Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
2 hours ago, overtone said:

Ostavljati motor ugasenog u neutralu na copavoj je losa navika, cudi me da to iko savjetuje.

 

Elektricki nema veze killswitch, kljuc ili nogara....za one koji se brinu o trajnosti prekidaca - nerijetko duze traje nesto sto se povremeno koristi nego nesto sto se nikad ne koristi.

 

Postoji cijela tema oko toga.

 

 

Hvala na linku! Procitala sam vecinu komentara poprilicno korisno

 

2 hours ago, Alexandra995 said:

Sećam se te teme, posle toga sam nastavila da gasim motor samo na kontakt. Kill switch ne pamtim kad sam zadnji put čačkala.

Ne vozim često, pa posle svake vožnje motor u neutralu dižem na centralni, zaključavam i pokrivam. :)

Ja sam pocela cim sam procitala upustvo na motoru kad sam ga kupila ,iako su me kao i tebe u auto skoli ucili da gasim preko KS'a i onda kljuca. Vidim da je takva procedura u vecini auto skola, mada ne razumem zasto 🤷‍♀️ 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1113 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 7 minuta, PetraBG je napisao:

Ja sam pocela cim sam procitala upustvo na motoru kad sam ga kupila ,iako su me kao i tebe u auto skoli ucili da gasim preko KS'a i onda kljuca. Vidim da je takva procedura u vecini auto skola, mada ne razumem zasto 🤷‍♀️ 

Ista priča. Na jednom času sam umalo pala jer su nas terali da vozimo 1m uz ivičnjak kao da vozimo trotinete, a ne motocikle. Glupost živa.

Brzo sam sve zaboravila kako sam uzela dozvolu i sela na crvenu raketicu. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
1 hour ago, Alexandra995 said:

Ista priča. Na jednom času sam umalo pala jer su nas terali da vozimo 1m uz ivičnjak kao da vozimo trotinete, a ne motocikle. Glupost živa.

Brzo sam sve zaboravila kako sam uzela dozvolu i sela na crvenu raketicu. :moto3:

Ma da ,pola tih stvari ne vazi uopste u realnosti, tipa obaveza spustanja samo leve noge prilikom zaustavljanja bez obzira da li je mozda nagib na drugu stranu ili auto blizu sa te strane 🤪 Pogotovo to metar uz ivicnjak jer onda to daje priliku svim automobilima da voze uporedo sa tobom  ili da stanu pored tebe na semaforu.... Mada je meni instruktor posteno rekao ovo te ucim samo zbog ispita posle nemoj to da radis tako 😂

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2347 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Svaka škola drugačije.Mene nisu terali da vozim uz desnu ivicu kolovoza,ni na časovima ni na polaganju.

Na časovima🤣Od onih 40 časova,il koliko već platiš,došao sam na dva,i na polaganje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
On 6/24/2024 at 2:02 PM, solidSnejk said:

Lol, prvi put cujem ovo za levu nogu, meni to nije spominjano,

a metar uz ivicnjak mi je tek wtf.

Meni su skinuli cak poen na ispitu zato sto sam na putu pod uglom (pad je isao bocno)spustila desnu nogu zbog balansa prilikom zavrsetka polukruznog (niska sam) i onda prebacila na levu dok sam cekala da se ukljucim u saobracaj 🤪

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ja kad sam za A polagao. April mesec, oko 9°C, pljusak... Poligon deli prostor sa vozilima iz auto skole, a to su autobusi iz kojih je iscurelo ulje po celom poligonu, a ja trebam da radim poligonske radnje... Zamolim instruktora da ono forsirano kocenje uradim blaze dosta, jer motor nema ni abs niti ista od pomogala... Dozvolio. 

Sve proslo super, jedini problem je bio taj sto nisam imao pinlock, pa kad stanem na semafor ne disem dok ne upali zeleno. Sreca u nesreci zapao me termin kad nema ljudi u gradu. 😄 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1130 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Ja polagao za A u januaru, možda februar beše... Smrz'o se ko dupe, vizir ledi iznutra, odradio poligon, i posle vožnje u saobraćaju od 200-300m rekoše mi "Mali, beži kući da se ne razboliš!"   Hvala im   :jee1:

Tih godina se inače redovno padalo i na teorijskim i na praktičnim ispitima a koštali su kao pakovanje žvaka pa nikoga nije bilo briga...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2058 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pomoć prijatelja...

Karburatori, 2 kom, Kawasaki 500 cm3, imaju i grejanje preko antifriza. Između njih ima dve T račve, gornja plastična i donja, nešto između. Pitanje, gde ide glavni dovod goriva ?

 

Screenshot_20240627_110831_Gallery.thumb.jpg.0103ec5b9f7d7b673251d4173158638d.jpg

 

@Alekre, @N.F.S....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: SV650
16 hours ago, PetraBG said:

Meni su skinuli cak poen na ispitu zato sto sam na putu pod uglom (pad je isao bocno)spustila desnu nogu zbog balansa prilikom zavrsetka polukruznog (niska sam) i onda prebacila na levu dok sam cekala da se ukljucim u saobracaj 🤪

Ma to za balans izgleda pisu svima, skinuli i meni, a ni sami verovatno ne znaju zasto.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Sta mislite o Hondi Shadow 1100 1989 god? Negde sam procitao da je imala manu sa hidropodizacima... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1922 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 5 sati, Zarkela je napisao:

Sta mislite o Hondi Shadow 1100 1989 god? Negde sam procitao da je imala manu sa hidropodizacima... 

Zarkela ne zameri,ali 89-to godište,ima manu sa svime i svačim.Jedino ako nije salonski primerak.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4524 postova
Pomoć prijatelja...
Karburatori, 2 kom, Kawasaki 500 cm3, imaju i grejanje preko antifriza. Između njih ima dve T račve, gornja plastična i donja, nešto između. Pitanje, gde ide glavni dovod goriva ?
 
Screenshot_20240627_110831_Gallery.thumb.jpg.0103ec5b9f7d7b673251d4173158638d.jpg
 
@Alekre, @N.F.S....
Доле, него код KLEа пожељно је да се грејање елиминише.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4524 postova
Sta mislite o Hondi Shadow 1100 1989 god? Negde sam procitao da je imala manu sa hidropodizacima... 
Хонда Шедоу никад није имала проблем ни са чиме

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4524 postova
@Krokodilo
En 500 1996 godiste ima grijanje karburatora. Da li je i njemu preporucljivo
i zasto da se eleminise?
Да, исти је агрегат. Зна да попусти зид карбуратора одоздо и да пуни цилиндре расхладном течношчу, зна да у најнезгоднијем тренутку почне цурење расхладе. Кад пропушта одоздо агрегат дими, не прима штеловање, гуши на велики обртај и све то доведе до: зашто су ти косе, побелеле друже?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
11 hours ago, solidSnejk said:

Ma to za balans izgleda pisu svima, skinuli i meni, a ni sami verovatno ne znaju zasto.

Verovatno moraju nesto da zapisu 😂 da ne bude cista '5tica' 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja