Jump to content

Moto Zajednica

Bahata i bezobzirna parkiranja

Recommended Posts

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
1 hour ago, SlobodanR1 said:

Naravno da je bitno, ali ja sam komentarisao stav "SAMO MOJE je bitno.." Tako parkiraju, kao da su sami na parkingu, tako voze kao da su sami na putu, tako se ponašaju u stanu/dvorištu kao da su sami na tom mjestu..Vodiš računa o svome, ali moraš voditi računa i o drugome, ako si čovjek i socijalno biće, ako ne, onda si životinja i tako te treba tretirati.. (ne ti lično, nego se izražavam u drugom licu, da ne bude zabune :) )

Razumijem i slazem se, skromnost iznad svega, skromnost i tolerancija. Da je toga malo vise ovaj svijet bi bio mnogo ljepse mjesto za zivot.
Jedino me ljuti kad neko nadje za shodno da nipodastava ono za sta sam licno krvario da steknem. Imao sam slicnu situaciju kao i kolega, kad sjedim u kolima na parkingu, magarac sa starijim vozilom parkira izlazi i udara svojim vratima al bas jako u moja suvozaceva. Moj auto u to vrijeme placen oko 20K eura koje sam ja krvavo zaradio, odricuci se zivota sa porodicom i vremena sa sopstvenom djecom. Nije me skontao u autu dok nisam izasao i pitao ga sta radi vidno ljut, naravno izvinjavanje i tako ta sranja.
Opet ponavljam, skromnost i tolerancija.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
5 hours ago, RankoBg87 said:

Farbao sam auto sad vec ima 10 god, radio sam ga god i po dana, kostalo sacuvaj boze, sklanjao sam ga sto dalje od drugih, trazio normalan parking i na kraju mi neko oguli pola auta, sreca bio neki mekan branik i blago isao preko auta tako da se poliranje resilo sve.
Vise mi smeta parkiranje na mestu invalida i na ulazu negde nego na dva parking mesta.

ja sam tako kupila prvi auto koji je bio kao casa ocuvan bez i jedne ogrebotine.. Parkirala ispred kuce i posle 5-6 dana ga neko zveknuo  iza zadnje leve gume i napravio liniju niz oba leva vrata..Crn auto bio sve se videlo.Bio je parkiran na mestu gde osim ako se ne potrudis ne mozes da ga udaris..Ali ga je neko zakacio jer eto 🤷‍♀️ 

Promenio član PetraBG
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ne trebamo biti robovi auta, motora al opet sto neko napisao iznad, svoj zivot sam zrtvovao da nesto ustedim i neko dodje to mi unistava bez malo osecaja krivice. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7192 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

A jbg Ranko, svi mi imamo nešto što volimo, evo automobile i motore. Neko voli pecaljke i čamce, kočije... Ma neka bude i to na stranu, mora da postoji poštovanje prema tuđoj imovini. Zato što je sve sa čime imamo kontakt neko platio, bilo lično ili je platila država a opet od naših para. Nešto je prethodna generacija izgradila i ostavila meni, sad ja moram to da čuvam i ostavim narednoj.

 

Uvek sam se pitao koja komponenta nedostaje kod čoveka da sve ono što je van njegovog praga ne poštuje. Okej, nije u mojem dvorištu ali je u mojoj ulici. Ako nije u mojoj ulici onda je u mom gradu, ako nije u mom gradu onda je u mojoj državi. Valjda je to vaspitanje iz kuće... Mene su kao dete vodili svuda. Pa kad odemo u komšiluk ili kod neke familije, posade me da sedim i ne smem da taknem ništa. Ne daj Bože da polomim čašu, da mrvim kolač ili tako nešto.

 

Pre par zima neka ženturača na prethodnom autu mi polomi branik. Kaže: "Evo ti dvajes evra za branik, voziš Klija a ne Mercedes". Ma jebo ti pas mater. Nema trunku osećaj krivice ili bar da joj je neprijatno. A taj auto je bio kao čaša evo i dan danas pratim oglase i nema takav. Auto bio atrakcija skoro pa salonsko stanje. A nije fora što je to Klio, što je moj auto, meni je fora što je u takvom stanju. Pa nema lepše kad vidiš nešto staro a kao novo. To kad čovek nešto održava sa ljubavlju, pa to prevazilazi vrednost koja se meri u vrednošću vozila. Taj vlasnik ima set vrednosti i one su nemerljive. Jel, kad vidiš oldtajmera ne čestitaš autu nego kažeš vlasniku "Svaka čast što ste ga očuvali". 

Nego džabe sve, nemamo mi tu finesu, sve radimo polovično, na foru, na prečice i da zajebemo vrednosti. Snašao se. Eto ta ženturača, da sam bio budala i uzeo 20 evra, ona bi se hvalila kako me odjebala za sitne pare. Moroni.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1843 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Nije realno živeti i voziti auto u (velikom) gradu i očekivati da ne bude sitnih ogrebotina.

 

Oldtimeri su priča za sebe, i ako neko parkira oldtimera u garaži tržnog centra, zaslužuje da mu isti bude olupan :D

 

(naravno da preterujem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 453 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
On 17. 7. 2024. at 23:45, Alekre je napisao:

A jbg Ranko, svi mi imamo nešto što volimo, evo automobile i motore. Neko voli pecaljke i čamce, kočije... Ma neka bude i to na stranu, mora da postoji poštovanje prema tuđoj imovini. Zato što je sve sa čime imamo kontakt neko platio, bilo lično ili je platila država a opet od naših para. Nešto je prethodna generacija izgradila i ostavila meni, sad ja moram to da čuvam i ostavim narednoj.

 

Uvek sam se pitao koja komponenta nedostaje kod čoveka da sve ono što je van njegovog praga ne poštuje. Okej, nije u mojem dvorištu ali je u mojoj ulici. Ako nije u mojoj ulici onda je u mom gradu, ako nije u mom gradu onda je u mojoj državi. Valjda je to vaspitanje iz kuće... Mene su kao dete vodili svuda. Pa kad odemo u komšiluk ili kod neke familije, posade me da sedim i ne smem da taknem ništa. Ne daj Bože da polomim čašu, da mrvim kolač ili tako nešto.

 

Pre par zima neka ženturača na prethodnom autu mi polomi branik. Kaže: "Evo ti dvajes evra za branik, voziš Klija a ne Mercedes". Ma jebo ti pas mater. Nema trunku osećaj krivice ili bar da joj je neprijatno. A taj auto je bio kao čaša evo i dan danas pratim oglase i nema takav. Auto bio atrakcija skoro pa salonsko stanje. A nije fora što je to Klio, što je moj auto, meni je fora što je u takvom stanju. Pa nema lepše kad vidiš nešto staro a kao novo. To kad čovek nešto održava sa ljubavlju, pa to prevazilazi vrednost koja se meri u vrednošću vozila. Taj vlasnik ima set vrednosti i one su nemerljive. Jel, kad vidiš oldtajmera ne čestitaš autu nego kažeš vlasniku "Svaka čast što ste ga očuvali". 

Nego džabe sve, nemamo mi tu finesu, sve radimo polovično, na foru, na prečice i da zajebemo vrednosti. Snašao se. Eto ta ženturača, da sam bio budala i uzeo 20 evra, ona bi se hvalila kako me odjebala za sitne pare. Moroni.

E onda uzmes njen branik i mir u glavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...
On 7/17/2024 at 11:45 PM, Alekre said:

Ne daj Bože da polomim čašu, da mrvim kolač ili tako nešto.

Hm...nastavite..(zapisuje nešto dok namešta naočare)

 

🤣🤣🤣

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2170 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

 

WWW.INSTAGRAM.COM

3,568 likes, 199 comments - moj_beo_grad_ on July 20, 2024: "“Upozorenje svima na izlazu iz Bg na Milos Veliki, grupa ovih da ih ne vredjam zbog grada je blokirala sve kolovozne trake...

Jel ovo bahato ili glupo?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1845 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm

To je za ustanovu!

 

Glupi su koliko su teški.  Vrednija im kola od života njihovih i porodice koju voze, grupa govana.  Malo pre video iznervirao se , sad opet...

 

Kakav mentol moras da budeš jbt..

Promenio član ProMaster
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa dok ne naleti jedan mentol ravan njima ali malo suprotno, jedan od onih što cepa 150+ kmh u takvim uslovima a malo blene u telefon a ni ne očekuje da se neko jednostavno zaustavi po sred AP....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Taman pomisliš da nema dalje kad ono pojavi se majstor(i), i granica gluposti se pomeri. :grr:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
On 20. 7. 2024. at 18:46, cezarpa je napisao:

 

WWW.INSTAGRAM.COM

3,568 likes, 199 comments - moj_beo_grad_ on July 20, 2024: "“Upozorenje svima na izlazu iz Bg na Milos Veliki, grupa ovih da ih ne vredjam zbog grada je blokirala sve kolovozne trake...

Jel ovo bahato ili glupo?

To je odraz naše sirotinje. Kada se dâ poslednji dinar i uđe u kredit za gomilu gvožđa, onda se ono čuva kao malo vode na dlanu...umesto da se osigura, naplati šteta i baci kao iscepane čarape.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1102 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ooo majko... svasta!!  Ko onomad kad su se kasetasi krali iz Stojadina i Yugica!!  Drpilo mom staom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3175 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
On 20. 7. 2024. at 18:46, cezarpa je napisao:

 

WWW.INSTAGRAM.COM

3,568 likes, 199 comments - moj_beo_grad_ on July 20, 2024: "“Upozorenje svima na izlazu iz Bg na Milos Veliki, grupa ovih da ih ne vredjam zbog grada je blokirala sve kolovozne trake...

Jel ovo bahato ili glupo?

Baš sam ja naleteo na njih. Pljuštalo je baš baš, ništa se u nekim trenucima nije videlo. Ja sam gledao odmah ispred, a sin u daljinu. Videli smo mnogo migavaca i mislili da je sudar. Kada smo prišli i stali (srećom za nama su išli u koloni pa su i oni stali) videli smo o čemu se radi, krajnje levo je moglo da se jedva provuče. Sin je snimio budale i poslao je snimak na neki od ovih kanala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 453 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Lidl parking S Palanka, vise nema auta neg sto ima. Budale sa taxijem i yugo bez teksta . Mama bez deteta da se ne seta fufaIMG_20240909_161858.thumb.jpg.b3d9eac82d1453a6e34cd56ce1c90348.jpgIMG_20240909_161853.thumb.jpg.bb0028fa5e7a3414376958c941a7b5c0.jpgIMG_20240909_161849.thumb.jpg.d7c3beb3d40119577c254ddd2608d450.jpg

Promenio član vex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1843 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 20 sati, vex je napisao:

Lidl parking S Palanka, vise nema auta neg sto ima. Budale sa taxijem i yugo bez teksta . Mama bez deteta da se ne seta fufaIMG_20240909_161858.thumb.jpg.b3d9eac82d1453a6e34cd56ce1c90348.jpgIMG_20240909_161853.thumb.jpg.bb0028fa5e7a3414376958c941a7b5c0.jpgIMG_20240909_161849.thumb.jpg.d7c3beb3d40119577c254ddd2608d450.jpg

 

Ovo je već praksa kod svih Lidla koliko ja vidim.

Na dva parkinga redovno dolazim, i uvek neko ima tako parkiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1788 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

 

Ovo je već praksa kod svih Lidla koliko ja vidim.

Na dva parkinga redovno dolazim, i uvek neko ima tako parkiran.

Ja bih stvarno voleo da cujem objasnjenje od parkiranog,nema veze nek kaze "boli me k...c,moze mi se",al da cujem 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja