Jump to content

Moto Zajednica

INĐIJA-BEŠKA

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Vidiš, i takav deda je svojim činjenjem postavio tebi primer za ceo život.
A od ovog dede šta mogu da nauče njegovi unuci i ostali.. Pogotovo ako bude mator, lošeg zdravlja i ostale igre da bi ga oslobodili...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U Francuskoj ne postoji produženje vozačke dozvole, važi doživotno. Ostavljeno je da ljudi sami procene da li su sposobni da voze.

Nije problem vozačka koja je istekla, problem je što ih na žalost nije propustio :/

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 34 minuta, srbac je napisao:

U Francuskoj ne postoji produženje vozačke dozvole, važi doživotno. Ostavljeno je da ljudi sami procene da li su sposobni da voze.

Nije problem vozačka koja je istekla, problem je što ih na žalost nije propustio :/

I u nekim drugim državama važenje dozvole je doživotno i tu nije problem kada je u pitanju fizičko zdravlje. Međutim problem na staje kada čovek mentalno "odluta" pa nije svestan koliko je nesvestan.

Ja bih pri lekarskim pregledima veću pažnju obratio mentalnom zdravlju nego fizičkom, jer se i najveći broj nesreća desi upravo zbog "kurcobolje", ili nemogućnosti da sebe kontrolišemo ili obuzdamo.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Koliko sam pročitao, informacija da mu je istekla vozačka dozvola nije tačna. Ima stranu važeću vozačku dozvolu.
Čisto info radi strana dozvola važi ako imaš stalni boravak i upravljao vozilom sa stranim tablicama. Barem tako je moje lično iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1209 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 5 sati, Shortshifter je napisao:

Koliko sam pročitao, informacija da mu je istekla vozačka dozvola nije tačna. Ima stranu važeću vozačku dozvolu.

U pravu si, rodom je iz Krcedina , a zivi u svabiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Samo sam duboko uzdahnuo. Jbeš prednost. Uvek očekuj najgore.
Nek im je večna pamjat.
Njemu nek je prosto.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, Bruno 68 je napisao:

Samo sam duboko uzdahnuo. Jbeš prednost. Uvek očekuj najgore.
Nek im je večna pamjat.
Njemu nek je prosto.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 

Sa jedne strane katastrofalna nepažnja, a sa druge neiskustvo (da se uvek očekuje najgore).

Neka su im široki putevi nebeski.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Teška tragedija, ne znam šta bih rekao, jadna deca, jadne njihove porodice,...

 

Mislim da svako od nas treba da stavi prst na čelo i da ne ugrožava druge.

Razumem da je mnogima teško da prihvate starost i nemoć i da prihvate da više nisu sposobni da obavljaju neke radnje koje su do juče sa lakoćom obavljali, ali postoji taxi u svakom selu, postoji gradski prevoz, postoje mladji članovi porodice, sebični smo jako i samo o sebi razmišljamo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

A sta je decak vozio i jel imao dozvolu? Mislim, ne opravdava to dedu nista, samo me zanima.

  Sta bi promenilo da je deda imao vazecu dozvolu? Sta bi promenilo da je 30 god mladji? Ako nije gledao to je propust koji je odneo dva mlada zivota i to je njegova krivica. 

  Kojom brzinom se kretao momak? Ni to nije opravdanje za dedu ali ako klinci citaju ovo nista nece nauciti. 

  Deda lud, budala, kreten... ok ali mozda je samo bio nepazljiv a putevi su puni takvih. 

  Da li postoji bar malo odgovornosti ovog decaka? 

 Cilj je da deca shvate da moraju da se cuvaju jer nisu sami i svet ne pistoji samo zbog njih.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4583 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne spominje se da nije imao dozvolu, da nije imao već bi trubili na sva zvona. Ne vidim koji je motor vozio, ali ako je imao dozvolu, mogao je da ima A2. Ne spominje se ni velika brzina ni nemanje odgovarajuće kategorije. Poznavajući naše novinare, da je nešto od ta dva bilo, to bi bili pompezni naslovi. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ni jedan clanak novina nije napisao onako odvratno :"zakucao se;bez dozvole;vozio 200 na sat!; odneo u smrt" i ostale gadosti, koje nase novine pišu čim uhvate priliku.

To je i meni neki pokazatelj da taj decak nije zgresio nista. 

Deda koji ipak ima stranu dozvolu kako pisete, znaci da je sposoban da upravlja(!?) motornim vozilom.

Napravio je gresku u proceni? Ili je nepregledno? Mozda zaista nije za osudu drvlja i kamenja, ali:

Oduzeo je dva zivota, kao sto sam napisao ranije...

Decko je sigurno bio manje iskusan od nas koji smo 30-40 godina upucali u dupe. Nije fer da strada zbog toga! I jos povede saputnicu sa sobom...

Iskreno, kivan sam na nasu obuku za bilo koju kategoriju.

Zavrsio sam saobracajnu skolu, iz to malo naucenog odgovorno tvrdim da sem uzasnih saobracajnica imamo jos užasniju obuku na polaganju. 

Kad se to začini kulturom i empatijom u saobracaju, recept je tacno ovo sto se desava svakodnevno. 

Uzasne nezgode sa smrtnim ishodima i gašenje zivota potpuno nebulozno i bez ikakvog smisla i opravdanja.

Nakon ovakvog ishoda, sud nije bitan.

 

Ugasene zivote niko ne moze da vrati, ali da se zivoti ne ugase u saobracaju u ovoj meri, apsolutno neko moze da spreci. Stojim iza ove recenice cvrsto kao kineski zid!

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ne znam detalje pa ne mogu da tvrdim da je decko jurio ili vozio bez dozvole. Samo kazem da je neiskustvo uticalo na ishod. Mozda ni neko iskusan u toj situaciji ne bi prosao bolje, ne znam, ali klinci ne bi trebalo da rzmisljaju o tome da li je deda lud ili nema vazecu dozvolu nego da im se ureze u glavu da se takve situacije desavaju i da je na njima da ih svojim postupcima svedu na najmanju mogucu meru jer je njihova glava u pitanju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Idemo kolima jutros na posao, dedica izleće iz sporedne sa desne strane nekom Korsom (nema panela na autu koji nije ulubljen), ulica sa koje je katastrofa nepregledno da se uključi čovek. Izleteo je sa 2/3 auta da "pogleda" i onda se ladno ispred nas ubacio. Šta da je bio neki motorista, neki klinac, da se uplaši jer ga ne očekuje niti može da vidi od svih parkiranih automobila koji su tu?

Pred svakom raskrsnicom usporavam i držim prst na sirenu zbog mamlaza koji nas ne šljive 2%...

Svaki put me razbesne takve situacije jer zbog takvih nam ginu kolege! :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2439 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
36 minutes ago, Alexandra995 said:

Idemo kolima jutros na posao, dedica izleće iz sporedne sa desne strane nekom Korsom (nema panela na autu koji nije ulubljen), ulica sa koje je katastrofa nepregledno da se uključi čovek. Izleteo je sa 2/3 auta da "pogleda" i onda se ladno ispred nas ubacio. Šta da je bio neki motorista, neki klinac, da se uplaši jer ga ne očekuje niti može da vidi od svih parkiranih automobila koji su tu?

Pred svakom raskrsnicom usporavam i držim prst na sirenu zbog mamlaza koji nas ne šljive 2%...

Svaki put me razbesne takve situacije jer zbog takvih nam ginu kolege! :'(

...meni je ovo postalo barometar sopstvenog stanja... Kad mi se desi tako nešto a ni ne odreagujem - znači da sam stabilan.

Kad planem da bi ga ubio - onda moram da poradim na sebi...

I da, najveći razlog zašto sam prešao na 300cc.. da ne mogu da 'ranim đavola.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
Pre 7 sati, abarth_maniac je napisao:

Iskreno, kivan sam na nasu obuku za bilo koju kategoriju.

Baš tako druže, ovo je skoro sam početak problema. Auto škole imaju sebi za cilj da te nauče da položiš za kategoriju,a ne da te nauče da voziš. Sećam se kada sam polagao za A, nijedanput instruktor nije pomenuo tehnike vožnji u krivinama, putanjama kroz iste, položaju tela, o kontra upravljanju, paničnom kočenju, ponašanju u saobraćaju, da ne govorim. Toliko toga mora da se nauči, naravno da oni ne mogu sve da te nauče, ali MORAJU da ti to stave jasno do znanja, da moraš da vežbaš i da uvek imaš na umu.

Duša me boli za ovom decom, čak su i od moje dece mlađi. Jadni roditelji, a mi kao društvo, kad tako lako gubimo naše najlepše cveće.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 16 minuta, shlem je napisao:

Baš tako druže, ovo je skoro sam početak problema. Auto škole imaju sebi za cilj da te nauče da položiš za kategoriju,a ne da te nauče da voziš. Sećam se kada sam polagao za A, nijedanput instruktor nije pomenuo tehnike vožnji u krivinama, putanjama kroz iste, položaju tela, o kontra upravljanju, paničnom kočenju, ponašanju u saobraćaju, da ne govorim. Toliko toga mora da se nauči, naravno da oni ne mogu sve da te nauče, ali MORAJU da ti to stave jasno do znanja, da moraš da vežbaš i da uvek imaš na umu.

Duša me boli za ovom decom, čak su i od moje dece mlađi. Jadni roditelji, a mi kao društvo, kad tako lako gubimo naše najlepše cveće.

 

Pa ne možeš da očekuješ adekvatnu obuku (za vožnju motora) u auto školi gde instruktori nemaju nikakvog većeg znanja od bilo kog prosečnog motocikliste (a najčešće ni toliko).

Po meni bi trebalo da postoje posebne auto škole koje bi se bavile obukom za motore, a gde bi instruktori (uz prethodno višegodišnje iskustvo) morali da prođu i neku naprednu obuku za vožnju (recimo kod instruktora koji obučavaju policiju).

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Једина обука је полако и отвори све четворе. Шта год да научиш не важи исто на Р мотору, ендуро,чопер и сл. Ја нпр. кад сам купио Дукати искрен да будем никад се нисам навикао а нити ми је пријао, а рецимо на бандиту или фјр и не размишљам док возим

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja koliko znam  da u CH nema voznje za A kategoriju sa instruktorom. Kupis Motor, mozes i sportski od 1000 kubika ali da je limitiran na 35 kilovata… prijavis se za dozvolu za A kategoriju, dobijes L tablu koju nosis zalepljenu na motor i imas dve godine rok da steknes praksu i posle toga se prijavis za polaganje, ako prodje sve kako treba dobijes dozvolu A kategorije i to je to, teras dalje. Koliko u CH ima godisnje nezgoda i pogibije motorima sa tim sistemom obuke vozaca?  mislim da daleko manje nego u Srbiji.

Veliki problem kod nas je i brzina koju ljudi olako svataju( u koje se i ja ubrajam)

Nije isto ako se vozi 80-90 I neko ti izleti na 10 metara, nemas kada ni da stignes da pretisnes kocnicu, sa 50 Ako ti neko izleti stizes da pretisnes kocnicu pa i da ti proklizi motor, ti si vec na 40 a sa 40 na sat mozes samo da polomis nesto, glava ce sigurno ostati sacuvana 

 

Steta za decu

 

Promenio član bobangsxr
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Nije u pitanju obuka, nije u pitanju dozvola

  Sada mi je kolega pricao, njegov sin se druzio sa ovom decom, ako sam dobro razumeo decu je deda udario izlazeci sa sporednog puta. Znaci nije bilo velike brzine pa da su oni udarili u auto.

  U tom slucaju pitanje je da li bi bilo ko mogao nesto da uradi.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja