Jump to content

Moto Zajednica

INĐIJA-BEŠKA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Ovde je bla ista situacija.>:(

Pre 1 sat, Njaunjau je napisao:

uključivao se sa sporedne ulice, video me da prolazim i procenio kada ću proći da se uključi.

Vozač je, na žalost, "gledao" kroz njih.

 

Pre sat vremena, Disko Nindža je napisao:

Baš ti svejedno da li ti je izleteo starac sa nikakvim refleksima,

neiživljeni glupi klinac koji ne zna šta radi,

ili ti izleti iskusna konjina (ili kobila) od 30-40 godina koji to svesno urade jer ih prosto boli kurac i misle da su glavni na putu... epilog je isti, u svakom žitu ima kukolja.

Upravo tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

У среду 15 феб. око 12 часова  возио круг од Бг до Н .Сада и назад   . Идем  старим путем од Н. Сада ка Бг око 85- 90 км  и исто код раскрснице за скретање за Марадик     , ауто  голф 3 ми излеће и иде ка Инђији . Ма није ни погледао ни застао      ја га обиђох  и намерно у враћању у своју траку безобразно закочих и милиметар поред њега . Магарац није смео ни да ме погледа мајмунска  глава гледа  право укочио се . Гледам га у ретровизору успорио мили сад по путу , срећа никог није било у супротном смеру . После пар стотина метара код кафане с моје леве стране  3 мајмуна обилазе  трактор и право на мене а ја сам на путу  иза мене  никог , не ј....у живу силу . Ето за пар минута 2 ситуације а возио скроз лагано оно да узивам у пејзажу где пролазим . Зато опрезно    , леп дан празник али лудака на све стране колко хоћеш.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Problem je kada ljudi nisu svesni svog zdravstvenog stanja i ne žele da se odreknu volana, a odavno su zreli za autobus, taksi, suvozačko sedište.

 

Moj otac, dijabetičar sa stažom od oko 40 godina, a ima sada 70 je sa 65 godina na lekarskom pregledu dobio produženje vozačke na 5 godina, tj do 70.

 

Kada je napunio 68 godina, zdravlje mu se naglo pogoršalo, usled dugogodišnjeg šećera, propali su nervi i izgubio je delimično, osećaj u nogama. Sam je potpuno prestao da vozi, iako je imao dozvolu, jer nije hteo nikoga da nosi na duši, iako živi u selu i ima potrebu za autom.

 

Malo je ljudi koji su svesni svoje nemoći i koji će ili koji bi tako postupili. Valjda je to i do psihe i ega samog čoveka.

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 17. 2. 2023. at 18:58, Njaunjau je napisao:

Ah famozne godine, broj 83... Pa može da me osudi ko god želi, ali smatram da preko 70te ne bi trebao niko da vozi  pa i da mi je neko bližnji. Npr moj stari ima 55 godina ja mu već sad trubim  da ima još malo, iako je moj stari kao MOMAK od 30... Gledano sa medicinske strane. Čovjek od 83 godine NE MOŽE imati reflekse kao osoba od 25, nikako... On kad starkelja pa i u najboljem stanju ne zna šta ga snašlo. 

Starac što je mene udario je imao 83 godine, uključivao se sa sporedne ulice, video me da prolazim i procenio kada ću proći da se uključi. Procena mu je bila takva da je umesto kočnice nabio gas i zalepio se u mene slepac tj udario u moju bočnu stranu (sreća sam smanjila brzinu na cca 60ak kmh, što takođje se kosi priči da je momak išao 170kmh), moj motor od magistrale odleteo 10metara, ja sam nađena u kanalu  35 metara od udesa nakon što sam podletela pod drugo auto i izašla ispod do kanala. Spale su mi patike, kaciga, ranac, sve. Motor otkinute vile prednje potpuno. Ma katastrofa videti. Ja ostala sa 20% trajnog invaliditeta i da ne nabrajam povrede. I neko će reći da su oca deca išla 170 i zabila se u njega? Čoveče ni prašina ne bi ostala od morora, klasične bapske priče i prepumpavanje. Bolje je pitanje ima li države ovde pa ima vozačku i sl. U mom slučaju, dokazana njegova krivica 100% produže mu vozačku 5 dana posle nezgode, a meni panduri dođu oduzeti vozačku koja sam dokazano nevina i u kolicima pitanje šta će biti sa mnom pa do suđenja bez dozvole... Hm.... Ovom matorcu istu sudbinu želim kad već nema familije da ga urazume, bolesnici. A vama deco pokoj duši i široki putevi nebeski.

Spale ti patike,spala ti kaciga?

Ili je oprema trebala biti bolja ili pravilno zavezana i zakopcana.

Zelim ti zdravlja i sto bolji oporavak

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Po veštačenju 109km/h. Udarac u zadnji tocak, koji je otkinut. Sad kako je motor u onom stanju ni meni nije jasno. Ja sam sa 80kmh prepolovio motor..

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
Pre 15 sati, sasa ns 1 je napisao:

Dobio deda 3 godine zatvora  i žalio se na presudu i prebacio svu imovinu na sina

Dobro dosli u Srbiju..samo dok se informise kome treba da plati proci ce on sa godinu dana uslovne, nece ni robijati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
On 30. 9. 2023. at 10:54, sasa ns 1 je napisao:

Dobio deda 3 godine zatvora  i žalio se na presudu i prebacio svu imovinu na sina

To sto je prebacio svu imovinu na sina nema neke veze prilikom naplate naknade stete od strane ozaloscenih porodica. Te pravne radnje se poniste. 
 

end off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
On 20. 10. 2023. at 7:42, Ćomi- je napisao:

To sto je prebacio svu imovinu na sina nema neke veze prilikom naplate naknade stete od strane ozaloscenih porodica. Te pravne radnje se poniste. 
 

end off

Тако је

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja