Jump to content

Moto Zajednica

Motor pod garancijom, kako je ostvariti?

Recommended Posts

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 53 minuta, Paksi je napisao:

Cisto da se nadovezem, ide mi motor u desno kad pustim volan u garanciji je od prvog dana se ponasa tako, kuliraju me samo tako govore da je to uredu i da tako treba... 

Sakupi sve prepiske, nadam se da si slao preko mejla ili sms, kako bi imao trag da si ih kontaktirao. Fotokopirsj racun i garanciju i uz propratno pismo posačji trzisnoj inspekciji i zastiti potrosaca. Nije brz proces ali samo tako ces izgurati to sto te kuliraju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli BN125
Sakupi sve prepiske, nadam se da si slao preko mejla ili sms, kako bi imao trag da si ih kontaktirao. Fotokopirsj racun i garanciju i uz propratno pismo posačji trzisnoj inspekciji i zastiti potrosaca. Nije brz proces ali samo tako ces izgurati to sto te kuliraju. 

Ja sam se direktno u servisu, da kazem uzivo, njima pozalio na svoj problem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Posalji onda zalbu na servis i opis sta je dovelo do toga. Pisanim putem ovlascenom zastupniku kod koga vazi garancija. To ce ti biti polazna tacka za dalje resavanje. Mozes da zatrazis da komisija izadje u utvrdi problem na motoru. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli BN125
Posalji onda zalbu na servis i opis sta je dovelo do toga. Pisanim putem ovlascenom zastupniku kod koga vazi garancija. To ce ti biti polazna tacka za dalje resavanje. Mozes da zatrazis da komisija izadje u utvrdi problem na motoru. 

To nisam znao, hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Paksi

Da se nadovezem na @Zarkela post, kada posaljes mail duzni su zakonski da ti u roku od 7 dana odgovore na mail, ako ne odgovore u tom roku mozes ih teretis i za to posle :)

 

Nadam se da to tih stvari nece doci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 999 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
On 7/7/2022 at 11:05 PM, Paksi said:


Ja sam se direktno u servisu, da kazem uzivo, njima pozalio na svoj problem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako je Burnout u pitanju, traži Trovača da ti radi na motoru. Nikola (sa kratkim šiškama) ti je tamo isto ok od ovih što kucaju po kompu.

Meni su uvažili reklamaciju za TRK502 koju realno nisu morali.

Pukao je šraf na centralnom, motor pao na stranu i zamenili su mi prvo šraf pa posle i fuzaster, rol bar, auspuh i nosač, štitnik kormana i još nešto sitno.

A mogli su da se naprave ludi bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Upravo sada, BSG je napisao:

Nemam nameru da im dajem novac za posao koji sam sposoban sam da uradim

To je skroz ok, ali ne možeš očekivati da ti bilo ko uvaži garanciju u tom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 2 minuta, BSG je napisao:

Poznat mi je pristup koji imaju i nacin ophodjenja prema poslu i klijentima.Dok ne izbrojis novac sve je bajkovito kad im novac das prica se kompletno menja i to ne samo kod njega  nego kod svih bez izuzetka.

I meni je, i to iz ličnog iskustva, i jasno mi je da je to način za distributere da nakon prodaje kroz servisne kanale ostvare dodatni profit, ali takva su pravila nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Auto/moto industrija se okrenula ka tome da profit ostvaruju kroz servisne mreže, delove, kvarove, itd. Poslednja prevara je da plaćaš mesečno za aktivaciju grejača sedišta npr. Klošari i prevaranti. Kad pogledaš neke kvarove, ne može čovek da ne pomisli da nije namerno napravljeno da se sjebe, da ne postoji mogućnost reparacije. Verujem da se svako od nas susreo sa sličnim.

 

Isto je prevara i npr. servisni interval CF Moto-a na 15.000km. Sad ti računaš, ej, pa to je duplo veći servisni interval a košta me isto. Zameniti ulje na 15.000 je nenormalno ali koga briga. Kad se razjebe, kažu ti, pa motor star 7 godina, normalno je da ti troši ulje. Šta oćeš više :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 57 minuta, Alekre je napisao:

Isto je prevara i npr. servisni interval CF Moto-a na 15.000km. Sad ti računaš, ej, pa to je duplo veći servisni interval a košta me isto. Zameniti ulje na 15.000 je nenormalno ali koga briga. Kad se razjebe, kažu ti, pa motor star 7 godina, normalno je da ti troši ulje. Šta oćeš više :D

Hoće da crkne što pre pa da ti opet uvale nov motor, a onaj 7 godina "mator" motor da ga se otarasiš, prodaš ga, ili pod presu... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Auto/moto industrija se okrenula ka tome da profit ostvaruju kroz servisne mreže, delove, kvarove, itd. Poslednja prevara je da plaćaš mesečno za aktivaciju grejača sedišta npr. Klošari i prevaranti. Kad pogledaš neke kvarove, ne može čovek da ne pomisli da nije namerno napravljeno da se sjebe, da ne postoji mogućnost reparacije. Verujem da se svako od nas susreo sa sličnim.

 

Isto je prevara i npr. servisni interval CF Moto-a na 15.000km. Sad ti računaš, ej, pa to je duplo veći servisni interval a košta me isto. Zameniti ulje na 15.000 je nenormalno ali koga briga. Kad se razjebe, kažu ti, pa motor star 7 godina, normalno je da ti troši ulje. Šta oćeš više :D

Ja ne mogu da ti opišem koliko jedva čekam da mi motor izađe iz garancije, prvenstveno da mogu da ga kastomizujem, ali i zato što mislim da su servisni intervali od 6 meseci (jedan regularni i jedan kontrolni servis godišnje) besmisleni, plus što mi za svaki treba slobodan dan praktično...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Trazeci info o mom ljubimcu naleteh na pricu iz USA. Tamo je DOZVOLJENO da se radi na autu/motoru u garanciji, bilo ko i bilo gde. Jedino je obaveza da se upise u knjigu ko je menjao, sta je menjano i racuni od istih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 4/16/2023 at 6:58 AM, Skittles said:

Ako je Burnout u pitanju, traži Trovača da ti radi na motoru. Nikola (sa kratkim šiškama) ti je tamo isto ok od ovih što kucaju po kompu.

Meni su uvažili reklamaciju za TRK502 koju realno nisu morali.

Pukao je šraf na centralnom, motor pao na stranu i zamenili su mi prvo šraf pa posle i fuzaster, rol bar, auspuh i nosač, štitnik kormana i još nešto sitno.

A mogli su da se naprave ludi bez problema.

Zanimljivo... Kako pukne šraf na ćopavoj? Kineski šraf?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Imam sledeću situaciju. Prijavio sam ovlašćenom servisu problem sa vibracijama na kormanu pri brzinama većim od 80km/h, i ustanovili su da prednja guma baca zbog defekta, što je relativno čest slučaj sa CEAT Zoom Cruz gumama sudeći prema iskustvima drugih vlasnika u inostranstvu.

 

Rečeno mi je da se gume tretiraju kao "potrošna roba" i da zbog toga ne podležu garanciji. Ja sam im odgovorio da to nema veze sa garancijom već sa nesaobraznošću, i da su oni kao prodavci u zakonskoj obavezi prema kupcima da nesaobraznost otklone popravkom ili zamenom, na šta su oni rekli da će proveriti i da će mi javiti, ali nisam previše optimističan da ću dobiti odgovor koji očekujem.

 

Prošle nedelje sam zamenio gume na autu, i rečeno mi je da imam pravo da ih reklamiram u slučaju pojave bilo kakvog defekta u roku od dve godine, pa mi je malo zbunjujuće da isto ne važi za gume koje su stigle sa motorom. Motor je u mom vlasništvu jednu godinu i prešao sam svega 2.000km.

 

Da li je neko možda imao iskustva sa reklamacijom guma na autu ili motoru, nebitno?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
16 minutes ago, Urban Rider said:

@Skyrunner Nemam ugovor. Imam samo fakturu i imam uslove garancije u kojima ne piše da se garancija ne odnosi na gume. :/

Tako je. Prošlo je više od godinu dana, a ti to nisi do sad prijavio...

S druge strane na gume utiče i pritisak i da li su parkirane duže na istom mestu (blago izduvane), udarac u rupu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Andrej_Hotstepper Pa nije baš tako, ne pričaj napamet :) Prvo nije prošlo više od godinu dana. Drugo, nisam to napisao ali prijavljivao sam problem nekoliko puta do sada, prvi put nakon 3 meseca od dana kupovine, i nakon toga još 2 puta (od toga jednom čak i pisanim putem), i svaki put bi mi pregledali motor i rekli kako je vibracija normalna zbog "tvrde prednje suspenzije" na Interceptoru. Ali i da nisam prijavio ništa ranije, nesaobraznost na gume može da se reklamira u roku od dve godine. Od udarca u rupu koji bi mogao da izazove oštećenje na gumi bi se pre svega iskrivile felne, a moje su idealno prave. Pritisak na gumama sam redovno kontrolisao a uz to mi je motor parkiran na centralnom štenderu stalno. U toku perioda nevoženja uvek rotiram prednju gumu na nedelju dana upravo da ne bi došlo do deformacije, ali i da sve ovo ne radim, prešao sam samo 2.000km na tim gumama pa ti vidi koliko je realno da se za to vreme pojavi defekt da je guma ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja