Jump to content

Moto Zajednica

Moto Morini X-CAPE 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

'Bem li ga...na ovim slikama ne deluje tako. Vidim da ima dve opcije sedišta, 82 i 84.5cm tako da je nešto niži u odnosu na, na primer TRK 502 X na kojem sam sedeo u salonu. Mislim da definitivno treba pogledati na sajmu kako je to sve spakovano, jer kako čitam po stranim testovima, niti jedna niti druga visina sedišta ne predstavlja problem da se vozač oseća kaao da je "u motoru" 

 

Pominju da čak ni sama težina nije neki problem, jer je dobro izbalansiran odnosno tanak i uzak baš tamo gde treba, a ovako kako ga posmatram na slikama veoma me potseća na Teneru 700 i Tuareg 660 koji su, doduše, od njega lakši, ali ih on opet "dobija" cenom koj je osetno niža u odnosu na njh.

 

Kvalitetom tek treba da se dokaže, ali vidimo da je Benelli sa svojim TRK 502 i 502X utro veoma lep put za ostale proizvođače.

 

Kao što svaka roba ima svoga kupca, tako će i ovaj motor verovatno imati svoje poklonike upravo zbog "ciljane" i "pogođene" sličnosti sa Tenere 700 i Tuareg 660.

 

Čak se pominje i A2 verzija sa 48KS, što znači da napada i segment TRK 502 X.

 

motomorini_xcape 650 1.jpg

motomorini_xcape 650 2.jpg

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Video i ja danas na sajmu. Covek koji radi tamo mi je veoma interesantnu pricu ispricao. Rekao mi je da agregat nije licenca od kawe nego kupuju agregate od kawe ali meni je to opasno sumljivo. Kaze da kinezi imaju samo 30% vlasnistva a da je motor potpuno Italijanski proizvod. Ako je sve to istina ovaj motor nije losa prica, jedino sto bi ja promenio je to da bi stavio 21" napred.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Aha, sve istina...

Kad hoćeš da prodaš nešto, besomučno pričaš ono što su ti rekli, da tako pričaš ...



"... In the fall of 2018 it was announced that ownership had transferred to Zhongneng Vehicle Group.[21]"

Ima na webu samo treba da se napiše u gugletu MotoMorini..
Odmah iskoči...

"... Though the Euro5-friendly 649cc, 59bhp parallel-twin engine needs to be revved for brisk progress, there’s a decent spread of torque. It's also made by Morini's Chinese neighbours CFMoto and acts as a stressed member in a robust-looking tubular steel frame."f45dea39da48a8755ae83cfb5a0b14db.jpg

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ah da...

I opet kažem, meni je zanimljiv...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 924 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

CF moto 650 motori su se čini mi se solidno pokazali, smislen je to potez potpuno. Pročitah da se sklapa u italiji, sad, da li je to plus ili minus, kako ko gleda :-) Meni se sve više sviđa što ga više gledam.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Gledao bas juce review koji radi Kokkina Fegaria. Po njemu odličan bajk, pored toga sto je lep, brembo odlične kocnice, vrhunske Marzoki vile, dobar CF motor. Nije enduro ali sposoban i za nesto vam asfalta. Da ne prepricavam, evo i videa koga interesuje.

https://youtu.be/6PdrZb66C5o

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ona priča od pre desetak godina kako ćemo uskoro voziti kineske motore se polako obistinila... Nemam ništa protiv što je proizvodnja u Kini, osim što imam problem sa... kako da se izrazim... ISKRENOŠĆU kineskih firmi. 

Ruku na srce, nije baš da ih prati reputacija da su pošteni, iskreni, da su sve svoje sami stvorili a ne ukrali, da drže do svog ugleda...

Ovaj beneli se polako izdiže iz mase, pa predpostavljam sa je Morini hteo da zajaše isti talas.... "Nije Kinez nego Italijan, samo se tamo sklapa"...

.. ruku na srce, ko kupi KTM kupuje istu priču, samo je to sendvič za Germane, tek oni ne vole kinesko (osim gazde, njemu se isplati ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Gorenje, firma koja proizvodi belu tehniku, u vlasništvu Slovenaca. Određene reputacije i kvaliteta. Dolazi Panasonic, Japanci. Kažu ova nalepnica mora tačno u milimetar da bude zalepljena. Nakon nekoliko meseci Japanci vide da nije to to, po njihovim standardima, i odlaze. Dolaze Kinezi, kažu jebeš nalepnicu, samo ih proizvedite što više.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
Pre 9 sati, Jupiter je napisao:

Gorenje, firma koja proizvodi belu tehniku, u vlasništvu Slovenaca. Određene reputacije i kvaliteta. Dolazi Panasonic, Japanci. Kažu ova nalepnica mora tačno u milimetar da bude zalepljena. Nakon nekoliko meseci Japanci vide da nije to to, po njihovim standardima, i odlaze. Dolaze Kinezi, kažu jebeš nalepnicu, samo ih proizvedite što više.

Nije bilo baš tako. Panasonic se nije odlučio za vlasništvo posle detaljnog pregleda financija. Gorenje je tada bio u minusu od nekoliko desetina milijona €.

A Hisense kupio zbog direktnog prisustva u EU i tako boniteta u smislu carine itd.

I još su u minusu....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 12 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ona priča od pre desetak godina kako ćemo uskoro voziti kineske motore se polako obistinila... Nemam ništa protiv što je proizvodnja u Kini, osim što imam problem sa... kako da se izrazim... ISKRENOŠĆU kineskih firmi. 

Ruku na srce, nije baš da ih prati reputacija da su pošteni, iskreni, da su sve svoje sami stvorili a ne ukrali, da drže do svog ugleda...

Ovaj beneli se polako izdiže iz mase, pa predpostavljam sa je Morini hteo da zajaše isti talas.... "Nije Kinez nego Italijan, samo se tamo sklapa"...

.. ruku na srce, ko kupi KTM kupuje istu priču, samo je to sendvič za Germane, tek oni ne vole kinesko (osim gazde, njemu se isplati ;) )

Što bi mr Anderson (ispravka ... Smith! hvala drugar @TAZZ) rekao...''it is inevitable'' :D

 

WWW.BMWGROUP-WERKE.COM

 

 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

To je agent Smith

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 30 minuta, TAZZ je napisao:

To je agent Smith

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Jes...greška! :D sve nekako naginjem ka Andersonu ali Smit izgleda pobeđuje :D 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Jbt, ja sam ko mečka... Nekako mi se čini... Mali ...

Elem,
Mene se sviđa, ali!
Položaj fuzastera, noge, i nosača za zadnje fuzastere... Nešto mi tu ne funkcioniše kako treba.
U svakom slučaju ne bih ni kupovao sad, nego možda sledeće godine ... Ali ne kapiram, da li mi je mali ili je ok. Aman bre ne yebite, mislim na motor, ne na o0o. To znam da mi je malo...

Upravljač mi je nekako nizak, navikao sam da je viši..

Generalno mi se đa, ali naravno da bih prilagodio sebi sa sitnicama, Handguard, Touring vizir, alu skid plate, crashbar... Podigao bih upravljač jedno 3-4cm...

Izrada...

Kilometrima ispred TRK/TRK-X Benelli, negde uz CF Moto...
Ali kada se pogleda V-Strom 650 i uporedi sa ovim...
X-Cape je jedno 2 stepenika iznad.
Lagano...
Izrada, utisak, položaj, kvalitet na pipanje, prekidači, oprema motora, komponente...

ĐA mi se...
Za 7500...

Boooogamiiiii


To je moj utisak.
I ne mora da oslikava realno stanje i utisak nekoga drugog.7fe008167cd8680b337822e76701c13d.jpg

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jbt, ja sam ko mečka... Nekako mi se čini... Mali ...

Elem,
Mene se sviđa, ali!
Položaj fuzastera, noge, i nosača za zadnje fuzastere... Nešto mi tu ne funkcioniše kako treba.
U svakom slučaju ne bih ni kupovao sad, nego možda sledeće godine ... Ali ne kapiram, da li mi je mali ili je ok. Aman bre ne yebite, mislim na motor, ne na o0o. To znam da mi je malo...

Upravljač mi je nekako nizak, navikao sam da je viši..

Generalno mi se đa, ali naravno da bih prilagodio sebi sa sitnicama, Handguard, Touring vizir, alu skid plate, crashbar... Podigao bih upravljač jedno 3-4cm...

Izrada...

Kilometrima ispred TRK/TRK-X Benelli, negde uz CF Moto...
Ali kada se pogleda V-Strom 650 i uporedi sa ovim...
X-Cape je jedno 2 stepenika iznad.
Lagano...
Izrada, utisak, položaj, kvalitet na pipanje, prekidači, oprema motora, komponente...

ĐA mi se...
Za 7500...

Boooogamiiiii


To je moj utisak.
I ne mora da oslikava realno stanje i utisak nekoga drugog.7fe008167cd8680b337822e76701c13d.jpg

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Kao da si nekom detetu ukrao bicikl, tako izgledaš na tom govancetu...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Dakle kao što sam mislio ...



Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ko nije video uzivo motor, neka ode da vidi. Moze da uporedi iz prve ruke sa Vstrom 650, stoje jedan do drugog.

 

Bice registrovani oba, pa moze da se uporedi i voznja.

 

Ja volim Suzuki, to mi je omiljena marka.

 

Realno ovaj morini, ima sve bolje osim agregata koji je v2 na stromicu veoma zabavan.

 

Morini ima brembo kocnice, marzocci 50mm full štelujuće USD vile i takodje stelujući singl amort nazad. Zadnja vila masivna pod uglom nekim, nije cevka kao na stromicu. Ima visi klirens, veci rad vesanja. Veliki 7inca tft ekran. Modove voznje. Vezu sa telefonom. Sve deluje premium na njemu, svaki sraf, svaka plastika, sediste, fuzasteri...

 

Kazem, treba otici i videti, koga interesuje naravno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

....nego, jel neko izbrojao novce? Jel kupio neko? 

Prodata 2 kolko su nam rekli, al ne znamo kome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
Pre 9 sati, Markone88 je napisao:

Ko nije video uzivo motor, neka ode da vidi. Moze da uporedi iz prve ruke sa Vstrom 650, stoje jedan do drugog.

 

Bice registrovani oba, pa moze da se uporedi 

Registrovaće Stroma i X-cape za test vožnju?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

MM registruju, za cca 7-10 dana.
Čekaju homologaciju.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 13.5.2022. at 21:32, Gordak985 je napisao:

CF moto 650 motori su se čini mi se solidno pokazali, smislen je to potez potpuno. Pročitah da se sklapa u italiji, sad, da li je to plus ili minus, kako ko gleda :-)
 

Na ramu pise  Made in P.R.C . 

Bio , video i odusevio se  .   Iskreno , izgleda mnogo bolje uradjen od vstroma... Cena je ok skroz , komponente su dobre , gume su pireli , elektronika je bosch .   Ako se beneli pokazao ok , ne znam sto MM ne bi ? Sta bi moglo da krene naopako ?  Jedino da pocne ram da mu truli :D.  

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Što se veličine tiče evo mene sa 192cm i 93 kg . 
Jedino mi je malo čudan polozaj nogu , nekako ne može lepo da se stisne rezervoar zbog ove linije koja je izbačena . Verujem da nekom nižem to ne bi smetalo a  i da bih se brzo navikao .

AD4D0B24-0218-4887-B825-EB71FEB93462.jpeg

Promenio član ziks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 924 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 15 minuta, ziks je napisao:

Što se veličine tiče evo mene sa 192cm i 93 kg . 
Jedino mi je malo čudan polozaj nogu , nekako ne može lepo da se stisne rezervoar zbog ove linije koja je izbačena . Verujem da nekom nižem to ne bi smetalo a  i da bih se brzo navikao .

AD4D0B24-0218-4887-B825-EB71FEB93462.jpeg

Gledam u te linije rezervoara i baš deluju "neudobno" za kolena...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja