Jump to content

Moto Zajednica

Moto Morini X-CAPE 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

A sklopljen tj. proizveden u pogonima MV Aguste        :ljubav:

 

 

edit:   da ne budem baš 101% off topic, iz ovih 5 strana vidim da je svima sve jasno a opet se tu i tamo neko pravi pametan... Andrej bi voleo da za 20+ godina bez problema kupuje delove za MM. Neće da može i tu je u pravu. Ali ne zato što MM neće imati delove nego današnji modeli nisu koncipirani da traju 20+ godina i neće nam trebati delovi za ove modele koji su sada novi. To važi i za sve ostale. Japance, evropljane, itd. Jednostavno - svet danas. 

 

Posmatrati današnje proizvode (motocikle) kroz prizmu '80ih, '90ih, pa čak '00-'05 godina je potpuno pogrešno i neosnovano. Nisu tako projektovani i toga moramo da budemo svesni. 

 

Današnji motocikli se porede kakvi su sad i odma'. Ništa to za 20god neće biti bitno. Ko danas kupi nov MM za 20god će voziti 5i po redu nov ko zna kog brenda i boleće ga patka da l' MM ima delove na lageru...

 

MM je dobar u poređenju sa direktnom konkurencijom trenutno. Bolji je. Tačka. 

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
On 20.6.2022. at 2:18, blackmore je napisao:

Jel stvarno neko spreman da kupi kineza za ovaj novac ili je samo meni to suludo?

on uživo čak i kad bi se prekrile nalepnice brendova deluje kao premijum proizvod.Pre neki dan je Bata prvi vlasnik u Srbiji bio na mišeluku i tu je bila i ona najskuplja tenera 700 koja je delovala kao proizvod druge-manje klase od morinija.Apsolutno niko nije pomislio da poredi ta 2 proizvoda naravno ne u korist proizvođača muzičkih istrumenata

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Upravo sada, sasa ns 1 je napisao:

on uživo čak i kad bi se prekrile nalepnice brendova deluje kao premijum proizvod

Video sam na sajmu, ne deluje loše, ali s' obzirom na kupovnu moć u našoj zemlji, to je idalje veliki novac za nešto neispitano na duže staze. Što se mene lično tiče, ja se ne bih kockao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

kolko vidim ram je ili isti ili veoma sličan versisu osim što je ojačan touglovima na spojevima.Ja nisam neki ljubitelj dizajna novih motocikala ai ovaj morini je pravi talijan .Prelep je iz svakog ugla a tenera deluje  kao traktor spram nje

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Vreme će pokazati koliko je pouzdan i izdržljiv, inače se slažem da je Moto Morini napravio baš lep motor iz svih uglova.

Tenere je daleko ozbiljniji i daleko skuplji motor, mogu se porediti samo u tom nekom estetskom pogledu i ni u jednom drugom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupi recimo neko ko ima love ovo, ne igra mu 500, hiljadu evra gore dole, kaže hoću da probam, dobro izgleda. Vozi godinu dana, pređe 5-10 hiljada i smori se, treba mu jače nešto. Šta mislite, za koliko para bi mogao da ga proda nakon godinu dana? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ko ima para i kad   kupi nešto što mu se sviđa bole ga uvo za kolko ću ga prodati jer sam ga i kupio da bi uživao u njemu a ne da ga prodajem.I to  obično ne traje godinu dana .Pošto mu se sviđa on onda kupi nešto drugo a staro ne prodaje.

Ja trenutno imam motor koji je duplo jači od mog starog versysa kog sam vozio 14 godina.Taj jači vozim u 99% slučajeva isto ko i slabiji .Tamo gde može 150 idem i sa jednim i sa drugim a sve iznad baš i nije pametno.Obilaženja normalno ista i sa xt od 48 konja i sa ninjom od 200 konja.Ako ti treba ta razlika od 150 konja da se čupaš onda to baš i nije dobro.Onda je bolji xt jer možeš i da skreneš na travu a sa ninjom baš i ne.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
kolko vidim ram je ili isti ili veoma sličan versisu osim što je ojačan touglovima na spojevima.Ja nisam neki ljubitelj dizajna novih motocikala ai ovaj morini je pravi talijan .Prelep je iz svakog ugla a tenera deluje  kao traktor spram nje
Ne bih se slozio da Yamaha izgleda losije. Istog dana sam detaljnije pogledao Morinija na sajmu i Teneru u Barelu. Morini meni deluje malo kineski. Tenera deluje kao neka radna masina ili kako ti kazes traktor, pogotovu sa onim projektorima napred ali ona i jeste radna masina u odnosu na Morinija. Samo prednji tocak na oba modela ti kaze za koju namenu je koji predvidjen. Po meni enduro motor i treba da izgleda kao poljoprivredna masina, a naked, sport, itd lepo sa oblim linijama. Mislim da nisu za poredjenje ta dva modela. Daleko je Morini od Yamahe.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока


  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Samo da javim da je X Cape još uvek kod mene. Napravio sam tek nešto preko 2.000 km. U pregovorima smo da nam X Cape ostane do kraja godine kao redakcijsko vozilo i da uteram 20.000 - 25.000 km. Vozio i neki blaži off sa saputnikom, malo oko Beške, malo tu kod mene. Sa suvozačem bez problema do 170 kmh, sam max. brzina 180 km/h.

 

Menjač toliko pogođen da se svaka KS izvuče. Startan, dobar. Odličan. Tamo u ponedeljak, utorak će biti detaljan tekst.

 

P.S. Jako ekonomičan!

 

Stao malo da nešto lepo pročitam u lepom okruženju :D 

 

IMG_3507.thumb.jpg.c78b5e2d539c815985fdc36c44b61721.jpg

 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 2 sati, Jupiter je napisao:

Vidi, ako to radiš, radiš za keš. :D

Jbg, posao iz snova... Znas ono kao obilazis top destinacije za odmor po svetu, ili testiras duseke za spavanje... Ovo je je bolje od toga :sampion:

Nesto kao Jovan Memedovic zonfa za motore ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 28.6.2022. at 20:53, Jupiter je napisao:

Vidi, ako to radiš, radiš za keš. :D

Bilo bi bas dobro kad bi ljudi koji testiraju motocikle za vlogove ili pisane medije napisali koliko je to u Srbiji (ne)profitabilno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000
On 20.6.2022. at 7:27, Andrej_Hotstepper je napisao:

Iskreno, ja želim da uspeju i da dobijemo još jedan brend koji proizvodi dobre motore, time samo mi kao kupci i korisnici dobijamo. Al sam i dalje balkanska seljačina, kupujem što znam da valja...

 

Nisi,ti si fin i suptilan!!!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 7 sati, Nolanka je napisao:

Bilo bi bas dobro kad bi ljudi koji testiraju motocikle za vlogove ili pisane medije napisali koliko je to u Srbiji (ne)profitabilno.

Nisam hteo ništa da napišem, ali je izuzetno neprofitabilno i radimo ovo iz čistog entuzijazma i velike ljubavi. Samo ljudi koji su mi bliski znaju koliko se pocepamo za ovaj posao, ali dobro, nadamo se da će stvari uskoro krenuti nekim bojlim tokom. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
On 6/30/2022 at 2:41 PM, Nolanka said:

Bilo bi bas dobro kad bi ljudi koji testiraju motocikle za vlogove ili pisane medije napisali koliko je to u Srbiji (ne)profitabilno.

Pa, ja jedino što mogu da ti kažem je da već odavno nema besplatnog ručka, i da mi po prirodi stvari sledimo svoje interese. Kratkoročni ciljevi, dugoročni ciljevi, imidž, karijera, keš, emotivna dobit, materijalna dobit, sekundarna korist, et cetera. Hoćemo na more 5 dana? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

I konačno, stavljeno sve na "papir" u objektivan tekst:

 

BJBIKERS.COM

Moto Morini X Cape smo vozili u svim uslovima koje prosečan motociklista može iskusiti. Hajde da vidimo kakvo nam je iskustvo!

 

 

Ako hoćete moje subjektivno mišljenje. Kad bih razmišljao koji motor da kupim u toj cenovnoj kategoriji, definitino bi to bio X Cape. 

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Bio pre par dana sa BatomADV u NS da vidim i čujem utiske iz prve ruke. Motor izgleda extra, on ga nahvalio, (ali sa dozom) kaže da će napraviti neki malo veći put i da će onda biti konkretniji utisci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
I konačno, stavljeno sve na "papir" u objektivan tekst:
 
IMG_3351-scaled.jpg BJBIKERS.COM
Moto Morini X Cape smo vozili u svim uslovima koje prosečan motociklista može iskusiti. Hajde da vidimo kakvo nam je iskustvo!  
 
Ako hoćete moje subjektivno mišljenje. Kad bih razmišljao koji motor da kupim u toj cenovnoj kategoriji, definitino bi to bio X Cape. 
Upravo se dvoumim (da ne kazem troumim, ukljucujuci i TRK 502x, koji ce verovatno otpasti zbog manjka snage) izmedju 650xt i Moto Morinija X-Cape 649.
Danas sam, u Eurosumar salonu, sedeo na oba modela. Odusevljen sam kvalitetom izrade Moto X-Cape modela. Sve deluje jako cvrsto i kvalitetno, pored pomenutih komponenti renomiranih proizvodjaca koje se ugradjuju u ovaj model. Siva boja je meni licno definitivno najlepsa od 3 dostupne (crvena i bela).
Obzirom na moju visinu od 198cm, imao sam osecaj, kao sto se ovde u tekstu spominje, da sedim previse unapred. To je jedina mana, zbog koje razmisljam da prevagnem ka malom Stromu.

Sve u svemu, za ovu cenu, deluje mi kao jako dobar izbor.



Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 31 minuta, sasacg je napisao:

Upravo se dvoumim (da ne kazem troumim, ukljucujuci i TRK 502x, koji ce verovatno otpasti zbog manjka snage) izmedju 650xt i Moto Morinija X-Cape 649.
Danas sam, u Eurosumar salonu, sedeo na oba modela. Odusevljen sam kvalitetom izrade Moto X-Cape modela. Sve deluje jako cvrsto i kvalitetno, pored pomenutih komponenti renomiranih proizvodjaca koje se ugradjuju u ovaj model. Siva boja je meni licno definitivno najlepsa od 3 dostupne (crvena i bela).
Obzirom na moju visinu od 198cm, imao sam osecaj, kao sto se ovde u tekstu spominje, da sedim previse unapred. To je jedina mana, zbog koje razmisljam da prevagnem ka malom Stromu.

Sve u svemu, za ovu cenu, deluje mi kao jako dobar izbor.

Moj savet ti je da probaš V-strom i X Cape. Totalno se drugačije voze i drugačiji su koncepti.


X Cape je upravljiviji, malo oštriji i neudobniji od V-Strom.

 

V-Strom je udobniji, ogibljenje je mnogo mekše, ali nije toliko upravljiv i stabilan kao X Cape.

 

Tako da, probaj oba. Možda ti više odgovara jedan, možda drugi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
Moj savet ti je da probaš V-strom i X Cape. Totalno se drugačije voze i drugačiji su koncepti.

X Cape je upravljiviji, malo oštriji i neudobniji od V-Strom.
 
V-Strom je udobniji, ogibljenje je mnogo mekše, ali nije toliko upravljiv i stabilan kao X Cape.
 
Tako da, probaj oba. Možda ti više odgovara jedan, možda drugi. 
Hvala na savetu. Verovatno cu probati samo X Cape, jer Stroma nemaju za test trenutno. Ono sto me tesi je da je primerak u salonu verovatno imao najnize podesavanje sedista i da eventualno podesavanje tj podizanje moze da napravi razliku i poboljsa osecaj

Evo kako to izgleda u realnosti. Plasim se da nije Morini kao bicikla ispod medjeda od skoro 2m i 115 kg cf1b6c9e6d28dfdcc61cf2af222e49f6.jpg9a7d26689eb10e8cfd4e2c966cb9f1a6.jpg64f29878c5e207a1876e9fd770f32e37.jpg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja