Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem neki petrolhead auto

Recommended Posts

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Mislio sam na klasu jer je 124 E klasa. A inače oznake karoserija c124 je kabriolet a s124 bi trebalo da je kupe ako se dobro sećam ipak je davno bilo.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Da se nadovežem jako je teško naći dobre te 124-vorke kupe i da budu kompletne.Znam čoveka koji ima dve,jednu sređenu a jedna verovatno za delove još nije odlučio šta će. Pre par meseci sam mu kompletno radio karavana 124. Kupe ko ima ne prodaje a to što se prodaje ako nije ubačen dizel onda je u poprilično umornom stanje,retko se prodaje dobra.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 2 sati, bdada je napisao:

W124 limuzina

C124 kupe

T124 karavan

Sve na bazi 124 modela

S 124 karavan

A 124 kabrio

 

 

 

Sorry na off, ali ovi modeli postaju retki. I karavani i kabrioleti.

Kabrioleti vec briju koliko im raste cena. Kupei su uglavnom potroseni. Karavana gotovo nema. 

 

Palo mi na pamet, da u w201 tzv 190-ku, ubacim M111 motor. Ili tacnije, 200 ili 230 kompressor. Smanji se remenica za kompresor, izbaci kompresor klime, i moze da se nabrije cca 230hp. To bi bio pogodak.

 

Ali mnogo birokratije ima... i pitanje da li bi na kraju to proslo pred zakonom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 23 sati, matke92 je napisao:

U potrazi sam za nekim autom, nemam nesto precizno...

...treba mi kontakt ako znate da neko prodaje ili bi prodao auto koji nije na oglasima, nemojte mi slati oglase jer sam sve vec prelistao...

 

Daj broj telefona, može i na PP. 

 

edit: svi okačeni oglasi su na prvi pogled interesantni. Kad malo bolje razmotriš svaki, već nije to što ti tražiš. Neki skupi, neki krševi. Ali jako teško, pogotovo ovako javno, ćeš naći dobru stvar za dobru cenu. Ili se spremi da platiš ono što ti se svidi, ili budi spreman da puno radiš na nekom primerku sa iole solidnom osnovom. Treće nema. 

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pitanje je i koji je cilj kupovine.Dal samo neko vreme izvozati i "uvaliti" posle nekom da se voza ( muči) dalje ili je ideja zadržati i upustiti se u avanturu sređivanja.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

E pa ovako, cilj kupovine je.....

Radim od kuce, vec imamo jedan auto u kuci-porodicni, hocu sebi da ispunim zelju da imam jedan auto koji zelim vec 15+ godina da u njemu uzivam, ne mora da bude u savrsenom stanju, najradije bih uzeo zdrav primerak sa regularnim papirima i regularnim motorom u njemu, moze da bude ofucan enterijer ali da je sve tu, moze da bude zakacen svuda, da je izbledeo, manji problemi sa rdjom, ali da je sve tu, moze da je napukla soferka, da torkira, i ne znam sta sve, moze svasta ali ne i kad otvorim haubu da ima 50+ zica koje je neki majstor razvezivao i da treba da glumim i ja elektricar Serloka Holmsa da bi skontali o cemu se tu radi.

Znaci moze u solidnom stanju da ima ulaganja pa cak i generalna da treba da se uradi, i menjac komplet, ne trazim perfekciju jer mislim da kosta daleko vise. Nije mi bitno koliko trosi, vozice se 1-2puta nedeljno, Nije mi bitna kubikaza. 

Iskreno ako upecam korada ne planiram ga prodati, ako upecam nesto drugo, prodace se samo i iskljucivo zbog korada :D, opet mozda i to nesto drugo sto kupim mi priraste srcu pa ni njega ne prodam :na_glavi:

 

 

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jaoooooo.... Polomio sam mozak sinoć,znam da sam neki zaboravio da predložim, tek sad sam upalio. Uletim na forum,ne mogu temu da nađem....Elem...
BERTONE JBT !
Kako mi to promaklo!?


WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Opel Astra G Turbo, 2001. godište, Kupe, Benzin 1998 cm3, vozilo prešlo 210256 km, Zvezdara. Putnička vozila - Polovni Automobili


Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
3 hours ago, slobasuper9 said:

Jaoooooo.... Polomio sam mozak sinoć,znam da sam neki zaboravio da predložim, tek sad sam upalio. Uletim na forum,ne mogu temu da nađem....Elem...
BERTONE JBT !

Ova mi stoji takodje u sacuvanim oglasima, bila je ovde u zemunu blizu mene pre koji mesec, nisam stigao da je pogledam pre nego ode. Kako je otisla tako je okacena na oglas opet pa mi je zato sumnjiva, Iskreno jeste lep primerak, ali da je kovan motor sumnjam, jer prethodni vlasnik je radio motor, ali da je ubacio kovane elemente sigurno bi napomenuo, tako da ono ne znam, dodata je na listu za pogledati svakako. 

 

Alfa 33 nije mi interesantna, mada ako nekom jeste definitivno je prihvatljiva cena ako je sve kako pise. Na slikama deluje lepo, ali druga dimenzija je kad odes auto licno da pogledas...

 

Astra H OPC dobar hint :takoje:, ima jedna na oglasima sa normalnom cenom, dodam i nju na listu.

Iskreno ne znam nista o motorima koji su isli u nju, moram malo proguglati prvo oko toga. 

**Jel zna neko da li ima LSD(iliti sper) napred ova astra, jer ako nema ta snaga je do 80kmh neupotrebljiva dosta. 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Opel Astra H OPC, 2006. godište, Hečbek, Benzin 1998 cm3, vozilo prešlo 185000 km, Belegiš. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

Pre mesec dana je bila jedna Mazda 6 MPS ona je 2.3 turbo benzin, 230ks, pogon na svim tockovima(nije stalan),dugo razmisljao imala je dobru kilometrazu na satu, zato sam se kolebao.... opet 2002 god. Oko 5.000e je bila, jos je imala i plin. 

 

Muci me @PremieRacing. Drzi me u neizvesnosti ceo dan :D 

Promenio član matke92
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Znam za jedan Peugeot 306 Gti 6 u Valjevu. Crveni, mislim da je noviji tip, oko 99. godista. 6 brzina, atmosferac sa 167ks.

 

Sad sam se setio da ima i Clio Williams. Ima i pakovan 205 sa MI16 motorom, al' sta je od toga na prodaju mozes samo telefonom saznati.

Promenio član grafigo
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
11 hours ago, matke92 said:

Ova mi stoji takodje u sacuvanim oglasima, bila je ovde u zemunu blizu mene pre koji mesec, nisam stigao da je pogledam pre nego ode. Kako je otisla tako je okacena na oglas opet pa mi je zato sumnjiva, Iskreno jeste lep primerak, ali da je kovan motor sumnjam, jer prethodni vlasnik je radio motor, ali da je ubacio kovane elemente sigurno bi napomenuo, tako da ono ne znam, dodata je na listu za pogledati svakako. 

 

Alfa 33 nije mi interesantna, mada ako nekom jeste definitivno je prihvatljiva cena ako je sve kako pise. Na slikama deluje lepo, ali druga dimenzija je kad odes auto licno da pogledas...

 

Astra H OPC dobar hint :takoje:, ima jedna na oglasima sa normalnom cenom, dodam i nju na listu.

Iskreno ne znam nista o motorima koji su isli u nju, moram malo proguglati prvo oko toga. 

**Jel zna neko da li ima LSD(iliti sper) napred ova astra, jer ako nema ta snaga je do 80kmh neupotrebljiva dosta. 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Opel Astra H OPC, 2006. godište, Hečbek, Benzin 1998 cm3, vozilo prešlo 185000 km, Belegiš. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

Pre mesec dana je bila jedna Mazda 6 MPS ona je 2.3 turbo benzin, 230ks, pogon na svim tockovima(nije stalan),dugo razmisljao imala je dobru kilometrazu na satu, zato sam se kolebao.... opet 2002 god. Oko 5.000e je bila, jos je imala i plin. 

 

Muci me @PremieRacing. Drzi me u neizvesnosti ceo dan :D 

Ja sam G Bertone predložio zato što ih već sada jako malo ima, samo 2 na oglasu, što ranije, pre neku godinu nije bio slučaj. Pre neku godinu si mogao da biraš od 20 - 30 komada na oglasima. Obzirom da ih sada ima samo 2 meni to govori da je izbor jako mali a cena ima tendenciju da raste i da auto kroz 5 - 10 godina bude raritet. Ne zaboravite da je 2001 godište sada već star auto 22 godine. Što se tiče kolege @PremieRacingdobra ti je opcija da ideš preko njega obzirom da je on baš u tim krugovima i takva kola i mogu u normalnom stanju da se iskopaju samo na preporuku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 2 sati, grafigo je napisao:

Znam za jedan Peugeot 306 Gti 6 u Valjevu. Crveni, mislim da je noviji tip, oko 99. godista. 6 brzina, atmosferac sa 167ks.

 

Sad sam se setio da ima i Clio Williams. Ima i pakovan 205 sa MI16 motorom, al' sta je od toga na prodaju mozes samo telefonom saznati.

Darko još neće da proda onog njegovog 306 kabrioleta? :) Nisam se čuo sa njim odavno, znaš li kako napreduje to?

A za 306 GTI6... uf. dečački san, razmišljam da menjam auto, ne možeš mi to napisati, totalno ne bi bilo normalno da mi bude daily :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Corado je odavno izumro na oglasima tako da ih dzabe tamo trazis, zna se njihova cena danas a ona svakako prevazilazi tvoj budzet.

 

Onaj sto ih ima 4 u dvoristu ih sigurno ne prodaje.

 

Od ovog ponudjenog bih odabrao GSI a ako nista drugo onda zbog njegove reputacije da je to bio jedini auto iz te generacije koji je drao GTI.ja.

 

Na slici je sarenolik i dok ga strucno oko ne  skenira nema price dalje.

 

Egzotika je zanimljiva ali tu je i druga strana price, ako sad kupis auto od 30ak godina zamisli sebe u situaciji da za nekih 20 godina juris potrosni deo od kola napravljenih pre 50 godina.

 

Licno bih jurio evropski model i potragu sveo na par modela.

 

Iz licnog iskustva bih ti preporucio da za tih 5000 kupis mladjeg tajmera koji ima perspektivu da za 10ak godina postane ono sto zelis danas. Bar sam ja tako uradio.

 

Generalno, uzmi u fulu mladjeg tajmera i cuvaj jer sve drugo sto bi kupio, matorije a zvucnog imena, moze da te finansijski ukopa.

 

Pitaj kolegu koji je kupio volvoa koliko mu treba kesa da bi ga pustio u pogon.

 

I ono najbitnije, ako jednog dana zelis da vozis auto star 40+ godina, znaj da su ti marka i model najmanje bitni.

 

 

Srećna ti potraga ....

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 3 sati, nafetS je napisao:

 totalno ne bi bilo normalno da mi bude daily :)

Pfff, Gti 6 mi bio daily driver 8 godina. Nista to nije nenormalno.

 

Moj Žota

 

 

Ako te zanima ovo sto ima u Valjevu, mogu ti poslati telefon tog momka pa da se cujete.

zota.jpg

zota 2.png

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
On 2/8/2023 at 11:01 PM, slobasuper9 said:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Opel Kadett GSI, 1986. godište, Hečbek, Benzin 2000 cm3, vozilo prešlo 200000 km, Sombor...

 


Послато са 21091116UG помоћу Тапатока
 

 

Baš pre neki dan razmišljam otkad nisam video GSI-ja... Po neki Golfonja iz tog doba je preživeo, ali GSI baš slabo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Corado je odavno izumro na oglasima tako da ih dzabe tamo trazis, zna se njihova cena danas a ona svakako prevazilazi tvoj budzet.
 
Onaj sto ih ima 4 u dvoristu ih sigurno ne prodaje.
 
Od ovog ponudjenog bih odabrao GSI a ako nista drugo onda zbog njegove reputacije da je to bio jedini auto iz te generacije koji je drao GTI.ja.
 
Na slici je sarenolik i dok ga strucno oko ne  skenira nema price dalje.
 
Egzotika je zanimljiva ali tu je i druga strana price, ako sad kupis auto od 30ak godina zamisli sebe u situaciji da za nekih 20 godina juris potrosni deo od kola napravljenih pre 50 godina.
 
Licno bih jurio evropski model i potragu sveo na par modela.
 
Iz licnog iskustva bih ti preporucio da za tih 5000 kupis mladjeg tajmera koji ima perspektivu da za 10ak godina postane ono sto zelis danas. Bar sam ja tako uradio.
 
Generalno, uzmi u fulu mladjeg tajmera i cuvaj jer sve drugo sto bi kupio, matorije a zvucnog imena, moze da te finansijski ukopa.
 
Pitaj kolegu koji je kupio volvoa koliko mu treba kesa da bi ga pustio u pogon.
 
I ono najbitnije, ako jednog dana zelis da vozis auto star 40+ godina, znaj da su ti marka i model najmanje bitni.
 
 
Srećna ti potraga ....
Golfa 4 GTI ima sad na oglasima nekolicina. Delova ima i dalje na tone. Može da se dovede u mint stanje. Za 5 -10 godina imaš već redak auto.

Da ne pričam o potencijalu 1.8 T motora, može da se baš fino snage spakuje u njega.

Druga ali još ređa opcija je MK3 GTI...

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Bice da ja bas ne razmisljam isto kao ti  i jos poneki ovde ali da kazem da fiat, pezo,opel pa mozda i alfa nema sta da trazi na tom spisku.Punto jbt?!? pa nek ima i motor od vipera, ne. Rover? ma daj, to je zanimljivo samo englezima(sljam su pa zato malo slovo).

Od onog spiska sto si stavio samo Japanci:

Toyota MR2 

Toyota Celica turbo

Mazda mx5

Honda Prelude

...a najuzi izbor, nesto sto ce da bude zanimljivo i atraktivno i za 20god, i sto je i udobno za svakodnevnu voznju je selika.Drugo, verovatno od svih Japanaca sa spiska za nju ces najlkse za delove da se snadjes.

 

Ja licno bi uzeo nesto manje zanimljivo ali izuzetno kvalitetno i pouzadano, Japanski mercedes sa limarijom kvaliteta golfa2 - Toyota carina e. Ja opet polazim sa nekim domacinskim razmisljanjem, da se to ne raspadne za 10god, da se ne kvari posle dve voznje a udobnost je posebna prica.E sad sto nije gsi, gti....

toyota-carina-e-2_0-solgt.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
13 minutes ago, Djokic said:

Bice da ja bas ne razmisljam isto kao ti  i jos poneki ovde ali da kazem da fiat, pezo,opel pa mozda i alfa nema sta da trazi na tom spisku.Punto jbt?!? pa nek ima i motor od vipera, ne. Rover? ma daj, to je zanimljivo samo englezima(sljam su pa zato malo slovo).

Od onog spiska sto si stavio samo Japanci:

Toyota MR2 

Toyota Celica turbo

Mazda mx5

Honda Prelude

...a najuzi izbor, nesto sto ce da bude zanimljivo i atraktivno i za 20god, i sto je i udobno za svakodnevnu voznju je selika.Drugo, verovatno od svih Japanaca sa spiska za nju ces najlkse za delove da se snadjes.

 

Ja licno bi uzeo nesto manje zanimljivo ali izuzetno kvalitetno i pouzadano, Japanski mercedes sa limarijom kvaliteta golfa2 - Toyota carina e. Ja opet polazim sa nekim domacinskim razmisljanjem, da se to ne raspadne za 10god, da se ne kvari posle dve voznje a udobnost je posebna prica.E sad sto nije gsi, gti....

toyota-carina-e-2_0-solgt.jpg

Cenim tvoje misljenje, opet o ukusima ne treba raspravljati. Punto je dospeo na listu jer sam ga vozio i bas mi je lep osmeh stavljao na lice. Lagan i sa onom turbinom subjektivni osecaj kao u 200ks u bertone, iako ima samo 130, cak i ludji. 

 

Sto se tice rovera 220 turbo, dospeo je na listu iz razloga cena i sta za te pare dobijes, bilo ih je cesto za manje od 1.000€ do pre godinu i po dana, dobijes kupe, sa dvodelnim targa krovom,turbo-benzin, 200ks i šper diff. Izvini ali ni jedan drugi ne nudi nista priblizno tome za te pare, bar ne da znam, moguce da gresim jer neki drugi model nisam toliko istrazio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
1 hour ago, slobasuper9 said:

Golfa 4 GTI ima sad na oglasima nekolicina. Delova ima i dalje na tone. Može da se dovede u mint stanje. Za 5 -10 godina imaš već redak auto.

Da ne pričam o potencijalu 1.8 T motora, može da se baš fino snage spakuje u njega.

Druga ali još ređa opcija je MK3 GTI...

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока
 

Sve se slazem sa tobom, samo golfa da vozim ne bih bas zeleo, ono sto je maltene isto i sto bih kupio je seat leon cupra prve generacije 1.8 20vt ili cupru, mada mislim da mi kupra prelazi budzet, ali za žutu bih se nategao :).

Mislim da su isti motori, sto kazes potencijala ima dosta.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja