Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem neki petrolhead auto

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ne bih da ti kvarim sneška, ali moj drugar se pre 14 godina upustio u sređivanje Corrada. Da napomenem da je i tada bio egzotika i da je on inače radio kao mehaničar, ali je i bilo nešto delova. To kroz šta je on prošao prvo sa nabavkom delova i sa cenama to je za knjigu. Elem kupio je auto za 2.000 evra i utucao još toliko skoro, a sve je sam radio. Da je plaćao morao bi da proda bubreg. Mesecima je jurio, čekao delove i na kraju ga skockao. Zaista je bio impozantan, ali kao i svaka ljubav vremenom bledi. Došao je i trenutak prodaje posle 2 godine i to je bila nemoguća misija. Na kraju ga jedva prodao za 3.000. Pukao dobrano u kešu, a o vremenu, živcima, radu da ne pričam.

 

Verujem da većinu nas radi ta priča, sa emotivne strane potpuno razumljiva, a sa racionalne potpuna utopija. Ako već gledaš tako nešto uzmi već sređeno ili nešto proizvedeno barem u ovom veku, da ima nešto delova. Sve ostalo je robija, sa velikim šansama da bude dugogodišnja. Nije tu samo problem cene, već i delova. Nešto može da se improvizuje, ali ne sve i tu nastaju veliki problemi.

 

Najbolje sebe poznaješ i želim ti da nađeš dobar primerak nekog modela i da možeš odmah da ga koristiš. A taj proces neke ozbiljne restauracije zaobiđi ili spremi brdo para i bensedine.

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Najbolje prodje onaj sto se razume da to i popravi. Moj glas ide i Mijati. Fantastican auto ili neki lep Suzuki, Honda, Mitsubisi 90 tih radjeni. 306 kabrio ili Opel Calibra, Monza

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
4 minutes ago, Zarkela said:

Mitsubisi 90 tih

Mici Eclipse je bio lud auto svojevremeno...ako se ne varam 2.0 i oko 200ks

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 3 minuta, Zarkela je napisao:

405mi16

ajde, posle grafiga sad me i ti... :)

Ovo bi moglo i u anegdote, #trueStory

Zaposlio se, štedeo i vreme da se gleda neki autić... Otprilike sam znao šta bih :)
I ja nađem 405 mi16 u Inđiji. Zovem lika, jel može da se dođe, jel to to, imao 101 pitanje, sve on odgovori, dugo je auto kod njega...
Kaže nemoj da žuriš, dođi sutra ujutru (petak veče, ja gorim). Tu noć nisam spavao, sedeo sa devojkom tu noć i pričao joj apsolutno sve o tom modelu. Njen ćale vozio 309 GTi, al to su dve različite sprave, iako su generacijski isti, tako da je pristala (ustvari samo moja euforija ju je ubedila, bilo mi je i tad jasno).
Ujutru zovem da potvrdim da krećem, kaže mi lik "bila dvojica pre 15 minuta i kupili su auto". Ja spuštam slušalicu, svet se ruši, tutnji u glavi. Ona se zeza, gleda porše, gleda amg mečke itd itd, smeje se..
Par dana kasnije "Stefane, ja te nikad nisam videla da si tako tužan, izvini..".
@Zarkela ako nekad uzmeš 405 misez, seti me se, plaćam i klopu i piće. Ne moram da ga vozim, provozaj me ti krug po Kekendi, švaler gas. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Bio je pre mesec dana mozda 405 mi16 i to 4x4 neka verzija. Bas mi zapao za oko kao raritet, meni nije zanimljiv ali raritet neki uvek pogledam oglas iz radoznalosti.

 

Sad se razmisljam, mozda je bio i 605, al mislim da je 405 bio 

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam pre 15 godina vozio Volvo S70 T5. 

2.3 T, chipovan preko i ubacen blowoff (nema neku funkciju, al "cufkao" kao blentav). Kako je to islo, majko moja...

 

U polasku nije bio mnogo startan, prednja vuca, gubio tlo pod nogama, ali medjuubrzanja... Primao gas u svakom stepenu prenosa, pri svakoj brzini... Secam se da je od tipa 160-do max punio ko od sale. Tad se ozenih, poceo da "jedem svojim zubima", nisam mogao da placam registraciju i odrzavanja, i prodadoh ga but-zasto... A taj lik jos gori od mene, prodavao ga mesecima i na kraju prodao na 3 godine po 100€  :lud:

 

Sada bih ga rado vozio...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 13 sati, travelman je napisao:

Jel prodat preko oglasa ili na preporuku.

Na oglas, ali na mobile.de

 

Na nasim oglasima su ocekivali da ga kupe po ceni standardne 405, a na mobile je otisao po osetno vecoj ceni.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 10 minuta, travelman je napisao:

Kod nas ljudi i dalje misle da se iole vredan auto kupuje za male pare.

Kada dodju kao kupci onda su humanitarci koji ce te resiti bede za male pare i znaju sve mane modela, kada postanu prodavci - e bajo moj nemas pojma sta je... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Sviđa mi se tema, sviđa mi se entuzijazam svih koji su pisali, slažem se da je mnoooogo bolje kupiti dobar primerak nego dobru osnovu, ali to je do čoveka... na kraju može i jedno i drugo da ispadne i dobro i loše. 

 

Matke, ne odustaj     :takoje:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Ne znam koliko si visok, ja sam 178 i u Miati NB (koja se pominje u par postova) osećam da sam na gornjoj granici za taj auto, plus spadam u mršavije ljude.

 

Promenio član Sveti Atila
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja cu da se upisem jer mi interesantna tema.
Vozim Ignis sport 2003-4. god.
110 ks na ono malo auta je vrlo zanimljivo i obozavam da ga vozim.
Fabricki recaro sedista, 4 diska, fantasticno elastican motor.
Po mom misljenju, jedan od poslednjih hothatch proizvedenih automobila, gde si ti glavni.
Od elektronike samo ABS. Ako nisi nezan na gasu, prednje gume menjas kad i ulje. :jee:
Nasao sam neku fotku, moj je isti sa istim felnama i istom maskom (to je bila doplata) samo je plav.

Edit, nasao sam fotke:

 

 

Ignis.jpg

Ignis front.jpg

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Obozavam ga. Vozao sam svasta, i sluzbeno i novo i matoro razdrndano...
Yuga kog sam sebi sklopio kao klinac i sad Ignasa sam jedino baš voleo da vozim. Uživam!
A inace mi je pun kufer auta i vožnje, u stanju sam da placam da me voze da ne moram ja.
Imam PUG307 karavan, super je udoban i stvarno je OK auto, komforan, tih. Nemam neku realnu zamerku na njega. Ali kad krecem od kuće, hvatam ključeve od Igija. PUG mi je samo voyilo. :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Moja poznanica vozi neki Twingo RS, ima dve linije po dužini, unutra isto, preko volana... Ima nešto, ne sećam se, 140ks. Ili možda i 160ks. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Ako kolega jos nije pazario... Ima u Paracinu, blizu Mihajlovic pumpe, to je kad sidjes sa autoputa i krenes prema Zajecaru nekih 500m do kilometar, odma do puta.

Neki plac gde od pre par godina covek gomila auta, ne vidim nikakvu tablu "na prodaju", al ja samo prodjem tu nocu, mozda negde nesto pise.

Uglavnom ima 5-6 komada, mozda i vise, selike, sve iste.Ima neke starije alfe ili fiati (ne punto ili 33, nego starije)isto po nekolko komada svi isti.Uglavnom sta god je dovlacio video sam po 4-5 ista auta najmanje.

Nadji nekog iz Paracina da se raspita.

Dalje tim putem, nekih 10-15km, imas kod skretanja za Donju Mutnicu pumpu Mihajlovic.Tu pored ima desetak mercedesa(uglavnom), mada bilo je i drugih auta, nisam nikad stajao da ih zagledam ali deluju svi top stanje.Od 70-og godista do 90-i-neko.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja