Jump to content

Moto Zajednica

Sajam motocikala Motopešn 2022

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Beogradski sajam je počeo sa najavama za predstojeći sajam. Umesto krajem marta, najavljeno je da će se sajam održati u maju.

 

BJBIKERS.COM

Ove godine se stvari razvijaju bolje i sajam motocikala i automobila će se verovatno održati u nešto kasnijem periodu od uobičajenog

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, Jupiter je napisao:

Ove godine se stvari razvijaju bolje, ruski proizvođač BMW...:Mina:

Kako misliš ruski proizvođač BMW?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma zezam se, u svetlu aktuelnih događaja, a asociralo me "ove godine stvari se razvijaju bolje"... Briši ako mu nije mesto. Biće valjda sajam, i otvorene granice, i para...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, Jupiter je napisao:

Ma zezam se, u svetlu aktuelnih događaja, a asociralo me "ove godine stvari se razvijaju bolje"... Briši ako mu nije mesto. Biće valjda sajam, i otvorene granice, i para...

A to, nemojteeee i ovde o Ukrajini :D 

 

Biće sajma, prilično sam ubeđen da hoće.

 

P.S. ne mogu ja da brišem, nemam te nadležnosti na forumu :D 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Taman pred rođendan da budem "pipač hleba" na Motopassionu! :D Gledam slike iz 2018. kad sam bio poslednji put... samo BMW slikao, najviše slika imam od G310 R :D (ne računam photosession uz Apriliju Shiver, drugarica bila promoterka pa nisam mogao da odbijem :D ) Sad ću bar znati šta zapravo da gledam i pitam po potrebi :D 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Beše Shiver dugo jedan od omiljenijih motora, khm... :D 

A ovo slikanje G310R-a već i nije za komentarisanje :lol2:

Promenio član blackmore
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt

Volim manifestacije ovog tipa ali nikada nisam video svrhu istih. Sajamski popust? Kada namerim da priuštim nešto novo to uradim bez da čekam sajam. Veće su ponude po salonima nego na samom sajmu. A već godinama boljih vozila ima na parkingu sajma nego u halama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

U pravu si za popuste u samom salonu.

Ovde, na jednom mestu, vidiš uživo sve novitete na jednom mestu, ne moraš ići od salona, do salona. 

Dok sam bio mlađi, najviše me na sajmu automobila/motora obraduje leskovačka pljeskavica !

Bilo nekad...:)

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Derbi terra adventure 125

Čekam ovaj sajam kao ozebao sunce jer godinu dana gledam oglase i fantaziram o kupovini. U medjuvremenu sam naučio nekoliko stvari:

1. Uvoz motora iz inostranstva je bespotrebno skup, to sam shvatio nedavno kad sam popričao sa jednim špediterom detaljnije

2. Polovni motori su kod nas koštaju skoro kao novi, zato što je premala ponuda, niko ne želi da proda motor ako je dobar. Motori koji deluju kao dobre ponude uglavnom imaju neke skrivene mane (čast izuzecima)

3. Pre mesec dana sam seo u kafić i upoznao vrlo prijatnog čoveka, 60ak godina, koji vozi ceo život, i koji mi je rekao da se samo kupovina novog u srbiji isplati. Nisam mu verovao tad, zato što se još nisam uverio u prethodne dve stavke koje sam naveo

Shodno tome sam zaključio da ću da sačekam ta dva meseca (ako već čekam ovoliko), da vidim da li će biti zanimljivih ponuda na sajmu.  Ne znam kakve popuste da očekujem. Za sad primećujem da su svi proizvodjači blago digli cene motocikala, pa će možda samo da ih vrate na stare kada dodje vreme.
A ako ne nadjem neku dobru ponudu, lepo ću da kupim bedu za 1700e ili bilo šta na 2 točka, samo da počnem da vozim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 56 minuta, Shketri je napisao:

Ne znam kakve popuste da očekujem.

Na žalost, sve sa sajamskim popustima, teško da ćeš dobiti čak i prošlogodišnju "price list" cenu novog. Ne znam koju kategoriju motora juriš, ali u toku 2020. i 2021. svi su otišli gore, osim nekoliko usko specijalizovanih kategorija.

 

Primer za npr. dual sport motore, koji su možda poslednji poskupeli: ono što je 2020. god kao novo moglo da se dobije za 9300e, 2021. je bilo oko 9500-9800e u realnoj kupovini (posle popusta), a sada najavljena price list cena ide na 11000-11500e pa i više.  I tako manje više za sve. Sportaci su otišli 2020-2021. jako, maxi enduro super jako, mali enduro motori umereno ali ipak...

 

Prosto, inflacija je u EUR, budući da se i USD i EUR štampaju besomučno u toku covid epohe, a dobara i usluga ima toliko koliko ima.

 

Moj savet: izaberi koji ti se sviđa i kupuj, bez čekanja. Bolje neće biti, cene se vratiti neće.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

Nije da si nesto vidovit. Vec mi je dosadno i na silu pokusavam da nadjem sta jos da kupim i ne mogu nicega da se setim. Ako tako ostane jos par dana a meni bude dosadno kao do sada sve je moguce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Зна ли се које продавнице опреме ће имати своје штандове?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Zna se li kakav je sajam u Sofiji u odnosu na Beogradski?
Sofijski moto sajam je od 15-19 April 2022

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
15 hours ago, godovic said:

Zna se li kakav je sajam u Sofiji u odnosu na Beogradski?
Sofijski moto sajam je od 15-19 April 2022

Gde si naleteo na taj info?
 
Ja samo nalazim da je u Junu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja