Jump to content

Moto Zajednica

QJ MOTOR

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Alekre Post dupliran greškom dok sam pokušavao da umesto linka umetnem video klip, ali iz nekog razloga nisam mogao zbog nedozvoljenih karaktera navodno, pa molim moderatora da obriše.

 

 

Promenio član Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

To nema šanse da je maksimalna brzina 800X. 180 km/h je jako malo za taj motor. Njihov SRK400RR ide 178 km/h.

Na snimku vidiš da petom ide 160. Ispada sa šestom navuče još svega 20 km/h, što nije realno. 

Mada i 800 MT od CF-a na videu top spoda ide isto 180...

Ko bi ga znao. 

Kada razradim motor, probaću na auto putu koliko može pa ću videti. 

 

Screenshot_20230911-093803.png

Promenio član BaneNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 11 minuta, BaneNS je napisao:

Njihov SRK400RR

Dva ključna slova: RR :)

 

evo i video klipa sa testom max brzine:

 

 

 

 

Ne zameri, ali mislim da imaš nerealna očekivanja od touring motora.

 

 

 

 

Promenio član Urban Rider
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Drugar vozi trk502 pa iz toga znam za vibracije a i ja ga probao neki dan kratko. mozda su ovom nesto menjali pa ih nema toliko, svakako kad se podvuce crta odlican motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Nema, nema. Motor je dosta agilniji od TRK-a. Ima ipak nekih 70 kubika više i bolji obrtni momenat. Menjač je totalno drugačiji. Treba da probate motor, imaju tamo sigurno test vozilo. 

I ima zvuk za 10-tku. Kad oduzmeš gas brboće i puca kao pravi. ;)

Slobodno mu dati gas i gurati ga u obrtaje. 

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
pre 24 minuta, Urban Rider je napisao:

Ne zameri, ali mislim da imaš nerealna očekivanja od touring motora.

A verovatno, realno ni 180 mu ne treba, samo da do te brzine ima dovoljno snage. 

Ja sam hteo da ga uzmem, ali sam u manjku sa novcem, a i vozim 90% po gradu, a dosta je teži i registracija je 38.000. To mi je baš puno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ja ni ne vozim brzo. Meni je putna brzina po magistralnim putevima do 100, a na autoputu 120. Više mi ne treba. A i putevi su takvi da je i to puno. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Evo sada sam sipao gorivo, 350 km sipao 16 litara. 

Znači, oko 4.5 litre. Nekih 200 km van grada i 150 u gradu, pretežno sa suvozačem. 

Moglo je i manje, ali je ok. Ne znam da li motor u razrađivanju troši malo više, ili će to biti to i nakon pređene 2-3.000 km. Videćemo. 

 

Promenio član BaneNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Trenutno mi je SRT700X na testu. Potrošnja, za oko 310 km potroši oko 16 litara.

Maksimalna brzina sa koferima 190 km/h po njegovom satu, bez kofera 199 km/h.

 

Ostale performanse testiram danas, jer sutra vraćam motor. Prešao sam za 3-4 dana oko 1.000 km. Sve u svemu, ogibljenje me oduševilo. Prebacivanje iz krivine u krivinu i pri brzinama većim od 150 km/h je stabilno i bez drame.

 

*naravno, ti testovi gde se prekoračuje brzina su vršeni na putevima zatvorenim za javni saobraćaj.

 

EDIT: dole radi malo lenjo, zbog EURO5 normi i ume malo da trzne na konstantnom gasu na npr. 3.500 O/Min, ali to je opet zbog mrtvih normi. Isto mi se poređenja radi dešavalo i na Apriliji Tuareg (pravim čisto komparaciju sa jačim dokazanim brednvoima), za sada mi jednino nijedna Yamaha nije bila lenja dole.

 

Od 5.000 O/Min pa sve do kraja povlači ravnomerno, što se gađa sa podacima o snazi i obrtnom momentu.

 

Brzine od 130 - 140 km/h na auto putu nosi bez problema, odlično pogođen prenos. 

 

Odličan posao za QJ.

 

Sutra uzimam na  test TRK702. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, BaneNS je napisao:

Evo sada sam sipao gorivo, 350 km sipao 16 litara. 

Znači, oko 4.5 litre. Nekih 200 km van grada i 150 u gradu, pretežno sa suvozačem. 

Moglo je i manje, ali je ok. Ne znam da li motor u razrađivanju troši malo više, ili će to biti to i nakon pređene 2-3.000 km. Videćemo. 

 

Motor nakon razrađivanja obično troši za nijansu manje, ali neznatno. Jer mu je malo teže dok se komponente ne razrade, jer su u minimalno manjim tolerancijama. Ukoliko koriste neko druge ulje za razrađivanje (ono tečnije) može da se dogodi da će motor posle 1. servisa biti nešto tiši i da će se možda osetiti mekši rad menjača. Mada je na SRT700 menjač toliko mekan, da ne znam da li može mekše od toga. Osim iz 2. - 1., tu je malo grublja promena na niže, inače se lako šalta i bez kvačila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Da, menjač je fenomenalan. Drug vozi novu Afriku i kaže da mu ovaj menjač više "prija", isto to reče i drug koji vozi Strom. Meni je žao što ovde u Novom Sadu ne uvoze 700x, samo 550 i 800. Inače bih 100% uzeo taj 700X. 

A bio sam uslovljen time da sam kod njih kupio motor koji sam im vratio i doplatio za 550X. Računali su mi skuter svega 200 eura manje od plaćene cene, a prešao sam 2.500 km sa njim.

Jako su korektni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Peda Tek250
Pre 1 sat, Jovan Ristic je napisao:

Trenutno mi je SRT700X na testu. Potrošnja, za oko 310 km potroši oko 16 litara.

Maksimalna brzina sa koferima 190 km/h po njegovom satu, bez kofera 199 km/h.

 

Ostale performanse testiram danas, jer sutra vraćam motor. Prešao sam za 3-4 dana oko 1.000 km. Sve u svemu, ogibljenje me oduševilo. Prebacivanje iz krivine u krivinu i pri brzinama većim od 150 km/h je stabilno i bez drame.

 

*naravno, ti testovi gde se prekoračuje brzina su vršeni na putevima zatvorenim za javni saobraćaj.

 

EDIT: dole radi malo lenjo, zbog EURO5 normi i ume malo da trzne na konstantnom gasu na npr. 3.500 O/Min, ali to je opet zbog mrtvih normi. Isto mi se poređenja radi dešavalo i na Apriliji Tuareg (pravim čisto komparaciju sa jačim dokazanim brednvoima), za sada mi jednino nijedna Yamaha nije bila lenja dole.

 

Od 5.000 O/Min pa sve do kraja povlači ravnomerno, što se gađa sa podacima o snazi i obrtnom momentu.

 

Brzine od 130 - 140 km/h na auto putu nosi bez problema, odlično pogođen prenos. 

 

Odličan posao za QJ.

 

Sutra uzimam na  test TRK702. 

Da li će biti neki tekst vezano za test ova modela, tipa poredjenja ili tako nešto? Baš se najviše dvoumim izmedju ova dva modela da u skorije vreme pazarim.

Predpostavljam da voziš onaj beli od autoprometa, kako ti se čine ti koferi? Ja sam ga video sad u subotu u novom sadu ispred  sajma deluju mi dosta mali…

A juče sam video jedan trk sa shadovim koferima i meni lično deluje lepše nego ovi aluminijumski fabrički i podosta veći.

Promenio član Zlajo91

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova
2 hours ago, Jovan Ristic said:

Trenutno mi je SRT700X na testu. Potrošnja, za oko 310 km potroši oko 16 litara.

Maksimalna brzina sa koferima 190 km/h po njegovom satu, bez kofera 199 km/h.

 

Ostale performanse testiram danas, jer sutra vraćam motor. Prešao sam za 3-4 dana oko 1.000 km. Sve u svemu, ogibljenje me oduševilo. Prebacivanje iz krivine u krivinu i pri brzinama većim od 150 km/h je stabilno i bez drame.

 

*naravno, ti testovi gde se prekoračuje brzina su vršeni na putevima zatvorenim za javni saobraćaj.

 

EDIT: dole radi malo lenjo, zbog EURO5 normi i ume malo da trzne na konstantnom gasu na npr. 3.500 O/Min, ali to je opet zbog mrtvih normi. Isto mi se poređenja radi dešavalo i na Apriliji Tuareg (pravim čisto komparaciju sa jačim dokazanim brednvoima), za sada mi jednino nijedna Yamaha nije bila lenja dole.

 

Od 5.000 O/Min pa sve do kraja povlači ravnomerno, što se gađa sa podacima o snazi i obrtnom momentu.

 

Brzine od 130 - 140 km/h na auto putu nosi bez problema, odlično pogođen prenos. 

 

Odličan posao za QJ.

 

Sutra uzimam na  test TRK702. 

Ocekujemo uporedni test ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 34 minuta, Motorcyclist je napisao:

QJMOTOR SVT 650 X, ovaj model mi se bas svidja.

Stiže u oktobru, ako su mi info dobre i mene zanima kako će se taj agregat od SV-a ponašati u konačno smeštenom čestitom ogibljenju i kočnicama.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, Zlajo91 je napisao:

Da li će biti neki tekst vezano za test ova modela, tipa poredjenja ili tako nešto? Baš se najviše dvoumim izmedju ova dva modela da u skorije vreme pazarim.

Predpostavljam da voziš onaj beli od autoprometa, kako ti se čine ti koferi? Ja sam ga video sad u subotu u novom sadu ispred  sajma deluju mi dosta mali…

A juče sam video jedan trk sa shadovim koferima i meni lično deluje lepše nego ovi aluminijumski fabrički i podosta veći.

Baš sam bio sa njim ispred sajma.  Solidne su zapremine,  pukao sam ih puškom u perionici da vidim kako dihtuju, ne puštaju vodu. Jedino što me nervira je što svaki ključ ima zaseban kofer.  Nije jedan ključ za sva tri kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Peda Tek250
pre 59 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Baš sam bio sa njim ispred sajma.  Solidne su zapremine,  pukao sam ih puškom u perionici da vidim kako dihtuju, ne puštaju vodu. Jedino što me nervira je što svaki ključ ima zaseban kofer.  Nije jedan ključ za sva tri kofera.

Meni je lično motor prelep.

Nemaju mogućnost proširenja koferi ako se ne varam?

Što se tiče dihtovanja to je pohvalio i motoraš sad kad ih je testirao, i rekao je da je izolacija unutra super.

Tipično za kineze, tako je i meni na Pedi, stim što mi je ključ od kofera lepši  nego od motora(ima neku plastiku gore, a od motora je golišavo) totalni apsurd:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Neverovatne kočnice, ne volim da iznosim puno info pre teksta, ali sa 80 kmh do 0 kmh zaustavni put samo 19,1 metara. Nisam očekivao takav rezultat, naročtio jer nisam skidao kofere. 

 

RawPhoto.thumb.jpg.0b459223b7819f108d3f5db8690aee1b.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Ukoliko se odlučim za ulazak u ADV kategoriju, SRT550x mi je kao kandidat u samom vrhu. 

Autopromet daje i opciju staro za novu bez obzira na brend, pa je i to stavka koja me dodatno privlači da svratim do salona.

Jedino me brine konkretno ta masa od 230kg, jer ipak nemam iskustva sa takvim motorima.

Hvala vam na svim informacijama koje sam pročitao u ovoj temi, a želim naravno da nastavite da pišete i dalje jer me jako zanima kako se ponašaju ove mašinice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova
8 hours ago, bakica said:

Ukoliko se odlučim za ulazak u ADV kategoriju, SRT550x mi je kao kandidat u samom vrhu. 

Autopromet daje i opciju staro za novu bez obzira na brend, pa je i to stavka koja me dodatno privlači da svratim do salona.

Jedino me brine konkretno ta masa od 230kg, jer ipak nemam iskustva sa takvim motorima.

Hvala vam na svim informacijama koje sam pročitao u ovoj temi, a želim naravno da nastavite da pišete i dalje jer me jako zanima kako se ponašaju ove mašinice. 

Ako daju probu, probaj obavezno. Nije sigurno balansiran kao GS pa da masa ne smeta ali kako kome legne. Poprilicno je tezak za tu kubikazu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Motor je vrhunski izbalansiran. Danas sam vozio Frušku Goru, Irig - Vizić i nazad na Venac. Pratio sam prijatelje bez problema u svakoj krivini. I to ne malom brzinom, obzirom da su išli motorima po prilično jačim od mog. Prešao sam 1.000 km i treba da odem sledeće nedelje na prvi servis. Za sada bez mane. Neko može da sumnja ili ne sumnja u Kineze, da voli ili ne voli Japance. Nemam ja ništa protiv, ali bih bio lud da kažem da ovaj motor za to što nudi nije best buy. Agregat agilan, u krivinama izvrstan, kočnice odlične, vešanje izuzetno. Za tih 554 cc i 48 konja ide baš lepo. Do 130 lagano stiže, sa ili bez suvozača. Ko ne veruje neka zakaže probnu vožnju pa će se uveriti. Nema potrebe da bilo koga ubeđujem u bilo šta. Ko je vozio 80-100 konja, biće mu slab, ko je vozio 50-65 neće osetiti neku veliku razliku. Kao što ni ja ne osetim razliku između njega i Versisa. Osim što je na QJ-u kvačilo za klasu bolje, bar po meni.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
On 16. 9. 2023. at 23:22, Motorcyclist je napisao:

Ako daju probu, probaj obavezno. Nije sigurno balansiran kao GS pa da masa ne smeta ali kako kome legne. Poprilicno je tezak za tu kubikazu.

Išao bih na to svakako, ali ne znam koliko bi mi ta proba i značila kad u životu nisam vozio ADV motocikl pa nemam sa čim da ga uporedim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja