Jump to content

Moto Zajednica

Policija zaustavljala motocikliste u Beogradu, 20 vozilo pod dejstvom alkohola

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova

Policija zaustavljala motocikliste u Beogradu, 20 vozilo pod dejstvom alkohola

Pripadnici saobraćajne policije u Beogradu su juče, tokom pojačane kontrole motociklista, od 17 do 24 časa, intervenisali u 66 slučajeva.

Među njima, 20 vozača je vozilo pod dejstvom alkohola u organizmu, trojica su imala psihoaktivne supstance u organizmu, 17 nije imalo odgovarajuću kategoriju u vozačkoj dozvoli za upravljanje motociklom, navodi MUP u saopštenju.

Takođe, kako dodaju, sedmorica vozača nije nosilo zaštitnu kacigu, dok su dva motocikla bila neregistrovana.

Četvorica vozača su zadržana, dok su deset u skraćenom postupku sprovedena kod sudija za prekršaje. Protiv svih 14 vozača biće podnete prekršajne prijave, stoji u saopštenju.
https://rs.n1info.com/vesti/policija-zaustavljala-motocikliste-u-beogradu-20-vozilo-pod-dejstvom-alkohola/

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

49 od 66  u prekršaju. Mašala.

 

Istina, brojka je potencijalno manja, jer sigurno ima nekoga sa više prekršaja, no opet...

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta se promenilo pa su motociklisti krenuli da staju na kontrolu? Pogotovu u pijanom stanju?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I šta je sledeće, motociklisti prave gužvu na naplatnim rampama plaćajući putarinu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ne mogu da verujem,da kontrolisu alkohol motociklistima.Vise puta sam nailazio na "levak",gde svi duvaju u ono digi cudo,sa motorom samo mahnu da prodjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Deauville NT 700

Meni su najjači komentari ispod članka. Kao da su svi bajkeri u tome i svi vozimo pijani i drogirani bez dozvola. Krivica za sve moguće nesreće je na nama.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zašto mislite da su motociklisti izuzeti od policijske provere? 

Šta treba, da bežimo od policije trotoarom pijani k'o majka... i da ubijemo neko dete? 

Odavno su prošla vremena divljanja :)

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Ne vidim sta tu ne moze da se veruje?? Da ima nekog ko bi se stvarno time pozabavio, pa od otvaranja sezone svaki dan da stoje,  zaustavljaju, kaznjavaju i rigorozno sankcionisu svakoga ko je u gore pomenutim grupama, a vozace automobila da upozoravaju i edukuju!! Skoro da ne prodje dan, a da se ne otvori tema u crnoj hronici!! Sigurno nisu gore navedeni razlozi uzroci tih nezgoda... ima i druge strane ali ovde govorimo o nama i onome sto mi mozemo da uradimo!!

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Loš primer definitvno.

Loša se slika šalje.

 

Pogotovo odnos kontrolisanih i onih koji su bili u prekršaju... :ph34r:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Statistika naša dika, sta pozeliš to naslika

Problem sa alkoholom i motorom je što nema tolerancije, uopste. Tako da svako, čak i jedno malo pivo da popije, jeste u prekršaju. Evo ja prvi neretko popijem malo pivo i vozim. I ušso bih u ovu statistiku kao i neko ko mrtav pijan sedne na motor.

Svako poznaje sebe i treba imati kočnicu i pravila. Moje pravilo je da može samo jedno pivo kad vozim motor i tačka.

Do sada zaista nisu zaustavljali motocikliste da duvaju, mene nijednom a vozim deceniju i po konstantno po gradu. Ovo je zaista game changer


:mobilizator:

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Зато што свако познаје себе, а не законе, имамо ситуације да са флашом вискија и две црте седају на мотор/у кола и убијају недужне. 

 

Пошто овде едукација не даје резултата, само репресија нам помоћи може. 

Зато, "Удри, народна милицијо!". 

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 8 minuta, tomamega je napisao:

Statistika naša dika, sta pozeliš to naslika emoji12.png

Problem sa alkoholom i motorom je što nema tolerancije, uopste. Tako da svako, čak i jedno malo pivo da popije, jeste u prekršaju. Evo ja prvi neretko popijem malo pivo i vozim. I ušso bih u ovu statistiku kao i neko ko mrtav pijan sedne na motor.

Svako poznaje sebe i treba imati kočnicu i pravila. Moje pravilo je da može samo jedno pivo kad vozim motor i tačka.

Do sada zaista nisu zaustavljali motocikliste da duvaju, mene nijednom a vozim deceniju i po konstantno po gradu. Ovo je zaista game changer emoji2957.png


:mobilizator:

A zasto popijes pivo i sedas na motor kad je to protiv zakonit postupak? Svako misli da moze nositi alkohol,neki su u tripu da voze jos bolje kad popiju...

I treba da nas kontorlisu,kaznjavaju...

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 16 minuta, tomamega je napisao:

Moje pravilo je da može samo jedno pivo kad vozim motor i tačka.
 

Pravilo ZOBS-a je 0 piva i tačka. Ako su tvoja lična pravila u suprotnosti sa zakonom - deo si statistike.  Zasluženo.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, Savan said:

I šta je sledeće, motociklisti prave gužvu na naplatnim rampama plaćajući putarinu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Pa u pijanom stanju ostaje mu samo da brzo vozi levo, desno, levo, desno, pasaž i da se parkira. Čučne u ćošak i posle sat vremena ode peške kući. Sutra dođe po motor i pravi se lud ako stigne čestitka. To sve naravno samo ako nema kamera. :bicikl:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Ne mogu da verujem,da kontrolisu alkohol motociklistima.Vise puta sam nailazio na "levak",gde svi duvaju u ono digi cudo,sa motorom samo mahnu da prodjem.
Od pre mesec dana masovno kontrolišu motorcikliste. Mene su zaustavili kod Ušća, alko test i test na drogu. Kad mi je saopštio da će da me testira i na drogu, ja se nasmejao i upitao "nije valjda da i to ima?". Pandur me pogleda, i kaže "sretan put". Da se razumemo, i treba. Bolje kontrola nego crna hronika.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Znao sam da će krenuti salva napada na mene, bio sam spreman na to.

Ja sam barem iskren i kažem kako jeste. Kad bi me zaustavili drugovi policjaci, ja bih lepo prihvatio kaznu i to je to, nema ljutnje. Nema potrebe od mene sada praviti zlikovca.

Zato i postoje kategorije lako i tesko pijanstvo. Kada naduvate 0,2 promila i 1,2 promila, kazna nije ista. Tako da je i Zakon, na koji se tako svesrdno pozivate, uzeo u obzir tu razliku.


:mobilizator:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Jos bih dodao: svi ti "čistunci" koji zagovaraju nultu toleranciju prema svakom prekršaju, su neretko sami vinovnici krsenja propisa. Istorija nas je naučila tome

Ja se takodje slažem da je policija vrlo blagonaklona prema motoristima. Kada vidim da voze po trotoaru, turirajj masine i ludački pretiču na punoj liniji, nije mi dobro. To nisu sitni prekršaji, kao što je popiti jedno pivo i voziti. Dva piva je već velika razlika u samoj vožnji, a za vise ne bih ni da komentarišem.


:mobilizator:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 1 sat, cezarpa je napisao:

Ne mogu da verujem,da kontrolisu alkohol motociklistima.Vise puta sam nailazio na "levak",gde svi duvaju u ono digi cudo,sa motorom samo mahnu da prodjem.

Treba da kontrolisu vozace motora ... mi smo ravnopravni ucesnici u saobracaju .

Samo nacin na koji plasiraju informacije izaziva jos veci gnev kod naroda prema vozacima motora.Morali bi da pored ove statistike gde su stavili akcenat na motoriste, stave i koliko vozaca automobila,kamiona i drugih vozila vozi pod dejatvom alkohola i droge....mislim da bi procenat bio daleko veci nego kod nas na 2 tocka...

Moj stav  je 0% alkohola kada se vozi motor.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Vrlo rado obidjem na punoj liniji kad sam na motoru,kolima nikada. Sta god da vozim,ni trunku alkohola ne unosim u sebe,a znate zasto? Kad samo imali udes motorom,pola sata pre toga smo zena i ja podelili pivo. Osecaj koji sam imao kada je policajac usao u sanitet i pruzio mi alko test...ne zelim da osetim nikada vise,iako je bilo 0.00 

Moramo biti realni,vecina nas da ovog foruma vozi u granicama zakona i normale,registrovani smo,imamo kategorije,nosimo opremu...neka malo smanje ulicne trkace bez dozvola koji vrlo cesto voze iza sebe lepe devojke 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mislim da ovaj naslov zvuči mnogo gore nego što u stvarnosti jeste,

jer u slučaju motorista, pod dejstvom se podrazumeva i najmanja izmerena količina alkohola, što je realno smešno uopšte i nazivati "pod dejstvom".

 

Osoba u autu naduva čuvenu dozvoljenu granicu 0,2 i nikom ništa, nema kazne, jer relano 0,2 je NIŠTA zato je i dozvoljeno, a motorista kada naduva isto toliko ili manje to se smatra prekršajem, koja glupost... ili kažnjavaj SVE ili NIKOG,

motorista kolko god da se razvali od alkohola i sedne na motor 10x je manja opšta opasnost nego kad se osoba napije i sedne u auto, jer autom se moze mnooogo veca steta napraviti nego sa motorom.

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Treba da kontrolisu vozace motora ... mi smo ravnopravni ucesnici u saobracaju .
Samo nacin na koji plasiraju informacije izaziva jos veci gnev kod naroda prema vozacima motora.Morali bi da pored ove statistike gde su stavili akcenat na motoriste, stave i koliko vozaca automobila,kamiona i drugih vozila vozi pod dejatvom alkohola i droge....mislim da bi procenat bio daleko veci nego kod nas na 2 tocka...
Moj stav  je 0% alkohola kada se vozi motor.
Pogrešno misliš, i Srbija nije neki izuzetak, procenat vozača motora pod dejstvom je i drugde drastično veći neko procenat vozača automobila, pričam o mestima gde je motor luksuz i hobi, a ne primarno prevozno sredstvo.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Mislim da ovaj naslov zvuči mnogo gore nego što u stvarnosti jeste,
jer u slučaju motorista, pod dejstvom se podrazumeva i najmanja izmerena količina alkohola, što je realno smešno uopšte i nazivati "pod dejstvom".
 
Osoba u autu naduva čuvenu dozvoljenu granicu 0,2 i nikom ništa, nema kazne, jer relano 0,2 je NIŠTA zato je i dozvoljeno, a motorista kada naduva isto toliko ili manje to se smatra prekršajem, koja glupost... ili kažnjavaj SVE ili NIKOG,
motorista kolko god da se razvali od alkohola i sedne na motor 10x je manja opšta opasnost nego kad se osoba napije i sedne u auto, jer autom se moze mnooogo veca steta napraviti nego sa motorom.
Potencijalna šteta je srazmerna težini vozila i brzini kretanja, tako da daleeeeko od toga da su matori nešto mnogo manje opasni, posebno kako se voze raznorazni po gradu...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 28 minuta, tomamega je napisao:

Znao sam da će krenuti salva napada na mene, bio sam spreman na to.

Није ово салва напада због 1 пива, проблем је што онда неко други може да каже да су њему 2,3,5 ништа и да он може да вози. 

 

Наука је доказала да су рефлекси слабији и после 1 пива, без обзира на самопоуздање које се њиме добије. 

А много више концентрације је потребно да се преживи вожња мотора него вожња аутомобила. 

 

Зато на мотору не сме ни то 1. Ниси само ти у питању, други греше такође, ако спорије реагујеш, мања шанса да избегнеш будалу која би да те убије. 

 

И сад, да не буде да сам сав по П. С. - у, возио сам и ланац преко таблице, а у последње време и налепницу. 

Зашто? Јер нису кажњавали за то. А шта меби треба сакривена таблица?

Због жуте траке. Стално сам возио туда и само ми је то био страх. 

Не брзина, не црвено, него трака. 

 

Сада, када и то проверавају, да видиш као може да се вози и по закону. 

Дакле, репресија даје резултате. 

 

Само да редовно то раде, научили би људе и да дају мигавац. 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja