Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sto kazu stari majstori u auto svetu a i ja tako moje na autu, usisne meko a izduvne tvrdo, npr ako je zazor 0.15, usisne da malo stipa a izduvne bukvalno da zapinje i tu si miran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova

Cao drugari.

Da li zna neko gdje mogu da zatamnim vizir u SRB a da je bez greske?

Ivana sam pitao, on mi preporucuje da sam uradim sa nekim sprejom, ali ne znam kako bi to ispalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Probas sprej za stop svetla, ima po radnjama, nadji neko parce stakla ili klirita za probu da ti se slučajno ne slije, nanosenje je svakako prvi sloj blago pa susenje i opet dok ne dobijes zeljeno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 7/3/2023 at 5:27 PM, _funjara__ said:

Cao drugari.

Da li zna neko gdje mogu da zatamnim vizir u SRB a da je bez greske?

Ivana sam pitao, on mi preporucuje da sam uradim sa nekim sprejom, ali ne znam kako bi to ispalo.

Nikako sprejem. Unakazi vizir do bola. Posle ti ne gine par sati zuljana necim jakim da bi to skinuo. 
 

pricam ti iz iskustva, jer sam isto to ja mislio da cu jeftinije proci. Na kraju uzeo nov vizir zatamnjen kod ivana. Doduse moj je bio poljubicastio od vremena trajanja pa sam mislio da cu sprejem da smanjim to ljubicasto i da ga zatamnim. A u stvari sam ga unakazio. Tako da ti to nikako ne preporucujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1612 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 10 minuta, Tošbo je napisao:

Prednja guma na zadnjem točku?

Iskustva?

Koji motor/skuter?

Mislim da je to fizicki nemoguce u 99% slucajeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 8 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Koji motor/skuter?

Mislim da je to fizicki nemoguce u 99% slucajeva

Suzuki GS500

Nazad je stavljen Dunlop American Elite 130/80BR17 prednja

Motor je stigao s tom gumom koja je stavljena nova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Tošbo vozi opusteno, i ja sam moj bivsi GS500 pola godine vozio sa prednjom gumom montiranom pozadi, tako ga kupio, nisam ni znao, tek kada sam menjao gumu posto je bila potrosena onda sam skontao da je prednja, motor se najnormalnije ponasao, otkud on zna da li je guma namenjena za napred ili nazad :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

https://youtu.be/sCPvmH5Jq4M 

 

Jel normalno da ima ovoliko lufta kad je motor u brzini na stenderu?

Desava mi se to da na ostrijem dodavanju/oduzimanju gasa motor cimne i cuje se kako lupi ovako.

A zamenio sam dumper gume u zadnjem lancaniku, tako da ne lupa zadnji tocak:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 8 sati, lukavb je napisao:

https://youtu.be/sCPvmH5Jq4M 

 

Jel normalno da ima ovoliko lufta kad je motor u brzini na stenderu?

Desava mi se to da na ostrijem dodavanju/oduzimanju gasa motor cimne i cuje se kako lupi ovako.

A zamenio sam dumper gume u zadnjem lancaniku, tako da ne lupa zadnji tocak:stabre:

Normalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Isti luft i kod mene na Kawi, već sam pomislio da neće dugo...:)

U subotu popodne krenem iz Bgd za Bijeljinu, i Kawa me izda kod aerodroma ! Na 130 se samo poklonila... Da skratim, primetim suv filter goriva, a imam više od pola rezervoara. Okrenem slavinu za 90 stepeni i krene benzin da puni filter...uh, dobro je. Za svaki slučaj, dopunim rezervoar i nastavim put. Kako ništa ne znam oko motora, tj.slavine, čemu služe oznake ? Kad sam počeo da je vozim, rekli su mi da slavinu ne pipam, remontovana je. Već sam napravio blizu 4.000 km kako sam je uzeo, samo lanac mažem...:)

 

Prva slika, do subote uvek stajalo, a druga od subote. Nigde ništa ne curi, normalno pali.

 

 

Screenshot_2023-07-16-18-26-11-723_com.miui.gallery.jpg

IMG_20230717_092040.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1889 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@Blaza nemoj na ,,pri"tu je stalan dotok,možda prelije karburator.Pretpostavljam da je slavina vakumska.Ako nećeš da se zezaš sa slavinom,okreni na ,,res".

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

RES bi trebalo da je rezerva ?

Šta je PRI

Šta je ON

I ne znam na prvoj slici, da li pokazuje na ON ili RES ?

 

Sve to i nekako, on sada radi. Nego, da li se tu nešto zapušilo, pa da je otvaram i čistim, ili da ostavim nekom ko zna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 69 postova

Nije nista zapuseno, rucica na slavini ti je bila na poziciji ON i kad ti je pao nivo goriva tad ti se motor ugasio. Verovatno nemas ili ti ne radi sijalica za rezervu posto bi se pre tog odavno pocela da se pali- gasi tad jednostavno okrenes na PRI da napuni instalaciju gorivom pa kad upalis motor okreni na RES do prve pumpe. Dopuni gorivom i okreni rucicu na slavini na ON. Vozi uvek na ON posto tad povlaci gorivo iznad nekih 4lit. dati ne povlaci gorivo sa dna rezervoara kad je na poziciji RES. Proveri imas li kontrolnu za nivi rezerve goriva ili da li je ispravna. U svakom slucaju kad motor pocne da se gasi tad prebaci na RES. Ako vozis uvek na RES moze ti se desiti da ostanes potpuno bez goriva jer ces povuci svo gorivo a da pre tog nisi bio obavesten putem kontrolne sijalice (nema je ili neispravna) ili gasenjem motora u voznji.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova

Pozdrav drustvo.

Imam dva pitanja, pa ako neko zna da mi odgovori:

1. Da li smije da se sipa Motul V300 10w40 u maxi scooter 250cc 4T?

2. Da li moze nekako da se ovo rijesi? Jedan majstor mi je rekao da uradim neke vodjice kod strugara, klepecu mi klijesta, kad ne kocim kao da struze, kad malo stisnem kocnicu struganje se ne cuje.


https://youtube.com/shorts/r47zMi6hEZ0?feature=share


Unaprijed hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vratio sam slavinu na ON, upalio, radi. Prešao nekih 20 km, sve normalno... Nemam lampicu za rezervu, na pumpi sam (u subotu) dopunio nekih 6-7 litara goriva, do čepa. Znači, bilo je bar 10 litara. Zato me to iznenadilo što se ugasio.

Hvala svima na objašnjenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To kad čujem, "servisirana slavina" ili " rađena generalna", odma' mislim da je problem i dalje tu...na istom tom mestu.

Zašto...to je malo duža priča.

Zbog te slavine, naročito na Kawi, ne znam zašto, al' to je moje iskustvo.....X puta se desilo da se karter napuni benzinom (oće to i zbog izuzetnog stanja karburatora i rezevoara)

To je nešto na šta bi trebalo ozbiljno da obratiš pažnju. Baci oko s' vremena na vreme na nivo ulja, i na njegov miris i koliko je gusto (retko).

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4914 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre 8 sati, Blaza je napisao:

RES bi trebalo da je rezerva ?

Šta je PRI

Šta je ON

I ne znam na prvoj slici, da li pokazuje na ON ili RES ?

PRI ti skraćenica od PRIME, ostalo su ti već objasnili. Imaj u vidu da je dobro kada prebacuješ sa ON na RES FUEL da zadržiš 1-2 sec. na PRI. Uži deo bi trebalo da ti pokazuje trenutni položaj, znači pokazuje ON. Trebalo bi da ima i strelica koja pokazuje položaj.

Promenio član MOTOM
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 4 minuta, MOTOM je napisao:

PRI ti skraćenica od PRIME, ostalo su ti već objasnili. Imaj u vidu da je dobro kada prebacuješ sa ON na RES FUEL da zadržiš 1-2 sec. na PRI. Uži deo bi trebalo da ti pokazuje trenutni položaj, znači pokazuje ON. Trebalo bi da ima i strelica koja pokazuje položaj.

Ako ti je crkla slavina, mislim da se najviše isplati da ugradiš elektroventil za plin i da ti uvek bude na PRI slavina, ali da pusti gorivo samo kad daš kontakt, onda nemaš problema ni sa čim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova

Moze ta varijanta, ali da zatvori skroz vakum. Nisam siguran da li na PRI hoce tu da procuri gorivo ako je membrana losa ali sto je sigurno sigurno je. Ja bih tako uradio. Tim vodom, preko vakuma, i hoce da napuni karter(spomenuto iznad).

Promenio član MarkoMoto
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Evo ako odluči da spoji elektro ventil, ja mu kažem koji da uzme, koje žice s kojima da spoji, da se ne muči čovek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

@Blaza kolege su ti lepo objasnile pogotovo laki. E sad, pošto reče da si dosuo samo 6-7 litara, a njemu bi rezerva trebalo da je nekih 5-6 l, ako ti se ponovi situacija, probaj prvo da otvoriš čep rezervoara, bez diranja slavine. Ako upali i nastaviš sa vožnjom neko vreme(ne par stotina metara već par desetina minuta ili čak i duže do ponovne situacije), problem je u čepu rezervoara. Stvara vakuum. Prošao sam to. Sredio čep i više nema problema. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Listam oglase i naletim na vrlo zanimljivu masinu. Ocuvanost 4/10 ali kompletan. Suzuki gsx400x impulse. Vrlo retka masina. 4 cilindra, merac goriva i nesto sto lici na katanu ali nije katana. Proizvodio se kratko od 86-87. Da li iko ista zna o ovom motoru? Generalno, ne o tom sa oglass. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja