Jump to content

Moto Zajednica

AliExpress

Recommended Posts

  • Drug član, 1350 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Mozda dva paketa za 15 godina mi nisu stigla.

Ovi sa HU oznakom u broju pracenja mogu se pratiti i preko sajta nase poste, ali tek posto pristignu  u nju. Nijedan UA ili HU paket nije nestao u mom slucaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 875 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

@.milke.

Zato brate posebno visa internet kartica, prebaciš na nju koliko ti treba trenutno za kupovinu sa internet sajtova. 

Pa i ako se desi sajber kurajber napad, nema šta da mi skine sa kartice. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1722 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pre oko 3 meseca mi stigne nekih 6-7 paketica sa alija. Jedan sa patkicom nije stigao. Nisam ni trazio povracaj za to, jebes patkicu i 1€.
Juce mi stigne poruka da imam paket u paketomatu, eto i patkice posle 5 meseci od narucivanja :)

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2058 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez
pre 22 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Pre oko 3 meseca mi stigne nekih 6-7 paketica sa alija. Jedan sa patkicom nije stigao. Nisam ni trazio povracaj za to, jebes patkicu i 1€.
Juce mi stigne poruka da imam paket u paketomatu, eto i patkice posle 5 meseci od narucivanja :)

Misliš njoj bilo lako sa onim malim propelerom da preleti sve one kilometre.

Promenio član gebee&co
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1149 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Konačno neki pomak posle 15 dana, najnoviji status od sinoć - Arrived at local delivery center. 

U pošti kod ne postoji, negde sam pročitala da te UA...HU ne mogu kod nas da se prate, samo do Mađarske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 358 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100
Čekao sam jednu pošiljku i istog dana kada je Alija napisao da je paket otišao na isporuku, stigla mi je SMS poruka sa domaćeg broja, na ćirilici, u fazonu "Ažurirajte status porudžbine. LINK", a link je bio serbian-post.com
Naravno kliknuo sam jer je bilo telefonom, otišao na sajt koji je izgledao kao sajt naše pošte, tu me je sačekalo obaveštenje da je dana tog i tog pokušana isporuka ali neuspešno, i da unesem ažurne podatke.  I ja ih unesem, naravno.  I u sledećem koraku me sačeka obaveštenje da moram da doplatim oko 40 dinara za ponovnu isporuku, a znajući našu poštu, to mi uopšte nije bilo čudno.  Unesem ja podatke sa Master kartice, i onda se zamislim... odem sa kompa na serbian-post.com i vidim da preusmerava na Yandex.
Odmah zvao banku, blokirao karticu, a posle nekih 4-5 sati dobijem SMS poruke o neuspelim pokušajima skidanja 1GBP.
 
Naravoučenije - neko je leakovao info o isporuci, s obzirom da su imali moj broj telefona i tačan dan kada če lokalni poštar dostaviti pošiljku.
I meni stigao sms...Screenshot_20231012-174352_Messages.jpg

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Evo meni danas stigla neka mala radio-multimedija, 32$ al naplatise i carinu... Po kom osnovu kad je vrednost ispod 50eur? Vrv cim je tehnika u pitanju, odma i carine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

U pravu si. PDV je. Msm nebitno svakako, 1000din gore dole, al eto, zanimalo me zbog cega. Hvala :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Na prethodnoj strani se pisalo o pošiljkama sa oznakama UA.........HU kako često ne stižu i ne daju refundaciju.

 

Nije me zaobišla ta situacija ali sam bio uporan i iznova i iznova korisničkoj službi tražio da mi vrate novac i na kraju sam uspeo.

Stalno su mi govorili da je paket isporučen i slali me da idem da proverim u svojoj pošti i tražili da uzmem iz pošte dokaz da paket sa tim brojem pošiljke nije stigao kod njih a ja sam stalno vrteo u krug da sam platio da mi se dostavi na adresu i da neću da idem nigde i da proveravam išta i da je njihov problem sa kime sarađuju za dostavu i konačno su mi refundirane pare.

 

Na kraju, posle silnog nerviranja i sigurno više od deset puta iste priče sa korisničkom podrškom, tj. prvo kroz kompjuterski meni da se odabere šta je problem pa kad nema više opcija ide kuckanje sa živim operaterom, pa ako tri munuta ništa ne napišem me izbaci iz četa, pa onda sve opet ponovo i ponovo, nisam više siguran da li mojih 3.60 evra vrede potrošenog vremena i živaca ali refundacija je ipak moguća.  

 

 

Promenio član dulegolub
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Desavalo se i meni.  Nisam hteo da se cimam zbog par dolara... 

U skorije vreme sam porucio stitnik hladnjaka, nije pasovao, moraju ivice da se skrate, udaraju vile u stitnik, malo natezanja i vrate mi novac. 

Stigla neka mala multimedija, platim pdv oko 1000din, multimedija ne daje znake zivota, snimim video, posaljem im, vrate mi novac... Korektni su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1279 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Isto. 10+ paketa u poslednjih mesec dana, svi UA-HU. Pola je stiglo u roku od 20-25 dana, doneo poštar kući. Ostali pristižu jedan po jedan, neki kući neki u paketomat.

 

Ja inače uvek biram neku plaćenu dostavu gde stoji info da postoji tracking, ali sve je to prodaja ..da za bubrege.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2477 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET

Drugar sad skoro naruci 3 nedelje posle mene. Ja sve cupkam i ocekujem paket jer uglavnom stize za 3 nedelje sve. Prodje i mesec i vise dana, on mi danas salje poruku da mu stigao paket, mislim da je bilo 15 dana od kad je narucio, i malo posle danas stigne meni. Kontam da kad se prikupi masa paketa sa aliexpressa da uzmu da sortiraju pa dele po adresama. Nemam drugo objasnjenje za ovo trenutno. Al dobro, makar je stiglo

Promenio član drmilan_
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------
On 25. 10. 2023. at 0:19, drmilan_ je napisao:

Kontam da kad se prikupi masa paketa sa aliexpressa da uzmu da sortiraju pa dele po adresama. Nemam drugo objasnjenje za ovo trenutno. Al dobro, makar je stiglo

Tacno tako. Postar mi rece. Skupljaju sve u jumbo vrecu i onda dele dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80
On 25. 10. 2023. at 10:18, Alexandra995 je napisao:

Meni je UA...HU paket 9.10. ušao u SRB (Arrived at local delivery center) i od tada ni traga ni glasa. <_<

Ovo Arrived at local delivery center nemoj da te zavara da je u Srb bar kod ovih UA-HU paketica, obicno to iskoci kad stignu u Madjarsku i inace sve posiljke nebitno da li pise na Aliju da ima pracenje sa oznakom UA...HU ne mogu da se prate preko sajta nase poste (bar ne jos).

 

Ja cekam UA-HU porucen 13-og Septembra sa zadnjim apdejtom "Arrived at local delivery center" Oktobar 13-ti i jos jedan isto UA-HU porucen 23 Septembra sa zadnjim apdejtom da je Arrived 13-og Oktobra

Promenio član Fantom1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 1 sat, Fantom1 je napisao:

Ovo Arrived at local delivery center nemoj da te zavara da je u Srb bar kod ovih UA-HU paketica, obicno to iskoci kad stignu u Madjarsku

Samo da potvrdim ovo, ti statusi su uglavnom vezani za Madjarsku i da dodam da se te UA...HU posiljke nikad nece ni moci pratiti u Srb, jer se radi o neregistrovanim posiljkama.

 

Ja sam ih davno batalio (kad sam skontao da moze i po 2 meseca da prodje do isporuke). Dobra je vest da se AE Standar Shipping vratio i to cesto bude i Free. Salju ga isto na Madjare, ali kao registrovanu posiljku LA...HU. Sa njima nema problema, stizu za 2 do 3 nedelje kao nekad preko stare dobre SG poste.. Uglavnom ne idu na carinu i statusi se mogu se pratiti preko sajta Poste.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4865 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Drugar stavio na TDMa 850, zove sinoć, kaže neće u neutral. Dođe on, ja pomerim ručicu prema napred šalta se ko u sir, neutral lako. Kupio je one koje se mogu podešavati po dužini isto. pravo sveće, žuljaju samo tako ! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9211 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nemoj MaxiSe druze moj! Na stranu izgled, to je stvar ukusa ali plastika na tom mestu i to ona upitne snage pa jos oslabljena ovim unutar nje....

 

Prognoziram vrlo brzo pucanje na mestu gde sraf prolazi (sto rezultuje instant ostajanjem bez kocnice/kvacila).

Ukratko, ni na poklon ne prihvataj.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja