Jump to content

Moto Zajednica

Policija zaustavljala motocikliste u Beogradu, 20 vozilo pod dejstvom alkohola

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ovo je bilo za očekivati. Sami smo komentarisali da je u poslednjih nedelju dana brdo motorista poginulo u nesrećama, čak je bilo i mrtvih drugih učesnika, i jedno dete čini mi se. I ja da sam načelnik policije, naredio bih pojačanu kontrolu motociklista.

Mene je jedino iznenadila kontrola alkoholisanosti, upravo zbog rigoroznog pravila nulte tolerancije na alkohol.


:mobilizator:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Meni i dalje nije jasno što su ti ljudi stali policiji. Osim ako nije bio pandur na motoru, onda kapiram. Pogotovu ti što vole drogu i piju a odvažni su da voze bez dozvole. Nema logike, to neka prevara... Znaš što bi mu stao, može da maše i vrišti do sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mene je najčešće pandur na motoru zaustavljao, imaš često na auto putu takođe policiju na motorima koji valjda love po zaustavnoj traci u 16h kada je najveća gužva. Imali su jednog leta i akciju kod Vukovog spomenik kada jedan zaustavlja decu bez kacige na raskrsnici, drugi sedi na motoru da ih juri, a treći zaustavlja saobraćaj u Bulevaru da bi ovaj na motoru mogao da izleti ako ovi na skuteru posle vike ne bi stali.

Od svih saveta je verovatno bežanje od policije najlošiji... kad te uhvate :D

Promenio član X8 Vračar
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako je uvučena tablica, može kamera da snima do sutra. Tek kad se omasove kamere sa sistemom za prepoznavanje (lica, hoda, itd) biće zajebano.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
12 hours ago, X8 Vračar said:

Mene je najčešće pandur na motoru zaustavljao, imaš često na auto putu takođe policiju na motorima koji valjda love po zaustavnoj traci u 16h kada je najveća gužva. Imali su jednog leta i akciju kod Vukovog spomenik kada jedan zaustavlja decu bez kacige na raskrsnici, drugi sedi na motoru da ih juri, a treći zaustavlja saobraćaj u Bulevaru da bi ovaj na motoru mogao da izleti ako ovi na skuteru posle vike ne bi stali.

Od svih saveta je verovatno bežanje od policije najlošiji... kad te uhvate :D

Upravo tako!

 

Ja se ne sećam kada me je zaustavio "regularan" pandur, samo panduri na motorima. Naravno stanem, provera dokumentacije, ćaskanje, sve u redu. Mislim da čak i ne love provlačenje ili obilaženje kolone, samo dokumenta, kaciga, registracija itd.

Promenio član tomamega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mene je pre nekoliko nedelja ( posle x godina) zaustavio pandur na motoru, jer mu se ucinilo da imam onu staru belu tablicu. Malo se iscaskali, bio korektan i prijatan,  rekao mi da vozim polako jer je akcija kontrole motocikala , da ima nekoliko radara do NS, i da ni slučajno ne pokušam da bežim jer su na putu  i motori presretaci ( verovatno oni cuveni GSXR), bolje da stanem platim, dogovorim se i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 11 sati, Jozza je napisao:

Kad kažeš "atak", to mu dođe kao napad. Ja ne bih koristio baš takav izraz. Kontrola, pojačana kontrola. Koji god policijac da me je zaustavio, bio je uljudan i kulturan. Jest da mi je oduzeo 2min vožnje, al' ako će to da pomogne da se sklone drogirani i pijani učesnici u saobraćaju, nemam ništa protiv

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Atak sam napisao zbog navedenog predavanja u sup-u."akcija na motoriste,akcija za pojas,akcija za alkohol".kakva akcija pa to treba da bude redovan posao.Sad su u jednom danu zaustavili xxx motorista i napisali toliko kazni,i to je to za duzi vremenski period.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kolegu su, u prošlu sredu, opkolili tri policajca na motorima. On ionako vozi polako, video rotaciju iza sebe, pomerio se u stranu da prođu, a oni njega blokirali. Si registrovan ? Da. Imaš dozvolu ? Da. Pokazao, sve u redu, "prijatan dan"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Čitajući sve ovo, fascinira koliko se priželjkuje policijska represija...koja nikada nije dala rezultat. Pozitivne efekte u saobraćaju može dati samo preventiva i edukacija, što više ne postoji, a niko i ne pominje.

Verujem da se mnogi sećaju raznih takmičenja iz poznavanja saobraćaja još dok smo bili u osnovnoj školi.

Po meni, svako zaustavljanje od strane policije, a bez prekršaja, predstavlja represiju. Apsolutno ne postoji razlog za zaustavljanje radi kontrole/provere...zaostavština iz nekih bivših vremena kada su "svi bili sumnjivi dok se ne utvrdi suprotno".

I što je još gore od svega, ljudima je to postalo normalno.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kolega, slažem se sa većinom - ali ova, kao i ona ista "akcija" od pre mesec dana, pokazuje da itekako ima potrebe za kontrolom "bez razloga".

 

Što se procenta kolega u prekršaju tiče, nekako imam osećaj, pošto je kontrola rađena kod Ušća, da je rađeno uveče, gde su ciljano hvatali ljude u povratku iz provoda.

 

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 23 minuta, doktor je napisao:

koja nikada nije dala rezultat. Pozitivne efekte u saobraćaju može dati samo preventiva i edukacija, što više ne postoji, a niko i ne pominje.

Tacno tako,predlozio sam policiji da predavanje o bezbednosti motociklista (koje je naravno uvek praceno slikama razbijene slezine,izvadjene jetre itd.) odrze vozacima automobila i traktora koji prave daleko vece prekrsaje od motorista.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre sat vremena, doktor je napisao:

Pozitivne efekte u saobraćaju može dati samo preventiva i edukacija, što više ne postoji, a niko i ne pominje.

Ovo vazi dok je neko mlad, dok ga mozes nauciti necemu. Slozicemo se da na svetu postoje razni ljudi i ne reaguju svi isto na lep pristup, kulturno objasnjenje itd. Postoji sorta ljudi koja reaguje samo kad si prema njima bahat i kad ih nacepis po dzepu. Licno mislim da ovakve kontrole imaju svrhu, samo treba da budu redovne i masovne. 

 

Jer ce onda neko kad krene da popije, biti siguran da ima 95% da ga uhvate, napisu kaznu, oduzmu vozilo itd. E takvima ce onda ruka sama krenuti nazad ka stolu da ostavi tu casu punu idalje. A onima koji isprobaju onih 5%, e njima nece pasti sledeci put na pamet da to rade jer ce ih dzep jos boleti od proslog puta. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1537 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, doktor je napisao:

Čitajući sve ovo, fascinira koliko se priželjkuje policijska represija...koja nikada nije dala rezultat. Pozitivne efekte u saobraćaju može dati samo preventiva i edukacija, što više ne postoji, a niko i ne pominje.

Verujem da se mnogi sećaju raznih takmičenja iz poznavanja saobraćaja još dok smo bili u osnovnoj školi.

Po meni, svako zaustavljanje od strane policije, a bez prekršaja, predstavlja represiju. Apsolutno ne postoji razlog za zaustavljanje radi kontrole/provere...zaostavština iz nekih bivših vremena kada su "svi bili sumnjivi dok se ne utvrdi suprotno".

I što je još gore od svega, ljudima je to postalo normalno.

 

Za represiju u smislu zaustavljanja bez konkretnog razloga se apsolutno slažem. Najviše na svetu mrzim kad me zaustave, pogledaju dokumente i "srećan put". Čisto maltretiranje, iživljavanje, demonstracija sile, kako god.

 

Ali ovo da samo preventiva i edukacija daju rezultate, mislim da je velika zabluda.

Samo ozbiljno kažnjavanje bez izuzetaka daje rezultate.

Džaba sva priča i edukacija - da li je stvarno potrebno nekome reći da je opasno voziti 150km/h, pa još u gradu? Svako od onih koji divljaju zna savršeno dobro da je to opasno, ali isto tako zna da će ga odgovarajuća količina para i poznanstava izvući, pa zato divlja.

Kad bi vratili ono "obavezna zatvorska kazna" za ozbiljne prekršaje, i presuđivali svima jednako, brzo bi se smanjio broj divljaka.

Kad bi uveli da se za drugi težak prekršaj umesto prekršajno odgovara krivično, uz obaveznu zatvorsku kaznu, još više bi se smanjio broj divljaka.

I tako...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 13 sati, Bojan82 je napisao:

Meni i dalje nije jasno što su ti ljudi stali policiji. Osim ako nije bio pandur na motoru, onda kapiram. Pogotovu ti što vole drogu i piju a odvažni su da voze bez dozvole. Nema logike, to neka prevara... Znaš što bi mu stao, može da maše i vrišti do sutra

Neshvatljivo mi da neko ko ima 40 godina ovako razmišlja (i još to i javno napiše).

U nekim državama policija puca u ove što neće da se zaustave. 

I to ne bez razloga! 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa ja ne razmišljam:)Nit pijem nit se drogiram. Pisao sam hipotetički. 

Inače poznajem mnogo njih koji decenijama voze bez kategorije, i čude mi se što ja neću da privirim motorom u saobraćaj. 

A drugo što mi je vožnja motocikla u saobraćaju  zanimljiva kao i heklanje. Al to je stvar ukusa. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 51 minuta, zaludan je napisao:

Za represiju u smislu zaustavljanja bez konkretnog razloga se apsolutno slažem. Najviše na svetu mrzim kad me zaustave, pogledaju dokumente i "srećan put". Čisto maltretiranje, iživljavanje, demonstracija sile, kako god

Kako on zna da je sve uredu ako ne proveri ? Ne pise nikome na celu kacige koju dozvolu ima, da li vozi svoje vozilo ili tudje, ne moze da vidi reg. nalepnicu ako te ne zaustavi itd. Nekako kad policija radi svoj posao, a mi ispravni, onda smo ljuti i to je sila. Kad ne radi svoj posao, a nama treba, e onda su dzabalebarosi, av av i ostalo 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 2 sati, doktor je napisao:

Čitajući sve ovo, fascinira koliko se priželjkuje policijska represija...koja nikada nije dala rezultat. Pozitivne efekte u saobraćaju može dati samo preventiva i edukacija, što više ne postoji, a niko i ne pominje.

Verujem da se mnogi sećaju raznih takmičenja iz poznavanja saobraćaja još dok smo bili u osnovnoj školi.

Po meni, svako zaustavljanje od strane policije, a bez prekršaja, predstavlja represiju. Apsolutno ne postoji razlog za zaustavljanje radi kontrole/provere...zaostavština iz nekih bivših vremena kada su "svi bili sumnjivi dok se ne utvrdi suprotno".

I što je još gore od svega, ljudima je to postalo normalno.

A kako bez zaustavljanja moze da se utvrdi da li neko ko upravlja ima vozacku, odredjenu kategoriju, vozi pod dejstvom alkohola, ima opremu i jos mnogo drugih stvari..?

Zato i postoje pojacane kontrole sa akcentom na postojanje/ne postojanje odredjene kategorije, opreme i sl...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Čitajući sve ovo, fascinira koliko se priželjkuje policijska represija...koja nikada nije dala rezultat. Pozitivne efekte u saobraćaju može dati samo preventiva i edukacija, što više ne postoji, a niko i ne pominje.
Verujem da se mnogi sećaju raznih takmičenja iz poznavanja saobraćaja još dok smo bili u osnovnoj školi.
Po meni, svako zaustavljanje od strane policije, a bez prekršaja, predstavlja represiju. Apsolutno ne postoji razlog za zaustavljanje radi kontrole/provere...zaostavština iz nekih bivših vremena kada su "svi bili sumnjivi dok se ne utvrdi suprotno".
I što je još gore od svega, ljudima je to postalo normalno.

Iz mog osobnog iskustva mogu samo naglasiti kad sam u CH kupio svoj prvi auto, u nekoliko navrata sam dao pola svoje plaće za kaznu.
Brzo sam skužio da to ne vodi ničemu i prilagodio se uvjetima.


Poslato priko Ténéré
  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Vozila sam se po naselju dok je još motor bio neregistrovan i ja bez vozačke, nisam htela da rizikujem da mi napišu zabranu na polaganje (bila sam u procesu polaganja).

One priče da ne stajem i bežim mi ne piju vodu, sve i da može, Leskovac je mali grad, kad-tad te nađu.

Par puta sam greškom stala jer su auta ispred mene zaustavljali, pa mi odmahnu da odem, čak i kad sam im ja bila meta uvek je sve bilo ok, i motor i ja legalni (sve sem onog ispada sa auspuhom zimus)...

Ja sam tog dana skontala da je kontrola u celoj Srbiji pa sam ih očekivala da će i ovde da pišu, ali nisam ni jednu patrolu videla.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 20 minuta, Tarmi636 je napisao:

Kako on zna da je sve uredu ako ne proveri ? Ne pise nikome na celu kacige koju dozvolu ima, da li vozi svoje vozilo ili tudje, ne moze da vidi reg. nalepnicu ako te ne zaustavi itd. Nekako kad policija radi svoj posao, a mi ispravni, onda smo ljuti i to je sila. Kad ne radi svoj posao, a nama treba, e onda su dzabalebarosi, av av i ostalo 

Oni ce uvek biti av av,dok god mozes da se dogovoris sa par crvenih.

Shvataju li oni ili ne,ili ih zabole,al gube postovanje.

Zaustavi te pa krene nesto da izmislja pa se prenemaze znas odmah sta hoce.

Platis,sve ok,al on se srozao nisko.

I zato je av av.Kao drumski razbojnik,kakav je to nacin uopste?

Od mene,pricam o autu,nikad nece dobiti ni cvonjka,moze da pise sta hoce,platice se.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1537 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 22 minuta, Tarmi636 je napisao:

Kako on zna da je sve uredu ako ne proveri ? Ne pise nikome na celu kacige koju dozvolu ima, da li vozi svoje vozilo ili tudje, ne moze da vidi reg. nalepnicu ako te ne zaustavi itd. Nekako kad policija radi svoj posao, a mi ispravni, onda smo ljuti i to je sila. Kad ne radi svoj posao, a nama treba, e onda su dzabalebarosi, av av i ostalo 

 

Kako znaju nemački, švedski i švajcarski policajci ko je ispravan (u bilo kom smislu)??

 

U uređenim zemljama policija NE SME da te zaustavi bez konkretnog razloga, tj. osnovane sumnje da nešto nije u redu.

Zato što postoji sistem zakona koji se sprovodi jednako prema svima.

 

Davno nekad današnji premijer Velike Britanije, tada gradonačelnik Londona je imao 9 (devet) kaznenih poena u saobraćaju.

Da li možeš da zamisliš bilo kog predsednika opštine da mu neki policajci negde pišu prijave i da to uopšte dođe na sud, a kamoli da sudija nešto presudi??

 

Prošle nedelje sam išao do Crne Gore - tamo i nazad sam sreo 4 para vozila (po dva odjednom) i jednog samog lika kako voze barem 100km/h (a subjektivno bih rekao i mašala brže) magistralnim putevima sa upaljenim blinkerima. U zemlji u kojoj samo predsednik države, vlade, parlamenta, Vrhovnog kasacionog suda, ministri vojske i policije smeju da ih koriste ja sreo 5 od 6 u tri dana?

Pri tome, po tipu automobila, potpisujem da ama baš niko od njih nije iz gore navedene ekipe.

I onda, policija, koja ove koji očigledno krše zakon ne sme ni da pomisli da zaustavi, će da zaustavlja mene, čisto da me provere??

Bez prekršaja?

 

Ne radi se to tako.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ne znam sta bi bilo da nekom, ne daj Boze, ukradu motor ili auto. Plasim se da bi onda komentari bili: sta radi policija, zasto ne zaustavljaju i kontolisu SVE. Druga stvar, ako nas, opet ne daj Boze, udari neko ne registrovan ili bez dozvole, pitanje kako bi smo naplatili stetu. Pri tom ne mislim na ove sa kultivatorima po gradu, oni su van zakona

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Bili mi do Despotovca pre 5 godina da uzmemo felne za BMW, vraćamo se kući, vozim glavnom ulicom, auto ispred mene ide sporo i kalkulišem se da ga preteknem, a malo-malo pa šaht po sredini puta i to sa dooobrim ulegnućem. Rešim da ga preteknem i reko taman šaht da obiđem, odem skroz levo u kontra traku (bio prazan grad). Vraćam se i op - patrola me zaustavlja.

Dobro veče. Vaše isprave molim. Jesmo pili nešto?

-Dobro veče. Ne ne, samo sokić i kafu, bili po felne (pokazujem mu zadnje sedište).

Ok, možemo li da proverimo?

-Da, naravno (onda se ja tu iscimam skroz jer nikad do sad nisam duvala u one njihove spravice).

Dobri ste, u redu, doviđenja i srećan put. 

- Prijatno, doviđenja. :D

 

A ranije sam skuterom više puta upadala u levak kad kontrolišu alkohol, uvek su me puštali da prođem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja