Jump to content

Moto Zajednica

HONDA NC750X 2023

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
Evo hoću ja
Za jedno po sata krećem u vožnju. Ako si raspoložen da se nađemo javi se.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Na danasnji dan pre god dana usao sam u svet dva tocka, za mesec dana i zvanično poceo da vozim. 

Za god da 7000km, par puta Novi Sad, jednom Tornik, Rudnik, ostalo sve po Bg-u i okolini. 

Ne mogu nesto mnogo da kazem o samom modelu, prvi mi je tako da druge nisam vozio ( jesam po par km ali to ne može da se poredi). 

Za moje potrebe kuca-posao-kuca, voznje kad sam raspolažem i imam volje sluzi bas dobro, za grad ima dobar prenos, ne umara saltanja, nije bas nesto udoban al moze da se izdrzi, zastita od vetra mora da se resi vecim vozirom, kocnice su ok, bar meni, imam 80kg tako da ima i to uticaja. 

Potrosnja je 3.8l za svih 7000km.

Od opreme iz salona izlazi klot, 

Dodao sam: duzi vizir sa dodatkom od Ivana. 

Centralni stender, zastite ruku, produžetak prednjeg blatobran, zastita hladnjaka, kres bar Seba, maglenke, fabricki prekidac, centralni kofer Ls2, nosac kofera fabricki, dva blatobrana pozadi, slajdere kod lonca. 

Treba da mi stigne nosac za navigaciju. 

IMG_20230311_115515.thumb.jpg.2ca295a9589c822b9d163e4c2e8f6c19.jpgIMG_20231104_143109.thumb.jpg.3813ed98a567987272a5cf5e85a89262.jpgIMG_20231104_143123.thumb.jpg.04cf4d96769be91e8dec2a10f9904410.jpgIMG_20231104_143046.thumb.jpg.b9189df7ea5ba15221023a0bfc7d16e5.jpg

 

Promenio član RankoBg87
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda NC750x

@RankoBg87 gde si kačio maglenke - direktno, pa rade i bez kontakta ili si povezao negde na instalaciju motora, da automatski gasi sve kada izvadiš ključ?

 

Hoću da stavim maglenke i usb, ali ne bih da ih direktno vezujem na akumulator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Struja i ja se ne volimo al kako znam islo je direktno sa akumulatora, rele, osigurac, nisam hteo da secem struju sa brave, prekidac mi ne svetli, nema da tabli signalnu i mogu da rade bez kontakta, resim to kad nadjem ko ce da se malo posveti tome i to lepo spakuje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
On 10. 3. 2024. at 19:54, RankoBg87 je napisao:

Na danasnji dan pre god dana usao sam u svet dva tocka, za mesec dana i zvanično poceo da vozim. 

Za god da 7000km, par puta Novi Sad, jednom Tornik, Rudnik, ostalo sve po Bg-u i okolini. 

Ne mogu nesto mnogo da kazem o samom modelu, prvi mi je tako da druge nisam vozio ( jesam po par km ali to ne može da se poredi). 

Za moje potrebe kuca-posao-kuca, voznje kad sam raspolažem i imam volje sluzi bas dobro, za grad ima dobar prenos, ne umara saltanja, nije bas nesto udoban al moze da se izdrzi, zastita od vetra mora da se resi vecim vozirom, kocnice su ok, bar meni, imam 80kg tako da ima i to uticaja. 

Potrosnja je 3.8l za svih 7000km.

Od opreme iz salona izlazi klot, 

Dodao sam: duzi vizir sa dodatkom od Ivana. 

Centralni stender, zastite ruku, produžetak prednjeg blatobran, zastita hladnjaka, kres bar Seba, maglenke, fabricki prekidac, centralni kofer Ls2, nosac kofera fabricki, dva blatobrana pozadi, slajdere kod lonca. 

Treba da mi stigne nosac za navigaciju. 

IMG_20230311_115515.thumb.jpg.2ca295a9589c822b9d163e4c2e8f6c19.jpgIMG_20231104_143109.thumb.jpg.3813ed98a567987272a5cf5e85a89262.jpgIMG_20231104_143123.thumb.jpg.04cf4d96769be91e8dec2a10f9904410.jpgIMG_20231104_143046.thumb.jpg.b9189df7ea5ba15221023a0bfc7d16e5.jpg

 

Koliko litara je ovaj kofer? 55l je moja pretpostavka. Bas mu dobro stoji i prava je veličina ovako vizuelno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF1100 Africa Twin
1 hour ago, Firmopisac said:

@RankoBg87 gde si kačio maglenke - direktno, pa rade i bez kontakta ili si povezao negde na instalaciju motora, da automatski gasi sve kada izvadiš ključ?

 

Hoću da stavim maglenke i usb, ali ne bih da ih direktno vezujem na akumulator...

Možeš na orginalnu instalaciju ali moraš da kupiš OEM dugme za maglenke. Ja idem u petak u Deltu da mi montiraju pa cu vam javiti kako to ide. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre 6 sati, Braja24 je napisao:

Možeš na orginalnu instalaciju ali moraš da kupiš OEM dugme za maglenke. Ja idem u petak u Deltu da mi montiraju pa cu vam javiti kako to ide. 

Sve to znam,  samo GDE kačiš, to je pitanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre 7 sati, bopk je napisao:

Koliko litara je ovaj kofer? 55l je moja pretpostavka. Bas mu dobro stoji i prava je veličina ovako vizuelno.

45L, mesta nikad dosta al zavrsava posao, kaciga i rukavice u kofer, ostale gluposti sve u njegov bunker sto ima

 

 

Pre 6 sati, Braja24 je napisao:

Možeš na orginalnu instalaciju ali moraš da kupiš OEM dugme za maglenke. Ja idem u petak u Deltu da mi montiraju pa cu vam javiti kako to ide. 

Napisao sam da imam fabricko dugme
Ne diram nista oko struje a ovo je bilo brzinski, kad mi stigne USB pa cu onda da vidim sta cu, trebalo bi onda da se napravi ozicenje koje se racva za USB i maglenke.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre 9 sati, RankoBg87 je napisao:

45L, mesta nikad dosta al zavrsava posao, kaciga i rukavice u kofer, ostale gluposti sve u njegov bunker sto ima

 

 

Napisao sam da imam fabricko dugme
Ne diram nista oko struje a ovo je bilo brzinski, kad mi stigne USB pa cu onda da vidim sta cu, trebalo bi onda da se napravi ozicenje koje se racva za USB i maglenke.

E ja sam na tom koraku, zato te i pitam :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 12 sati, Firmopisac je napisao:

Sve to znam,  samo GDE kačiš, to je pitanje?

Za usb ima ostavljen priključak ako kupiš oem. Pogledaj na youtube.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Ima tu još nekih priključaka. Treba naći servis manual, tamo sigurno ima uputstvo za maglenke.

Screenshot_20240312-185410_YouTube.thumb.jpg.b8b56ed99f73332cb6613f24e00fa6c6.jpg

Taj je za usb a dole levo (zeleno) je slobodan džek verovatno za maglenke.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

@RankoBg87 ne treba da sijeces struju. Treba ti zabica koju se stavi ( koju sam ja stavio) na ovom mjestu:

IMG-80cdbddd2af9c36119364485705e6758-V.thumb.jpg.203e8e90e3ff1f7a9f17c1fd0d614e35.jpg

Ova spravica dodje u svakom kvalitetnijem setu maglenki i sluzi kao "remote" tj da maglenke ne rade autonomno vec se mogu upaliti samo kad je dat kontakt i obrnuto.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda NC750x

Ja sam morao te štitnike malo da ugrejem fenom i iskrivim ka viljušci malo, samo par stepeni, da mi prilikom kočenja i sabijanja napred, crash bar ne udara u njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pri sabijanju amorta....plasi me da ne stigne stitnik i lupi o gvozdje.

Ja bi to skratio za santim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Aj pogledam po otisku koliko se sabija pa cu videti da li stize negde, sinoc stavio i otisao, kako sam gledao ne bi trebalo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Na današnji dan sam i ja preuzeo svoju Hondu :) 

 

Sledi spisak modifikacija za ovih godinu dana i na žalost samo 8k km.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja