Jump to content

Moto Zajednica

Policija zaustavljala motocikliste u Beogradu, 20 vozilo pod dejstvom alkohola

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1577 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 1 minut, Budimir je napisao:

Ne znam sta bi bilo da nekom, ne daj Boze, ukradu motor ili auto. Plasim se da bi onda komentari bili: sta radi policija, zasto ne zaustavljaju i kontolisu SVE. Druga stvar, ako nas, opet ne daj Boze, udari neko ne registrovan ili bez dozvole, pitanje kako bi smo naplatili stetu. Pri tom ne mislim na ove sa kultivatorima po gradu, oni su van zakona

 

Opet, ovo je potpuna zamena teza.

 

Treba da svi budemo tretirani kao "krivi" dok oni ne uhvate onog ko stvarno jeste??

Ono što je najgore, kad nekome nije jasno zašto je to pogrešno, ne vidim načina da objasnim. Kako god zvučalo, ali to već zalazi u politiku koja je, jel'te, zabranjena na forumu :D

 

  @Budimir ne mislim samo na tebe, već na sve kojima je prihvatljivo da vas policija zaustavlja iz čista mira

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 31 minuta, zaludan je napisao:

 

Kako znaju nemački, švedski i švajcarski policajci ko je ispravan (u bilo kom smislu)??

 

U uređenim zemljama policija NE SME da te zaustavi bez konkretnog razloga, tj. osnovane sumnje da nešto nije u redu.

Zato što postoji sistem zakona koji se sprovodi jednako prema svima.

 

Davno nekad današnji premijer Velike Britanije, tada gradonačelnik Londona je imao 9 (devet) kaznenih poena u saobraćaju.

Da li možeš da zamisliš bilo kog predsednika opštine da mu neki policajci negde pišu prijave i da to uopšte dođe na sud, a kamoli da sudija nešto presudi?

 

Ovo (boldovano) što si naveo u komentaru jednostavno nije tačno. 

U Austriji sam (u okolini Beča) dva puta bio zaustavljen i kontrolisan (jednom bio "Levak"). 

I u Nemačkoj sam jednom zaustavljen i kontrolisan (i to na auto putu). 

Drugar živi u Švajcarskoj i kaže da su i tamo kontrole česte. 

A ovo, što se tiče predsednika opština i sličnih "glavešina" nema veze sa realnošću (bar u većim mestima gde se ljudi lično ne poznaju). 

Jel stvarno misliš da svaki policajac u Beogradu ili Nišu zna ko je predsednik opštine Crveni Krst? 

To što navodiš je bilo nekada davno. 

 

p. s. 

Nije me mrzelo da pozovem sestru koja živi u Švedsku i da je pitam oko ovih kontrola. 

Kaže da su kontrole vrlo česte i da je prošle godine platila debelu kaznu jer je vozila tuđ auto. 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

@zaludan vracao ja zenu sa posla oko 15-16h 31.12 2021 i naravno guzva na nbg-u gazeli,pakao... kad iza mene probija se siva oktavija sa blinkerima i onim sranjem od zvuka koje se cuje kao feder. Sklonili se neki ali ne i ja:) to je bilo bas ukljucenje na autoput kod Arene gde najvevi levak. Reko necu zemljace mozes samo iza mene da vozis. Pogledam u retrovizor posto smo isli sporo,sedi neka "gospodja" i opasan vozac koji pokusava da je probije kroz guzvu da ne ceka poslednji dan u godini sa nama smrtnicima bez blinkera. Uskratio sam im to zadovoljstvo makar na kratko...:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
pre 9 minuta, zaludan je napisao:

 

Opet, ovo je potpuna zamena teza.

 

Treba da svi budemo tretirani kao "krivi" dok oni ne uhvate onog ko stvarno jeste??

Ono što je najgore, kad nekome nije jasno zašto je to pogrešno, ne vidim načina da objasnim. Kako god zvučalo, ali to već zalazi u politiku koja je, jel'te, zabranjena na forumu :D

 

  @Budimir ne mislim samo na tebe, već na sve kojima je prihvatljivo da vas policija zaustavlja iz čista mira

OK. Svako ima pravo na svoje vidjenje stvari. Moje je drugacije od tvog. Po tome bih ja , ako sam neregistrovan, vozio po PS-u i bio bih siguran da prolazim svuda ili bih bez kategorije vozio po PS-u hiljadarku i opet bio siguran da ne smeju da me zaustave. Slicno i sa alkoholom, drogom...

Da ne ulazimo sad u korumpiranost ili slicno, to je neka druga tema.

Promenio član Budimir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Budimire, ako si neregistrovan zaustavljaju jer si očigledno u prekršaju. Dozvolu imaš zbog sebe ne samo zbog njih. Ne moraju nikad da te zaustave, ali šta ako dodje do saobraćajne nezgode ili nesreće... Zbog toga prvenstveno treba sve to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mogu potvrditi što se tiče CH da policija itekako smije da te zaustavi kad ih je volja, gdje god ih je volja…

Šta ne smiju je pod upaljenim rotirkama ići po cigarete na kiosk i sl.
I toga je bilo dok nisu ubili ni krivog ni dužnog pješaka.
Nakon toga su završili u prdekani.

Prometnik je na terenu napisao kaznu svom resornom ministru.
Jedan zastupnik u parlamentu je nekoliko puta kažnjavan zbog prometnih prekršaja…

Tako to funkcionira u europama…


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, Bojan82 je napisao:

Budimire, ako si neregistrovan zaustavljaju jer si očigledno u prekršaju. Dozvolu imaš zbog sebe ne samo zbog njih. Ne moraju nikad da te zaustave, ali šta ako dodje do saobraćajne nezgode ili nesreće... Zbog toga prvenstveno treba sve to. 

Zalepiš registracionu nalepnicu na viljušku motora (ili negde na ramu), motocikl napred nema tablicu i kako policajac da zna da li si registrovan ili nisi ukoliko te ne zaustavi? 

I kako da zna da li imaš vozačku ili nemaš? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /
Pre 6 sati, Jozza je napisao:

Tek kad se omasove kamere sa sistemom za prepoznavanje (lica, hoda, itd) biće zajebano.

To vec radi. Zvali me jednom da dam izjavu da je hapsenje bilo po ps-u.

Bio prisutan u trenutku kad su ispresavijali nekog lika, a snimila me kamera iz njihovih kola.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, zika56 je napisao:

ili negde na ramu

Na poledjini reg.nalepnice ima oznacena pozicija gde se lepi.Bas na plastiku ili ram negde iza leve butine.Inace.HVALA za regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sta je problem sto policija zaustavlja i kontrolise?Problem sto vecina nas koji vozimo registrovana vizila,sa odgovarajucom kategorijom,bez droge i alkohola,mislimo da su i svi ostali ucesnici u saobracaju "ispravni".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja sam staru nalepnicu zatekla na unutrašnjoj plastici ispod ručice za gas. Tu sam i novu zalepila, nikad mi policija nije pravila problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@ivica744 Istina, sa leve strane skutera, pozadi vozaca. Kao otprilike u autu gde je poklopac rezevoara sa leve strane. Lepio drugar pre 5 dana. Jos ga ja zezam, reko gde tu lepis, svi zivi drze amortima napred. I on mi pokaze skicu na nalepnici.

 

@zaludan Iz mog iskustva u tim zemljama je saobracajna kultura na mnogo visem nivou nego kod nas. Samim tim i manja potreba da prave kontrole. A bome ne bih rekao da ih ne prave, brat u Austriji se kao mladji naplacao kazni samo tako.

 

A evo i Zika je napisao iz direktnog iskustva njegove sestre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /
pre 30 minuta, zika56 je napisao:

ovo, što se tiče predsednika opština i sličnih "glavešina" nema veze sa realnošću (bar u većim mestima gde se ljudi lično ne poznaju). 

Jel stvarno misliš da svaki policajac u Beogradu ili Nišu zna ko je predsednik opštine Crveni Krst? 

To što navodiš je bilo nekada davno

E pa zato sad svaka opstinska skoda ima blinkere iz Euro Parta, tamo se uredno prodaju u plavoj boji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
pre 34 minuta, Bojan82 je napisao:

Budimire, ako si neregistrovan zaustavljaju jer si očigledno u prekršaju. Dozvolu imaš zbog sebe ne samo zbog njih. Ne moraju nikad da te zaustave, ali šta ako dodje do saobraćajne nezgode ili nesreće... Zbog toga prvenstveno treba sve to. 

Kako ce znati da sam u prekrsaju ? Kako je to ocigledno ? Mozda sam ukrao tablicu ? Nemaju jos uvek svi uredjaje za ocitavanje nalepnica. Necu da dajem soma evra, ili vec koliko, za polaganje, rizikovacu. Ja sam kao takav opasnost i za tebe, a i za sve ostale regularne u saobracaju. Mozda cu pijan da prodjem pored patrole na pravcu i nece smeti da me zaustave "jer vozim pravo " ali cu na nekoj krivini da ispravim krivinu i ubijem dvoje dece sa roditeljima... Posle je kasno za kuku lele.

Ja imam hiljadu razloga zasto treba sporadicno vrsiti rutinske kontrole. Pa nece nikome pasti kruna ako stane na dva minuta. Mozda ce bas tako da iskluce nekog alkosa koji bi tebe ubio u krivini...

Promenio član Budimir
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 21 minuta, zika56 je napisao:

Zalepiš registracionu nalepnicu na viljušku motora (ili negde na ramu), motocikl napred nema tablicu i kako policajac da zna da li si registrovan ili nisi ukoliko te ne zaustavi? 

I kako da zna da li imaš vozačku ili nemaš? 

Ne znam, zaboravio sam da nema napred tablicu. Jedino onaj moto pandur može da snimi da nemaš nazad tablicu i eto. 

Ustvari pošto je pretpostavka da su svi u prekršaju dok se ne dokaže suprotno, najbolje da se postave kontrolni punktovi sa mitraljeskim gnezdom na izlazu iz svakog naselja.

Ko krene da beži izbuše ga dok ne eksplodira:) 

Mene ne brine ni policija ni šta drugi radi, mene lično brine što mi treba jedno 80 000 da završim A. I opet pominju neko poskupljenje i tako,pa razmišljam da sve batalim jer mi muka više, al to je već lična stvar. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, Budimir je napisao:

treba sporadicno vrsiti rutinske kontrole.

Sta znaci sporadicno?Stoji policajac na ulici pa zaustavi jedno-dva vozila u toku radnog vremena?Pa valjda je posao da kad nema uocenih prekrsaja redovno zaustavlja i kontrolise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
1 hour ago, Budimir said:

Ne znam sta bi bilo da nekom, ne daj Boze, ukradu motor ili auto. Plasim se da bi onda komentari bili: sta radi policija, zasto ne zaustavljaju i kontolisu SVE. Druga stvar, ako nas, opet ne daj Boze, udari neko ne registrovan ili bez dozvole, pitanje kako bi smo naplatili stetu. Pri tom ne mislim na ove sa kultivatorima po gradu, oni su van zakona

 

To za krađu ne rešava saobraćajna policija jer ne može tako da se otkrije, pogotovo ne na motociklu gde niko ni ne zna gde je broj šasije.

 

 

48 minutes ago, punisa 16 said:

@zaludan vracao ja zenu sa posla oko 15-16h 31.12 2021 i naravno guzva na nbg-u gazeli,pakao... kad iza mene probija se siva oktavija sa blinkerima i onim sranjem od zvuka koje se cuje kao feder. Sklonili se neki ali ne i ja:) to je bilo bas ukljucenje na autoput kod Arene gde najvevi levak. Reko necu zemljace mozes samo iza mene da vozis. Pogledam u retrovizor posto smo isli sporo,sedi neka "gospodja" i opasan vozac koji pokusava da je probije kroz guzvu da ne ceka poslednji dan u godini sa nama smrtnicima bez blinkera. Uskratio sam im to zadovoljstvo makar na kratko...:)

 

Nije bila velika gužva čim je bilo mesta da se prođe. Često vidim da ne može ni hitna pomoć ni policija da se probiju kroz grad jer prosto nema gde bilo ko da se pomeri 5cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 17 sati, ivica744 je napisao:

Sta znaci sporadicno?Stoji policajac na ulici pa zaustavi jedno-dva vozila u toku radnog vremena?Pa valjda je posao da kad nema uocenih prekrsaja redovno zaustavlja i kontrolise.

To znaci stanu negde pa zaustavljaju npr. svakog desetog, a ti raznisljaj da li ces ti biti deveti ili deseti, pa malo odu da regulisu saobracaj gde je guzva, pa kad prodje guzva odu negde na klopu, pa opet stanu negde... posao kao i svaki drugi...

 

To za krađu ne rešava saobraćajna policija jer ne može tako da se otkrije, pogotovo ne na motociklu gde niko ni ne zna gde je broj šasije.

Nece imati saobracajnu kad ga zaustave i eto,, resena jedna kradja ... 

Promenio član Budimir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

U Austriji cesto postoje kontrole za motore, pogotovu na rutama koje su jako primamljive za voznju. 2 puta godisnje naletim na levak kontrolu. Sve ljubazno provere i pozele ti srecan put. Podrzavam kontrole u svakom smislu ako su sluzbena lica ljubazna i rade svoj posao odgovorno.

 

Prosli vikend u Beogradu zamalo nisam ubio kolegu koji me je zaobilazio zaustavnom trakom i sekao traku za iskljucenje. Dzabe glasni auspusi kad se cuju tek kad nekog prestignu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Oko mesta gde se lepi nalepnica, Pravilnik o registraciji motornih i priključnih vozila:

Registraciona nalepnica se postavlja na moped i laki tricikl na ravni deo vozila kod uređaja za osvetljavanje, a na motocikl, teški tricikl, laki četvorocikl i teški četvorocikl spolja na vetrobransko staklo (ako ga ima) ili na ravnom delu vozila kod uređaja za osvetljavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1577 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

OK, možda sam se pogrešno izrazio.

 

Organizovane kontrole su jedno - levak i sl - i da, toga ima svugde, uvek ima određenu nameru, sprovodi se na jasno definisan način, i to je OK.

Ono što ima kod nas, a što se ne dešava u uređenim zemljama je da se policija igra povećane kontrole pa mene pre par meseci na potezu od Kalemegdana do kuće 4 (četiri) puta odvojene patrole zaustave zarad "rutinske kontrole". I, umesto 30-tak min, ja putujem kući sat vremena??? Koliko je meni poznato, ovo nije dozvoljeno ni u CH, ni Nemačkoj, ni u Austriji.

Da budem precizniji - sasvim sigurno nije bilo dozvoljeno pre 10-tak godina, pre pojave miliona migranata i sl.

Policija mora (morala je?) da ima razlog da vas zaustavi, a taj razlog ne može da bude "rutinska kontrola". Ovo je uvedeno čak i u BiH pre 20-tak godina - ni tamo vas neće policija zaustaviti "rutinski".

 

@Tarmi636daleko od toga da ja mislim da tamo svi voze po propisima. Osnovna razlika, kao i kod svkog drugog kršenja zakona je što tamo znaju - kad te uhvate, nema izvlačenja.

 

@zika56 što se tiče predsednika opštine - nemoj biti bukvalan. U Beogradu je Vesić, u Bosilegradu Vlada Zaharjev, u Sopotu Žika... Poenta stoji. Da, predsedniku opštine Palilula može da se desi da mu neko piše prijavu, ali ne može da se desi da mu oduzmu dozvolu, a ovima koje svi znaju, niko neće ni napisati prijavu.

 

Što se tiče (ne)registrovanih - ako ima neko iz Smedereva, bilo bi lepo da kaže kako tamo stoje stvari sa vožnjom neregistrovanih vozila.

Može to lako da se reši, ako ima volje.

 

Isto kao i pijani/drogirani.

Prošle godine, 500m od moje kuće, lik pijan izašao na magistralu presekao put hitnoj pod rotacijom i sirenom!!!!!!!

Drugar koji živi ovde "oduvek" i zna sve priče, kaže "mora da je opet onaj..." pa reče neko ime, ne sećam se.

Lik je poznat po tome da se ušika i napravi sranje!!!????

Komšija, 500m na drugu stranu, pijan se slupao jedno 5 puta.

Kako su bre ti ljudi na slobodi? Da su posle drugog puta kad su uhvaćeni odležali pola godine-godinu u zatvoru, da li i mislite da bi i dalje tako lako sedali pijani za volan? Ili, posle trećeg puta jedno 3 godine?

Možda bi bilo dovoljno da ih posle prvog puta osude na društveno korisni rad - 180 sati (mesec dana) čišćenja ulica U SVOM KOMŠILUKU pod redovnom kontrolom policije/pretnjom ozbiljnijom kaznom.

 

Sve može sistemski da se reši - ne 100% ali može da se smanji na neku neizbežnu količinu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@Bojan82 Baci pogled na svaku autoskolu. U Ns je cena za A 73.000 a ja imam B bez AM. Za A2 je 61.000. 

 

Dok sam gledao za A2 i A nasao sam 1-2 autoskole u Bg koje su bile jeftinije i od ovih u Ns. Ovo "istrazivanje" je bilo u prethodnih par meseci, ne verujem da je sad veca razlika. Tj ja sam sad uplatio 61k za A2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 624 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Pisem, brisem, pisem, brisem...

Bolje u temu "Sta je danas iznerviralo", jer ovde ima takvih strucnjaka, a nisu ni...

Ajd zdravo...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 3 sati, zaludan je napisao:

 

U uređenim zemljama policija NE SME da te zaustavi bez konkretnog razloga, tj. osnovane sumnje da nešto nije u redu.

Zato što postoji sistem zakona koji se sprovodi jednako prema svima.

 

 

Ovo nije istina. Tačnije tehnički može da bude istina, ali je konkretan razlog vrlo fleksibilna kategorija.

 

Već sam kačio ovaj snimak, a da ne kačim ponovo gde se čuje i razgovor - ovo bi bio transkript:

- Dobar dan, Nemački ili Engleski?

- Dobar dan, Engleski

- Dokumenta molim

-:Dajem pasoš, vozačku, saobraćajnu, zelenu propusnicu:

- Gleda green pass i vraća, pita gde sam bio, gde idem, kada sam ušao u zemlju. Gleda pasoš, zahvaljuje se na odgovorima i odlazi do kola. Vraća se posle par minuta sa dokumentima, zahvaljuje se i to je to.

 

 

Da li je to što postojim sa van-eu tablicama dovoljan razlog za zaustavljanje? Zdrav razum kaže ne, ali eto, ipak jeste.


Pritom me, da ne kažem svaki put, ali redovno baš kod Rosenheima kontrolišu.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 3 sati, Bojan82 je napisao:

mene lično brine što mi treba jedno 80 000 da završim A

Nikaki problem, moze moj komsija da ti ugovori spojku pa da to zaradis za noć :lol3: ...

 

Pitaj Blazu jel ima nešto za opuštanje i protiv bolova :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja