Jump to content

Moto Zajednica

Peda TEK 125/250

Recommended Posts

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Mi smo 2006. kupili novog kineza Spirit City (vizuelno skoro isti kao Sprint Sport), mašina GY6 50cc. Nikad mašina otvarana, imali smo problema sa reglerom, CDI, kaišem, akumulatorom, itd, motor nikad. Prodali smo ga ove godine, juče sam ga videla u gradu, u moru el. sranjceta drago mi je da vidim se vozi, s' obzirom da stoji od 2017. god.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja sam uzeo Pedu Tek 250 prošle godine i u servisu sipaju ulje Ipone 10W40 rs4000.

Onaj što reče da ga ni ne pipnu kad ga ostave u servisu, nije u pravu. Ja sam gledao kompletan servis i čovek je zamenio ulje, filter goriva, proverio kočnice, lanac, točkove, signalizaciju, bitne šrafove itd., čak ga je i provozao da ga proveri. Sve to za 3000din. što je više nego povoljno (ma da su u drugim gradovima cene istog servisa 5000 i 6000 dinara) i ja neću ništa dirati na njemu sam dok mu traje garancija. Samo proverim šrafove na plastikama ponekad.

Naravno vrlo bitna stavka redovno i kvalitetno čišćenje i podmazivanje lanca, pošto isti nije nekog kvaliteta ali ukoliko se održava nema problema, tako mi rekli u servisu. Podmazivanje podrazumeva korišćenje silikonskih sprejeva (preporučuju Ipone) a ne ulje i mast, na predhodno očišćen lanac. 

Takođe mi rekli da slobodno vozim i ne obraćam pažnju na onu stavku u uputstvu o razrađivanju, vozi do 50% snage , pa 80% itd. da ga ne bih ulenjio, njihove reči. Ja ipak nisam preterivao u početku i ganjao ga do krajnjih granica.

Ovo mi je inače druga Peda i moram reći da sam izuzetno zadovoljan onim što dobijaš za taj novac.

Uz redovno i kvalitetno održavanje, mislim da može da potraje i pruži pravo uživanje.

Želim članu "Midjo" puno srećnih kilometara sa novom Pedom. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

 

  

5 hours ago, Midjo said:

Pre ove Pede sam vozio GY6 40cc

Pisao sam sa telefona, mislio sam naravno na 50cc.

 

  

4 hours ago, Alexandra995 said:

Mi smo 2006. kupili novog kineza Spirit City (vizuelno skoro isti kao Sprint Sport), mašina GY6 50cc. Nikad mašina otvarana, imali smo problema sa reglerom, CDI, kaišem, akumulatorom, itd, motor nikad. Prodali smo ga ove godine, juče sam ga videla u gradu, u moru el. sranjceta drago mi je da vidim se vozi, s' obzirom da stoji od 2017. god.

Da, Kinezi imaju lošu kontrolu kvaliteta i često im je potrošni materijal loš.. ali je zato jeftino, pa ko voli neka izvoli.

 

@nikajoka

Hvala puno na savetima i lepim željama!

Ja po prirodi volim malo da čačkam i nisam laik po pitanju mehanike, pa ću ponekad izvršiti vanrednu zamenu ulja.

Jednostavno volim to, bolje se osećam a i mašini će prijati.

I saglasan sam sa ostalim, malo pažnje i adekvatnog održavanja i nema zime.

Peda TEK 250 ima napred hladnjak ulja, zanimljiv detalj.

Neki manje bitni vijci su bili nedovoljno zategnuti, to sam popravio.

I poneka žica negde viri, to sam rešio vezicama.. kineske dečje bolesti, ništa strašno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

I ja volim da radim oko mehanike ali i oko estetike. Pre nego sam uzeo tek250 imao sam xroad 2, koji sam uzeo polovan i na njemu sam sam radio servise i sređivao ga po svojoj volji. To bar meni pruža više zadovoljstva i više zavoliš svoj motor kada ga sam održavaš i ulepšavaš. Zato ja gledam na motor kao na ljubimca i ja njega dobro održavam pa on mene posle dobro služi.

Ovaj pošto je nov i vozim ga na servis najduže na 6 meseci ukoliko ne pređem kilometražu pa ga vozim ranije, nisam za sada dirao ništa oko mehanike i izdržaću još godinu da prođe garancija a onda je samo moj.

Rekli su oni tebi u servisu da nije problem da sam radiš servis ali ako ne daj bože dođe do nekog kvara, reći će da nevaži garancije jer se vidi da je odvrtan šraf, pa se nezna šta je sipano itd.

Takođe gledaj da uvek odeš na servis pre zadate kilometraže ili vremenskog roka pošto slikaju kilometražu i upisuju datum a neki servisi su bezobrazni i za desetak kilometara preko ima da ti ponište garanciju. 

Ako te zanima nešto konkretno, pitaj, zato to smo ovde.

PS. Da li si uzeo nešto od dodatne opreme?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Eto, i ja sam takav, to volim, to mi je hobi.

Samo ću paziti da ne izgubim garanciju i neću ništa budžiti na početku.

Ali ulje ću često menjati, čak mi je i serviser rekao da nema problema pogotovo kada je čuo da sam upućen.

Zapravo to je skoro jedina stavka kod održavanja.. i povremeno štelovanje zazora ventila.

Prešao sam samo 17km po lokalu i već sada menjam ulje da ispere prve opiljke i iopšte da izbacim te kinesko loše ulje. :D

Ova 3 dana sam bio zauzet, juče se bavio registracijom i teh. pregledom pa onda u noćnu.. sada sam dočekao da ga fino provozam.

Razrada je najbitnija, pogotovo u prvih par kilometara tj. prvih par stotina.. pa i više.

Od opreme obavezno uzimam kofere, možda i crash bar.

Na malom skuteru ispod sedišta i u koferu mogu svašta natovariti, a na Pedi samo što u stane u džep.

Hvala drug, sve najbolje ti želim a utiske ću pisati vremenom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Evo odradio sam zamenu ulja (nakon 17km i možda ukupno pola sata rada motora).

Boja je svetla kada izlazi, ali nekako je zelenkasto-žućkasta - kada je u flaši onda je prljavo braon-siva.

Nasuo sam Modriča Mototaktol 15W-50 API SL JASO MA2, ne znam da li je previskozno za razradu ali za redovnu upotrebu je ok.

Pročitao sam na ovom forumu puno pohvala za ovo ulje (a kod mene u Banjaluci košta 4 evra).

Bolje često menjati, nego sipati preskupo ulje u kineski motor.

Nemam ključ 24mm pa nisam došao do sita/filtera, samo sam odozdo na karter ispustio ulje.

Na online uputstvima pišu razni podaci - da ide 1,1 ili 1,2 ili 1,3 litra ulja.

Izmerio sam koliko je izašlo - nekih 1,15 litara.

Na šipkici piše 1200ml tako da je dilema rešena, toliko sam nasuo.

Odoh sad u test vožnju i kupovinu 24mm gedore i sljedeća zamena može da bude na npr. 100km pa onda na 200km pa ću videti dalje.

Nije mi žao davati pare na motorna ulja i pivo. :D

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Dosta pisanja, dajte malo slika. Da vidimo kako izgleda
Podržavam amandman

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Amandman se uvažava. :)

Imao sam dilemu koju varijaciju boja uzeti.

kEX4k78.jpg

 

I uzeo sam ovu, podseća na KTM. Ali realno obe varijante su odlične.

X9msL6i.jpg

 

Enduro/dual sport stil i ponajviše volim.

hDq2mvx.jpg

 

I zadnji deo je fin.

Nldz33E.jpg

 

Zvuk izduva vrlo solidan.

GNTAjUa.jpg

 

Sretnem danas u gradu ogromnog Triumpha (Explorer Tiger 1200). Deluje mali, ali slika vara.. uživo je veći.

e2ByLvF.jpg

 

Definitivno trebam čim prije nabaviti kofer.

OkZdf1f.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@Midjo Pozdrav, da li si se raspitivao za dodatnu opremu u salonu ? Ovde kod nas po neko reklamira, al nisam jos imao prilike da vidim uzivo. Valja li cemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pitao sam, kažu da mogu brzo nabaviti, ali nisam video uživo, video sam na sajtu Fuego kako izgleda (originalni kineski proizvođač motocikla): http://www.fuegopower.com/products

Ovih dana kontam naručiti kofere, mada mi većinom treba samo srednji, bočni ne toliko, a kupuje se u kompletu za 210 evra.

Čak možda i nabudžim srednji kofer na svoju ruku za manje para.

Razmisliću još.

Promenio član Midjo
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Tako, batooo. Ovo je tvoja tema. Slikaj servise, unapredjenja, budzenja, sta god... :)

 

Slabo se motori slikaju na ovoj temi. Imam utisak kao se ih stide... 

 

Onaj decko iz BG sto snimao na YT  nesto odustao... Izgleda nema vise inspitacije...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
2 hours ago, MaxiS said:

Onaj decko iz BG sto snimao na YT  nesto odustao... Izgleda nema vise inspitacije...

Pregledao sam njegove klipove. Verovatno je nabudžio što je planirao i to je to.

Dao je dosta korisnih saveta, to ću pratiti. Zasad ću videti da uradim nešto po pitanju kofera.

Neću puno budžiti, npr. izduv i slično.. više volim da sve bude fabrički.

Zadnji žmigavci su slabo vidljivi sa strana (kada se ne gledaju direktno), možda njih zamenim.

Možda stavim i druge veće retrovizore, koji neće pokazivati moja ramena nego put iza mene. :D 

Servis tj. zamena ulja nije zanimljiva, odvrne se vijak, ispusti ulje, naspe novo i eto.

Ja menjam sebi ulje na svemu, od kosilice za travu do automobila i to je rutina.

Mogao bih snimiti postupak štelovanja zazora ventila, to znam raditi i uradiću nakon stotinu-dve kilometara.

 

2 hours ago, MaxiS said:

Slabo se motori slikaju na ovoj temi. Imam utisak kao se ih stide... 

Ova Peda izgleda puno moćnije, jače, skuplje nego što jeste, nema razloga za stid.

Puno ljudi me pitalo šta je to, koliko ima kubika, koliko košta, i apsolutno su oduševljeni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
3 hours ago, nemanja010 said:

Kakva je za saputnika? Jel ima mesta, jel udobno, i pre svega, jel ima dovoljno snage? 

Inače, skroz dobro izgleda, baš je dobra kolor šema.

Ne bih znao, nisam probao, ali izgleda da ima mesta, mada mi se ne sviđa ideja da nekog vozim ili da neko vozi mene.

Dolazim sa 50cc skutera i nemam iskustva sa saputnikom, a pošto imam skoro 2 metra i skoro 100 kila, ne znam kako bi to išlo, a meni samom je i više nego dovoljno udoban i velik.

Ovaj lik iz BG je pričao o tome i odgovarao u komentarima, pogledaj: https://www.youtube.com/channel/UCvdV8PvwXibIXb62eecWo7w/videos

Prilično velik i komforan kineski motocikl od 233 kubika.

Kako lik kaže, 1000 evra mu vredi samo izgled.

 

Prešao sam malo preko 100 km i za sada nemam nijednu konkretnu zamerku.

Tek se uvežbavam na kvačilo i brzine, na početku je bilo malo klimavo a sada je puno bolje.

Kilometraža je tačna u metar, proverio sam pomoću GPS aplikacije.

Brzina koju pokazuje je minimalno veća od stvarne (2-3 km/h) kao i na svakom motoru i autu, dakle brzinomer i kilometar sat ne lažu.

Npr. moj 50cc kineski skuter pokazuje dosta veću brzinu od stvarne, a kilometražu povećava za 20%. :D 

Promenio član Midjo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Evo da prenesem utiske nakon 100 i nešto kilometara: zadovoljan sam u svakom smislu, naravno i dalje se navikavam na kvačilo i šaltanje.

Naišao sam kod prodavca, kažu da će mi pokloniti ulje za prvi servis na 200 km, da sam zamenim, pošto su iz priče videli da imam iskustva.

Dakle ne samo da mi neće naplatiti precenjeni "servis" nego žele i ulje da mi poklone ali sam to odbio jer ja već sipam nego drugo ulje.

Smatram da je bolje ići na 15W-50 za ovaj agregat po ovim vrućinama, a oni bi da mi daju Motul 10W-40.

Dakle, ja sam već zamenio ulje nakon samo 17 km da izbacim kinesko smeće i onda opet na 110 km.

Kažu da je dobro da sam to uradio i ne smeta im, garantni list će mi uredno overiti na 200 km.

Za vreme razrade motora bez filtera ne možete preterati sa brojem zamena. :D

 

E sada malo detalja, na ovim slikama vidite sito/mrežicu koja zaustavlja komade dihtunga, veće opiljke metala, razno smeće.

Očistio sam je brake cleaner-om.

 

R2QGi9r.jpeg

 

8MrR2I8.jpeg

 

Ovo je magnet koji bude u ležištu iza sita/mrežice i koji skuplja mikro opiljke da ne kruže kroz motor.

Ove čestice, koje izgledaju kao mulj, ali su zapravo sitni komadi metala, je bilo teško očistiti jer ih jelte privlači magnet, ali uspeo sam.

 

PmujHTI.jpeg

 

Ovako izgleda mesto gde ide magnet, mrežica, opruga, a zatim poklopac.

Na dnu "kartera" postoji drugi čep za ispuštanje, ali to je samo ispuštanje.. ne možete tako očistiti mrežicu i magnet.

 

0rpPVck.jpeg

 

Ovo je prvo ulje nakon 17 km. Na dnu je neki beli prah, nešto kao kreč.

Ne znam je li to od kvačila/lamela. A možda je neka kineska nečistoća.

 

0IypPb0.jpeg

 

Ovo je drugo ulje nakon 110 km. Ima manje tog smeća, očekivano.

 

7CaFOIQ.jpeg

 

Evo uporedni test boje ulja iz šprica od 5 ml, ulje zapravo nije tamno kada se gleda ovako mala količina.

Prvo ulje je manje tamno jer je manja kilometraža, ali tada je bila najintenzivnija razrada tako da zato razlika u boji nije velika.

Prvo, fabričko ulje ima neku zelenkasto/sivu nijansu kao žabokrečina.

I u flaši deluje gušće od 15W-50.. ko zna šta je to, verovatno neko najgušće mineralno smeće (nije problem što je mineralno, nego što ne valja).

 

TEC5I2R.jpeg

 

Promenio član Midjo
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Svaka čast na detaljnom opisu svih radnji.

Inače ne možeš upoređivati ispušteno prvo ulje i ispušteno drugo pošto se ne radi o istom ulju.

Ovo ti pominjem čisto da se ne zamaraš sa nebitnim detaljima.

Opet te upozoravam da se ne opuštaš previše sa ovima iz ovlašćenog servisa i ne moraš im pričati šta si sve radio na svoju ruku, pošto će biti fini dok im to odgovara a ako se nešto desi, ukinuće ti garanciju zbog svega toga, jer je njima bitnija zarada od svih nas.

Pominjao si kofere. Meni se nije sviđalo da dam tolike pare pošto mi bočni koferi ne trebaju, a inače fabrički zadnji kofer je mali za neku ozbiljniju kacigu i opremu, pa sam kupio kofer u moto prodavnici u Nišu za 5000din. i montirao ga sam, što je vrlo jednostavno. Pre toga sam montirao manji kofer koji mi ostao od starog motora a onda na iste rupe koje sam izbušio na ručkama za suvozača i veći koji sam kupio naknadno.

Evo slike sa manjim koferom a postaviću uskoro i sa većim.

 

IMG_20220102_132644.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Znaš kako, garancija mi u suštini nije ni bitna.

Odmah na početku bi se ispoljile fabričke greške ako ih ima, a nema ih.

A i ako bude nekih problema, kao što kažeš svi ovlašteni servisi pokušavaju da okrive vlasnika bio on kriv ili ne.

Kod prethodnog dvotočkaša (skutera) sam prestao ići u ovlašteni servis nakon prvih par servisa jer precenjuju "servis" tj. zamenu ulja.

I evo nakon 5 godina tim skuterom sam prešao 20 hiljada km (50cc, GY6) i sve sam samostalno sređivao i radi i dalje.

Nije Peda, neki lokalni banjalučki diler je u pitanju.

Delovi su generički i dostupni za skoro sve kineske motore i skutere.

 

Nego, kad smo kod kofera da se odmah uključim. :D

Dečko iz BG na YT takođe kaže da je zadnji kofer mali, a ja sam našao da je 32 litra i ne mogu stati veće kacige.

On je uzeo Givi od 37 litara.

A ni meni se ne kupuje sve komplet jer mi ne trebaju bočni.

Tako da i ja planiram uzeti neki nezavisni kofer od 37-42 litra (otprilike).

Nego, zanima me detaljno kako si ga pričvrstio.

Je li imaš originalni nosač? Ja sam ga našao u Engleskoj za 35 dolara i kontam da li da naručim jer kod nas ide sve u kompletu.

Postoji i mogućnost da nekako napravim nosač kod nekoga, ali to je smor.

Ili da improvizujem i bušim ručke za suvozača kao kod tebe.. kako to kod tebe drži?

Dakle možda može i bez nosača, da podlogu sa kofer pričvrstim vijcima na ova 4 mesta kao na originalnom nosaču?

Čekam sliku sa većim koferom i opis, hvala unapred.

Evo kako izgleda originalni nosač.

 

130400030_none_600.jpg

 

Promenio član Midjo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja sam fabričku ploču koja je došla uz kofer učvrstio na plastike na repu.

Koliko sam uspeo da vidim na slikama i originalni nosač ide tu, na već postojeće šrafove.

Probušio sam plastiku a u postojeće otvore umetnuo maticu i ušrafio nosač kofera, ti možeš čak videti ako ti se nosač kofera poklapa sa postojećim šrafovima da ništa ne bušiš.

Već godinu dana ga tovarim do maksimuma i vozim i po lošim putevima i nije ni mrdnuo.

Meni je bilo najbitnije da mogu jaknu i kacigu da ostavim da ih ne nosim sa sobom, pošto motorom idem i na posao i svuda po gradu da završavam poslove pa je mnogo lakša kad parkiraš da ubaciš sve u kofer i ideš poslom.

Tu mi stoji i sva potrebna oprema i razni ključevi i sitnice za nedaj bože i nemoram da ih vadim.

Kad svratim negde u prodavnicu, nakupujem pune kese, izvadim kacigu ubacim kese i palim, tako da dok je sezona vrlo retko vozim auto.

Sve to nisam mogao sa koferom od 35l, zato sam ga zamenio sa ovim od 50 i kusur litara. 

Najviše me oduševilo to što je izuzetno čvrst i izdržljiv a plaćen samo 5000din. prošle godine. Tako da ne nameravam da ga menjam za neki od 200e zato što je taj markiran a ovaj nije.

Evo i slika.

 

IMG_20220701_141057.jpg

IMG_20220701_141104.jpg

IMG_20220701_141121.jpg

IMG_20220701_141128.jpg

IMG_20220701_140455.jpg

IMG_20220701_140500.jpg

IMG_20220701_140326.jpg

IMG_20220701_140332.jpg

IMG_20220701_140340.jpg

IMG_20220701_140347.jpg

IMG_20220701_140355.jpg

a6022f873fcd-1920x1080-dw.jpg

ac0058f0a2c8-1920x1080-dw.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Auu brate, hvala ti puno puno na detaljnim slikama i opisu.

Ista priča i kod mene sa 50cc skuterom, ispod sedišta i u kofer mogu svašta da natrpam i obavim po gradu.

Ali sada sam to prerastao i kupio Pedu i hoću da stavim veliki kofer.

Pazi ti kako fino pristaje taj od 50 litara, nije veliki.

Našao sam podatak da je fabrički koji se dokupljuje od samo 32 litra.. to je ništa.

 

Ovo kako si ti montirao je skroz ok, međutim našao sam u "hardware store-u" male aluminijumske perforirane ploče.

Pa sam kontao to staviti da glumi nosač kofera i nekim cevima ih malo odignuti od ručki i onda na to da ide ploča kofera.

Malo iz estetskih razloga, a malo i zbog čvrstine mada i tvoj način radi posao.

Još samo da nađem adekvatan i povoljan kofer.. Banjaluka ipak nema veliki izbor kao veći SRB gradovi.

Javljam šta sam nabudžio. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ne znam kolika je cena poštarine, možeš uzeti i to u obzir. 

Na primer, jedan me je čovek zamolio pre par godina da mu pošaljem nešto za njegovu kolekciju i poslao sam mu na najbliže pogranično mesto da preuzimanje bude u pošti i on je prešao granicu i preuzeo pošiljku.

Svašta se može u doba interneta i uz pomoć dobrih ljudi.

Ako napraviš te dodatke, slikaj ih pre i posle montaže, možda nekom pomogne ta ideja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Evo snašao sam se za kofer.

Pogledao sam lokalne oglase i našao nov Saito kofer od 51 litar za 60-ak evra još u petak.

Čova prodaje jer mu izgleda ne odgovara.

Ovakav: https://www.louis.eu/artikel/saito-top-case-51l-incl-adapter-plate-red-refl/10069000

Međutim, promakao mi je.. zakasnio sam, prodat je nekom drugom. :D

 

Pa sam opet potražio po oglasima i našao kofer od 45 litara i četvrtastog oblika za 50-ak evra.

Čak mislim da bi 51 litar možda bio i malo povelik, a ovaj četvrtasti možda bolje pristaje za touring i enduro motore.

Ili se bar tešim da je tako. :D

Čekam pošiljku u utorak iz Sarajeva.

Evo kako izgleda. Nije markirani ali za moje potrebe verujem da će biti ok.

 

advstore-by-hodophiles-1.jpeg

 

vgbdfbxxbcxbxcb.png

 

maxresdefault.jpg

 

Kači se onim jeftinim mesinganim šipkama ali to mi odgovara jer bi trebalo da odgovara nosaču kojeg sam danas skarabudžio.

 

JDR-BOX-45L-mounti_white-back.png

 

Evo kako sam napravio nosač, kupio perforirane metalne ploče, malo proširio rupe, kupio vijke i podloške i navrnuo na postojeće rupe.

Odigao sam od repa 4-5 centimetara komadima alumijumske cevi da bi estetski odavalo utisak da postoji nosač.

Nemam puno iskustva sa alatima, niti imam puno alata.

Medicina mi je struka, od alata imam brusilicu i bušilicu sa nekoliko tupih borera i to je to.. ali ispalo je čvrsto, koliko god ružno izgledalo.

 

jlrQUJB.jpg

 

A7QOItc.jpg

 

GV53J1H.jpg

 

iSCPGMD.jpg

 

Lx7SDDR.jpg

 

 

 

Promenio član Midjo
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Lepo si se snašao.

Ti si ustvari napravio zamenu za one metalne šine (ni ja ih nisam stavio).

Sad na ove tvoje ćeš verovatno direktno šrafiti nosač?

Sad se i ja zainteresovao da ubacim nešto slično da ojačam ono što sam ja uradio.

Slikaj kako je na kraju ispalo.

Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Da, napravio sam zamenu za metalne šine koje inače dođu zajedno sa koferima (2 bočna i gornji koji je objektivno mali).

I to sve košta oko 200 evra, skupo a nepraktično.

Imam i mogućnost da naručim iz Engleske samo šine/nosač za 40-ak dolara, ali opet zašto bih kada je i ovo ok.

Na ovo šrafim plastičnu podlogu/nosač za kofer (proširiću rupe ako bude trebalo na ovoj mojoj budževini).

Kada stavim kofer trebalo bi da se ne vidi moja budževina jer će je kofer pokriti.. slikam obavezno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja