Jump to content

Moto Zajednica

Bahata i bezobzirna parkiranja

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 3 sati, nafetS je napisao:

Stigle nalepnice. Saće padne pasivna agresija po naselju i prevaspitavanje...
Naselje je poluzatvorenog tipa (ima jednu ulicu koja ulazi u naselje, i sve ulice u naselju su slepe) -> samo stanari i njihovi gosti su tu, nije tranzitnog tipa nikako, u blizini nema radnji, firmi i slično, pa da kažeš da se parkira ko stigne..

Uvek ima mesta za parking, ali komšijama je teško 200 metara da prošetaju, pa automobile ostavljaju na ulici, na trotoaru...
Pisali smo po grupama naselja, molili da se ne radi to... Ne vredi. I to je uvek istih par automobila.

Sinoć se vraćam oko pola 12, ima 4 parking mesta, ja parkiram, komšija me prođe i stane na "njegovu" poziciju, 20 metara dalje.
"Komšo, ima mesta ovde, prebaci auto"
"A ne mogu".
Pa sad ćeš da guliš sa vetrobrana.
Eto, nek ovo bude priznanje ili šta već. Ne krijem se da ih ja lepim, nosite se bahati.

 

ABLVV86s4IvfWqP6-jwn6JuQRtIbcFkSbJMk7S71
 

 

Nadam se da su papirne :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Da, pvc nalepnice se suviše lako skidaju.

 

Za to su najbolje one sigurnosne folije, kao što se lepe na kompove i slično. One što se cepaju na veličinu konfete. 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
NOVA.RS

Bahatom parkiranju u Beogradu čini se da nema kraja. Upravo jedan takav primer zabeležen je danas na Studentskom trgu, u samom centru grada, kada je vozač automobila ambasade...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ali koliko komentara na racun vozaca trole da je nesposoban, kilav, bolje da se ne hvata volana... Uzas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 2 sati, grafigo je napisao:

Ali koliko komentara na racun vozaca trole da je nesposoban, kilav, bolje da se ne hvata volana... Uzas.

Debilni narod,da vidis kakvi su komentari za onog debila sto je napravio duple makazice,da se zgroziš ko sve ucestvuje u saobracaju.

Pola komentara je bilo,pa sta nije on kriv nego oni sto voze 60 a dozvoljeno 80.

Par puta sam se vracao da vidim jel me oči varaju sta citam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

istina da indijanci voze 60 gde je 80 i time isto tako ugrozavaju bezbednost saobracaja, ali opet to nije opravdanje za to sta je taj debil uradio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 12 minuta, drmilan_ je napisao:

istina da indijanci voze 60 gde je 80 i time isto tako ugrozavaju bezbednost saobracaja

 

S ovim se nikako ne slažem.

Ograničenje brzine nije ni ciljana ni preporučena brzina, već baš samo ograničenje - ne smeš brže od toga. Pogotovo što je na (retkim) deonicama gde je ograničenje 80 uglavnom pregledno i može da se pretiče.

Jednostavno, postoji mnogo ljudi koji neće da voze tom brzinom jer im nije prijatno ili šta god, i ne smatram da bi zbog toga trebali da nestanu s puta.

Tu je "jedini" problem kad voze daleko ispod ograničenja i na drugim deonicama gde je manje ograničenje, i nije moguće preticati, oni se ne sklanjaju, a policija ni to nikad ne kažnjava - samo još jedan od brojnih primera mrtvog slova naših zakona.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Na zapadu ti pisu kaznu ako vozis sporije i remetis druge ucesnike u saobracaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

dobio jedan moj strucnjak kaznu u Banja Luci za presporu brzinu, onaj deo gde se ulazi sa autoputa u BL, zaleteo se kao manijak, daleko iznad ogranicenja i spazi ih i nabode punu i jedva se kotrljao ispred njih, nije ni gledao koliko ide, i zaustave ga jer presporo ide i dobije kaznu :D 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 24 minuta, drmilan_ je napisao:

istina da indijanci voze 60 gde je 80 i time isto tako ugrozavaju bezbednost saobracaja, ali opet to nije opravdanje za to sta je taj debil uradio

brate i mene nerviraju ti sto voze sporo,ali sve i da stoje na putu ti koji vrsiš preticanje ili obilaženje moras da uradis to na bezbedan način.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, piki said:

brate i mene nerviraju ti sto voze sporo,ali sve i da stoje na putu ti koji vrsiš preticanje ili obilaženje moras da uradis to na bezbedan način.

naravno, sve se slazemo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 6 minuta, bobangsxr je napisao:

Na zapadu ti pisu kaznu ako vozis sporije i remetis druge ucesnike u saobracaju

 

Imaš dva preduslova za ovo - put na kojem je definisana minimalna dozvoljena brzina, i/ili da stvarno praviš gužvu.

U prvom slučaju da, vrlo lako možeš da dobiješ kaznu.

U drugom slučaju, na "opraznom" putu teško, a ako napraviš kolonu, naravno.

 

 

Kod nas ne postoje propisane opšte minimalne kazne, već samo deonice obeležene znakom - plavi krug sa brojem:


image.png.e6dbbe4b6440cca0340b14b236712b98.png

 

Ne mešati sa pravougaonim znakom koji je samo preporučena brzina, ne i obavezna na bilo koji način:

image.png.1ea4243e75a830516600b007a2a9f7d6.png

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

E, znate li da sam ja 1987. polagao, i učio znakove ? Ko to da popamti ? Teraj samo, da ne smetaš drugima...

:jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 2/22/2024 at 11:38 AM, zaludan said:

 

Nadam se da su papirne :D

nažalost nisu :( Al drugar je organizovao štampu bio, tako da sad prva tura neka ide ovako.

 

 

18 hours ago, grafigo said:

Da, pvc nalepnice se suviše lako skidaju.

 

Za to su najbolje one sigurnosne folije, kao što se lepe na kompove i slično. One što se cepaju na veličinu konfete. 😁

Pogodi ko mi radi sledeću turu i od kog materijala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /
3 hours ago, zaludan said:

 

Imaš dva preduslova za ovo - put na kojem je definisana minimalna dozvoljena brzina, i/ili da stvarno praviš gužvu.

U prvom slučaju da, vrlo lako možeš da dobiješ kaznu.

U drugom slučaju, na "opraznom" putu teško, a ako napraviš kolonu, naravno.

 

 

 

Bio u koloni na smederevcu, na plantazama  ka gradu, kada su zaustavili nekog smederevca jer je kilavio.

Patrola isto naisla na kolonu, sve nas obisla i njega iskljucise sa strane. Lik vozio 40

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

@nafetS  Ne znam ko ti radi, ali znam ko nema nameru da ti nabavlja taj materijal.  😊

Promenio član grafigo
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 11 minuta, ser je napisao:

Bio u koloni na smederevcu, na plantazama  ka gradu, kada su zaustavili nekog smederevca jer je kilavio.

Patrola isto naisla na kolonu, sve nas obisla i njega iskljucise sa strane. Lik vozio 40

 

OK od strane policije - čovek ometa druge učesnike u saobraćaju - vozi ispod ograničenja i stvara gužvu/kolonu.

Ne znam da li je to praksa tamo (k'o da smo druga država), ali, dok je policijski punkt u Lipovici bio stalno aktivan, potpuno normalno je bilo da vozim 30 na sat u koloni kroz celu šumu, da panduri to gledaju, i ne reaguju.

Čak mi je delovalo da im je baš gotivno što taj neko usporava celu kolonu i daje im vremena da na miru odaberu koga će da drndaju.

I sad se dešava da vozim 30 na sat tu, ali nema pandura :/

Promenio član zaludan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
20 minutes ago, zaludan said:

 

OK od strane policije - čovek ometa druge učesnike u saobraćaju - vozi ispod ograničenja i stvara gužvu/kolonu.

Ne znam da li je to praksa tamo (k'o da smo druga država), ali, dok je policijski punkt u Lipovici bio stalno aktivan, potpuno normalno je bilo da vozim 30 na sat u koloni kroz celu šumu, da panduri to gledaju, i ne reaguju.

Čak mi je delovalo da im je baš gotivno što taj neko usporava celu kolonu i daje im vremena da na miru odaberu koga će da drndaju.

I sad se dešava da vozim 30 na sat tu, ali nema pandura :/

Stara dobra vremena. Radio motel, stoperki de oces, a mi mladi. Jedino kad si bksuz. Ona pruzi prst, ti naailazis, nema saanse da je neko drugi pokupi. I tras, pandur te zaustavi.😂

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

čovek ometa druge učesnike u saobraćaju - vozi ispod ograničenja i stvara gužvu/kolonu

Od Knica ka Kragujevcu,tri trake jedna ka gradu puna linija,napred traktor 30 km/h,kolona iza,kako da ga kazni policija (koje nije nigde bilo)kad je skoro pa na maximalnom gasu:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
Pre 8 sati, zaludan je napisao:

 

Imaš dva preduslova za ovo - put na kojem je definisana minimalna dozvoljena brzina, i/ili da stvarno praviš gužvu.

U prvom slučaju da, vrlo lako možeš da dobiješ kaznu.

U drugom slučaju, na "opraznom" putu teško, a ako napraviš kolonu, naravno.

 

 

Kod nas ne postoje propisane opšte minimalne kazne, već samo deonice obeležene znakom - plavi krug sa brojem:


image.png.e6dbbe4b6440cca0340b14b236712b98.png

 

Ne mešati sa pravougaonim znakom koji je samo preporučena brzina, ne i obavezna na bilo koji način:

image.png.1ea4243e75a830516600b007a2a9f7d6.png

 

 

 

 

Ja te znakove ovde gde zivim nisam video… ovde ima znak onaj standardni gde stoji ogranicenje brzine ali svi voze do tog ogranicenja ili nesto malo preko toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Niste uzeli u obzir da je spora voznja opasna koliko i prebrza, treba uvek pratiti saobracaj. U tome se slazu i panduri i instruktori. Naravno, ovo sto sad pisem nema veze sa onim snimkom, vec pricam uopsteno.

Prespora voznja uzrokuje mnogo veci broj preticanja, a preticanje je jedan od najrizicnijih manevara, uzrokuje i najveci broj udesa. Tehnicki gledano, ako je ogranjcenje 80 mnogo si manji rizik po saobracaju ako vozis toliko ili 10-20 vise nego ako davis 60. 

Kad vozis 90 obici ce te samo par budala, a kad vozis 60 uzrokovaces preticanje od strane 50 automobila po predjenom kilometru, sto znaci da je veca sansa da nekom uzrokujes makazice. Za koje opet nisi direktno kriv, ali... Uz to pravis i guzvu, pa dolazimo do toga da koliko god da je zakonski apsolutno dozvoljeno, tako ces voziti samo ako si samozivi stvor. Paralela je sa likovima koji dave na semaforu, krecu lagano itd, samo da on prodje a one iza ko sisa. Zakonski gledano je to apsolutno dozvoljeno, nigde nije propisano vreme reakcije i minimalno ubrzanje, ali ako si covek priolpremices se na vreme i krenuti energicno da sto vise vozila prodje posle tebe. A ako si samoziv bices tip "gde pise da je zabranjeno, ajde nadji mi".

Promenio član MarkoMoto
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 43 minuta, MarkoMoto je napisao:

ogranjcenje 80 mnogo si manji rizik po saobracaju ako vozis toliko ili 10-20 vise nego ako davis 60. 

Veliko je pitanje da li je 60 davljenje na putu gde je ogranicenje 80 .Druga stvar je sto bi svi da budu sumaheri na svim putevima pa voze preko ogranicenja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja