Jump to content

Moto Zajednica

Prsten za Givi tank lock torbu

Recommended Posts

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Potreban mi je plastični prsten za tank lock torbu. Kad se kupi nova torba on se dobije uz nju, kasnije se dokupljuje metalna potkovica prema tipu motora.

Nabavio sam torbu ali nemam njega da bih je instalirao☹️

To je znači prsten na levoj strani na slici ispod. Hvala:takoje:

 

Screenshot_20240429_000039_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, PAPARACO je napisao:

Probaj kod @Baniša

Ok, javiće se on ako ima neku ideju:takoje:

U Moto Bike kad sam otišao da kupim, mi rekose da ona ide sa torbom, a da se samo potkovica kupuje prema modelu motora. I stvarno u svakoj novoj torbi postoji taj prsten. Zato ovde i pitam jer je moguće nekom nekad to ostalo, pa da me usreci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4899 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
8 hours ago, malitomic said:

Potreban mi je plastični prsten za tank lock torbu. Kad se kupi nova torba on se dobije uz nju, kasnije se dokupljuje metalna potkovica prema tipu motora.

Nabavio sam torbu ali nemam njega da bih je instalirao☹️

To je znači prsten na levoj strani na slici ispod. Hvala :takoje:

 

 

Imaš kod https://ddmoto.rs/proizvod/kappa-nosac-tanklock-torbe-bf23k/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Uz tanklock torbe se ne dobija prsten, kupuje se zasebno u zavisnosti motora, imaju u motolandu te prstenove

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Postoje dva prstena, jedan plastičan na koji se kači torba, i on je univerzalan, tj. odgovara torbi i ne zavisi od motora, i drugi metalni kojim se taj plastičan fiksira za motor. Taj drugi metalni se razlikuje od motora do motora, zbog rasporeda šrafova na poklopcu rezervoara.

 

Kolegi treba plastični, koji ide uz sami torbu. To je i problematika, taj plastični ide uz torbu pa je verovatno ređe samostalno u prodaji, i zato je kolega i otvorio temu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Link iznad iz DDmoto prodavnice deluje okej, ako se dobija sve na slici. Doduše, i tih plastičnih nosača torbi ima u dva (možda i više) profila - nizak i povišeni. Ovaj sa linka je povišen. Ja sam imao nizak. Torbe mislim da mogu na oba bez problema, a ostalo zavisi verovatno od oblika rezervoara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 19 minuta, vasa.93 je napisao:

Postoje dva prstena, jedan plastičan na koji se kači torba, i on je univerzalan, tj. odgovara torbi i ne zavisi od motora, i drugi metalni kojim se taj plastičan fiksira za motor. Taj drugi metalni se razlikuje od motora do motora, zbog rasporeda šrafova na poklopcu rezervoara.

 

Kolegi treba plastični, koji ide uz sami torbu. To je i problematika, taj plastični ide uz torbu pa je verovatno ređe samostalno u prodaji, i zato je kolega i otvorio temu.

Tako je, sve si potpuno u pravu:takoje:

U Moto Bike sam za mog Versysa poručio Bf04 tank lock prsten misleći da cu dobiti i metalni i plastični, međutim dobija se samo metalni. Ovaj drugi ide uz samu torbu i praktično je univerzalan

Screenshot_20240429_102939_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4899 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, vasa.93 said:

Link iznad iz DDmoto prodavnice deluje okej, ako se dobija sve na slici.

Naravno da se ne dobija. Plastični nosač se dobija sa torbom (kad kupuješ novu torbu).

 

st602b-tanklock-tank-bag-4-litres-sport-

 

 

Metalni psten se uvek kupuje posebno. Npr.

 

DDMOTO.RS

Specijalni nosač tank torbe za motor sa Tanklock sistemom. Tipski tanklock sistem odgovara sledecim modelima motora: MV Agusta Agusta Brutale 750-910 Benelli BN302 (15 > 18)...

 

I tu nastaje konfuzija, jer fotografija ne odgovara opisu. Louis i ostali online prodavci, npr. gomila ljudi ih ispljuvala jer su mislili da se sve dobija  zajedno.

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa dobro sad, ne bih bio toliko isključiv i tvrdio da se zamenski plastični prsten apsolutno ne može naći nigde u prodaji. Sigurno ga ima negde, samo se znatno ređe traži, pa ga nije lako naći.

 

Potražio sam po netu, i biće da je oznaka tog dela ZT480F-2R. Kad se tako pretražuje, ima ga da se kupi masi šopova. Ide od 17€ do $30. Možda bi neko iz inostranstva mogao da ga nađe i donese…

 

Btw, dobija se i kad kupuješ polovnu torbu, osim ako se ili te prodavac ne zezne. :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4899 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako se ne varam, ovi sa oznakom BF-… su ustvari metalni prstenovi za montažu. Kolegi treba plastični deo koji ide uz torbu, a koji on iz nekog razloga nije dobio uz samu torbu.

 

Možda i taj plastični nosač ide sa tom oznakom, mada ne kontam što bi u tom slučaju navodili listi motocikala za koje odgovara.

 

Svakako je najbolje nazvati prodavce i raspitati se. Ako nema, juriti iz inostranstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4899 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Znam da mu treba plastični.

 

Kolega @MaxiS je skoro kupio kod nas, samo ne znam gde.

 

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1349 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja moram biti malo duzi, jer sam i ja imao isti problem, odnosno, nisam imao informacije. Nestrucni prodavci mi nisu objasnjavali, jer ni sami ne znaju.

I ne shvatam, kako neko moze da se bavi necim, a da ni sam nije siguran. 

U smislu, ne znaju za koji model koji odgovara. Zasto to kazem. Za moju kawu tipski ne postoji. Ali poklopci rezervoara su u veci slucajeva isti. Razlikije se broj i razmak srafova. Ja sam namajstoricav, i nije mi bilo strano da kupim, lupam, za suzuki i razbusim rupe za kawu. Prodavci to ne znaju ...

 

Elem.

Givi prodaje samo "potkovicu" a kappa set. 

E sada, upravo tom nestrucnoscu sam porucio givi i dobio samo potkovicu po ceni od 1.600 din. msm da je bas bf04

 

Pre par dana sam otisao u motorevolusn u Nisu, link dole, i momci mi porucili, sa mogucnoscu da vratim ako nije to to. Bingo, to mi trebalo. Hvala njima. Porucim za yamaha MT 07 i tracer, i dobijem taj "prsten, ili ti venac, ili ti okvir, i dobijem set po ceni od 2.400din. Ja prezadovoljan.

 

WWW.INSTAGRAM.COM

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing &...

 

 

Ja prodajem tu "potkovicu" koja mi je visak, i link ka oglasu je...

 

 

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala svima na odgovorima, siguran sam da su sad stvari mnogo jasnije. 

Otići ću u DD moto, planirao sam svakako, pa cu probati da sve završim na jednom mestu. Sad tačno znam koju plastičnu, a koju metalnu flašu da trazim:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

@MaxiS to drug što prodaješ drugima neće raditi posao jer je to samo metalna prirubnica za Tracera. Da bi neko montirao torbu na već pomenuti motor, mora imati plastični nosač koji si ti već iskoristio jer je na Traceru čep viši u odnosu na deo gde se sam prsten šrafi.

 

Ono što je sledeći problem, svi prodaju motor sa plastičnim nosačem i onda na sledeći motor ne mogu da montiraju.

Plastični nosač dolazi uz svaku novu torbu, potrebno je samo kupiti odgovarajući prsten spram modela motora. Takođe, uz neke prstenove - adaptere kao što su. BF17, BF23, BF24 dolaze povišeni nosači jer su čepovi viši od dela gde se šrafe što sam već napisao. 

Nadam se da sam pojasnio te nedoumice. 

 

@malitomski takođe imam plastični nosač torbe, cena je 2800din. 

Ukoliko si zainteresovan, javi se na viber +381621790781. 

Screenshot_20240507_111552.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, Baniša je napisao:

@MaxiS to drug što prodaješ drugima neće raditi posao jer je to samo metalna prirubnica za Tracera. Da bi neko montirao torbu na već pomenuti motor, mora imati plastični nosač koji si ti već iskoristio jer je na Traceru čep viši u odnosu na deo gde se sam prsten šrafi.

 

Ono što je sledeći problem, svi prodaju motor sa plastičnim nosačem i onda na sledeći motor ne mogu da montiraju.

Plastični nosač dolazi uz svaku novu torbu, potrebno je samo kupiti odgovarajući prsten spram modela motora. Takođe, uz neke prstenove - adaptere kao što su. BF17, BF23, BF24 dolaze povišeni nosači jer su čepovi viši od dela gde se šrafe što sam već napisao. 

Nadam se da sam pojasnio te nedoumice. 

 

@malitomski takođe imam plastični nosač torbe, cena je 2800din. 

Ukoliko si zainteresovan, javi se na viber +381621790781. 

Screenshot_20240507_111552.jpg

Pravo da ti kažem malo sam se ohladi od ideje da stavim tank torbu, jer ova koju ja imam je ogromna i zaklanja mi u potpunosti navigaciju koja mi tu ispred stoji. Znaci ona i navigacija nikako ne mogu zajedno. Jedino da tipa prodam tu moju torbu pa da kupim neku jako malu, čisto za sitnice.

Ako imaš tako nesto u ponudi stavi ovde pa da vidim sta mi je činiti.

Treba mi onda i metalni prsten za Versys 650 2012.god

IMG-dd4a7c3a1a12c0b3d8ca77dc45e97387-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja