Jump to content

Moto Zajednica

Moto Morini X-CAPE 650

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 31.8.2022. at 15:10, sasacg je napisao:

Hvala momci emoji847.png

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Nisam ispratio da si se na kraju odlučio za X Cape. Čestitam na novom motoru. Kako kilometri odmiču tako javljaj utiske, bilo da imaš neke probleme ili ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova

Hvala Jovane
Sutra zakazan prvi servis. Dakle skoro sam na 1000km. Utisci za sada jako pozitivni. Ocekujem da ce biti jos bolji nakon sto budem mogao da odem i na 7-8000 obrtaja.
Za sutra takodje treba da uradimo odredjena podesavanja - pomeranje poluge menjaca unapred (47-48 obuca ), spustanje zadnje kocnice (iz istog razloga), podesavanje ogibljenja (prednje sam sam mogao da podesim, zadnje moraju da skinu sediste, mozda i deo oklopa, jer kljuc nije mogao da pridje bez rizika od ostecenja oklopa).
U leru postoje vibracije tj vise neki zvuk koji se izgubi nakon stiskanja prednje kocnice. Cuje se bas ako obratis paznju. Verujem da vecina ne bi ni primetila. Pretpostavicu da treba da se dotegne disk ili kociona kljesta.
Iako mi je prvi motor, pa nisam prava osoba za procenu, motor mi deluje kao jako upravljiv i povozan. Vrlo brzo sam usao u stos sa obaranjem u krivinama (verovatno jako daleko od pravog obaranja ).
Sto se snage tice, ima je, po mom misljenju, sasvim dovoljno, cak i za neko duze putovanje. Doduse, vec razmisljam da ce mi trebati i nesto jace. Isto kao i za automobil, snage nikad dovoljno
Sve u svemu, zadovoljan sam motorom

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 13 minuta, sasacg je napisao:

Hvala Jovane emoji3.png
U leru postoje vibracije tj vise neki zvuk koji se izgubi nakon stiskanja prednje kocnice. Cuje se bas ako obratis paznju. Verujem da vecina ne bi ni primetila. 
Iako mi je prvi motor, pa nisam prava osoba za procenu, motor mi deluje kao jako upravljiv i povozan. Vrlo brzo sam usao u stos sa obaranjem u krivinama (verovatno jako daleko od pravog obaranja emoji16.png).
Sto se snage tice, ima je, po mom misljenju, sasvim dovoljno, cak i za neko duze putovanje. Doduse, vec razmisljam da ce mi trebati i nesto jace. Isto kao i za automobil, snage nikad dovoljno emoji16.png
Sve u svemu, zadovoljan sam motorom emoji4.png

1. boldovano: taj zvuk možda nestane posle zamene ulja, pošto je ulje za razradu nešto drugačije nego ulje koje se sipa nakon prvog servisa. Nemoj da te zavara zvuk današnjih rednih dvocilindraša. Od Aprilie, preko CF i X Cape i nekih KTM modela, svi imaju neko čangrljanje koje podseća na zvuk španera. 

 

2. boldovano: zbog dobrog ogibljenja i točkova većih prečnika, X Cape je dosta upravljiv.

 

3. boldovano: snage ima dovoljno za putovanje samo sa vozačem. Sa suvozačem bi možda moglo još malo snage, za jedno osobu sasvim solidno ide, jer su dobro odradili prenos i maksimalno iskoristili snagu.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova

Vibracije, mislim da nisu od agregata, jer ne bi prestale nakon stiskanja kocnice. Ili mozda gresim?
Sto se snage tice, ne planiram suvozaca, tako ds je, za sada, dovoljno

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 10 minuta, sasacg je napisao:

Vibracije, mislim da nisu od agregata, jer ne bi prestale nakon stiskanja kocnice. Ili mozda gresim? emoji846.png

 

Aaaaa, ja pročitao kvačilo, magarac :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Iskustvo glumca Luke Grbića, koji je sa probnom dozvolom seo na Moto Morini X-Cape i provezao 6.000km po zapadnoj Evropi.

 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Koliko sam cuo iz Euro Sumar-a prodato je oko 17 modela x cape 649 .Ne znam koliko je tacna ta informacija ali bih voleo cuti vise o motoru od ljudi koji ga koriste, koliko ljudi na forumu ga poseduje?Pozdrav sima na forumu!

Promenio član nenadniksa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Juce sam bio u Eurosumaru, odusevljen sam onim sto sam video. Morini ni malo ne zaostaje za vodecim svetskim proizvodjacima, naprotiv. Kvalitet komponenti, nivo zavrsne obrade, ma sve je top. Jedino sto mi plastike ne ulivaju poverenje, bar onako pod rukom ne deluju preterano izdrzljivo. Strom pored X Cape-a izgleda kao obicana bicikla. U osnovnom paketu ima opreme koju nemaju ni mnogi motori od 10+ k evra. Bukvalno su mislili na svaki detalj. Ja sam se bas zagrejao, cekam prolece i test voznju da bih dao konacni sud i prelomio sta dalje, ali kako stvari stoje ovo je trenutno najbolji odnos cena kvalitet u ovoj nekoj enduro kategoriji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Juce sam bio u Eurosumaru, odusevljen sam onim sto sam video. Morini ni malo ne zaostaje za vodecim svetskim proizvodjacima, naprotiv. Kvalitet komponenti, nivo zavrsne obrade, ma sve je top. Jedino sto mi plastike ne ulivaju poverenje, bar onako pod rukom ne deluju preterano izdrzljivo. Strom pored X Cape-a izgleda kao obicana bicikla. U osnovnom paketu ima opreme koju nemaju ni mnogi motori od 10+ k evra. Bukvalno su mislili na svaki detalj. Ja sam se bas zagrejao, cekam prolece i test voznju da bih dao konacni sud i prelomio sta dalje, ali kako stvari stoje ovo je trenutno najbolji odnos cena kvalitet u ovoj nekoj enduro kategoriji.
I ja čekam januar da počnem da radim pa javljam utiske iz prve ruke :)
Mada po rečima budućih kolega u Euro Sumaru kažu da je Moto Morini ozbiljan brend sa stvarno dobrim odnosom cene i onoga što se dobije.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 9 sati, slobasuper9 je napisao:

I ja čekam januar da počnem da radim pa javljam utiske iz prve ruke :)
Mada po rečima budućih kolega u Euro Sumaru kažu da je Moto Morini ozbiljan brend sa stvarno dobrim odnosom cene i onoga što se dobije.
 

Ne kazu li to svi prodavci za proizvod koji treba da prodaju? :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...kineska se zastava veselo vijori, dont hepi bi vori... 

A japanska četvorka spava. Proći će kO Evropski proizvođači kad su njih podcenili. Sad oni tako podcenjeju Kineze. Ovi kad razviju mrežu dilera i servisa biće laku noć. Kao Xiaomi...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, Disko Nindža je napisao:

Xiaomi, Huawei, ZTE...

Dok Harley Davidson ne zakmeči kao Apple pa preko Vlade usa drkne sankcije na dva točka kinezima kako bi ih usporili :lol3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ne kazu li to svi prodavci za proizvod koji treba da prodaju? 
Čekaj da postanem prodavac pa ćeš čuti šta ću reći :), šalim se malo :)

Ovo što sam napisao sam napisao iz razgovora mene i druga koji tamo radi nekoliko godina. Dakle,nisam ja kupac ni on prodavac u našim razgovorima, niti je u tom momentu bilo reči da ćemo biti kolege. Kako sam razumeo, upakovali su premium komponente,vitalne,mislim na kočnice,vešanje,elektroniku itd. U tom smislu mi je rekao da je dobar. Kao i Xiaomi za nas koji nemamo da "pljusnemo" 1200€ za Iphone.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Ovaj motor polako postaje veoma konkurentan V Strom-u i Verys-u, naročito cenovno, dok kvalitetom tek treba da se dokaže.

 

Ali da je zanimljiva alternativa sa osetnom cenovnom razlikom u svoju korist - jeste.

 

Za nezahtevne korisnike, za one kojima je ovo prvi "A" motor, za one koji žele da kupe nov motor a da se u startu ne "iskeze" za neke veće novce, za one koji razmišljaju o nekom novijem  i cenovno bliskom polovnjaku poznatije marke svakako dobra alternatva, jer kako je postao dostupniji, dosta je testova urađeno sa njim na inostranim forumima i svi ga uglavnom hvale i imaju pozitivna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nije to ista klasa motora. Sve zavisi od potreba i afiniteta. NC je baš dobar i zahvalan motor ali van asfalta nema dodirnih tačaka sa X Cape. Takođe za otvoren put veća snaga kod X Cape ima +. @Satelis cepa NC a nekoliko godina pa je stvarno relevantan da ti odgovori možda i bolje od mene na pitanje.

Mada, ako si ti danas bio u salonu i gledao X Cape, kad uradiš probnu vožnju sutra, tvoj subjektivni osećaj će ti reći da li je za tebe ili ne. Niko drugi osim tebe samog ne može da ti da odgovor šta tebi paše. Nekome na primer NC leži kao dupe na nošu i neće nikad ni pomisliti na nešto drugo.Neko pak tera samo R, neki smo skuteraši...
Neko neće DCT ni u ludilu...sve ima svoje...

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam za NC750 ali vozio sam NC700 pre nekih 10 godina i taj motor je prevozno sredstvo.

Ništa posebno oko njega nema.

Zavrneš gas, on ide ali prilično neubedljivo, oseti se da je teži i glomazniji od recimo klase od 500 kubika(CB500) a nema nešto snage više u odnosu na njih.

Pozitivna okolnost je da ne troši mnogo goriva, ali je generalno nit smrdi nit miriše.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Posle godinu dana kao demo vozilo i 6.000 km, uzeo sam opet X Cape da vidim kako se ponaša:

 

IMG_6233.thumb.JPG.65ec83c0020ae154da72f7fc001b7a50.JPG

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja