Jump to content

Moto Zajednica

Mogu li motociklisti preticati kolonu pred naplatnim kućicama, na graničnom prijelazu ...

Recommended Posts

  • Drug član, 968 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Kad se priča o granicama,
Ima li neko iskustvo.

Srpska LK
Motor CG table
Punomoćje overeno kod notara u CG
Dal će da puste na granici da se pređe iz Srbije u Crnu Goru

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2884 postova
Pre 6 sati, Marko81 je napisao:

 

Kolega, molim te, eksplicitno mi navedi clan ZOBS-a koji potvrdjuje ovo sto si rekao. Ja do sada to nigde nisam procitao niti nasao. Motociklista iliti osoba koja kao prevozno sredstvo koristi motocikl nema ama bas nikakva veca ili manja prava od osoba koje u saobracaju na javnim putevima kao prevozno sredstvo koriste putnicko vozilo - automobil. Naravoucenije, nikakva prava ti brale nemas sa motociklom u odnosu na automobile a ponajmanje da se provlacis prvi na vr' kolone bilo na raskrsnici u saobracaju a pogotovu na granicnom prelazu. To sto neki mogu to nije problem. Ali pitanje je da li smeju i koliko se to tolerise od strane policije i carine ili kojih vec drugih "organa" i organela...

 

Ajde malo manje da sirimo dezinformacije na forumu, jeR cita ovo i neka novopecena omladina koja se danas u moderno vreme vise edukuje preko gugla nego iz knjige...

to mi se desilo više puta na graničnim prelazima sa jednim prelazom gde sam pitao granične policajce zašto ovi stalno prlaze a mi stojimo.

Dobio sam takav odgovor.Moguće je da nema u zakonu ali da oni tako rade.Možda i ne rade uvek .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ne znam dal će da puste ali mislim da si ti u Srbiji u carinskom prekršaju. Kao građanin Srbije ne bi smeo da voziš tuđe vozilo stranih tablica u Srbiji bez prisustva vlasnika. Možda se nešto promenilo,ja sam to na teži način saznao pre nekih 8-10godina.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 33 minuta, sasa ns 1 je napisao:

to mi se desilo više puta na graničnim prelazima sa jednim prelazom gde sam pitao granične policajce zašto ovi stalno prlaze a mi stojimo.

Dobio sam takav odgovor.Moguće je da nema u zakonu ali da oni tako rade.Možda i ne rade uvek .

Jedino ako je neki nepisani zakon, odnosno pravilo. Ni u ZOBS-u ni u Zakonu o graničnoj kontroli nema ništa o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2436 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
40 minutes ago, Interceptor BP said:

Ne znam dal će da puste ali mislim da si ti u Srbiji u carinskom prekršaju. Kao građanin Srbije ne bi smeo da voziš tuđe vozilo stranih tablica u Srbiji bez prisustva vlasnika. Možda se nešto promenilo,ja sam to na teži način saznao pre nekih 8-10godina.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

Ovo je tacno tako. Ja trebam da teram madjarske table auto za koju nedelju kroz srbiju, i zvanicno ne mogu jer mi je prebivaliste u srbiji, iako imam eu papire

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 902 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Прилично често са возачима аутомобила причам на ову тему. Бахатост поједних наших колега довело је до гнијева упућеног ка нама свима. 

 

Прије неколико недеља другар ми се пожалио да је група мотоциклиста (десетак мотора) у касним вечерњим сатима на граничном прелазу Рача заобишла колну од 3 возила, да да од 3 возила, а притом у једном од аутомбила је било дијете од годину дана. 

За овакво понашање колега моториста стварно немам оправдање. 

 

Ја лично у већини случајева обилазим колону (процијеним ситуацију) али увијек испред себе оставим 3 - 4 возила. 

 

На граничним прелазима Хоргош (локални) и Градина сам доживио пријатну ситуацију да су ме службеници Граничне полиције "извели" из колоне и пропустили до шалтера али сам на улазу у ЦГ имао непријатну ситуацију када ми је полицајац хтио да пише казну иако сам уредно више од 40 минута чекао у колони (имао сам информацију да пишу казне за претицање колоне).

 

Треба бити обазрив у саобраћају. Процјена ситуације је нешто што је, бар по мени, кључ свега. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 hour ago, Krmco said:

Kad se priča o granicama,
Ima li neko iskustvo.

Srpska LK
Motor CG table
Punomoćje overeno kod notara u CG
Dal će da puste na granici da se pređe iz Srbije u Crnu Goru

To je moguće samo u slučaju zvanično iznajmljenog vozila. Ovako kao što tebi treba, samo na šlep, neku prikolicu, prevoz. Na svojim točkovima nikako. Opasan carinski prekršaj koji te može odvesti u dugoročno maltretiranje. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3569 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 9 sati, Marko81 je napisao:

 

Kolega, molim te, eksplicitno mi navedi clan ZOBS-a koji potvrdjuje ovo sto si rekao. Ja do sada to nigde nisam procitao niti nasao. Motociklista iliti osoba koja kao prevozno sredstvo koristi motocikl nema ama bas nikakva veca ili manja prava od osoba koje u saobracaju na javnim putevima kao prevozno sredstvo koriste putnicko vozilo - automobil. Naravoucenije, nikakva prava ti brale nemas sa motociklom u odnosu na automobile a ponajmanje da se provlacis prvi na vr' kolone bilo na raskrsnici u saobracaju a pogotovu na granicnom prelazu. To sto neki mogu to nije problem. Ali pitanje je da li smeju i koliko se to tolerise od strane policije i carine ili kojih vec drugih "organa" i organela...

 

Ajde malo manje da sirimo dezinformacije na forumu, jeR cita ovo i neka novopecena omladina koja se danas u moderno vreme vise edukuje preko gugla nego iz knjige...

Upravo tako.

Imamo već na putevima (a i na ovom forumu) "kolege" koji smatraju da imaju prava da u svakoj prilici (i na svakom mestu) obilaze kolonu, provlače se između dve kolone u pokretu, uvek isteruju svoje "pravo" (a koje po Zakonu nemaju).

Uz to se svađaju sa onima koje im to pravo "uskraćuju", a neki takve situacije i opisuju na forumu (kako su neke hteli da nauče pameti jer ih nije propustio).

Postali smo omraženi u saobraćaju zbog bahatosti i bezobzirnosti pojedinaca koji sebe smatraju nekakvim buntovnicima i bore se na putevima za svoju "slobodu".

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1718 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, draki je napisao:

Прије неколико недеља другар ми се пожалио да је група мотоциклиста (десетак мотора) у касним вечерњим сатима на граничном прелазу Рача заобишла колну од 3 возила, да да од 3 возила, а притом у једном од аутомбила је било дијете од годину дана. 

 

Mislim da je ovo suštinski razlog zašto motociklisti nemaju prednost.

Ja prvi nemam nikakav problem da jedan ili dva motociklista prođu "preko reda", ali, npr. grupa od 5-10 ili više njih (pa još ako su sa suvozačima), pa čekaj da poskidaju kacige, kape, pa posle da ih navuku...a meni dete već pola sata skače po glavi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2864 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Upravo tako.
Imamo već na putevima (a i na ovom forumu) "kolege" koji smatraju da imaju prava da u svakoj prilici (i na svakom mestu) obilaze kolonu, provlače se između dve kolone u pokretu, uvek isteruju svoje "pravo" (a koje po Zakonu nemaju).
Uz to se svađaju sa onima koje im to pravo "uskraćuju", a neki takve situacije i opisuju na forumu (kako su neke hteli da nauče pameti jer ih nije propustio).
Postali smo omraženi u saobraćaju zbog bahatosti i bezobzirnosti pojedinaca koji sebe smatraju nekakvim buntovnicima i bore se na putevima za svoju "slobodu".
I obrnuto je to, neki vozaci automobila misle da smo bube, pa daju sebi za pravo da nas zgaze bez imalo griznje savjesti. Treba procitati samo komentare u vjestima kada neko nastrada s motorom, da se zgrozis.
Pitanje je sta se smije raditi po zakonu, a primjera objesnih vozaca mozemo navoditi do prekosutra i ne bi imalo kraja.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pre par godina cekam na granici sa cg nekih sat vremena (kolima) konacno dodjem na red i policajac u kucici mi rece “nemas pojas moram da ti pisem kaznu”, resio covek da uzme 10€ a ja se zainatio pa mu ne dam zato sto je bezobrazan a usput i nije saobracajac pa da mi kontrolise pojas.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Колико видим о овоме се све своди на лично искуство  која су врло различита и то тек највише зависи на кога на граници налетиш, можда би о овој теми требало затражити званично мишљење од надлежних органа а да тражилац мишљења буде управо наш портал па још ако се порталу у томе прикључе и неки од мото клубова то може да добије на већој важности, па ако и нема ништа у слову т.ј. у неком члану закона о томе да управо ми преко портала и мото клубова једном великом петицијом будемо и предлагачи да се то некако уврсти у закон па бар то да имамо неку предност до наше границе а у међуграничном простору да се морамо владати неком реду или пак да можемо заобићи колону до оне праве граничне линије а после тога до друге граничне контроле по правилима те државе.

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Нико није споменуо ко каква има искуства на наплатним рампама по аутопутевима, опште је познато да је туристичка сезона у пуном јеку, да су гужве на појединим наплатним местима изузетно велике.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Provlačenje i preticanje u slučaju regularnog saobraćaja mogu da shvatim. Ne odobravam, iako i ja to radim, svesno grešim pa kad budem platio, platiću. Ali, obilaženje kako bi pre došao na red za uslugu, kao što je plaćanje putarine ili makar to bio i prelaz granice, nije i ne može biti u redu. Pre bih pustio sve sa sitnom decom i bebama ispred nego bilo kojeg drugog učesnika u saobraćaju. Ja to vidim kao i red u Pošti, banci ili opštini, na primer. Odakle bilo kome pravo da obiđe bilo koga samo zato što može da obiđe i uradi pre ostalih ono što i svi ostali uredno čekaju da urade? :popovanje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Vecina vas odavno vozi motore i znate vec sve.

Ja kao novopeceni da vam kazem iz mog iskustva.

Nisam glup i obracam paznju na mnoge stvari oko sebe.

Pre nego sto mi se javila zelja da sednem na motor  nisam mnogo razmisljao o njima, uglavnom je bilo to su brze i okretne spravice, ispostavilo se da su startne, brze ali ni malo okretne.

Nisam imao pojma da kocenje na motoru nije ni priblizno autu.

Nisam imao pojma koliko mozak prokuva ispod fullface kacige kad stojis.

Zastitna oprema (jakna, pantalone, rukavice, kombinezon…) mi uopste nisu padale na pamet niti sam znao koliko je vruce u svemu tome kad stojis na suncu a vala i u hladovini.

Sve se svodilo kad vidim motor napravicu mu mesta da prodje kad vec moze, lakse ce se i on provuci a i manja sansa mene da zagrebe.

Imajte u vidu da mnogo ljudi nije nikada selo na motor i razmislja kao sve ovo gore navedeno ili jos gore.

Te ljude bi trebalo upoznati sa ovih par cinjenica, mozda ABS preko svojih reklama ili nekako slicno.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 902 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 28 minuta, ПИпезос je napisao:

Колико видим о овоме се све своди на лично искуство  која су врло различита и то тек највише зависи на кога на граници налетиш, можда би о овој теми требало затражити званично мишљење од надлежних органа а да тражилац мишљења буде управо наш портал па још ако се порталу у томе прикључе и неки од мото клубова то може да добије на већој важности, па ако и нема ништа у слову т.ј. у неком члану закона о томе да управо ми преко портала и мото клубова једном великом петицијом будемо и предлагачи да се то некако уврсти у закон па бар то да имамо неку предност до наше границе а у међуграничном простору да се морамо владати неком реду или пак да можемо заобићи колону до оне праве граничне линије а после тога до друге граничне контроле по правилима те државе.

Једино рјешење је да буде шалтер као на прелазу између ЦГ и Албаније, само за пјешаке, бициклисте и мотоциклисте. Али то ће да се деси никад. 

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

 

Pre 1 sat, zika56 je napisao:

Upravo tako.

Imamo već na putevima (a i na ovom forumu) "kolege" koji smatraju da imaju prava da u svakoj prilici (i na svakom mestu) obilaze kolonu, provlače se između dve kolone u pokretu, uvek isteruju svoje "pravo" (a koje po Zakonu nemaju).

Uz to se svađaju sa onima koje im to pravo "uskraćuju", a neki takve situacije i opisuju na forumu (kako su neke hteli da nauče pameti jer ih nije propustio).

Postali smo omraženi u saobraćaju zbog bahatosti i bezobzirnosti pojedinaca koji sebe smatraju nekakvim buntovnicima i bore se na putevima za svoju "slobodu".

 

Pa slobodno me taguj, što se ustručavaš :) Ako ćeš već da me prozivaš na ovako smešan način, slobodno možeš i da me taguješ u komentaru. 

Ja nisam bahat što želim sebe da zaštitim od maloumnog matorca koji kompenzuje svoju erektilnu disfunkciju na pogrešan način (konkretno bilmez u toj situaciji koju sam veoma detaljno opisao, a uradio bih isto nevezano za to koliko akter tog incidenta ima godina), a to što će većina večito takvima da se sklanja i ćuti, to ne znači da je to ispravno niti da treba kroz život ići kao pi**ica, barem dok sam mlad, ne dozvoljavam nikome da me gazi, provocira i namerno ugrožava, a kad dođem tako u te godine gde mi se palamudi i morališe, verovatno ću naći da radim nešto pametnije umesto toga.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 679 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Drage kolege. Kako biste vi da se neko ponasa prema vama, ponasajte se i vi prema njima. Nije tesko biti fin i proceniti situaciju, i provuci se do granice ili rampe, a da pri tome nikoga ne naljutite. Privuces se do 2-3 auta pred prolaz, i ljubazno zamolis  da te propuste. Koliko god se ljutili, ipak oni sede, klimatizovani, slusaju muzikicu, pijuckaju nesto, pa im je mnogo lakse nego nama. Ali opet, oni mnogo duze  cekaju, pa jos kad im se mi privalimo, normalno da odredjeni mogu da negoduju, ali vecina nece, nego ce nas kulturno propustiti. Ako je vise motociklista, oni moraju da se rasporede, svako na drugi prolaz, ako je moguce,ali nikako da svi odjednom zaguse rampu, jer je to ravno bahacenju najklasicnijem.

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
51 minutes ago, lomitelj said:

Provlačenje i preticanje u slučaju regularnog saobraćaja mogu da shvatim. Ne odobravam, iako i ja to radim, svesno grešim pa kad budem platio, platiću. Ali, obilaženje kako bi pre došao na red za uslugu, kao što je plaćanje putarine ili makar to bio i prelaz granice, nije i ne može biti u redu. Pre bih pustio sve sa sitnom decom i bebama ispred nego bilo kojeg drugog učesnika u saobraćaju. Ja to vidim kao i red u Pošti, banci ili opštini, na primer. Odakle bilo kome pravo da obiđe bilo koga samo zato što može da obiđe i uradi pre ostalih ono što i svi ostali uredno čekaju da urade? :popovanje:

Za deo sa sitnom decom i bebama se slažem, ali primer ti nije najbolji . Jer u pošti i banci svi čekaju u istim uslovima a na granici i ispred naplatne rampe to nikako nije slučaj. Nije isto čekati pola sata na 35 i više stepeni u kolima, klima radi, piješ kafu, gledaš telefon i kuvati se na motoru u punoj opremi.
p.s: preteče me Bole.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 minute ago, antir3ality said:

Za deo sa sitnom decom i bebama se slažem, ali primer ti nije najbolji . Jer u pošti i banci svi čekaju u istim uslovima a na granici i ispred naplatne rampe to nikako nije slučaj. Nije isto čekati pola sata na 35 i više stepeni u kolima, klima radi, piješ kafu, gledaš telefon i kuvati se na motoru u punoj opremi.
p.s: preteče me Bole.

Istina da nije isto svim učesnicima u saobraćaju ali leto ili zima, svi znamo šta da očekujemo. Prevozno sredstvo je ipak stvar izbora, osim ako nije radno mesto. Naravno da lepa reč pomaže, upitaš i fino svima. Moje poslednje iskustvo je iz Grčke, od pre desetak dana. Čekam da platim mostarinu, red podugačak, a pored nas prolaze skuterčići, skuteri i motori. Taman sam pomislio da nije u redu a onda ih vidim da svi uredno stoje u hladovini, čekaju da naiđe onaj ko ih je propustio ili upitaju da li smeju preko reda. Skroz pristojno. Samo lagano, opušteno, kulturno i sve može. Bahato obilaženje i guranje osuđujem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 679 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 7 minuta, antir3ality je napisao:


p.s: preteče me Bole.

Nisam ja Bole...nego nece dusmani da mi zamene ime na profilu...:P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3569 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 38 minuta, blackmore je napisao:

 

 

Pa slobodno me taguj, što se ustručavaš :) Ako ćeš već da me prozivaš na ovako smešan način, slobodno možeš i da me taguješ u komentaru. 

Ja nisam bahat što želim sebe da zaštitim od maloumnog matorca koji kompenzuje svoju erektilnu disfunkciju na pogrešan način (konkretno bilmez u toj situaciji koju sam veoma detaljno opisao, a uradio bih isto nevezano za to koliko akter tog incidenta ima godina), a to što će većina večito takvima da se sklanja i ćuti, to ne znači da je to ispravno niti da treba kroz život ići kao pi**ica, barem dok sam mlad, ne dozvoljavam nikome da me gazi, provocira i namerno ugrožava, a kad dođem tako u te godine gde mi se palamudi i morališe, verovatno ću naći da radim nešto pametnije umesto toga.

Je li prijatelju, jel ti stvarno misliš da ja bilo kog pratim i pamtim ko je šta napisao? Ja zapamtim šta je napisano, a ko je napisao baš me briga.

Niti te znam, niti poznajem (kao uostalom i većinu sa kojima delim komentare), tako da pridaješ sebi preveliku važnost ukoliko misliš da si neki specifičan pojedinac koji treba da se zapamti. Takvih komentara (kao što su tvoji) ima na desetine i moji navodi mogu da se odnose na sve.

Ti si sebe sam prepoznao u komentaru (gde te uopšte nisam pomenuo) i to je tvoj problem, a ne moj.

Svi su mi ovde (uglavnom) virtuelni (osim onih koje lično poznajem).

A ti slobodno radi šta god hoćeš (i u saobraćaju i uopšte), to je tvoja lična stvar, možeš i da pišeš o tome, ali ne možeš da očekuješ da ti svi tapšu na tome što si napisao.

Ljudi uglavnom (pišući o drugima) najviše kažu o sebi.

Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja