Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 2/29/2024 at 1:49 PM, maxx said:

V-STROM-650-3rd-Gen-and-650XT.png

Svećice na 12.000km a filter na 18.000... Zanimljivo. 

Svećice iridium na 50.000 neće trepnuti, ali filter vazduha je posle 10.000km već odradio... Ako mene neko pita (al šta ja znam o tome...) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Svecice su kod mene menjane na 22k (obicne, suzuki original). Sigurno su mogle jos dosta, ali kad je vec skida  rezervoar zbog filtera vazduha, menjano je i to.

 

A filter vazduha ide svaki drugi servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Браћо Стромаши ако имате неког пријатеља, кума, рођака а да живи преко Дрине а да тражи добар мотор слободно препоручите овај мој 🙂

 

OLX.BA

Suzuki V Strom 650 DL - Motocikli - 7.999 KM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty Yp400-2007 | Dl 1000 V strom 2004

Prošle godine tačnije 2023 sam uzeo polovan DL1000 iz 2004.godine. Na satu trenutno 43.000km. Isli smo na more za Grčku devojka i ja, što se tiče potrošnje ona je bila oko 5,26l/100km ostalo nema šta da se priča. Promenio sam pred put filter ulja i ulje, pregledao svećiće i to je to.

Ovih dana nešto me zeza kada okrenem ključ i dam kontakt odrade kazaljke onu svoju proveru, pumpa svoje odzuji, ali kad hoću na dugme da verglam on ništa, i onda par puta i uhvati i upali. Šta može da bude da li ima neko ideju ili se susreo sa takvi mda kažem problemom? I da pitam da li neko ima štitnike ručki za njega, koliko znam da od 650ice ne pašu?

Hvala

1711739718644.jpg

1711739690915.jpg

Promenio član Uros Novi Sad
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Prvo proveri kablove da nemaš negde oksidaciju ili da se ne drži neka buksna na licni. Moze biti da zeza dugme za start. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty Yp400-2007 | Dl 1000 V strom 2004
pre 26 minuta, stari roker je napisao:

Prvo proveri kablove da nemaš negde oksidaciju ili da se ne drži neka buksna na licni. Moze biti da zeza dugme za start. 

Kablove misliš instalaciju od dugmeta pa tamo do starter releja i kabel od anlasera? Poprilično im je bezveze tako instalacija na sve strane, nema nekog reda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Напрскај контакт спреј у дугме за паљење. Може бити да су контакти запрљани.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 3 sati, Uros Novi Sad je napisao:

Kablove misliš instalaciju od dugmeta pa tamo do starter releja i kabel od anlasera? Poprilično im je bezveze tako instalacija na sve strane, nema nekog reda...

Da. Bilo gde da je u dzekovima loš kontakt može da zeza. Ili samo dugme za start. Mozda prekidač nožice... Ja sam kod mene na ninji sve to preventivno pregledao i očistio. Sad pre neki dan sam imao na Škodi da je kabal koji vodi na automat anlasera visio na jednoj licni. Sve ispravno, a neće da pali... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Kod Stroma se u u dugmetu za startovanje vremenom žice istope i prave isprva zezanje a posle nema paljenja. Takodje dzek koji se nalazišta leve strane, od truckanja malo izadje i gubi se kontakt, pošto vodi od copave, daje pogrešan signal da je copa spuštena i zato zeza. Izvadiš kontakt i vratiš ga, a ove sa desne strane otvori prekidač i videćeš stanje. To su česte mane kod Smora i javljaju se posle ihaaaj godina starosti uglavnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sto kaze Saxi, u samom tasteru za paljenje su 4 kontakta, dva za paljenje a dva za iskljucivanje svetala prilikom verglanja. 

Posto Strom ima uvek upaljene dve H4 sijalice, struja od ~8A ide preko tih malih, maleckih kontakata u tasteru i usled grejanja iskrive se i iskrive kontakte paljenja i zato te to zeza. 

Pravna pouka:

Kupiti novi taster za start a kablove za svetlo odseci sa tastera i prevezati ih direktno. 

Ukoliko si u planini, mraku, oluji a taster ne radi, skini sediste, daj kontakt i nekim kljucem kratkospoji rele anlasera dok ne upali :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Kao što Arakis kaže, kablove za svetlo direktno i ugradiš relej za odloženo paljenje svetla. Ja sam imao na stromu, uzeo od @laband, relej pali svetla kad vidi punjenje, tj upaljen motor.
Ujedno ti je i znak da radi punjenje

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobar drugar pre nekih mesec - dva postao veseli posednik Stromića 650 iz neke 2007. godine sa pređenih okruglo 10K km :)

Trebao bi mu skid plate i eventualno kreš barovi, šta bi vi iskusno preporučili? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Dobar drugar pre nekih mesec - dva postao veseli posednik Stromića 650 iz neke 2007. godine sa pređenih okruglo 10K km
Trebao bi mu skid plate i eventualno kreš barovi, šta bi vi iskusno preporučili? 
Givi crash bar i Cosmo skid plate, a ima i kod Brke iz Mladenovca 2 tipa odlivka, pa nek vidi cene i estetiku.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Odlicno, skidaj sve pa polako. :grr:
Koliko kosta u nekom servisu da se ugrade ta dodatna svetla. Imam sad taj jedan Strom i jedan KTM 1290 da namontiram i ne znam koliko taj rad vredi. Suzuki sam jednom rasklapao i nije strasno, a KTM ima duplo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 11 sati, muljaz je napisao:

Odlicno, skidaj sve pa polako. :grr:
Koliko kosta u nekom servisu da se ugrade ta dodatna svetla. Imam sad taj jedan Strom i jedan KTM 1290 da namontiram i ne znam koliko taj rad vredi. Suzuki sam jednom rasklapao i nije strasno, a KTM ima duplo. 

Pa kad sam ja ugrađivao drugaru, trebalo mi je nešto oko 2-3h, sa pripremom instalacije. Znači 3h x cena radnog sata tvog pa vidi gde si.. 😃

 

Nemoj biti kao ja, da se prodas za kiselu i kapućino u lokalnom kaficu.. 😂

Promenio član ProMaster
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Stavio sam na oglase i porucio u EuroSumaru al ajd i ovde

ako neko ima trebaju mi tri navrtke za zatezanje zica (1050xt).

Odvile se negde u voznji.

1000015065.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Pozdrav ljudi.
I ja sam vlasnik stroma 1000dl,2005god. Već treću sezonu,imam pitanje za iskusne.
Svestan sam da V2 agregat ima svoje vibracije na nižim obrtajima ali ja nikako da se naviknem na to.
E sad....motor je sredjen,nemam snjim nikakvih problema,mapiranje je odradjeno na američku varijantu,pitanje je.... može li se ti trzaji od 2.5-3.2 hiljade obrtaja nekako da se ispegla.
Kad vozim sam nekako još i progutam to,al često vozim i suprugu,e onda je problem ta nazovi laganija vožnja....
Planiram ovih dana da vidim možda još stelovanje ventila.... možda...
Recite mi šta pametno.
Hvala

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: liberty 125, beverly 250.......



Kao što Arakis kaže, kablove za svetlo direktno i ugradiš relej za odloženo paljenje svetla. Ja sam imao na stromu, uzeo od @laband, relej pali svetla kad vidi punjenje, tj upaljen motor.
Ujedno ti je i znak da radi punjenje

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka




Ja se izvinjavam što ovako upadam u temu , ali gde bih mogao i ja da nabavim skalameriju za odloženo paljenje svetla za Beverly, strašno me nervira što odmah na kontaktu pali oborena svetla.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja