Jump to content

Moto Zajednica

QJ MOTOR

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4511 postova
8 hours ago, BaneNS said:

A šta da mu bude? Voze ljudi Kineske skutere stare 10-20 godina i dalje ide i nemaju problema. Šta tu ima da bude nepouzdano? Ne samo Kineze, Tajvance, Koreance...

Jedino ako ga ne teraš svaki dan po njivama i ne držiš u max obrtajima...

Pa pre 50 godina kada ti je neko pomenuo Japanski auto ili motor svi se smejali. Sada prvo biraš Japanca pa onda dalje.

Šta? Sad samo ti isti Japanci znaju da naprave motor ili auto, kojim su se ljudi toliko smejali. A Srbi su čudan narod, Italijani kupili milione primeraka Benelija i prelaze preko 100.000 km sa njima. A mi i dalje sumnjamo šta će biti. 

Ali to je standard u Srbiji, pre polovan pasat 10 godina star, nego nova Kia. Nemac je Nemac... A čovek iz Veterniku od BMW servisa kupio 2 stana i napravio dve kuće za 10 godina. Toliko o pouzdanosti... Ali jebiga, vozi se BMW. 

Ali opet, ko šta voli nek izvoli. 

 

Pa ima dosta toga da bude nepouzdano s obzirom na sve vecu upotrebu elektronike, tft/lcd ekrani itd. 

Ja pozitivno gledam na upliv Kineza ne znam cemu hejt..,.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

U moje vreme, tj. kada sam polagao za motor (pre 15-16 godina), kinezi na našem tržištu su bili sprint (prince adams 125 i 250, apollo 200 i još par skutera), keeway speed 125, i skuteri od 50 i 125 ccm, peda, orion (isto neki skuter na kineskoj platformi), neki automatski bajk v3 od 250 ccm i to je otprilike to. Svi su bili od 500 do 1200 evra novi i svi su bili smeće.

 

ALI, tada na tim vilama nije pisalo marzocchi, niti je na kočionim klještima pisalo brembo.

 

Nadam se da će slediti i pouzdanost, jer 7500 evra nije baš za sve nas mala para, naročito ako uzmemo u obzir da mali strom 650 (stari model a novi primerak) košta oko 8 000 evra. Jes da nema tft ekran, žbice na točkovima i ono najbitnije, vrhunske kočnice, ali pouzdanost je tu, pa ko voli nek izvoli. I da, japanci i dan danas, po meni, prave kvalitetne motocikle...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Da, a na tih 8.000 dodaj rol bar, pripremu za kofere, grejače ručki i sedišta... To je još 1.500 eura. Znači nije više 8.000, nego 9.500. A to nije mala razlika. Pri čemu je polovan sa 12.000 na satu 2022 godište 8.500 eura. Gde se ti našao za 8.000 nije mi jasno... Nov 650 je klot 8.700 eura. 

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
pre 18 minuta, milomir22 je napisao:

U moje vreme, tj. kada sam polagao za motor (pre 15-16 godina), 

E u moje vreme, kada sam ja polagao 95-te, vozio se MZ, Java, Puh, BMW, Tomos CT, BT, ATX i elektronik... Japanaca je bilo da izbrojiš na prste jedne ruke. A o Japanskim kolima da ne pričam. Golf 2, dalje nema. 

Ali je to davno prošlo vreme, a u Kini se proizvodi 99% svih delova za auto-moto industriju. 

 

QJMotor proizvodi Harley Davidson X 350, u okviru fabrike imaju prodajni salon. E kad im Harli veruje, što ja ne bi...

 

Evo teksta pa vidi:

 

Harley Davidson X 350 Latest Update

Harley-Davidson has launched the X350 in China at 33,388 Yuan, roughly Rs 3.93 lakh. This will be the most affordable Harley on sale today. 

The X350 will use the QJ Motor's 353cc liquid-cooled parallel-twin engine making roughly 35PS. Leaked documents also claimed that the bike will weigh about 195kg kerb and will reach a top speed of 143kmph.

The bike is loaded with premium underpinnings like an inverted front fork, rear monoshock and petal discs on both ends. Expect Harley-Davidson to launch the motorcycle in India only if its rumoured tie-up with HeroMotoCorp works out in the future. If all goes as desired, then the upcoming motorcycle could be priced around Rs 3 lakh to 3.5 lakh (ex-showroom).

Screenshot_20231002-001557.png

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2032 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Danasnji Kinezi uopste nisu losi motori.Ali puno zavise od servisne podrske.A servisna podrska mnogo zavisi od uvoznika,nekog naseg muljatora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa to. Kineski motori su odlični, ali da bi priča sa distribucijom i podrškom bila ozbiljna, mora da se ima i neki ozbiljniji promet, što je logično. Ako su naravno ekonomske osnove u pitanju, a ne neka muljačina.

Desetak kineskih brendova kod nas, mnogo mi je to nešto krokodila za ovako malu baru. Neki, da ne kažem mnogi, moraće da otpadnu. A onda će mušterije koji su ih ovde kupili da izvise. To vidim kao problem, a ne kineski kvalitet.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ne mozes da izvisis kad imas da narucis delove sa aliekspresa. Nije to zlatni brod pa da izgubis zivotnu zaradu.

Kineska vozila se ne uvoze direktno iz Kine u Srbiju vec iz evrope. Te je tamosnja prodaja zaintrigirala nase dilere. Sto se tice rezervnih delova ja neke kvarove ne bih ni prijavljivao vec bi sam narucivao delove, pogotovo ukoliko ne podlezu garanciji.

A kvare se sva vozila bez obzira na poreklo.

Bio sam u salonu neki dan i stvarno dobro i kvalitetno izgledaju motocikli. A i lepo.

Pozeleo sam da kupim QJ srt550 iako sam do juce govorio da sam izasao iz price 2 tocka.

Pri tom vozim atv vozila uglavnom kineske proizvodnje.

Jedina stvar kod kineskih vozila je trajnost materijala. Jer materijali izgledaju super dok su novi, ali znaju da se potrose 10 puta brze nego kod renomiranih proizvodjaca.

Prvenstveno mislim na sedista, gumene delove, boju kojom su obojeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Kineski brendovi polako ali sigurno osvajaju auto i moto industriju. Svuda su, imaju znanje i resurse i rade isto ono što su radili sa mobilnim telefonima i na taj način se probijaju... Naravno, krenuli su sa jeftinim malim motorima koji nisu sinonim kvaliteta, a sada proizvode ozbiljne motocikle sa ozbiljnim komponentama. Slažem se da je za Srb najvažnije ko je predstavnik, mada ne i presudno, nije Evropa daleko, mogu odande delovi. Trenutno, za nekog ko nema 20-30k eura da odvoji za motor, nema bolje kupovine od kineza, biraš samo koji ti odgovara.
E sad, naravno, uvek će biti ljudi koji vole određene brendove i koji ne kupuju ništa drugo, što isto razumem,svako od nas sebi bira.
Ali recimo srt 700x vs strom 650, za mene iako je strom nešto što mi se oduvek dopadalo, uzeo bih definitivno srt bez razmišljanja. Ta razlika u odnosu uloženo, dobijeno meni znači, 2k eura nije malo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 8 minuta, slave74 je napisao:

Ne mozes da izvisis kad imas da narucis delove sa aliekspresa

Ja pričam iz sopstvenog iskustva, a zna se, ko se na mleko opekao, taj i u jogurt duva.

Na novom skuteru, crklo mi je nešto vezano za keyless bravicu. Zaključa se, ne može da se otključa i cvrc. Ni u servisu ne znaju tačno šta je, nije u pitanju fabrička falinka, ja sam jednostavno bio qrate sreće.

Na kraju je Kymco fabrika poslala skoro svu elektroniku, sajle i prateće stvari za skuter, pa su mi sve đuture zamenili. Sve što iole može da ima veze, ali i ne mora. Da sam delove naručivao sa aliexpresa i sličnih, koštalo bi nekoliko hiljada evra i ko zna koliko vremena i živaca, za metodu uzaludnih pokušaja.

Dakle, bar što se mene tiče, domaća servisna podrška mora da postoji, ne bih više da rizikujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nadam se, ali znaš kako to već ide kod srpskih biznismena - danas uvale nekom šleper kofica i lopatica za plažu za kineske motore, pa kad njih prodaju, odu na nešto deseto što im donosi više para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

U prvoj polovini 2022. QJ je prodao 8.522 motocikla marke Benelli u Italiji. Od čega 4.500 TRK502. 

 

Krajnji rezultat 2022 je bio ovo:

6,543 units Benelli TRK 502 sold in Italy, outsell the BMW R 1250 GS (4,062). 
Tenere 700 is third best-selling bike in Italy with 2,762 units registered. 

 

A prodaju se polovni 2018 i 2019 u Italiji sa 60.000 do 100.000 km na satu. Tamo se motori voze cele godine, ne ko kod nas. A i dalje neko postavlja pitanje kvaliteta. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
pre 15 minuta, boza_kg je napisao:

Nadam se, ali znaš kako to već ide kod srpskih biznismena - danas uvale nekom šleper kofica i lopatica za plažu za kineske motore, pa kad njih prodaju, odu na nešto deseto što im donosi više para...

Pa vidi, Kimko je tu 20 godina na istom mestu. Za QJ imaš više uvoznika, Novi Sad uzima motore iz Kine, Beograd iz Grčke. Delova ima, lično sam video brdo. A i da se poruči, stiže deo za dve nedelje. Jel čovek rekao da je zeznuo ABS. Šta mu uradi, ne znam, udario senzor ili šta na QJMotor 550. Deo stigao za dve nedelje i zamenili mu za 80 eura. Mislite da bi pre stigao za Hondu ili BMW-a? A koliko bi koštao? 

 

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Bez sve šale, raduje me što je QJMotor uzeo da zastupa Kymco NS. Nekad su smotani i ne baš sjajno organizovani, ali su pošteni i skroz korektni. Od toga žive, valjda znaju šta rade.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
Pre 1 sat, boza_kg je napisao:

Bez sve šale, raduje me što je QJMotor uzeo da zastupa Kymco NS. Nekad su smotani i ne baš sjajno organizovani, ali su pošteni i skroz korektni. Od toga žive, valjda znaju šta rade.

Vidi ovako, ja sam još 2003-04 kupio prvi skuter Kimco Super 8 ili 9 kod njih, dok su još bili kod fakulteta. Buraz je kupio Agiliti 50 u isto vreme. Sa Milanom, vlasnikom, sam uvek imao odličnu saradnju. Šta god je trebalo rešavali su u kratkom roku, a bilo je i mojih grešaka.

Evo sada iskustvo od ove godine. Odem kod njih i kupim Kymco Agility 300 u aprilu. Vozio sam ga 2.500 km do negde 25 avgusta.

Odem do njih, onako bez veze, i kada sam vido QJ 550X, kažem Milanu kako sam se zeznuo što nisam u startu uzeo njega umesto skuter. Čovek me pita koliko sam platio Agiliti, ja mu kažem 4.900 eura. Na to on meni kaže, ako hoćeš QJ evo mi ćemo ti otkupiti nazad skuter za 4.700 eura! Iskreno, ko bi se tome nadao! U Tago motors su mi nudili 4.000 eura za njega, dalje nisu hteli ni da pričaju. Gledao sam onaj GT700 CFMoto i reko da ih pitam onako iz bez veze za procenu skutera.

Pa sada vidite koliko su u Kimku ozbiljni i koliko žele da zadrže mušteriju. Iz Taga mi prodavac kaže da je taj CF tražen, kako, ima upite svaki dan, a evo prošlo mesec ipo dana, isti motor im i dalje stoji neprodat u salonu i na oglasu. 

Kada pozovem Kimco i pitam kada mogu da doteram motor na servis, kažu mi biraj dan, ja kažem hoću sredu (recimo), idem na posao u 8 i završavam do 13 sati. Ljudi urade za to vreme servis i čeka me spreman motor. E to je podrška prodavca, a ne doteraj pa ti javimo kroz dan ili dva.

Pitam za kofer, može, imaš popust 20%, pitam za nosač telefona, može, imaš popust 20%, kupim kacigu za ćerku, isto -20%. Izvinite, ali to nigde nikad nisam dobio, osim u Kimku. Sada sam pitao i za bočne kofere, kaže Milan, opušteno, napravićemo standardno 20% popusta... 

I zato kažem, uvek ću lepo kod njih da oteram motor posle par godina, zamenim stari, doplatim za novi i ne boli me glava. Znam da ću imati odličnu servisnu i, na prvom mestu, ljudsku podršku. 

Nije ovo nikakva reklama, nego pravo iskustvo, koje mislim da treba da se podeli.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Rekoh ja da ide nenormalno za tu konjažu. Ljudi gledaju i nije im jasno kako. Šestom od 70 do 150 bez problema, nema potrebe spuštati u petu. 

Potrošnja N. Sad - Perućac - N. Sad 4.1 litar. Po gradu do 4.8 litara. Više mi od toga nije trošio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ova recenzija je bezveze. Plaćen da hvali. Nije ovo ništa brže od CB500 iz 2001. To je motor od 500cc ne može da se očekuje Bog zna šta.

 

Još je ovaj udar kineza na Evropu svež. Treba da prođe određeno vreme dok se ove mašine ne dokažu. Nisu samo motocikli tu, već i mnoštvo automobila takođe stiže. Sigurno je da ćemo u narednom periodu mnogo pričati i čuditi se kinezima. Sa obzirom da i dosta velikih brendova koristi iste komponente, takođe sklapa u Kini, ovi kinezi će verovatno biti dobra priča. To isto prodaje BMW za masne pare plus oprema koja ovde stiže fabrički.

 

Kad kažem dokažu, mislim na kilometražu, uslove korišćenja i godine. Jer nije motor LCD displej, LED far, USD viljuška i sl. Videće se koliko će da traju zaptivke, korozija, kvalitet plastika, ležajevi, struja, itd. Tu leži kvalitet ali o tom po tom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Drug vozi Keeway Outlook 150, skuter 2009 godište. Na satu ima 36.000 km. Pa ti vidi da li je to bez veze, ili nije. Radi kao prvi dan, plastika svaka kao kad je kupljen. Ali ga pazi i mazi kao da je najskuplji i najbolji na svetu. 

Svaki motor će da traje koliko o njemu vodiš računa, tako i automobil.  Imaš servisnu knjižicu za svaki motor ili auto. Pridržavaj se svega što tamo piše i trajaće... Zanemari to i pisačeš "đubre". 

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta je Bane 36.000 km? To je kilometraža za biciklu a kamoli za motorno vozilo. Kad bude neka recenzija kad neko prođe Magadan, Afriku, itd. to ima smisla pročitati. Ovo čitanje iz brošura je ništa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 59 minuta, Alekre je napisao:

Videće se koliko će da traju zaptivke, korozija, kvalitet plastika, ležajevi, struja, itd. Tu leži kvalitet ali o tom po tom. 

Bilo bi lepo da je tako jednostavno - "Ako hoćeš da uštediš, kupiš kineza, a ako te zanima ekstra kvalitet, onda kupiš na pr. japanca po višoj ceni." Sve jasno i svima dobro. Ali i sam znaš da nije baš tako.

Svi su spustili kvalitet materijala. Takvi su trendovi. Gledam Honde stare po par godina u Satelisovoj radionici. Nema to veze više sa trajnošču... A kinezi su u naletu, često mogu da daju više nego drugi, mnogo poznatiji, uz određene rizike. Zato jeste zanimljivo :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Šta je Bane 36.000 km? To je kilometraža za biciklu a kamoli za motorno vozilo. Kad bude neka recenzija kad neko prođe Magadan, Afriku, itd. to ima smisla pročitati. Ovo čitanje iz brošura je ništa.

Tu si u pravu, ali opet, za takve ture se motori posebno pripremaju. Idu i drugi filteri, zaštite, gume, ogibljenja... Teško da će neko da sedne na fabrički motor i pegla 5000 km kroz pustinju i kamen. 

Ovo su motori za klasičnu vožnju, putovanje, neke normalne uslove. Ko turing motor tera u obrtaje, zadnjači, ubija? To još nisam video. 

Recenzija je tu da se vidi šta motor nudi i da se uporedi sa konkurencijom u klasi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja