Jump to content

Moto Zajednica

Slatke muke

Slatke muke  

68 članova je glasalo

  1. 1. Šta uzeti?

    • Honda NC750X
      7
    • Honda CB500X
      13
    • Yamaha Tracer 700
      13
    • BMW F700/800GS
      5
    • Suzuki V-Strom 650
      27
    • Benelli TRK702X
      3
    • Voge 300DS
      4
    • BMW G310GS
      2
    • CF Moto 650MT
      2
    • Kawasaki Versys 650
      9
    • Kawasaki Versys 300
      2


Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT
8 hours ago, DjoleLO said:

Drug moj kaparisao nov XT kod Atile za 8590€

Da, tu treću generaciju stroma onda jedino ima smisla uzimati za ispod 6k, a niko ga neće dati za toliko.

 

5 hours ago, nafetS said:

Da bi dali odgovor jel ovaj ili onaj motor može off, mora Nemanja da definiše šta je njemu off :) Ako je ka tome okrenut, šta znam.. tenere? preskupa?

Off sam spomenuo kao neki lakši off. Zemljani putići, makadam, nešto gde može da se prođe i džipom.

Mislim da sam ga tako i definisao negde u ovoj temi.

Znači ništa zahtevno, ali neću da se borim sa motorom. Zato hoću da bude lagan.

T7 mi se isto veoma sviđa, ali mi jeste malo skup. Skup u smislu ulazi u zonu Afrike.

 

3 hours ago, Milanezi said:

Na drugom mestu bi bio Versys 300, mislim da njega više i nema u prodaji, znači isto polovnjak, par godina star.

Tvoj ćale beše Pedja, upoznao sam ga, daće ti valjda i on neke smernice...

Versys 300 je po mom mišljenju veoma sposoban za off koji meni treba, samo mislim da ide u obrtaje ko da je F1.

Jeste @spredrag sa svojim BMW-om R50. Ali nema njega nešto na forumu već neko vreme, a ni u Srbiji.

 

42 minutes ago, mick said:

Pokupi se i uzmi na probu 800mt. Nakon toga idi na stroma i biće ti jasno sve…

Da znaš da hoću, ne mrzi me, ne gori mi nigde, probaću sve. I Kove ako nađem gde.

Uskoro će sajam, pa ćemo videti :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5541 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako probas mt800, posle će ti mali strom biti neozbiljan. Ovaj motor značajno bolje ide, a i lepši je.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 761 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Prošle godine je bilo moguće probati MT800 na sajmu, pa računaj i sada na tu opciju.

Promenio član Mr_Wolf
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Nimmin ти је лепо рекао. Према твом уводу по мени би ти посао да му душу вадиш одвртањем гаса радио баш тај мотор. Што се тиче изгледа, изглед као изглед, свакако си 99% времена иза управљача, не гледате се у очи.

Што више мотора са листе пробај да одвозиш бар пола сата да би имао идеју како ти лежи мотор, остало су ловачке приче.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Velike sise su velike sise. Ruzna riba sa velikim dudama je mnogo lepsa od ruzne bez duda:jee1:. Tako i ovi ljubitelji prcvoljastih kubikaza. Kupi kao covek L+ i vozi se, mladji i lepsi nes biti. A te price sta moze litra a da ne moze pol su urbane legende:tuzno:. Jbg jes da ces ustedeti na registraciji a i na corbi( osim ako ne ides sa partnerom((ovo jer me prozivaju za neevropske nazore)) i teretom onda litra trosi i manje od svog deteta), ali jebes taj zivot u stalnoj stednji svuda i uvek. Kako god okrenes zavrsices opet na veeeeelikom motoru,a oni nece biti nista jeftiniji a mozda ih ove Z generacije i zabrane jer im se ne svidjaju( vecna pamjat svim japanskim V2 masinama od 1.5l+, mojoj ljubavi GSXR1000 i ostalim muskim masinama. Bice kao i kod auta 400ccm standard a ko hoce da divlja moz dobaci i do celih 650-700:staa3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

A tek  kad krenu :gaa:baterdzane, pa ih tjuniras sa jace licne i doublepack Duracell-om >:( videces sta je litra a sta poloka i unuce:care:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

A možda onda, pored XT Stroma gledati i F800GS kao "nešto između". Svakako sposobniji od Stroma na off-u, a može se naći u toj nekoj cenovnoj kategoriji koja se ovde pominje ( 6-8.000 EUR ), pokretač teme već ima iskustva u vožnji motora, može lepo da se opremi, natovari...šta znam, možda je to neki "jednorog" za pokretača teme.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

 

 

Na 6:20 sec, objasnjava nesro u vezi podmazivanja. Kako sam razume "suvi karter" Moze li neko da pojasni? Mozda @Satelis

 

I kako to da u klasi, zontes ima cirka 10hp vise? Sto nije malo. To je 30% snage vise, u odnoau na konkurenciju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Ako se dobro sećam Zontes ima te ponije tek u baš visokim obrtajima, pre toga je Voge najbolji. Zato sam i odlučio da bude Voge ako bude mali kinez.

 

Sada sam gledao 800MT, baš dobro izgleda uživo, i deluje prilično lagano. Dogovaramo test vožnju za sutra.

 

Morini sam pogledao i deluje mi nekako ne znam, mršavo. Ne po širini nego kao proizvod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1747 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, MaxiS said:

Kako sam razume "suvi karter" Moze li neko da pojasni?

Ulje se ne "čuva" u karteru, nego u posebnom rezervoaru. Na mom motoru ram je iskorišćen kao taj rezervoar. Pumpa skuplja ulje iz kartera i puni rezervoar pa se odatle koristi za podmazivanje. Korisno je recimo kod enduro motora kad padne, pa ne stigneš brzo da ga ugasiš - motor neće da ostane bez podmazivanja. Ili recimo kod ovih što dugo voze na zadnjem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Dogovorena test vožnja za sutra, 800MT, pa reko daj da nađem i gde to ima u NS...

I cena je 9999 :) tako da @mick ako imaš neku foru da bude 9 umesto 10, reci sad.

Probaću ga sutra, al mislim da bih pre Afriku 2017. nego 800MT 2021. sa 11k na satu.

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Više puta pominjes Afriku, ako ti se već najviše sviđa što je ne kupiš ? Kupovina motora ionako nije racionalna stvar, tako da ispuni sebi želju i vozi ono što ti se sviđa da se ne bi grizao posle "trebao sam..."

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Pa tu mi je dilema, da li želim da dam toliko para za motor.

Teško mi je da procenim koliko stvarno ima smisla kupovati Afriku koliko god je želeo.

 

Ali mislim da mi je za sada ovako podeljeno:

3-4k - Voge 300

4-5k - CB500

5-6k - NC750

6-8k - Strom 650

8-9k - 800MT

10-11k - Afrika

 

Tako da na meni ostaje sada da procenim gde pada ta zlatna sredina uloženo dobijeno, i šta mi je najpametnije.

300/500 su mi slični, kao i 650/750 i 800/1000. Mali srednji il veliki motor. Malo ili puno para.

U naletima kada probam ove srednje ili veće razmišljam ma neće ti ovo završiti posao, uzmi veći, a kad probam manje mislim pa znaš šta nije veliki ali je sasvim okej. Sada trenutno mi je 500 najrealniji možda.

Zena mi često kaže da idem iz krajnosti u krajnost, nema sredina kod mene.

A pre dva dana zvao čoveka da gledam Stroma :)

Ako nekome i dalje nije jasno koliko sam ja izgubljen, pre 15 godina sam istetovirao kompas na ruci, i dalje mi ništa ne pomaže.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Велики си дечко, одлучи се између реалности и снова шта ћеш радити са тим будућим мотором. Уосталом увек можеш да промениш мотор, као што си продао и Бенелија. 

 

image.png.0d3f106494700a6c98fc860d223badd2.png

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre sat vremena, Skittles je napisao:

 

Ali mislim da mi je za sada ovako podeljeno:

3-4k - Voge 300

 

U ovoj kategoriji imas i meni interesantan SYM NH T300. 4.200€  Msm da je bolja servisna podrska...

 

U ostalom, za 15-tak dana je sajam automobila i motora. Bice neki popust sigurno. Msm ako resis novog "kineza"

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 424 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Taj Sym je baš igračka za Voge.. Bolji je za off jedino. 

 

Ja sam pregledao sve moguće za 300DS, baš ozbiljan motorić za tu klasu. Našao sam i sajt gde je moguće naručiti sve delove (far je 120e npr, sve plastike, sve delove agregata, sedište..) za ne daj Bože. 

 

Uvoznik je ozbiljan, prodaja je krenula lepo, verujem da će podrška biti okej. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

"Ali mislim da mi je za sada ovako podeljeno:

 3-4k - Voge 300

 4-5k - CB500

 5-6k - NC750

 6-8k - Strom 650

 8-9k - 800MT

 10-11k - Afrika"

 

Ja sad ne razumem šta u stvari gledaš i po kojim kriterijima odlučuješ šta kupiti ? 

Prosto rečeno kako počinješ od Voge 300 i završiš na Afrika ? 

Nemaju veze jedno sa drugim ni po jednoj stavci ! 

Ja ne želim da popujem niti kritikujem ali svi imamo neke svoje mušice u glavi i to je normalno, no treba da odvažeš šta hoćeš , fokusiraju se na tu kategoriju bajka i traži samo to ,svaki koji ti se sviđa probaj i donesi svoj sud o njemu ...

Ovde dok pričamo svako ima svoj sud da kaže a postoji i ona mnogo babica- kilava deca ! 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 7 sati, Skittles je napisao:

Dogovorena test vožnja za sutra, 800MT, pa reko daj da nađem i gde to ima u NS...

I cena je 9999 :) tako da @mick ako imaš neku foru da bude 9 umesto 10, reci sad.

Probaću ga sutra, al mislim da bih pre Afriku 2017. nego 800MT 2021. sa 11k na satu.

ono što se nudi u NS je ok cena obzirom na opremu. I taj da uzmeš sa recimo prodajom turatech opreme ideš na 8700e.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 9 sati, mick je napisao:

ono što se nudi u NS je ok cena obzirom na opremu. I taj da uzmeš sa recimo prodajom turatech opreme ideš na 8700e.

I sledeće godine ako ne odgovara je prodaje za maltene iste pare, što se ne može reći za voge, jako je mali krug ljudi koje interesuje takav motor.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
I sledeće godine ako ne odgovara je prodaje za maltene iste pare, što se ne može reći za voge, jako je mali krug ljudi koje interesuje takav motor.
Voge gotovo i da nema marketing, kao ni Zontes, što ne znači da nisu pristojni dvotočkaši.

Realno taj CF vadi oprema koju skoro pa ni jedan motor u tom cenovnom rangu nema. KTM agregat sa evropskim komponentama daje ok priču. Praktično ram, viljuška i tft ekran su kineski...sve ostalo su vendori izvan Kine.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8247 postova
Pre 21 sati, Skittles je napisao:

Ali mislim da mi je za sada ovako podeljeno:

3-4k - Voge 300

4-5k - CB500

5-6k - NC750

6-8k - Strom 650

8-9k - 800MT

10-11k - Afrika

 

Ubaci na listu još s1000rr, a realno i neki čoper da razmotriš ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja