Jump to content

Moto Zajednica

Moto Morini X-CAPE 650

Recommended Posts

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
38 minutes ago, Jovan Ristic said:

Ljudi, tripujete se oko toga odakle je brend. Bar vas par koji radite u auto - moto industriji znate gde se priličan broj komponenti proizvodi.

Denso npr. Indonezija, itd...

Ne brinem se ja odakle je BREND, gazdina jahta plovi pod italijanskom zastavom to sam siguran. Brinem samo čiji integritet i moral i obraz stoje iza onoga što prodaju. A kineski preduzetnici u svetu nemaju baš dobru reputaciju morala. Daleko od toga da su drugi moralniji, ali veliki igrači neće nestati preko noći. 

Primer: pokušaj naći delove za MV F4, pa ćeš videti o čemu ti pričam. A MV je za taj MotoMorini brend.. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Delova za MV F4 ima, rekoh ti samo da pokucaš na pravu adresu. Tačno je da su delovi možda malo skuplji (uglavnom zbog poštarina), ali ih ima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 924 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

MV F4 se proizvodio skoro 20 godina u preko 20 modela/varijanti i nekako ne verujem da je i jedan prozveden u preko 1000 primeraka, a neki u manje od 100. Porediš problem s pronalaženjem delova za maloserijski italijanski egzotični brend sa nečim što će se po svemu sudeći proizvoditi u više hiljada primeraka godišnje, ako im krene, sa minimalnim izmenama iz godine u godinu (TRK 500 na primer).

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Reče gore kolega Andrej, Honda i posle 20 godina ima podršku i delove. Istina! Aaali... nova Honda je 3 puta skuplja od morini/benelli/cfmoto. Tako da za tih 20 godina možeš 3 puta da se ponoviš, i da brineš samo dal će imati delova narednih 7 godina :)

 

Kada bih birao izmedju novog stroma i novog morinija, uzeo bih pre morini. Kada bih mogao da kupim nov strom 650 iz 2008-2011, to bih uradio, jak, masivan, veliki, kvalitetan motor je to bio... ovi novi, sve mi to isto, sve sad nesto plastično...

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
59 minutes ago, Gordak985 said:

MV F4 se proizvodio skoro 20 godina u preko 20 modela/varijanti i nekako ne verujem da je i jedan prozveden u preko 1000 primeraka, a neki u manje od 100. Porediš problem s pronalaženjem delova za maloserijski italijanski egzotični brend sa nečim što će se po svemu sudeći proizvoditi u više hiljada primeraka godišnje, ako im krene, sa minimalnim izmenama iz godine u godinu (TRK 500 na primer).

U kući u garaži imamo jedan MV F4,  koji je u suštini kupljen samo da bude umetničko delo, lar pur lar što bi rekli, da me vi sad ubeđujete kako za njega ima delova - ne ide. Ja i dalje kažem, još puno će vode Dunavom proći da ja kupim nov motor koji je "ne Honda". Nisam ja toliko ljubitelj Hondi koliko je njihov zastupnik najozbiljniji kod nas. Verujem i da je BMWov diler dobar, ne znam, nisam imao posla sa njima (niti ću). Yamaha, Suzuki nemaju auto industrije iza sebe (zašto je ovo bitno je priča za sebe ali je reč o logistici). Kawasaki... Na žalost nema ozbiljne kuće iza njih. Začarani krug, ne prodaje dovoljno motora da bi platio sve globe i troškove, a mi smo malo tržište, ne dobijamo veliki broj motora.. zvao sam da pitam za novog Versysa, jednostavno ga nema...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
12 minutes ago, Markone88 said:

Reče gore kolega Andrej, Honda i posle 20 godina ima podršku i delove. Istina! Aaali... nova Honda je 3 puta skuplja od morini/benelli/cfmoto. Tako da za tih 20 godina možeš 3 puta da se ponoviš, i da brineš samo dal će imati delova narednih 7 godina :)

Koja Honda je skuplja 3x?

CB500x koji je u klasi sa TRK502 je 6900e, a TRK502 6440e.

Nemoj da ga porediš sa Afrikom, ne ide.. nikako.

 

 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 924 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
U kući u garaži imamo jedan MV F4,  koji je u suštini kupljen samo da bude umetničko delo, lar pur lar što bi rekli, da me vi sad ubeđujete kako za njega ima delova - ne ide. Ja i dalje kažem, još puno će vode Dunavom proći da ja kupim nov motor koji je "ne Honda". Nisam ja toliko ljubitelj Hondi koliko je njihov zastupnik najozbiljniji kod nas. Verujem i da je BMWov diler dobar, ne znam, nisam imao posla sa njima (niti ću). Yamaha, Suzuki nemaju auto industrije iza sebe (zašto je ovo bitno je priča za sebe ali je reč o logistici). Kawasaki... Na žalost nema ozbiljne kuće iza njih. Začarani krug, ne prodaje dovoljno motora da bi platio sve globe i troškove, a mi smo malo tržište, ne dobijamo veliki broj motora.. zvao sam da pitam za novog Versysa, jednostavno ga nema...
 
Ako misliš da te ja ubeđujem da za MV i a delova... Pa ne znam šta da ti kažem, poenta mog posta je upravo suprotna, normalno da za MV nema delova, jer sve što sam pisao. Za Hondu u Srbiji si baš u pravu, a i za Kawasaki... Nažalost.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
7 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

U kući u garaži imamo jedan MV F4,  koji je u suštini kupljen samo da bude umetničko delo, lar pur lar što bi rekli, da me vi sad ubeđujete kako za njega ima delova - ne ide. Ja i dalje kažem, još puno će vode Dunavom proći da ja kupim nov motor koji je "ne Honda". Nisam ja toliko ljubitelj Hondi koliko je njihov zastupnik najozbiljniji kod nas. Verujem i da je BMWov diler dobar, ne znam, nisam imao posla sa njima (niti ću). Yamaha, Suzuki nemaju auto industrije iza sebe (zašto je ovo bitno je priča za sebe ali je reč o logistici). Kawasaki... Na žalost nema ozbiljne kuće iza njih. Začarani krug, ne prodaje dovoljno motora da bi platio sve globe i troškove, a mi smo malo tržište, ne dobijamo veliki broj motora.. zvao sam da pitam za novog Versysa, jednostavno ga nema...

 

Yamaha i te kako ima udela u auto industriji... Lexus, Toyota, Volvo i Ford :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 17 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Začarani krug, ne prodaje dovoljno motora da bi platio sve globe i troškove, a mi smo malo tržište, ne dobijamo veliki broj motora.. zvao sam da pitam za novog Versysa, jednostavno ga nema...

 

Ovo te neko debelo slagao, samo zato što se u Srbiji niko ozbiljno ne bavi Kawasakijem, za sad. Versys uz Tracere spada u jedan od najprodavanijih u Evropi. Nazovi "Uvoznici" Kawasakija kod nas prodaju tu priču da smo malo tržište iz razloga što neće da daju lovu da uvezu motore da imaju u salonu, a druga stvar je što ne žele da ulažu u lager delova i ostalo što se od njih traži. 


Neće me niko ubediti da Barel i Plattner imaju računa da onako rade (dva ozbiljna zastupnika sa lepo cifrom prodatih motocikala/skutera),a Kawasaki da nema prođu. Pusti te priče, poznajem baš dobro situaciju što se uvoznika i motocikala na teritoriji Srbije tiče... 

 

A to: "ne dobijamo dovoljno motora", druže, niko tebi ne da motor, već ga platiš, uveze, uradiš homologaciju, onda salon, marketing, test vozila (koja kad registruješ i daš na test posle prodaš po jeftinijoj ceni)... 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
9 minutes ago, Alekre said:

Yamaha i te kako ima udela u auto industriji... Lexus, Toyota, Volvo i Ford :)

 

Nisam na to mislio, već ja u Hondi naručim gluposti za VFR, on to doda na spisak za uvoz, pošto svakih par dana uvoze robu za kola moje bude u istoj isporuci, 5-6-7-8 dana i stiglo...za Yamahu nije baš uvek tako, nekad čekaš mesec dva..

 

Edit:

Jovane, slažem se 100%, ali ja zvao čoveka, hoću da kupim motor, on hoće da mi proda - nema. On zatraži 25, dobije 5.

 

 

 

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Nisam na to mislio, već ja u Hondi naručim gluposti za VFR, on to doda na spisak za uvoz, pošto svakih par dana uvoze robu za kola moje bude u istoj isporuci, 5-6-7-8 dana i stiglo...za Yamahu nije baš uvek tako, nekad čekaš mesec dva..

 

 

 

 

 

To nema veze sa auto industrijom :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam sve iz Plattnera i Barella dobijao za dve nedelje. Neke orig. šrafove, poziciono svetlo koje je požutelo i tako to. U inostranstvu sve dobijaš gotovo za odmah za većinu jačih brendova.

 

Mislim da je ipak neumesno komentarisati tuđe motocikle, odnosno izbor. Bar ovde na forumu većina nas ima izgrađene stavove i mislim da svako vrlo dobro zna zašto vozi to što vozi. Ko će mene da ubedi da prodam TDM i kupim nešto drugo? Niko pa da dubi na glavi.

 

Jedna era kvalitetnih motocikala je iza nas. Kad kažem kvalitetan motocikl mislim na one kojima ležajevi i zaptivke traju 25 godina. Motori kao VFR750, R1150GS, TDM, to je sada nemoguće napraviti a da košta normalno. Nabrojao sam samo tri a tu ima gomila motora za nabrojati.

 

Ko može da priušti novo, mislim da treba ali samo ako ima novca da ga pošteno izvoza narednih 100 000 km. Sve ostalo je forumska fikcija.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

90% kupaca novih putnih motora, kupuju ih da bi ih vozili. Velika većina sa namerom da pređe tih 100 hiljada. Kada sam pre nekog vremena tražio VFR800, onaj oko 2005-e što je pravljen, skapirao sam, odnosno čuo od starijih, da je to putni motor kog su tih godina kupovali ljudi sa namerom da prelaze desetine hiljada km, i da su svi prešli mnogo. Da ne komentarišem dalje, kilometražu u oglasima... Danas je to GS, na primer. Postoje izuzeci svakako, ali većina taj motor kupuje da vozi. Možda nekome zvuči neobično, ali 30 hiljada za sezonu i nije neka brojka. Ja pređem 10 hiljada po Beogradu samo, a vozim i auto.

 

A što se tiče teme, kakve su mu poluge kočnice i kvačila?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

Lenji Japanci prosto mi je neverovatno da ovakvu rupu na tržištu, gde se godinama od njih očekuje tipa nova Honda Transalp ili Kawasakijev Versys sa žičanim 19 felnama ili Suzukijev V Strom sa boljim ogibljenjem (jedino Yamaha ubacila T7), sad popunjavaju razne Italijansko-kineske firme. Nikoše ko pečurke u šumi "mid size adventure" motori Benelli Aprilia Moto Morini CF Moto i mnogi drugi i svaka im čast. Hrabri su pokušavaju da uzmu svoj deo tržišta pokušavaju svašta sa dizajnom i tehnologijom i daju dosta za svoju cenu. TFT ekrani LED-ovi dobre kočnice sa pancirnim crevima  debele USD vile a ne čačkalice  (da ne širim temu BMW FATAL FLAW - GSA 1200 Stanchion Failure - Tony Georgiou) možeš da ugasiš ABS po potrebi (neverovatno mi je da mnogim Japanckim moto kućama bilo teško da naprave običan prekidač koji gasi ABS!!! i da se to godinama provlačilo kao da je neka kvantna fizika na motoru). Mislim ne znam šta da kažem. Lično volim Japanske motore, vozim Versys 650 fantastičan motor i hoću da kažem da je ovaj Morini (po mom skromnom mišljenju) napravio pravu stvar. Kao da su spojili Stroma i Versysa i još ispravili njihove određene nedostatke. Benelli TRK me takođe oduševio prošle godine sam hteo da ga kupim i srećan sam što nisam jer se sad pojavio Morini. Možda ako mi se poklope neke finansijske kockice isti i kupim ove godine (onda će se verovatno pojaviti Honda AT700, ću se smorim :-)).

...Kinezi preuzimaju svet ... i šta ćemo sad ...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Kinezi su, očigledno, neko ko uči "u letu". Ispratili su deo tržišta koji je aktuelan, kupili brend ( imena poznatih proizvođača u svetu motora i automobila ), dali tržištu ono što je vizuelno prepoznatljivo ( ne ulazeći pri tome u kvalitet i dugovečnost ), podvukli ce cenovno ispod japanskih konkurenata i  preko noći počeli da osvajaju tržišta.

 

Isto to je učinila i Škoda u auto industriji, jer je ponudila, čak u okviru svoje kuće (VW) za pola broja veći automobil u odnosu na auto iz matične kuće, za 10 do 30% nižu cenu.

 

Slažem se i sa Alkere-om da se više ne prave "dugovečni" motori kao što je pomenuti VFR, R 1150GS/A, TDM, Gold Wing...ima ih puno, ali je svima nama jasno i zbog čega.

 

Pošto je ovo tema o Moto Moriniju, ipak mi je drago da postoje i ovakvi motori, jer na kraju, svaka roba nađe svoga kupca, pa će tako vrv biti i sa X CAPE 650, tako da jedva čekam test i tekst G-dina Ristića, da bar malo baci svetlo na ovaj interesantan motor.

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Prošli put mi "uvalio" CF, ovog puta Moto Morini.  Za sad imam reči hvale za X Cape, ali hajde da sačekamo da uradim prvi servis i da ga poćeram do kraja. Iako ima "samo" 44 kW, jako su dobro pogodili menjač - prenos - agregat. Npr. 6. na oko 6k obrtaja (ne smem preko 6,5 - 7.000 O/Min do prvog servisa) drži brzinu od oko 140 km/h.

 

Ono što me najviše iznenađuje je ulazak u krivine, kočnice, Odličan. Neko se ozbiljno pozabavio inženjeringom Moto Morinija.

 

IMG_3318.thumb.jpg.5015bb9d702b811e2041382d798c9aae.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova
pre 27 minuta, Jovan Ristic je napisao:

 Neko se ozbiljno pozabavio inženjeringom Moto Morinija.

 

 

Па Жабари, они што су остали у пројектном бироу Мото Моринија. Исто као и Бенели. Паре су кинеске, као и та копија Кавиног агрегата. Италијани су радили пројектни део и уклапали све то у мотор с деловима који су им били доступни и на које су могли да рачунају.

Promenio član СајберГастарбајтер
да не понављамо фотку милион пута у цитатима

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije Italijanima strano da rade na taj način, i Cagiva je onomad radila sa Suzukijevim agregatima, i tu je bilo sasvim pristojnih motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja