Jump to content

Moto Zajednica

Moto Morini X-CAPE 650

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
17 minutes ago, sasacg said:


Iskreno, nisam uopste primetio neko preterano zagrevanje. Medjunozje svakako ne greje, a jedino sto osetis, i to tokom leta, je grejanje dok stojis na semaforu, pa izbacije toplotu sa strana, u predelu kolena i ispod. To je valjda tako na svakom motociklu emoji846.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne ne ne decko, VFR je kategorija sama za sebe , zadnja dva cilindra su smestena na svega par CM od prepona !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F
pre 14 minuta, Grnca je napisao:

Ne ne ne decko, VFR je kategorija sama za sebe , zadnja dva cilindra su smestena na svega par CM od prepona !

I po najhladnijem vremenu spolja ti noge poplave i promrznu, a sa unutrašnje strane znojave 😁

Ne pitajte kako znam 😂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
On 18. 2. 2024. at 15:41, jasminko VIR je napisao:

Prodavao je jesenas još neko sa foruma ovaj motor samo onaj belo-crveni.

Tažio je 5500 i mislim da ga nije još prodao.

 

Ja sam taj! Prodao sam ga početkom novembra. Trenutni vlasnik je odlučio da ga (pre)proda za 7.000 EUR uz mogućnost zamene, ali to nisam ja :).

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
On 11/19/2023 at 6:28 PM, slobasuper9 said:

Znam ja. Ima.

Poslato iz Euro Sumar-a
 

Imate li neke specijalne uslove kreditiranja kod vas, ili je to klasicna ponuda koja moze da se dobije i u banci? Hajde ako ti nije problem napisi primer za XCape sa zicanim felnama, koliko je ucesce i kolika bi rata bila ako ima neke razlike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Učešće je 30% minimum (može i više), kamata je 6.8% fiksna i period otplate od 18-84 meseca. Krediti su indeksirani u eurima.

 

Mogu da ti uradim kalkulacije i da ti pustim na mejl ili Viber, šta ti je lakše, samo mi daj parametre kako želiš da finansiraš. Da li ideš sa 30% učešća ili više, okvirno period otplate ili da jurimo neku određenu ratu pa prema tome prilagođavamo period otplate...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

30% ucesca, na 6 godina recimo. I na 3. Koja bude razlika u konacnom zbiru? I ima li neka varijanta beskamatnog kredita uz vece ucesce? Mozes na mail, da ne smaramo ovde. 

 

drincic@gmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X cape 650

Pozdrav svima!

 

Naleteh na temu pa reko da podelim par informacija i utisaka nakon godinu dana i nesto preko 8300km sa X Cape-om. 

Naglasio bih da mi je ovo prvi ozbiljniji motocikl i da sam generalno tek zagazio u ADV svet ali ono sto je sigurno Morini vas nece izneveriti. Svima su vec poznate specifikacije tako da ne bih opet tupio, u praksi je sve to jako korektno snage ima dovoljno i u svakom trenu kad dodate gas osetite da motor lepo vuče sa svojih 60ks ume da iznenadi, do sada nisam imao nikakvih problema sa agregatom redovan servis zamene ulja, filtera, itd.. i to je to sedi i vozi. 

Što se tiče kočionog sistema opet dobro poznat Brembo sa ABS-om radi posao perfektno, bilo je par  "nabadanja" i zaista je lepo odreagovao bez ikakvog proklizavanja niti zanošenja (svima je jasno da pri takvom kočenju ima mnogo faktora koji utiču ali jedan od tih je svakako kočioni sistem). Takođe sam malo eksperimentisao pa kočio naglo samo zadnjom i tu se oseti bas da ABS radi svoje no sad većina novih motocikala ima dobre kočnice tako da se to i očekuje od proizvođača. Pirelli Scorpion Rally STR gume za sada rade posao dobro, rekao bih da je to dobar mix i da su odradili kvalitetan posao off road na nivou: Pančićev vrh, Deliblatska peščara, makadami i šumski putevi po Kosmaju) bez ikakvih problema nit ostećenja od kamena, grana i svega ostalog sta podleti a sa druge strane na asfaltu gde provodim većinu vremena drže dobro ono sto me je iznenadilo da po kiši guma zaista lepo drži, na žalost ne bi mogao da uporedim sa nekim drugim proizvođačem jer kao sto rekoh prvi ozbiljan motocikl sa kojim sam proveo duže vreme. Rezervoar 18l i prosek vrlo korektan a računica je sledeća: 310km do paljenja rezerve i sa njom imate lufta 50km dakle 360km za 18l ravno 5l na 100km.

Zaista se lepo vozi vrlo je agilan i razigran u svakom smislu, zaštita od vetra korektna preporučujem turing windscreen jer običan tačno baca vetar na vrh čela (ja sam 182cm) i na duže staze zna da umori ramena i kolena su okej. Naravno uvem može da se doda neki aftermarket deflektor, takođe bih dodao da nema nikakvog lupkanja niti velikih vibracija na kormanu i da sve stoji kao prvog dana (ništa nije otpalo, rašrafilo se, popustilo nit tome slično).

 

Eto. . . dodacu par fotkica gold edition žičanih felni  mu daje bas na izgledu, nadam se da sam pomogao nekom oko izbora ako je imao nedoumice za X cape 650. 

p.s planiram sredinom leta neku turu od par hiljada po Italiji konkretno Sicilija i taj južni deo tako da cu moći reći jos koju lepu reč o X cape-u.

 

IMG_20230812_173423.jpg

IMG_20230902_114450.jpg

IMG_20231022_144445.jpg

IMG_20231201_130200.jpg

IMG_20240317_214651.jpg

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: CB500X 2022

Da li si vozio saputnika/saputnicu? Imaš li tu šta reći?

Motor je generalno lijep i smatram da je odnos uloženog/dobijenog korektan. 

Mislim da ću pazariti i ja jednog. 

Kod nas u BiH i nije neki izbor, a i šta imaš da izabereš čeka se mjesecima. Gotovo da nema zimskih popusta.

Nema konkurencije.

Mi smo baš crna rupčaga u svemu.

Ali svakako valja se živjeti s tim što se ima i može nabaviti. 

Srećno ti gdje god putovao!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X cape 650

Jesam, sto se tice saputnice ne oseti se neka veća razlika u vožnji, a nisam ni dobio neke žalbe da je neudobno ni da ima problema sa vetrom. Nas dvoje puni koferi apsolutno lepa i ugodna vožnja. Većina tih vožnji je bio autoput pa nisam primetio razliku u potrošnji ali verujem da neki planinski predeli podignu malo potrošnju no to je i za ocekivati.

Kod nas je dosta dobra podrška za ovaj brend a iskreno nisam se baš raspitivao kako je u regionu i koliko je široka pokrivenost. 

 

Hvala puno! 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: CB500X 2022
Pre 20 sati, Mijatovicc je napisao:

Jesam, sto se tice saputnice ne oseti se neka veća razlika u vožnji, a nisam ni dobio neke žalbe da je neudobno ni da ima problema sa vetrom. Nas dvoje puni koferi apsolutno lepa i ugodna vožnja. Većina tih vožnji je bio autoput pa nisam primetio razliku u potrošnji ali verujem da neki planinski predeli podignu malo potrošnju no to je i za ocekivati.

Nisam htio da te pitam direktno (privatno porukom) jer smatram da koga interesuje ovaj model (x cape), interesovaće ga i ovo:

da li si podešavao ovjes (prednji/zadnji) kada si vozio saputnicu? Treba li to podešavati? Ako jesi,  molim te malo oko tog napiši.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X cape 650

Što se toga tiče nisam ništa menjao vozio sam ili sa nekim držim isto sve. Neko kaže da bi bilo dobro prilagoditi kada je dvoje na motoru no nisam primetio nikakav bag pa samim tim nisam ni menjao a iskreno se nisam ni upustao u neke eksperimente da vidim kako bi se ponašao na drugom setu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650

Pre par meseci sam u temi postavio pitanje da li je neko ažurirao software i probao navigaciju - izgleda da sam ja prvi pa da podelim iskustvo.

Nakon ažuriranja sa leve strane display-a pojavi se i četvrta ikonica (pin koji liči na simbol Google maps). Biranjem te opcije pojavi se QR kod koji se skenira iz Moto Fun aplikacije za mobilni. Posle par sekundi aplikacija i motor su upareni i možete videti mapu - taman sam se obradovao, ali...

U donjem uglu mape pojavila se poruka da online navigacija nije kupljena za konkretno vozilo, a kroz aplikaciju nemam opciju da je kupim, tako da turn by turn navigaciju za sada nisam uspeo da pokrenem.

Tu dolazimo do glavne mane modela koji se još uvek ne prodaju masovno u Evropi - jako teško je naći tuđa iskustva i savete na forumima, reddit-u i slično.

Svakako me za mesec dana čeka redovan servis pa ću tada proveriti u servisu. Moguće da je potrebna i neka aktivacija u samom servisu.



Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 6. 4. 2024. at 17:05, Silent_Bob je napisao:

Pre par meseci sam u temi postavio pitanje da li je neko ažurirao software i probao navigaciju - izgleda da sam ja prvi pa da podelim iskustvo.

Nakon ažuriranja sa leve strane display-a pojavi se i četvrta ikonica (pin koji liči na simbol Google maps). Biranjem te opcije pojavi se QR kod koji se skenira iz Moto Fun aplikacije za mobilni. Posle par sekundi aplikacija i motor su upareni i možete videti mapu - taman sam se obradovao, ali...

U donjem uglu mape pojavila se poruka da online navigacija nije kupljena za konkretno vozilo, a kroz aplikaciju nemam opciju da je kupim, tako da turn by turn navigaciju za sada nisam uspeo da pokrenem.

Tu dolazimo do glavne mane modela koji se još uvek ne prodaju masovno u Evropi - jako teško je naći tuđa iskustva i savete na forumima, reddit-u i slično.

Svakako me za mesec dana čeka redovan servis pa ću tada proveriti u servisu. Moguće da je potrebna i neka aktivacija u samom servisu.



Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Samo da ne ispadne kao sa QJ SRT700 , komsija kupio nov, ima opciju prikaza navigacije ALI - kupuje se kvartalno, hebeni subskripšn !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Pala cena za Morinija. Sada je klot verzija ispod 7 hiljada. Izgleda da je kineska konkurencija odradila svoje. A ja imam sve manje razloga da ga ne kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja