Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem neki petrolhead auto

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Hvala puno svima na infomacijama, za sad sam odvojio dva auta, prvi bih trebao u petak da odem da pogledam (trebao sam danas ali prodavac nije mogao, a notari ne rade naredna dva dana) tako da je pomereno za petak, nije pravi ph automobil, ali ima zanimljivu osnovu, a sledece nedelje cekam nekog coveka da se vrati iz inostranstva da pokusam da se dogovorim sa njim oko drugog nekog auta koji je jedan od pomenutih sa spiska, u losijem stanju ali ima potencijala, ako se bilo sta desi javljam ovde. 

 

I igniša je bombona 

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ćuti u dilemi sam da li sam se ipak presao sa kupovinom. 

Idem sutra ujutru kod majstora na komplet pregled, pa se javljam. :stabre:

 

Mislim što je najgore, kako sam kupio auto i dosao kući, odmorio malo i da prelistam oglase u poslednjih 24h izleti drugi auto, jako zanimljiv, i jbg aj ti sad budi pametan 3 meseca cekam da se pojavi neki auto, i kao ajde da privremeno uzmem nesto da imam da cackam, i iskoci drugi posle svega par sati, tako da videcu u kakvom je stanju audi, mozda ce ici na prodaju jako brzo dok mi se taj drugi ne proda. Stim sto u auto ima ulaganja nekih, prvo bih to resio, sitno je a celokupnu sliku auta ce popraviti.

 

Promenio član matke92
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ćuti u dilemi sam da li sam se ipak presao sa kupovinom. 
Idem sutra ujutru kod majstora na komplet pregled, pa se javljam. :stabre:
 
Mislim što je najgore, kako sam kupio auto i dosao kući, odmorio malo i da prelistam oglase u poslednjih 24h izleti drugi auto, jako zanimljiv, i jbg aj ti sad budi pametan 3 meseca cekam da se pojavi neki auto, i kao ajde da privremeno uzmem nesto da imam da cackam, i iskoci drugi posle svega par sati, tako da videcu u kakvom je stanju audi, mozda ce ici na prodaju jako brzo dok mi se taj drugi ne proda. Stim sto u auto ima ulaganja nekih, prvo bih to resio, sitno je a celokupnu sliku auta ce popraviti.
 
TT?

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Uzeo sam Audi A3 prve gereacije restyle 2001. god. 1,8T quattro. Ali onako, za ok cenu (valjda), ali sa dosta ulaganja, zapusten auto. Dva dana sam ga samo prao i usisavao. Sutra idem do majstora pa javljam kakva je presuda... Nije mi interesantan TT, mislim za budzet koji sam imao mogao sam samo prvu generaciju da kupim, a on mi se bas ne svidja. Kačim slike sutra, nemam neke normalne slike, sve iz delova nesto. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 19 sati, matke92 je napisao:

Uzeo sam Audi A3 prve gereacije restyle 2001. god. 1,8T quattro. Ali onako, za ok cenu (valjda), ali sa dosta ulaganja, zapusten auto. Dva dana sam ga samo prao i usisavao. Sutra idem do majstora pa javljam kakva je presuda... Nije mi interesantan TT, mislim za budzet koji sam imao mogao sam samo prvu generaciju da kupim, a on mi se bas ne svidja. Kačim slike sutra, nemam neke normalne slike, sve iz delova nesto. 

 

 

Grom motor, ogroman kapacitet za tuning, auto je solidna osnova, što verujem da sve znaš. Vratio si me 10ak godina u rikverc kad sam dve nedelje bio u posedu Prelude 4WS '91 godiše. Neprežaljeno vozilo ali avaj limarija je bila toliko otišla iznutra, negde ti reče neupotrebljiva. Svaka čast na odluci da se upustiš u ovu avanturu, verujem da će mnogima biti interesantno praćenje daljeg razvoja situacije. Ja ti od srca želim sve najbolje u ovom poduhvatu.

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

1.8t je dobar motor, bolji od bilo kog Tsi motora. Ja bih voleo nekog golf 5 gti ili golf 6gti da uzmem (nisam neki ljubitelj Vw-a, ali mi se oni sviđaju) ali nisam čuo bas lepe reči za te motore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

I ja cu krajem godine verovatno morati da kupim jos jedan auto. I tako polako mastam ,listam oglase povremeno.

Vidim sebe u nekom sportaku japancu sa pocetka '90 ili nijemcu sa kraja '70 i prve polovine '80. ali ja imam dva limita koja autor teme nema. Prvi je nemam vremena i znanja da sam radim ozbiljnije stvari,drugi je nemam podsticaj da kupim mator auto,pre bih rekao destimulise me zena :) sa druge strane nisam u poziciji da sebi priustim polu ispravan auto. I tako jbga verovatno ga i necu kupiti u tom obliku, jer je racija jaca od srca.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
4 hours ago, punisa 16 said:

Prvi je nemam vremena i znanja da sam radim ozbiljnije stvari,drugi je nemam podsticaj da kupim mator auto,pre bih rekao destimulise me zena :) sa druge strane nisam u poziciji da sebi priustim polu ispravan auto. I tako jbga verovatno ga i necu kupiti u tom obliku, jer je racija jaca od srca.:neznam:

Sta znam, ja sam prvo ženi kupio auto pa sad gledam sebi, tako da ono, kad pogledas sa strane nisam sebi uzeo bolji nego sto je njen, tako da svi zadovoljni. :jee1:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 13 sati, matke92 je napisao:

...Mislim što je najgore, kako sam kupio auto i dosao kući, odmorio malo i da prelistam oglase u poslednjih 24h izleti drugi auto, jako zanimljiv...

 

Marfi te pozdravio   :jee:    Uvek je tako   :P

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Evo da se javim. Reči majstora: 

-Veliki servis bi trebalo preventivno uraditi(ne vidi se da je skoro radjen, niti imam informaciju oko toga)

-Motor i menjač i mirni i suvi i tihi, sto se njega tiče odlicni na oko i zvuk, u radu normalan, nema nikakvih dimova.

-Pogon radi dobro,hoce da cukne u kardanu kad se krene u rikverc, sumnja na hard gumu, videće kad bude otvorio ako budemo radili.

-Gumice balans štangle napred, desna manžetna do menjaca, zadnji amortizeri i odbojne gume. 
Kaze za auto star 20 godina, sve je u org boji i fabricki delovi sem prednjeg levog krila i levog fara, ne izgleda umorno i izakano, po njegovim rečima isplati se uložiti i zadržati ga. 

E sad ono van mehanicara sto sam znam:

-trebao bi auto da se ofarba u krug, branici i krila(svuda ima tragova cesanja)

-Suvozacev prozor radi, ali hoce da glavi,

-Enterijer manje vise pristojan osim vozacevog sedalnog bubrega.

-Nebo je spalo

-Prednji desni originalni far matirao, probacemo reparaciju'poliranje, ako ne uzecu isti kao sto je levi pa će oba biti "Nova". 

-Kao i za svaki polovan auto ima raznoraznih sitnica od suncobrana obe plastikice polomljene jer je model sa 3 vrata i kad se sediste dize 

-Na tabli onaj ekrancice je izgubio par crtica. Fali plasticni poklopac vozaceve ručke. 

 

Slike stizu uskro samo da ga operem spolja, preksinoc padala kisa, pa sam ga terao malo da testiram vuče da li rade  kako treba :D

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

 

Inače baš je fora da citiram sam sebe: 

On 2/10/2023 at 5:13 PM, matke92 said:

Sve se slazem sa tobom, samo golfa da vozim ne bih bas zeleo, ono sto je maltene isto i sto bih kupio je seat leon cupra prve generacije 1.8 20vt ili cupru, mada mislim da mi kupra prelazi budzet, ali za žutu bih se nategao :).

Mislim da su isti motori, sto kazes potencijala ima dosta.. 


I pojavi se posle par sati auto:

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Seat Leon CUPRA R, 2004. godište, Hečbek, Benzin 1781 cm3, vozilo prešlo 192000 km, Inđija. Putnička vozila - Polovni...

 

 

Čisto onako info, žute nije bilo na oglasima pa bar 2 godine

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 2 sati, matke92 je napisao:

Evo da se javim. Reči majstora: 

-Veliki servis bi trebalo preventivno uraditi(ne vidi se da je skoro radjen, niti imam informaciju oko toga)

-Motor i menjač i mirni i suvi i tihi, sto se njega tiče odlicni na oko i zvuk, u radu normalan, nema nikakvih dimova.

-Pogon radi dobro,hoce da cukne u kardanu kad se krene u rikverc, sumnja na hard gumu, videće kad bude otvorio ako budemo radili.

-Gumice balans štangle napred, desna manžetna do menjaca, zadnji amortizeri i odbojne gume. 
Kaze za auto star 20 godina, sve je u org boji i fabricki delovi sem prednjeg levog krila i levog fara, ne izgleda umorno i izakano, po njegovim rečima isplati se uložiti i zadržati ga. 

E sad ono van mehanicara sto sam znam:

-trebao bi auto da se ofarba u krug, branici i krila(svuda ima tragova cesanja)

-Suvozacev prozor radi, ali hoce da glavi,

-Enterijer manje vise pristojan osim vozacevog sedalnog bubrega.

-Nebo je spalo

-Prednji desni originalni far matirao, probacemo reparaciju'poliranje, ako ne uzecu isti kao sto je levi pa će oba biti "Nova". 

-Kao i za svaki polovan auto ima raznoraznih sitnica od suncobrana obe plastikice polomljene jer je model sa 3 vrata i kad se sediste dize 

-Na tabli onaj ekrancice je izgubio par crtica. Fali plasticni poklopac vozaceve ručke. 

 

Slike stizu uskro samo da ga operem spolja, preksinoc padala kisa, pa sam ga terao malo da testiram vuče da li rade  kako treba :D

Ovo je sjajno za auto duplo mlađi, u zdravlje i srećno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Pre 3 sati, matke92 je napisao:

Nisam stigao oprati, ali evo slicica upravo: 

 

IMG_20230221_153933.jpg

IMG_20230221_153952.jpg

IMG_20230221_153956.jpg

IMG_20230221_154002.jpg

IMG_20230221_154010.jpg

IMG_20230221_154026.jpg

IMG_20230221_154102.jpg

IMG_20230221_154111.jpg

IMG_20230221_154126.jpg

IMG_20230221_154136.jpg

IMG_20230221_154230.jpg

IMG_20230221_154329.jpg

Imam isti auto samo 1.9 TDI je. Ista je i boja. :) Neces se pokajati veruj mi. 5.godina ga vec imam. Taj motor je vrh vrhova! TSI ni vodu da mu nosi.

U S3 je 225ks sve ti je jasno.

Odrzavanje je prihvatljivo, a pruza mnogo. Zavrsna obrada, sama voznja je bolja od dosta novijih auta.

I nemoj da se kajes zbog Seata, Audi je tata igrice! Sa srecom ga vozio puno kilometara zelim! :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Idem u petak da gledam drugi autic koji postaje pomalo raritet, pogotovo sa motorom koji je u njemu. 
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB. Po slikama u dosta losijem stanju od Audija, ali mi je cena primamljiva i realna , i ima lepu trzisnu vrednost preko. Tako da ima prostora da se sredi, uziva u voznji i da odrzava cenu koliko toliko, po meni ima vece ambicije da ce vredeti vise u odnosu na Audi.

 

Edit. I da posto je neregistrovana, da li neko ima za preporuku nekog majstora za Alfe za mehaniku Beograd i okolina, verovatno cu je na prikolicu i odmah ce ici kod mehanicara ako je uzmem. 

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja