Jump to content

Moto Zajednica

Ljubitelji masina iz 90-ih , slike i komentari

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7104 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Već vidim Paljevinu za jedno 10 godina na full električnom motoru marke Motorola, kako se raspravlja s zagovornicima mašine s unutrašnjim sagorevanjem sa EFI :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Meni je varadero karburator i nista ne radi niti ide losije od ovih sto imam sa ubrizgavanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2385 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Rodjen devedesetih kao 1100,nasledio ga 1200.

Karburatori... 

ZRX1200.jpg

PS. Ovo mi promaklo - ZRX 1200 je 2008. ažuriran sa ubrizgavanjem goriva. Na žalost, dostupan je bio samo u Japanu. 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7104 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

pre 10 minuta, Paljevina je napisao:

S ovim možeš daleko dogurati, sve do orbite :na_glavi: ako ne podesiš smešu kako treba :lol:

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9024 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
WWW.FACEBOOK.COM

Karburator Servis - Vlada Stojiljkovic, Belgrad...

 

Ima jedan čika koji valjano (rekao bi) sredjuje karbove.

Dal radi amburatore od motocikla ne znam, ni majstora ne poznajem ali to što vidim izgleda baš kvalitetno odradjeno.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 3 sati, bajker71 je napisao:

Mk 1 kraj 90-tih

 

ezgif-2-3efd05ad3a.jpg

Prva godina proizvodnje, 1995.

Suzuki Bandit GSF600N (N77) 

Dekara još malo napada tridesetu... 

Screenshot_20240108_211940.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Use i u svoje kljuse, ja sam na svom konju bar 100 puta skinu karburatore dok nisam apsolutno sve shvatio i ustelovao i sada posle sve muke mi je nerealno ocekivati da neko skine karbove i posalje u Planu, a ovaj mu sredi.
Karburatori moraju po meni biti na motoru da bi se sve ustelovalo kako valja.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova
Pre 12 sati, overtone je napisao:

Pitanje za mestre:

 

Kad pumpa goriva crkne, daje li pumpa prije smrtnog momenta ikakve naznake da ce vrisnit ili se to moze dogoditi bilo kad bilo gdje?

može mehanička da oslabe membrane a kod elekltonske hoče da kad počne da se zaprlja  da počne da menja zvuk.Takođe kod elektonske kad se potroše četkice  zeza na paljenju da se nečuje ništa jer su četkice kratke.Onda lupiš rezervoar rukom one malo odskoče i onda pali.

pošto električna ima namotaje može to da vrisne iznenada.Ako je starija pa je više puta skidana mogu da se zalome one male papučice što prave kontkt.

Uglavnom za menjaje je najbolje cela i to sa alija

Promenio član sasa ns 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 6 sati, bajker71 je napisao:

Mk 1 kraj 90-tih

 

ezgif-2-3efd05ad3a.jpg

Imao sam takav od 600 kubika. Ima li razlike izmedju 600 i 1200 sto se tice dimenzija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Ако добијем на лото-у знам где би део пара отишао (поред к5 1000).

Мотор је дизајниран 90их година, мислим да је СП1 изашао крајем 99 и имао је 132кс, док је СП2 имао мотор са 135кс.

FB_IMG_1704759459679.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 6 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Imao sam takav od 600 kubika. Ima li razlike izmedju 600 i 1200 sto se tice dimenzija?

Istih su dimenzija. Razlike su relativno male, prečnik štapova prednjih vila 43 umesto 41, zadnja viljuška alu, prečnik diskova napred, veće šape, širi zadnji točak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Koliko je MV Agusta sto se tice estetike/dizajna bila ispred svih... Ducati odmah za njom, ali Agusta 🥶

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 48 minuta, Abi je napisao:

Koliko je MV Agusta sto se tice estetike/dizajna bila ispred svih... Ducati odmah za njom, ali Agusta 🥶

Ja nisam znao koje je godiste F4. Mislio sam da je tu negde 2006-2007. Iskreno sad sam se zacudio kad sam saznao da je 99 to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1
Pre sat vremena, yogibear je napisao:

Devedesete... toliko toga ima zbog čega ću ih pamtiti. Sve je bilo drugačije i teže dostupno nego danas. Nema interneta, moto prodavnica... sve novosti vezane za novitete iz sveta motociklizma saznaješ uglavnom iz uvoznih (stranih) časopisa. Tako je bilo i kada je u pitanju model na čiji pomen mi svaki put srce zaigra i dan danas - Suzuki TL 1000S. 

 

Te 1997. je kao bomba odjeknula vest da Suzuki izbacuje potpuno novu hiljadarku, veliki V Twin koji bi trebalo da parira Dukatijvom 916 (V2), kao i četvorocilindričnim superbajk zverima od 750 cc. Tada, kao vlasniku starog dobrog Suzukija GSX-R 750 prve generacije (1987. godište) sa 98.000 km na satu, već počinje da radi crv kako će taj novi motocikl izgledati, kako će se voziti i kako će ići? A onda dolazim u posed jednog od mojih omiljenih moto časopisa tog vremena, britanski "SuperBike". 

 

 s-l1600(1).thumb.jpg.13a48ed0734798a05f3db511a619d927.jpg

 

Ni dan danas ne mogu da objasnim, ali bura koja je u meni pokrenuta čitanjem testa novog TL-a nije prestajala sve do sledeće godine (1998.), kada sam ga prvi put i video uživo na Sajmu automobila u Beogradu. Na štandu Suzukija premijerno su stajala dva komada, crni i crveni. Crni je koliko se sećam otišao za Zagreb, dok sam crveni kupio ja! :D Teškom mukom sam pristao da motocikl koji je moj prvi novi kupljeni motocikl u životu treba da ostane izložen do kraja sajma, ostavljen na milost i nemilost radoznalim posetiocima. <_< Srećom napravismo dogovor da motocikl ograde stubićima i kanapima, i da uvek neko od prodavaca drži oko na njemu. :)

 

Došao je i toliko očekivani dan preuzimanja novog motocikla. Prvo paljenje, prvo sedanje na upaljeni TL, miris farbe agregata i auspuha koji usled zagrevanja "obgorevaju"... pamtiću ceo život. A onda naterah sebe da se spustim sa oblaka, stanem na zemlju i vidim šta sam kupio. Prva novina sa kojom se srećem je svakako brundanje V2 agregata propraćen nekim zvukom vazdušnog pirkanja. "Šta kupih ovo sunce mu poljubim?!" - pomislih. :D Pri laganom i odsečnom dodavanju gasa u leru nema više onog "lajanja" specifičnog za R četvorocilindraše sa sportskim 4 u 1 izduvima. V2, dva izduva... kao da mi nešto fali... Da ne fali ništa shvatio sam pri prvom ozbiljnijem dodavanju gasa... kako je to čudo kidalo, i to odozdo, bez potrebe za visokim obrtajima. Čini mi se da taj osmeh na licu imam i sada, dok pišem ove redove. :) 

 

Iako sam te 1998. imao 24 godine, iako je ubrzo nakon početka prodaje TL 1000S globalno dobio status veoma opasnog motocikla sa kojeg su mnogi nastradali - "Widow  maker", ja sam se sa njim toliko slatko navozao i proputovao, da bih danas rado nabavio jedan perfektan da mi stoji u garaži za posebne prilike. Sa svojim V2 agregatom, specifičnim zvukom, smelim dizajnom... TL je u to vreme jednostavno odskakao od konkurencije, pogotovo na našem tržištu. Bio je nešto zaista novo.

 

E sad ide deo koji celoj priči daje neku setnu notu. Moj TL je nažalost završio neslavno. Samo par dana nakon prodaje, iako upozoren da TL 1000S nije igračka, novi vlasnik je ispravio krivinu i zakucao se u banderu. Ostao je živ ali se prilično izlomio... kasnije se i oporavio. Nekoliko godina kasnije motocikl sam sasvim slučajno video i prepoznao na jednom moto skupu, bio je popravljen i u voznom stanju... 

 

Čovek koji maltretira TL-a na naslovnoj strani časopisa "SuperBike" (fotografija iznad), zvao se Džon Kentli (John Cantlie) i obožavao sam njegove testove. Osim što je bio pasionirani motociklista bio je veliki avanturista i foto-reporter. Životni put ga je kao i mene odveo na Bliski istok, u Irak i Siriju gde je bio ratni foto-reporter. Za njegovu otmicu 2012. sam prvi put čuo upravo dok sam bio u Iraku. Dok je bio u zarobljeništvu Islamska država ga je koristila za snimanje propagandnih spotova. Zadnji put je viđen živ 2016. godine, dok je porodica i zvanično prihvatila da je mrtav 2022. 😞

 

Bilo kako bilo... neke lepe trenutke tokom mog druženja sa TL-om sam zabeležio na fotografijama.

 

Lokalna džumarica koja leži na dnu fotografije se zvala Buvica. :D Buvica je bila omiljena u kraju, a od mene se nije odvajala. Nije postojala varijanta da krenem u vožnju ili da se iz nje vratim a da se ona od nekuda ne stvori. ❤️

 20240110_173727.thumb.jpg.54bfdc097cb3dc102b735fac2ac4186f.jpg

 

Nakon što je ostala u drugom stanju, žena i ja smo obostrano jedno drugom uveli sankcije. Njoj je bio zabranjeno da više seda na motor, dok je meni bilo zabranjeno korišćenje suvozačevog sedišta! 😂 

 

20240110_173831.thumb.jpg.5e490106974a7fe45627d700d31bed08.jpg

 

I moja sestra je bia oduševljena TL-om...

 

20240110_173909.thumb.jpg.87df64fef5c47ad26598c558453b9417.jpg

 

20240110_173929.thumb.jpg.f571139870a23ffe908555b0e79af2dd.jpg

 

20240110_173949.thumb.jpg.8518ab31b0e0829695cf2e3cab9a3e3b.jpg

 

Između FZR-a i TL-a je takođe moj GSX-R 750 koga sam spominjao... 

 

20240110_174023.thumb.jpg.4c0419abb6d7ff6bdf09848cb6e80da5.jpg

 

Moji motori, ja i naravno... Buvica. :D

 

20240110_174049.thumb.jpg.2b176d3d5e4608e57142754f292269d6.jpg

 

TL i ja smo imali i zapaženu ulogu u domaćoj (i malo manje puta repriziranoj) seriji "Porodično blago". :lol: Desno pored Kave stoji i majstor Joca...

 

porodinoblago.gif.147a7ebac93d53f6fa332d7ac0d78a42.gif

 

Супер прича, сем удеса наравно.

Да ли се сећаш колико си га платио тада?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
9 hours ago, Nemanja Petrovic said:

Ja nisam znao koje je godiste F4. Mislio sam da je tu negde 2006-2007. Iskreno sad sam se zacudio kad sam saznao da je 99 to.

Da. Tacnije, prvi put su je predstavili '97, a dizajn mislim da je bio odradjen jos pocetkom '90-tih, ubedljivo ispred svih. Dan danas prelep i moderan motor, 30 godina kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2095 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Bravo za pricu (i za Milicu Milsu:ljubav:)

sve te razumem, posedovao sam TLR, jos brutalniju spravu... 🤗

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja