Jump to content

Moto Zajednica

Policija zaustavljala motocikliste u Beogradu, 20 vozilo pod dejstvom alkohola

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Ja sam napravio dogovor sa samim sobom kada sam kupio motor koji se bas podesio jedan dan nakon rodjenja sestrica.

 

Apsolutno 0 alkohola i to je to. Za mene funkcionise, za druge ne.

 

U Kikindi, kroz pricu sa drugima, sam dosao do zakljucka da sam retka "budala" jer imam dve stavke uradjene koje pozamasan broj nema. A to su registrovan motor i polozeno za isti.  Zamislite taj nivo bola u medjunoznom predelu, a onda isto tako zamislite da li takvi voze pod uticajem alkohola i psihoaktivnih supstanci? U danasnje vreme kada je izleda lakse okrenuti se porocima nego raditi na sebi.

 

Apsolutno podrzavam svaki vid kontrole, jer ako ne krijes nista, nemas cega ni da se bojis.

 

Tako da iz moje anegdoticne price, uopste me ne cudi sto je statistika takva kakva jeste medju nama koji volimo dva tocka.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Znate šta? Baš me briga.

 

To što vozimo motocikle ne znači da smo svi, "MI", i da se ja sad poistevućujem sa nekim bajkerima, motociklistima, kako god se nazivali. Svoj motor sam sam kupio od svojih para, vozim se gde hoću i kako hoću i družim se sa kim hoću. 

 

Budaci su na sve strane, ne možeš ni đubre da baciš a da ne naletiš na budalu. Isto važi i za motocikliste koji su do skoro bili kao pušteni sa lanca. 

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Čovek upade kao gusar, mahnu jednim postom kao sabljom i napravi krš..

Hteo sam da ga pitam: Ko si i šta hoćeš sa ovim obaveštenjem? Bilo mi nepristojno..

A svi znamo sve o ovome i imamo svoja mišljenja koja nećemo promeniti.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
pre 11 minuta, KoleD je napisao:

Čovek upade kao gusar, mahnu jednim postom kao sabljom i napravi krš.. emoji846.png

Hteo sam da ga pitam: Ko si i šta hoćeš sa ovim obaveštenjem? Bilo mi nepristojno..

A svi znamo sve o ovome i imamo svoja mišljenja koja nećemo promeniti.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

A sta je tacno problem u ovom clanku i zasto je bitno sta to ja hocu? Necu nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Al vas izvozao lik hhahah. Roknuo random objavu koju je mozda i sam izmislio za taj clanak, ni dobar dan ni nista nego odma sneba pa u rebra, cisto da vidi vasa misljenja na tu temu, pa ce da rokne clanak, pitanja i odgovori bajkera na tu temu i bla bla bla. :Mina:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
Upravo sada, drmilan_ je napisao:

Al vas izvozao lik hhahah. Roknuo random objavu koju je mozda i sam izmislio za taj clanak, ni dobar dan ni nista nego odma sneba pa u rebra, cisto da vidi vasa misljenja na tu temu, pa ce da rokne clanak, pitanja i odgovori bajkera na tu temu i bla bla bla. :Mina:

Jeste, pisem za N1... :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@Arthas znaci naš - strani placenik :)

 

Sto se teme tice, cudi me da su samo njih dvoje od 60 vozili ne registrovane motore.

Siguran sam da je bar 20% a sigurno i vise ne registrovanih motora na ulicama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kako ih nije sramota da kontrolisu motoriste na alkohol i drogu.Sta oni misle da pijemo dok vozimo,kako bi smo vozili i nazali flasu?Mi smo cedni i dvaput bolji vozaci od automobilista,oni sede i prdrzavaju volan.Doduse postoje trkaci medju nama,stisnu gas do daske.Takvi su retki,i obicno im neko uskrati prvenstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Jbt polemika o toploj vodi. Moz misliti, ne sme se konzumirati alkohol i voziti... Otkad sad pa to??? Ili jos gore, domaci izdajnici proveravaju sopstveni narod na alkohol i drogu... Uzas.:cirka1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Policija pravi “akciju” kontrole 3 dana i to se najavljuje na svim medijima.

Kako ja to vidim:

Ljudi strpite se ova tri dana od alkohola, droge, brze voznje i nemojte bas sada voziti ne registrovani i bez dozvole.

A od ponedeljka mozete po starom.

Kada bi ova akcija trajala konstantno 365 dana godisnje sigurno bi se mnogo toga promenilo u saobracaju, ljudi bi postali svesni da ce biti kaznjeni za sve ono gore nabrojano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
37 minutes ago, Arthas said:

Jeste, pisem za N1... :neznam:

na ovom forumu postoje pravila ponasanja. Dobar dan ja sam reporter n1 petar petrovic, ako bi ste mi mogli pomoci u vezi teme bla bla, a ne ovako kurvanjski

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Mislim da ovaj naslov zvuči mnogo gore nego što u stvarnosti jeste,
jer u slučaju motorista, pod dejstvom se podrazumeva i najmanja izmerena količina alkohola, što je realno smešno uopšte i nazivati "pod dejstvom".
 
Osoba u autu naduva čuvenu dozvoljenu granicu 0,2 i nikom ništa, nema kazne, jer relano 0,2 je NIŠTA zato je i dozvoljeno, a motorista kada naduva isto toliko ili manje to se smatra prekršajem, koja glupost... ili kažnjavaj SVE ili NIKOG,
motorista kolko god da se razvali od alkohola i sedne na motor 10x je manja opšta opasnost nego kad se osoba napije i sedne u auto, jer autom se moze mnooogo veca steta napraviti nego sa motorom.

Bravo, delim ovo mišljenje u potpunosti, osim da motociklista nije ista opasnost kao i vozač auta. Jeste, pogotovo ako vozi neku R mašinu.

Problem je što dosta ljudi ne zna da "stane" samo na 1 pivu i tu nastaje problem. Ja sam imao veliki problem sa dobrim prijateljem koji ne može da ide ali zeli da vozi auto. Ujutro se ne seća kako je došao ili gde je parkirao auto. Jednom smo mu uzeli ključ od motora i spakovali u taksi. E TO je problem, i to veliki!

@zuba87

Ok, razumeli smo se.

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Samo da napomenem za one koji ne znaju, ako se vozi sluzbeni auto, tj auto u vlasnistvu pravnog lica ne sme ni 0,2 promila, mora 0

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Al vas izvozao lik hhahah. Roknuo random objavu koju je mozda i sam izmislio za taj clanak, ni dobar dan ni nista nego odma sneba pa u rebra, cisto da vidi vasa misljenja na tu temu, pa ce da rokne clanak, pitanja i odgovori bajkera na tu temu i bla bla bla. :Mina:

Nije izmislio sigurno, a za ostalo ne znam.

Kristina Fri, May 27, 8:28 PM (19 hours ago)

Nemoj da ides pored Usca ,sedam pandurskih kola zaustavljaju motore

Kristina Fri, May 27, 8:28 PM (19 hours ago)

Cak i dostave

Vuk Fri, May 27, 8:29 PM (19 hours ago)

Ma stigao sam kući već

Kristina Fri, May 27, 8:29 PM (19 hours ago)

Aaaa

Kristina Fri, May 27, 8:29 PM (19 hours ago)

Dobro

Vuk Fri, May 27, 8:29 PM (19 hours ago)

A i da me zaustave, legalan sam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
pre 41 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Samo da napomenem za one koji ne znaju, ako se vozi sluzbeni auto, tj auto u vlasnistvu pravnog lica ne sme ni 0,2 promila, mora 0

Samo ako je vozilo zavedeno za javni prevoz.

 

Inace bi svi svi direktori bili u zatvoru :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
Pre 5 sati, Savan je napisao:

Šta se promenilo pa su motociklisti krenuli da staju na kontrolu? Pogotovu u pijanom stanju?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Promenilo se to sto te zaustavlja jedan ili dva policajca na motoru plus neretko sa njima i presretac na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da je članak malo neprecizan ili nije pojačana kontrola. Ispada da su za 7 sati kontrolisali samo 66 motora.

Mislim da je mnogo više, a 66 sa nekim prekršajem. Ranije nije moglo preko Terazija da se pređe, a da ne kontorlišu motor/ skuter.  U Bulevaru se jedan vrt celo leto od Vuka do Tašmajdana i zaustavlja samo motore, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Srbija brate , jbg.....

A da li se isto tako polemise i kada se vozimo po "stranim" drzavama i kurcimo se zakonu ili podvijemo rep i pokusavamo da se prilagodimo propisima?

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...nego, ja prvi put čujem da se u Srbiji testira na drogu... Kako to uopšte izgleda, i zašto se to ne koristi češće? Sa druge strane, definiši drogu...?! Koju drogu?

Šta, ovi na marihuanama će da padaju, sirotinja, a kokain bratija je bezbedna?

 

A da, za mene je alkohol najgora droga od svih, za alkohol l vožnju bi ja slao u zatvor. Jebe se meni što ćeš ti da pogineš, već ćeš ti takav ubiti nekog.

Pisao sam već više puta, imam takav stav jer je moj drug iz detinjstva sa 12 godina ostao bez oca, ubio ga pijani lik. 

On 12, sestra 16, majka tehnološki višak.

Cela porodica... Kako posle ta porodica nastavi da živi... To je ono što niko ne razmišlja.

Pije ti se?! Sjajno. Snađi se kako ćeš kući.

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja