Jump to content

Moto Zajednica

Peda TEK 125/250

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Evo novih cena za 2022. Diler u Bg-u izbacio. Koliko vidim za opremu se nije promenila cena

 

PEDA TEK 125cc __ 1850e
PEDA TEK 250cc __ 2050e
Dodatna oprema
set kofera 210e
Podvoz 30e
Roll bar 80e
Garancija 2 godine!

Gratis prevoz do 100km.

Obezbedjeni servisi u celoj zemlji kao i rezervni delovi.

!!! Mogucnost placanja na 6 rata putem cekova ili administrativne zabrane!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pozicija sedenja je individulna stvar ali meni je odlična kao i kvalitet motocikla prema ceni istog, za svo održavanje, registraciju i potrošnju je više nego povoljan pošto troši oko 3l, a cene održavanja su mu male i ako ga redovno održavate cene su više nego povoljne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Poštovanje, ovaj model (TEK 250) mi je zapao za oko i odgovara mi sa tehnološko/estetsko/upotrebno/finansijske strane.

Međutim, problem je što imam 196cm i jedino na Varaderu XL 1000 ne izgledam maleno.

Probao sam Pedu tj. sedio na njoj, ok je na prvu ali nisam je vozio (pogotovo ne duže) da bih dao konačan sud.

Šta vi mislite, može li Pedu TEK 250 vozizi čova sa 196cm visine (i 97 kg težine)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Da, izgleda. Motocikl nije registrovan, ali zamoliću radnike da provozam po dvorištu/lokalnoj ulici.

Eto to vam je problem kad ste visoki, malo je je automobila u koje mogu ući nazad, komforno, a u neke ne mogu ni napred da se fino smestim.>:(

Promenio član Midjo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pazario sam Pedu TEK 250.

Ne bih rekao da mi je mala, dobro, idealno je da ste visoki između 175 i 190, ja sam van gabarita ali okej je.

Motocikl je fantastičan, nemam puno iskustva sa motorima (uglavnom sa malim skuterima) i ovaj rastura.

Ne znam odakle da počnem, ima dosta stvari koje se ne očekuju za ove pare.. signalizacija, široki točkovi, estetika, komfor, zvuk.

Možda kasnije nešto više napišem, nego imam jedno tehničko pitanje.

Prvi servis je na 200 km, pa na 500 km, pa na 1000 km, i tako dalje.

Ja znam da je razrada jako važna i volim menjati ulje i više nego što je propisano.

 

E sada, serviser kaže da je u njemu neko fabričko "ulje za razradu" i da ga ne diram do 200 km.

A moje znanje i iskustvo sa YT kaže da Kinezi naspu ulje za transport, bilo kakvo, samo da nešto ima, i da je čak najbolje ODMAH ga promeniti.

Vaše mišljenje?

Ako ne postoji specijalno "ulje za razradu" i ako je neko smeće unutra, ima da ga odmah izbacim i da menjam još koji put u prvih hiljadu-dve.

Prešao sam samo 8 kilometara zasad po lokalu dok čekam registraciju. :D

 

 

Promenio član Midjo
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Ako neće da te smaraju za garanciju, a što bi, zameni ulje odmah, malo para, potencijalno mnogo vredi. Baci pogled na ovaj video, a i ostale, dosta informacija o tom motorčetu. Videh jednog belonaranžastog pre neki dan, lepo mu stoji.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Neće zezati za garanciju, pitao sam servisera.

E hvala ti, pogledao sam sve klipove ovog gospodina na YT.

I ja sam mišljenja da treba dosta češće menjati ulje dok traje razrada i da ulje koje dođe u motoru obično ne valja.

Ali eto, zbunilo me što serviser kaže da je unutra specijalno "ulje za razradu" i da ne sme da se menja pre 200 km jer se navodno neće motor dobro razraditi, a to nema logike, ima li još neko iskustva sa ovim? >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Specijalno ulje za razradu ne postoji. U toj prvoj zameni će sa uljem da izađu delovi motora, dihtunga, plastika i koječega što je kinez sklopio s volšebnim odnosom prema tolerancijama. Zato je bitno čistiti onaj "filter" ulja i magnet, i češće menjati ulje, u odnosu na motore s normalnim filterom.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Price i price. Cinjenica je da su servisi zgusnuti da bi se uzelo novca za servise , plus novo ulje je novo ulje.

Na tako maloj kilometrazi, mala je verovatnoca da ce nesto da vrisne zbog tog ulja.

Ko je uopste siguran da ga serviser i zameni na tako malim intervalima, jer se ni ne isprlja.

 

A sto se tice filtra, tacno je da ga nema, ovo sito se nalazi u svim CG motorima. To nije filter ulja.

To se ne menja , ocisti se po potrebi, ja licno nisam nikada video da je to zapuseno ili prljavo.

 

Serviser ne moze da zna da li si i kada menjao ulje, samo nemoj da mu kazes.

 

Inace su ti cg motori kineske proizvodnje do sada bili pouzdani i trajni, ne znam da li su pogorsali kvalitet.

 

Pisi iskustva, i uzivaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35



Verovatno najsmisleniji video o razradi motora.



Ni ovaj nije na odmet pogledati

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala na pomoći i savetima, pogledao sam još pre ovog Kanađanina FortNine - vrhunski objašnjava.

Znam ja u principu sve o razradi, kupio sam pre par godina nov kineski skuter od 50cc i razrađivao ga i često menjao ulje.

Na početku su izlazili delovi dihtunga, metalni opiljci, masni papir, svašta.

Dobro, dakle ne postoji nikakvo "ulje za razradu" iz fabrike i to je glavno što me zanimalo!

Odmah sutra izbacujem ovo kinesko ulje i sipam novo, pa ću to uraditi i na 50 km, i na 100 km, i na 300 km.. ovo su primeri.

Što češće to bolje pogotovo na početku.

Motor je skup, a ulje nije skupo tako da mi nije žao par puta kupiti po litar ulja.

Servis mi neće praviti problem, kao što kažete oni ne mogu ni znati da li sam menjao.

Zapravo u priči smo došli do toga da nisam laik i da se neće ljutiti i ako sam zamenim kada želim.

Znam da CG motori nemaju filter nego sito koje se samo mehanički očisti i zato je idealno menjati ulje na svakih 800-1500 km.

Dakle samo me zbunila priča da u fabrici naspu "ulje za razradu" koje mora biti do prvog servisa, a prvi put čujem za to.

Zapravo po svakoj logici Kinezi naspu bilo šta samo da ne bude suv motor. :) Hvala ekipa!

Promenio član Midjo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Najbolje da dogovoris sa serviserom da mu platis ruke, a on lupi pecat. Ti menjas ulje, biras ulje, siguran si sta je unutra agregata.

Kad su vec za dogovor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Danas celi dan na poslu, pa da nastavim gdje smo stali. :D

Koliko znam, u motocikle (za razliku od skutera) nikako ne ide automobilsko ulje jer nema aditive za mokro kvačilo.

E sada me zanima koji viskozitet ulja je adekvatan za razradu, i uopšte za ove motore?

10W-40 je verovatno najlogičniji izbor, ili je možda 15W-50 bolji?

Kontam da CG motori imaju velike zazore, a i vazdušno-uljno su hlađeni pa možda bolje da idem na viskoznije tj. 15W-50?

Promenio član Midjo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nadji servisno uputstvo na netu, pa vidi preporuku. Trebalo bi da si dobio uputstvo za upotrebu i servisnu knjizicu, verovatno tamo pise.

Neko Ipone 10w40 mozda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Našao sam online razna uputstva, negde piše 10W40 a negde 15W50.

Ja bih sipao Modriča Mototaktol 15W-50.

Ima API SL standard, što je i više nego dovoljno.

Ja sam u Banjaluci, to ulje je jeftino i ima ga svuda.

Moja teorija je da je bitnija česta zamena nego vrhunski kvalitet, jer CG motori nisu zahtevni i prilično su zastareli.

Kontam da je možda i bolje za razradu jer je “grublje” u odnosu na npr. skupo Motul ulje na bazi estara koje je “glatko”.

Zapravo nije ovo neka high-tec mašina, šta god da sipam biće bolje od fabričkog smeća. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

@slave74 je pomenuo CG pa sam ja nastavio tako da ga nazivam.

CG motor je najbazičniji, vertikalni, jednocilindrični, četvorotaktni Hondin agregat koji se pojavio u Hondi CG125 još 1976. godine.

E pošto je taj motor jednostavan i pouzdan i dobar za široke narodne mase, mnogi kineski brendovi su ga iskopirali i/ili modifikovali.

Postoji u veličinama od 125cc do 250cc, a možda i više.

Dakle, jednostavan, pouzdan, a zastarele tehnologije, tako da nije zahtevan po pitanju ulja, bitno je samo često menjati.

Zato što nema filter nego samo mrežicu/sito koje kupi veće komade.

Svi malokubični jednocildrični kineski motocikli imaju otprilike sličan agregat i važi za pouzdan.

Evo slika, odmah će ti biti jasno o čemu je reč.

 

caiman-125cc-petrol-motorcycle-engine-14

Promenio član Midjo
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja