Jump to content

Moto Zajednica

Policija zaustavljala motocikliste u Beogradu, 20 vozilo pod dejstvom alkohola

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Zaboravite na alkohol kada vozite i ne pravdajte se razlozima kako "dobro podnosite piće" ili kako "neće ništa da vam bude od par pića". 

Možda i pijani imate brže reakcije nego trezan mladi vozač, ali to zakon ne uvažava.

Da ne govorimo o problemima, koji mogu nastati, ako pod dejstvom alkohola, učestvujete u saobraćajnoj nezgodi. 

Ozbiljni moto klubovi imaju pravilo o nekonzumiranju alkohola tokom vožnji (može tokom odmora, preko noći).

 

Ista tematika, od pre, samo, 14 godina.:ph34r:

 

Svojevremeno smo se, saobraćajac (na teškašu) i ja (na soft enduro, od 500 ccm), "zaigrali", autoputem,  pored aerodroma, do OMV pumpe.

Kod "Zmaja" me sustigne, u gužvi, i pokaže mi da ga pratim...

Agilnost i snaga mašina je, u ovom slučaju, bila zanemarljiva.

Ključna je agilnost vozača (u bezbednom slalomu između vozila).

Sve vreme sam, ja, "gonio" njega (čovek je umetnik, mada ni ja nisam od raskida).;)

Obojica dobrano vladamo materijom, ali je ipak plavac evidentno bolji.

Onaj ko misli da može "uteći" moto-saobraćajcu, neka ostane na video igricama.

Sigurno uspeva i bezbednije je...:takoje:

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Данас био на редовном сервису и од мото механичара у сервису чух не баш лепу причу али ВЕОМА ПОУЧНУ а про по на ову тему. Мото механичар да му не помињем име веома добар и мајстор и човек од 4о и кусур година. Рече    возио  сам мотор на мотору назад другар  попили  пар пива и кренули кућама ауто му излете из прилазног пута дворишта он није могао да га избегне и трас у њега удара. Он поломио лакат другар колено .Несумљиво возач аутомобила крив није гледао при укључивању на пут. Долази полиција алко тест мајстор иако није крив за удес има алкохол у крви . Суд после разних вештачења доноси пресуду алкохол у крви и наношење тешких телесних повреда сапутнику на мотору. Пресуда 12 месеци затвора. Ангажује адвоката за пар година дао око 2000 еура они одлагали тражили наногицу итд .  Јуче му дошло решење из суда мора на издржавање казне за пар дана да се јави . И шта сад , он се поломио другар такође  не својом кривицом и још затвор .Зато памет у главу због пар пива најеба . Да још једном напоменем много добар човек и мајстор . До ове приче и ја сам неколико  пута треснуо по неко пивце и добар роштиљ код другара у околини авале и назад кући рачунајући топло је време испариће , шта је пар пивцета за мене и жмурећки знам пут кући . После ове приче богами сам се и те како ресетовао  и замислио а шта да се и мени ово десило???? Нема више ни да помиришем док возим .

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 2 sati, travelman je napisao:

Nikaki problem, moze moj komsija da ti ugovori spojku pa da to zaradis za noć :lol3: ...

 

Pitaj Blazu jel ima nešto za opuštanje i protiv bolova :jee:

Ako je onaj isti komšija razmisliću

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 20 sati, Hacky je napisao:

Oko mesta gde se lepi nalepnica, Pravilnik o registraciji motornih i priključnih vozila:

Registraciona nalepnica se postavlja na moped i laki tricikl na ravni deo vozila kod uređaja za osvetljavanje, a na motocikl, teški tricikl, laki četvorocikl i teški četvorocikl spolja na vetrobransko staklo (ako ga ima) ili na ravnom delu vozila kod uređaja za osvetljavanje.

Izgleda da je nebitna pozicija

 

 

IMG_20220601_112604.jpg

Promenio član ivica744
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, ivica744 je napisao:

Aj sad budi pametan 

 

 

IMG_20220601_112604.jpg

Pazi kad ja to nisam ni videla kad sam lepila prošle godine. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Људи, шта сте се збунили? Правилник је изнад сваког цртежа, стрипа и бојанке. 

Ако закон каже да се правилником уређује ова област, а исти каже да се лепи на равном делу изнад фара, ту се лепи. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

U policiji nema logike. Kao ni u vojsci. Prema tome, ja bih se držao zakona. A tu sliku je napravio neki web dizajner, na temu "kako se lepi stiker na motor"

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Propisi su propisi.

Ali...

Šta da rade vlasnici naked-a?

:lol:

WWW.BEEP.RS

Čak i ukoliko niste vozač, zasigurno ste čuli ponešto i videli štogod oko ovih novih registracija, novih saobraćajnih, propisa i obaveza, a na kraju krajeva, videli ste nove registarske tablice...

 

Ista tema, o njojzi, na 9, gusto, kucanih strana.;)

I još po nešto.

Bitno je da je imaš.

I da je u roku.

 

Promenio član feniks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja je od kad je uvedena do dana današnjeg ni jednom nisam na motor zalepio. Držim je u novčaniku pored polise osiguranja. Nije da su me baš nešto mnogo zaustavljali ali i kada jesu nikada niko ništa nije zamerio niti je tražio. E sad, moguće i da to ima veze sa tim što uvek vozim u opremi, kaciga se apsolutno podrazumeva i fabrički izduv. Znači kulturica ;)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Izgleda opet masovna kontrola kod Ušća..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Doci ce kraj voznji neregistrovanih motora. Svaka cast onima koji tako rizikuju, kakva je to voznja non stop strepis hoce li te zaustaviti, hoces li cuknuti nekog itd... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Policija radi svoj posao. Bajkeri nek gledaju svoja posla i svoja 2 tocka. 

Najvise mrzim da solim nekom pamet, nemoj ovo nemoj ono. Ti ljudi mi idu na jetru. 

Gledaj bre svoja posla, i svoja 2 tocka. 

Svako odgovara za sebe. 

 


 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Nema tu mesta za "gledaj svoja posla" u saobraćaju. Koliko kolega je vozilo normalno, potšovalo propise, a budale ih ubile na licu mesta?!

 

Svaki učesnik u saobraćaju utiče i na druge, ne samo na sebe. Meni mnogo veći problem u poslednje vreme prave kolege na 2 točka nego na 4 točka. I neka se ljuti ko koliko hoće. Bukvalno se provlači, obilazi manično, ko da će da se umre ako lepo staneš u koloni 2 minuta. 

 

I posle se pitamo nešto zašto svi mrze i kritikuju (da budem blag) motocikliste?! 


Ja se isto provlačim, zaobilazim kolonu, ali kada USLOVI to dozvoljavaju. U poslednje vreme više pazim na motocikliste i vozače Audija nego na automobile ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
13 minutes ago, tomamega said:

Nema tu mesta za "gledaj svoja posla" u saobraćaju. Koliko kolega je vozilo normalno, potšovalo propise, a budale ih ubile na licu mesta?!

 

Svaki učesnik u saobraćaju utiče i na druge, ne samo na sebe.

 

Apsolutno. "Svoja posla" su u svom dvorištu i u 4 zida, ako mene neko ugrožava onda su to itekako i moja posla, i svih ostalih koji su u saobraćaju. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
12 hours ago, cezarpa said:

I ranije su panduri zaustavljali kontrolisali dokumenta,ali sad su se bas osilili.

Ali broj dvotočkaša se sigurno duplirao za godinu dana, pogotovo uz dostavu koja je eksplodirala s brojem raznih vozila.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Nekada su uz ove brojke obavezno objavljivali i broj kontrolisanih - bilo bi zanimljivo.

Mada, svakako, za tri sata, samo u Beogradu, ovo je realno skandalozno mnogo "sankcionisanih".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Nema tu mesta za "gledaj svoja posla" u saobraćaju. Koliko kolega je vozilo normalno, potšovalo propise, a budale ih ubile na licu mesta?!
 
Svaki učesnik u saobraćaju utiče i na druge, ne samo na sebe. Meni mnogo veći problem u poslednje vreme prave kolege na 2 točka nego na 4 točka. I neka se ljuti ko koliko hoće. Bukvalno se provlači, obilazi manično, ko da će da se umre ako lepo staneš u koloni 2 minuta. 
 
I posle se pitamo nešto zašto svi mrze i kritikuju (da budem blag) motocikliste?! 

Ja se isto provlačim, zaobilazim kolonu, ali kada USLOVI to dozvoljavaju. U poslednje vreme više pazim na motocikliste i vozače Audija nego na automobile 
Kod mene su najrizičniji vozači Alfe 147, Astre H, Dacie Sandero. Tim redom. Pa onda svi ostali Audi, BMW, i wannabe SUV (kad porastem biću džip). Ne bih da vređam i generalizujem, ali po mom iskustvu baš ova grupa vozača pravi neočekivane poteze. Kad vidim besno auto u retrovizoru, ili ispred sebe, znam da može da divlja po gasu, ali ova ekipa nabrojana gore ni sama ne zna gde i kako hoće.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
52 minutes ago, Ji 4Tze said:

Ali broj dvotočkaša se sigurno duplirao za godinu dana, pogotovo uz dostavu koja je eksplodirala s brojem raznih vozila.

Ja mislim da je cifra i veća. Tokom Korone je počela masovna potražnja za skuterima, manje motorima, i svi ti koji su "probali" dvotočkaše, više se nisu odricali tog zadovoljstva. 

 

Ja samo čekam kritični momenat kada će zbog većeg broja nesavesnih motociklista početi da uređuju prostor za parking motora i neće biti kao sada, ostaviš ga bilo gde bez posledica. Toliko su bahati neki vozači, da parkiraju motore na tako nezgodnim mestima, zauzmu maltene ceo trotoar po Vračaru, da je to odsustvo svakog obzira prema svim drugim ljudima.


E zbog takvih, polako ćemo doći do pisanja kazni i za motore, i naravno zbog samog broja motorista, čiji broj u Beogradu vrtoglavo raste.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
On 6/1/2022 at 9:01 PM, feniks said:

Propisi su propisi.

Ali...

Šta da rade vlasnici naked-a?

:lol:

WWW.BEEP.RS

Čak i ukoliko niste vozač, zasigurno ste čuli ponešto i videli štogod oko ovih novih registracija, novih saobraćajnih, propisa i obaveza, a na kraju krajeva, videli ste nove registarske tablice...

 

Ista tema, o njojzi, na 9, gusto, kucanih strana.;)

I još po nešto.

Bitno je da je imaš.

I da je u roku.

 

Na motoru se nalepnica lepi sa strane na rep, pored tablice. Da ne otvaram ove linkove. :Mina:

 

Tako je po propisu, a vidimo da može i u novčaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja