u Italiji.

Delovi na skoro svim modelima su 50 % isti samo pogledajte slike kod mene pasu delovi i od trka i od srta. Za te pare vrede, samo imaju problem sa kocnicama i ABS om koji radi kad netreaba a kad zatreba zna da zajebe. Znaci ni Benelli ni QJ nisu premium brendovi vec za siru masu radjeni motori ali dizajn je odlican ubi mi nekad i ove kvalitetnije motore kad vidim. Da nepricam o ceni delova i da jos jedna mana je da kinezi imaju male zalihe delova za zamenu van potrosnih elemenata, sve se ceka jer stancuju samo po narucbini da popune minimalnu kvotu na stanju a rasirili se na aziju,juznu ameriku,afriku i evropu polako stiskaju.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Da neko ne pomisli nesto deseto  pricam o kocnicama koji su benellijeve i no nejm na QJ,  svi drugi modeli koji sad imaju brembo kocnice i bosovu elektroniku su bolji izbor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 8 sati, Gaston444 je napisao:

Da neko ne pomisli nesto deseto  pricam o kocnicama koji su benellijeve i no nejm na QJ,  svi drugi modeli koji sad imaju brembo kocnice i bosovu elektroniku su bolji izbor. 

Beneli koristi Bosh elkektroniku i ABS...inače to što misliš da ABS ne radi je tvoj doživljaj korišćenja. ABS se uključuje onda kad postoji sila kočenja uz određen ugao naginjanja. Zašto je tako ne znam ali tako funkcioniše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Beneli koristi Bosh elkektroniku i ABS...inače to što misliš da ABS ne radi je tvoj doživljaj korišćenja. ABS se uključuje onda kad postoji sila kočenja uz određen ugao naginjanja. Zašto je tako ne znam ali tako funkcioniše...
Taj abs sistem koji radi ili ne radi uz određeni ugao naginjanja se zove cornering abs, to Benelli nema.
Nemaju ni mnogi skuplji motori.
Zanimljivo da CF Moto 800 ima i to.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, vidakn je napisao:

Taj abs sistem koji radi ili ne radi uz određeni ugao naginjanja se zove cornering abs, to Benelli nema.
Nemaju ni mnogi skuplji motori.
Zanimljivo da CF Moto 800 ima i to.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Kako god...moj TRK ima tu ćud da kad pod uglom jače zakočim ABS radi...dok na ravnom ne uključuje. Do duše ne vozim rizično pa nema neke potrebe za tim. Ali moje iskustvo je takvo...više puta se uključivao ABS pri jačem kočenju pod uglom nego na ravnom.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 952 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Kako god...moj TRK ima tu ćud da kad pod uglom jače zakočim ABS radi...dok na ravnom ne uključuje. Do duše ne vozim rizično pa nema neke potrebe za tim. Ali moje iskustvo je takvo...više puta se uključivao ABS pri jačem kočenju pod uglom nego na ravnom.
Nemam ABS na motoru pa ne znam kako to "izgleda", ali koliko znam ABS sprečava blokiranje točka a točak blokira kad sila kočenja nadjača silu trenja između gume i podloge. E sad, ako je motor pod nagibom, ja nekako računam da je sila trenja između točka i podloge manja jer je i trakvija ili kako već manja, pa mi je logično da si ABS osetio više pod nagibom, posebno ako kako kažeš ne voziš rizično. Ovo je neko moje polulaičko mišljenje, voleo bi da čujem odgovor nekoga ko je upućeniji.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Postoji običan ABS koji reaguje uvek isto i pri kalkulaciji nema mogućnost da meri nagib motocikla a Cornering ABS pri kalkulaciji uzima u obzir i nagib motocikla.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja