Jump to content

Moto Zajednica

Moto Morini X-CAPE 650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Cena je top, ali ja bolje da se samoubijem nego da uteram peti motor u garazu. Jer ce zena da me secka komad po komad, rez po rez. :-))  Srecno sa prodajom! Cak mi se i boja svidja. Ako se predomislis tu sam.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Jel se nekome desavalo da motor nakon duzeg stajanja (2 nedelje) nece da upali. Napon na akumulatoru 12.5V, cuje se pumpa kad se da kontakt, ima preko pola rezervoara goriva, kill swtich na on, vergla vergla u nedogled, ali nece da upali... Jel moguce da je slab akumulator iako je napon na njemu 12.5V?

EDIT: Na x-cape-a mislim naravno :)

Promenio član donadog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

Ako vergla, vergla i vergla onda nije akumulator.

Kada njemu padne napon onda vergla i vergla sve slabije i slabije i slabije i onda više neće ni to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Nekad pumpa ne odradi svoje. Ili neki drugi deo. Desavalo mi se na Versysu.  Skini sa kontakta, izvadi kljuc, ponovo vrati, sacekaj nekoliko sekundi da odradi onaj chek sto ima i onda pokusaj. Akumulator ili vergla ili ne. Nije do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova

Desavalo se i na mom X Cape-u.
Rade fabricki opoziv i menjanju neko crevo goriva. Zamenjeno na drugom servisu u Sumaru. Nazalost, dve nedelje od tada ga nisam vozio, ali majstor je rekao da proverin upravo to-da li ce sada lakse paliti nakon stajanja.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
Pre 12 sati, donadog je napisao:

Jel se nekome desavalo da motor nakon duzeg stajanja (2 nedelje) nece da upali. Napon na akumulatoru 12.5V, cuje se pumpa kad se da kontakt, ima preko pola rezervoara goriva, kill swtich na on, vergla vergla u nedogled, ali nece da upali... Jel moguce da je slab akumulator iako je napon na njemu 12.5V?

EDIT: Na x-cape-a mislim naravno :)

Meni su takođe zamenili crevo za gorivo kako je @sasacg napisao, crevo sa kuglicom (?) koje ima fabričku grešku na celoj seriji. Tako da pravac servis ... oni već znaju i meniju ga. Od zamene nisam imao problema. 

 

Što se tiče drugih stvari, kod mene je u garantnom roku zamenjen i senzor kvačila. Pre zamene senzora, X-Cape sam mogao da upalim jedino u N poziciji (bez obzira da li je spuštena ili dignuta "ćopava") u vožnji je sve bilo Ok

 

Trenutno je na 14.900 km i generalno sam zadovoljan. Najbolje od svega mu je ogibljenje, po meni sjajno odrađeno, a imao sam i rute od preko 1.000 u jednom danu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Uslikao ovo danas dok sam stajao na semaforu.

 

Nisam ga video ranije na ulici... pa mi je privukao pažnju. Baš lepo izgleda uživo! :)

 

image.thumb.png.635b5ce06c4ad4b2170b7cfe7449e5ee.png

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kranjska Gora
  • Motocikl: MZ 175/2

У Будви један црвени паркиран био, сваки дан застанем, жена попиздела, а ММ некако кочоперан, провоцира, све ми каже пичко не смеш....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650

Pre destak dana su na zvaničnom .eu sajtu objavili upgrade software-a (besplatno kod ovlašćenih zastupnika) koji bi trebao da omogući veću funkcionalnost prilikom povezivanja sa telefonom. Konkretno ono što je meni najzanimljive je navigacija na zaista odličnom display-u.

Ne verujem da ću do kraja sezone da čačkam, ali početkom sledeće svakako planiram. Ako neko u međuvremenu testira neka podeli iskustva.

 

p.s. motor dva posta iznad slikan u Pariske Komune je moj :)

Promenio član Silent_Bob
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
On 31. 10. 2023. at 16:50, MrD je napisao:

image.thumb.png.635b5ce06c4ad4b2170b7cfe7449e5ee.png

Ауу како леп мотор. Грми.:care:

Ја сам сад у озбиљном бедаку и проблему.

Таман сам сузио избор , те се ломио између строма650 и  QJ srt 700x

али сад кад сам видео ово ( и прочитао) . Не знам шта радити. Мораћу да бацам новчић на крају, па нека он одлучи.

Promenio član Gija
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Па и јесте и није. Мислим кад узмеш у обзир колико други половњаци коштају онда је повољније од осталих, али опет кад узмеш опцију да данас не мораш да одмах пљунеш толики кеш него даш учешће 2350 и остало на смешне рате.. и добијаш гланц нов , први власник, боју коју ти хоћеш. Онда схватиш да није то повољно, то је реална цена.

 

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
pre 9 minuta, sasacg je napisao:

Neverovatno mi je da se jos uvek nije prodao po ovoj ceni. Razumem da nije sezona, ali ovo je poprilicno povoljno...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

1. Kraj sezone

2. Predrasude

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
pre 1 minut, Gija je napisao:

Па и јесте и није. Мислим кад узмеш у обзир колико други половњаци коштају онда је повољније од осталих, али опет кад узмеш опцију да данас не мораш да одмах пљунеш толики кеш неко даш учешће 2350 и остало на смешне рате.. и добијаш гланц нов , први власник, боју коју ти хоћеш. Онда схватиш да није то повољно, то је реална цена.

 

I ovo je apsolutno tačno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
pre 17 minuta, zagor-te-nei je napisao:

1. Kraj sezone

2. Predrasude

 

О предрасудама тек да не говоримо.

А ја имам неки осећај да тај мотор може без проблема и до 100000км. Уз нормално одржавање

 

Најбоље би било да сачекаш почетак сезоне, тад се продаје на кеца.. можда и за који евро више

Promenio član Gija
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
pre 2 minuta, Gija je napisao:

О предрасудама тек да не говоримо.

А ја имам неки осећај да тај мотор може без проблема и до 100000км. Уз нормално одржавање

Kawasaki er6 motor koji je stvarno pod licencom CF moto (pojedini pišu da je "reverse ing" što nije tačno). Preko 100k bez problema po onome što ja znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova

Ovo komentarisem i zbog sebe, jer bih eventualno prodao svog X Cape-a na prolece i zaleteo se na Suzuki GX ili novi X Cape 1200. Ali tvoj primer me pomalo obeshrabruje

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
pre 34 minuta, zagor-te-nei je napisao:

Nova cena 5.500 EUR. 

Po ovoj ceni bih i ja kupio od sebe x-cape :) Nov 7.850 eur, sa opremom koja je stavljena po kupovini izašao je na 8.410 eur, registrovan do kraja septembra sledeće godine što je dodatnih 250 eur, urađen servis, onda je popust preko 3.000 eur, zadnja guma dolazi na zamenu za 1.000-1.500 km, ali sa druge strane potencijalni kupac nema 0-ti servis na 1000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
pre 7 minuta, sasacg je napisao:

X Cape 1200.

... ili staro za novo sa doplatom, inače taj V 1200 ccm je takođe proveren agregat. Ako bude do 10.000 eur, biće prilično konkurentan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova

Nista. Da poguramo onda malo tvoj oglas Ja cu mog staviti na 6500 fiksno. Dodatno pri kupovini uzet touring vizir, stitnici rucica i svi crash-barovi. 6900km presao. Tek uradjen drugi servis. Registrovan do septembra 2024. e7c234a7f0647269ca5e5e864dd9f30a.jpga535ca5db3209020feae954dccfbfa45.jpg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
... ili staro za novo sa doplatom, inače taj V 1200 ccm je takođe proveren agregat. Ako bude do 10.000 eur, biće prilično konkurentan
Mislim da ce ici iznad...Moja procena bar 12-12500. GX vrvt na 14-15000. Ali da sacekamo zvanicno

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 15 minuta, zagor-te-nei je napisao:

Po ovoj ceni bih i ja kupio od sebe x-cape :) Nov 7.850 eur, sa opremom koja je stavljena po kupovini izašao je na 8.410 eur, registrovan do kraja septembra sledeće godine što je dodatnih 250 eur, urađen servis, onda je popust preko 3.000 eur, zadnja guma dolazi na zamenu za 1.000-1.500 km, ali sa druge strane potencijalni kupac nema 0-ti servis na 1000 km.

Zagore, ponuda i dalje vazi, a moj motor ces da prodas mnogo lakse nego Morinija. ;-)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja