Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSXS 1000 GT

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ili nisam uspeo da nadjem temu o ovom suzukijevom novitetu, ili je nepravedno zanemaren na forumu.

 

Suzukijev sport-tourer na bazi gsxs 1000 f modela, gde je akcenat bačen najviše na 2 stvari, manje trzanje i cimanje pri dodavanju gasa na nižim obrtajima i bolja udobnost za suvozača kao i nešto bolja udobnost za vozača (položaj i smanjene vibracije agregata).

 

Agregat je naslednik gsxr1000 K5 modela, koji je važio za legendu svog vremena. Kažu da je izuzetno linearan u ubrzanju i da su se trudili da izbace nervozu na niskim obrtajima, a da ostanu u nekim razumnim okvirima kada je emisija izduvnih gasova u pitanju.

 

Napred je kyb usd vila, pozadi amortizer kome su mogli da daju malo veći akcenat kada je kvalitet u pitanju.

 

Brembo kočnice, tft monitor, kontrola proklizavanja u 3 nivoa, tempomat, kvikšifter (na gore i na dole), 2 bočna kofera u boji motora, ali bez IMU tehnologije koju imaju strom 1050 i hayabusa. 

 

Što se estetike tiče, mišljenja su podeljena, meni lično je lep. Kažu da je pokrao yamahu r1 po malim svetlima ispod maske, a ducati modele po obrvama. Iako slično, mene sa slike ne podseća nešto preterano na ova 2 modela. Čuvena plava boja mu jako lepo stoji.

 

Cena bi trebalo da bude oko 14 500 evra, mada je ovo neproverena informacija.

 

Čekamo bjb test i zvaničnu cenu, nadam se uskoro.

 

 

 

 

 

GSX-S1000GT-Blue.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Što se cene tiče:

Poštovani, izvinite na čekanju.
Cena novog GSX-S 1000 GT je 13.200€.
Zamolili bismo Vas da kontaktirate naš prodajni salon na 011/288-95-54 kako biste dobili sve dodatne informacije.
Srdačan pozdrav, Vaš Euro Sumar d.o.o.

 

U salonu bi trebalo da se pojavi u aprilu. Meni se strašno sviđa, i biće mi na vrhu liste ako budem menjao motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ovo je jedina informacija koju sam dobio, ali verujem da je to cena za osnovnu verziju. I koferi i grejači ručica i viši vetrobran su dodatna oprema. Opisano je bolje na engleskom sajtu

BIKES.SUZUKI.CO.UK

The GSX-S1000GT blends high levels of performance from its superbike-derived 999cc engine and agile, lightweight chassis with the comfort, functionality, and luxury associated with a...

 

Mislim da sam negde video da će postojati touring paket sa uključenim koferima ali kod nas nema nikakvih informacija o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

U svakom slučaju, mislim da je ovo jedan kvalitetan prevoz za te novce, ako su ispeglali jerky throttle koji je mučio prethodni F model, za nekog ko ima potrebe za motociklom slične mojima, mislim da je ovo najbolji izbor.

 

Tipičan Suzuki, malo starija, unapredjena tehnologija, uz novi dizajn i nešto povoljniju cenu od konkurencije.

 

Naravno da za one što ne silaze sa motora ima boljih opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

To sa grejanim ručicama bih voleo neko da mi objasni. Ako su zglobovi izloženi hladnoći u tankim rukavicama, koje se inače ne nose u takvoj prilici, koji je tu smisao? Vidim da je to nešto onako vrh, kao. 'Bem li ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Vrlo je prijatno po hladnijem vremenu, a greje i preko debelih rukavica. Mislim da mi od oktobra stoje stalno upaljeni u automatskom režimu.

Kao i sa mnogim drugim stvarima - može se bez ali je bolje sa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pravi motor. Imam gsxs1000f jedan od retkih motora koji je se zadrzao duze od 2 godine kod mene. I to za sada bez i jednog problema, kidan na stazi redovno, vozen dinamicki na ulici, vežbao tockarenje, slajdovanje i slične stvari na njemu. I dalje prede kao mačkica.  Kažu da taj agregat šta može da izdrži da to retko koji može.. Poređenja radi, kawasaki z1000sx posle 2 godine popustio sa kvačilom i agregat štuckao a nije vožen na stazi..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

A vidiš, na uporednom testu nekih redakcija što sam gledao preko YT prednost daju Kawasakiju, kod nas je z1000sx, a u SAD valjda ninja 1000 ili tako nešto. Kao ipak se kawa malo lepše vozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Kawa je mekša, mirnija, pravi sport touring motor, suzuki više vuče na sport. Oba su dobra na svoj način,  sa tim sto se suzuki može voziti i na stazi I na ulici, kawa malo teže na stazi, može ali nije to ono pravo.. I da, suzuki je dosta jači, oseti se baš razlika, na papiru je nekih 12ks ako se ne varam ali realan osećaj je drugačiji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Nisi smeo ovo da napiše,kako ćeš sada da ga prodaš kao,nov,nov,nov.:)

Promenio član gebee&co
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Svratio sam danas do Euro Sumara.

 

Motor se pojavio i prelep je. Izloženi primerak je već prodat, očekuju još nekoliko komada da stignu u narednih 20ak dana a nakon toga ko zna kada, i ko zna koliko će koštati.

 

Cena je kao što sam napisao gore, za klot motor. Kofere i ostalu dodatnu opremu nije moguće poručiti preko njih već preporučuju nabavku aftermarket.

 

Što se samog motora tiče, bojim se da je više sport a manje touring što mojoj debeloj guzici i kljakavoj kičmi ne odgovara, tako da mi verovatno ispada iz baraža.

 

Evo i par slika:

 

IMG_20220414_171346.jpg

IMG_20220414_171338.jpg

001 (1).jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Udobnost enduro motora (africa, varadero, strom, bmw gs, ktm adv, multistrada, super tenere,..) retko koja kategorija može da nadmaši. Uz udobnost, i zaštita od vetra i kiše je znatno bolja. 

 

Pogledaj hondu nt1100 i novi tracer 9 gt, možda ti oni bolje legnu.

 

Inače sad je enduro kategorija u moto-svetu isto što je i suv u auto-svetu.

 

Bez obzira na suzukijev marketing, odmah se vidi da ovo nije motor za put oko sveta i za višednevne ture (npr. 10-ak ili više dana). Ovo je motor za svaki dan po lokalu i za 2-3 duže ture tokom godine. A realnost je da, većini, više nije ni potrebno.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 7 minuta, milomir22 je napisao:

Udobnost enduro motora (africa, varadero, strom, bmw gs, ktm adv, multistrada, super tenere,..) retko koja kategorija može da nadmaši. Uz udobnost, i zaštita od vetra i kiše je znatno bolja. 

 

Pogledaj hondu nt1100 i novi tracer 9 gt, možda ti oni bolje legnu.

 

Inače sad je enduro kategorija u moto-svetu isto što je i suv u auto-svetu.

 

Bez obzira na suzukijev marketing, odmah se vidi da ovo nije motor za put oko sveta i za višednevne ture (npr. 10-ak ili više dana). Ovo je motor za svaki dan po lokalu i za 2-3 duže ture tokom godine. A realnost je da, većini, više nije ni potrebno.

Upravo Tracer 9 i NT su mi i ostali u izboru. Njih sam pogledao ranije, a čekao sam da vidim i GSX-a.

 

Sada lagano da prodam trenutni pa mogu da donesem finalnu odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Svratio sam danas do Euro Sumara.
 
Motor se pojavio i prelep je. Izloženi primerak je već prodat, očekuju još nekoliko komada da stignu u narednih 20ak dana a nakon toga ko zna kada, i ko zna koliko će koštati.
 
Cena je kao što sam napisao gore, za klot motor. Kofere i ostalu dodatnu opremu nije moguće poručiti preko njih već preporučuju nabavku aftermarket.
 
Što se samog motora tiče, bojim se da je više sport a manje touring što mojoj debeloj guzici i kljakavoj kičmi ne odgovara, tako da mi verovatno ispada iz baraža.
 
Evo i par slika:
 
IMG_20220414_171346.thumb.jpg.24f0763c9ec1c9e6b51eb1cb3e6c68ed.jpg
IMG_20220414_171338.thumb.jpg.d96a3d02b465b1491234b9e40b26bf33.jpg
1756258294_001(1).thumb.jpg.ed3dec53c6610990b99e7dbb5dfc582a.jpg

Iste informacije sam potpuno dobio. Inače svuda je motor predstavljen sa koferima a kod nas je po njihovim rečima nemoguće uvesti takav motor sa koferima (glupost neviđena). Imao sam prilike da probam Afriku sa dct menjačem pa eto možda preporuke za tako nešto, dosta udobnija a vozi se kao skuter bukvalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Prodje godinu i po dana od pisanija u ovoj temi, jel je kupio neko od nas ovaj motor, kakav je po udobnosti i kakvi su utisci generalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Jel to ovo? Foto iz Kladova... 

XkXW9f0.jpg

 

Vozimo se ponekad, lep mali zvrk, 112kw/150hp...zadnja guma 190,krivinari ekstra, ne možemo ga stići...O udobnosti ne mogu pričati, mislim da nije za višlje "momke"?! Bilo bi lepo imati ga za sportsku ponekad vožnjicu i jedan turer za dalju vožnju sa suvozačem. Uh, to bi bio pun pogodak?! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Sport ide sa žuljanjem, ne sa komforom... u nekoj meri?! :)

 

Mada sve zavisi od težine vozača, visok, krupan... Ako si omanji sa debelim nogama, većina ti visoki motori jer nemaš opkorak... Ja 75kg žgolja, svi mi odgovaraju...manje više! Pa dobro, zato ih menjamo, probamo... Probaj, možda se mladost vrati? :)

 

D'idem da turam zimske na auto... na 20 stepeni, ccc... 

Promenio član shoyyka
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Kad bih mogao,ne bih se razmišljio.Išao na sajam samo das ga vidim,za mene nema ni jednu manu.Od novijih motora koji su se pojavili na tržištu,ovaj je bez zamerki.I što je naj bitnije,ima 4 cilindra.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni se Suzukijeva gama baš dopada. Jedini sa tradicionalnim motociklima sa razumnom cenom. GSX1000GT, Hayabusa, GSXR 750 i 1000... Iskreno, nova Hayabusa bi mi lepo legla.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I meni je ovaj 1000GT zapao za oko kao jedna od  budućih opcija.

Samo da nađem vremena i odem do nekog salona i uživo ga skeniram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja