Jump to content

Moto Zajednica

Peda TEK 125/250

Recommended Posts

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Samo prenosim šta sam pročitao, a umem da čitam. Kolega napisao da je njegova šteta od pada sa ćope procenjena na 1000, a da je zatekao drugi NC u servisu, šteta 2.500 € od pada sa štendera. Može lako da se nađe post, ko već želi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1911 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Skupi delovi za Hondu.A mozda ima racunice ,ako  Beverly250ie recimo 2008 godiste,cena oko 2- 2500e proda i kupi novu pedu 250 tek,cena oko1900e?To sve pod uslovom da mu dosadio Beverly pa zeli promenu,kao ja.

Steta sto nisu stara vremena uzeo bi ovo da se zezam pored Tamisa.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Peda 125 cross PRO, 2022. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 1 km, Beograd. Cena 850 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

2006 je Bev, racunam da bih morao da dodam love. Pitanje je samo isplati li se, najvise me odbija karburator prica, ne volim ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ne vidim baš paralelu između skutera i enduro-cross motora.

Ja kad sam kupovao kolega koji vozi max skuter mi je preporučivao da uzmem i ja, pričao mi o prednostima itd. ali nisam ni razmišljao na tu temu jer sam krenuo da kupim motor.

Pošto sam pre toga vozio pedu xroad 2, nisam se obazirao na priče onih koji nisu vozili pedu a znaju sve o njima i otišao prošle godine i kupio Pedu tek250.

Kada sam kupovao gledao sam i japance i nemce ali me odbilo to što su za iste pare većina prešli preko 70000km, stari preko 20 godina i znatno su skuplji u svemu.

A Peda tek250 nova nema tehnički 2 godine i ima garanciju 2 godine.

Za ovih godinu dana sam izuzetno zadovoljan i mogu preporučiti Pedu tek250.

Inače proizvodi ih Fuego a brendira Peda Itali i uz redovno održavanje nema nikakvih problema.

Ako nekog zanimaju bilo koji detalji neka pita, rado ću da pomognem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Samo prenosim šta sam pročitao, a umem da čitam. Kolega napisao da je njegova šteta od pada sa ćope procenjena na 1000, a da je zatekao drugi NC u servisu, šteta 2.500 € od pada sa štendera. Može lako da se nađe post, ko već želi.

Samo prenosis sta si procitao ali nesto sto nije vezano za Srbiju vec za Berlin jer je tamo kolega koji vozi, gde ce ujedno biti popravljen motor.

Ako cemo tako gledati, mogli su staviti da popravka izlazi preko 1.000e.

 

Taj drugi motor koji se pominje da je popravka 2.500e nakon pada sa stendera..... nit se zna kako je pao, nit slika ostecenja, neki popis vec samo rekla-kazala i mislis da tako nesto treba uzeti zdravo za gotovo?

 

Da ne budes u zabludi, Nenad je sa NC isto imao ne pad sa cope već udes.... felna je ispravljena, ofarbana i zam. lezajevi.... prednji blatobran takodje ofarban, bocna desna plastika isto, ispravljen korman, demontirani crash barovi i posle montirane maglenke na nove barove.... sve to za skoro 3x manje para (od navedenih 1Ke).

 

I ja sam imao pad sa Satelisa, ceh je pisan na skoro 3.000e, realna popravka je iznosila 800e.

 

Tako da.......

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Karburator, s*anje priča. Neće Peda da izdrži koliko Honda sigurno, ali možda 4 Pede mogu. NC ima lošu završnu obradu plastike. Jbm li ga, valjda zato što je pravljen za siromašniji stalež nakon krize. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Iskreno, na jeftinom kinezu više verujem karburatoru nego ubrizgavanju. CF moto na primer ima ubrizgavanje u svojim modelima ali to je već premium kinez a i to ubrizgavanje je čini mi se Bosch. Ja se ne bih zbog jednog karburatora odlučio protiv.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 46 minuta, nikajoka je napisao:

Ako nekog zanimaju bilo koji detalji neka pita, rado ću da pomognem

Pozdrav, videh na prethodnoj strani informacije za 125cc. Pa ako moze vise o 250cc. Taman da uporedim. Kakva mu je max brzina, potrosnja, koliko su servisi ? Da li si mu uzimao dodatnu opremu ? Videh da su koferi oko 200e. Da li si ga probao negde van grada ? Imas li neku sliku sa njegovom opremom :D Kakav je za voznju po gradu 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Taj drugi motor koji se pominje da je popravka 2.500e nakon pada sa stendera..... nit se zna kako je pao, nit slika ostecenja, neki popis vec samo rekla-kazala i mislis da tako nesto treba uzeti zdravo za gotovo?

Ma ne treba uzimati priče zdravo za gotovo, naravno. Ali iz teme o NC-u, uz sve lepe stari, nekako se provlači utisak da je dosta nežan model i da fino koštaju padovi.

A što se tiče procene štete\cene, to tek zavisi od mnogo faktora. Tebi je lepo ispalo jer imaš kontakte, znaš sam da popraviš, nabaviš delove... Neko kuratije sreće lako može da bude u situaciji da mu procena bude manja nego šteta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja ga nisam preterano gazio pošto se mašina razrađuje vozio sam do nekih 100km/h ali mislim da mu je neki plafon 110-120km/h.

Potrošnja je oko 3l.

Mali servis me je sa ipon uljem u ovlašćenom servisu u Nišu koštao 3000din. To se razlikuje po gradovima i servisima i koliko sam čitao ide i do 6000din. To inače radim sam ali za sada radim u ovlašćenom servisu zbog garancije.

Od dodatne opreme nisam uzimao ništa ali ću ove godine kupiti rol barove ili ću ih napraviti još uvek razmišljam.

Stavio sam zadnji kofer, prvo manji od 35l koji sam imao a sad pred sezonu sam postavio veći od 55l zbog kacige i opreme. Za bočne kofere se još nisam odlučio ali ima vremena.

Po gradu je odličan a probao sam ga i van grada i nešto malo van puta.

Ja sam 190cm i 110kg i ne oseća me. Udobnost je odlična, vozio sam po Jastrepcu i okolini Niša i posle sat vremena vožnje ne umara me ni najmanje.

Evo jedne slike od ove godine ali sa manjim koferom, pošto ga još nisam slikao sa većim. 

IMG_20220102_132644.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Izgleda vrh. Video sam na forumu da je Seba covek za rol barove. Ne znam koliko bi kod njega bili. Negde sad videh da za Pedu u okviru dodatne opreme izadju oko 80e. Ako sam dobro video. To je top.

 

Videcu bas u Ns da li ga imaju u salonu. Ja sam nekih 175cm, valjda necu mahati nogama :moto2:

 

Kakvo mu je osvetljenje, da li ima opcija da se stavi vizir neki na njega ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Mislim da će tebi sa 175 da stoji još lepše.

Za vizir ne znam, sigurno da se može nešto dodati.

Noću sam vozio samo po gradu pa nisam obraćao pažnju na svetla ali planiram da kad postavim rol barove dodam još par svetala na njima zbog izgleda i bezbednosti.

Čim bude staviću slike.

I ja sam se lomio dok nisam otišao u radnju i video ga uživo i naravno probna vožnja, čim sam parkirao rekao prodavcu kupljeno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Ma ne treba uzimati priče zdravo za gotovo, naravno. Ali iz teme o NC-u, uz sve lepe stari, nekako se provlači utisak da je dosta nežan model i da fino koštaju padovi.

A što se tiče procene štete\cene, to tek zavisi od mnogo faktora. Tebi je lepo ispalo jer imaš kontakte, znaš sam da popraviš, nabaviš delove... Neko kuratije sreće lako može da bude u situaciji da mu procena bude manja nego šteta...

Zato kažem.... pusti price, posebno one koje dolaze od preko, nemerljivo je sa našim ovde i onda od informacije se dodje do dezinformacije, posebno "Čitam ovu NC temu - Honda padne u mestu, sva se pokrivi... i šteta 2 'iljade evra"

 

Moj NC je takodje pao sa cope = 0 dinara trošak , crash bar dobio par ogrebotina koji su već sutradan sanirani.

Od cele družine NC-asa bar 5, 6 je bilo na boku, sto copa, sto ispravljanja krivine, sto cukanjac i ni jedan nije imao veću štetu od 400e.

Tamo preko se mogu frljati sa ciframa koliko i kako god hoće.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@boza_kg @Satelis  ima pravo kao i svugde osiguranje proceni koja je steta i ta cifra se iznosi, a za koliko mi to skrpimo je druga cena. Procenitelj na svaku malu ogrebotinu stavlja cenu novog dela plus cena zamene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@nikajoka

 

Lepa boja. Gde ga u Nisu prodaju???

 

 

Mislim da bih na njemu prvo gume zamenio. Imas li neku sliku na njemu da vidimo kako coveku  sa 190cm izgleda motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 42 minuta, Satelis je napisao:

i onda od informacije se dodje do dezinformacije

Dobro de, jesam preterao, priznajem (mada mi to nije čest običaj) i povlačim reč :)

 

pre 24 minuta, Vampa je napisao:

ima pravo kao i svugde osiguranje proceni koja je steta i ta cifra se iznosi, a za koliko mi to skrpimo je druga cena

Opet zavisi od konteksta. U pomenutom slučaju je kolega tek kupio nov motor i oborio mu ga jak vetar. Može pretpostavljam da se krpi, ali greota je, još miriše na novo... ali da ne offujem više.

 

@nikajoka simpa izgleda motorin, ali mislim da bi dobro došao neki vizir.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Pogledaj na YouTube Shonesan ga je lepo predstavio. Ima još jedan naš "tuber" koji ga baš i poseduje "streetsofserbia", ima nekoliko videa gde priča o njemu, kako je živeti s njim. On mi ga je "prodao" kao opciju. Realan lik, što je za tubere retkost...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Hvala za informacije. Bas cu otici ovih dana pa javljam utiske. 

 

Kakvi su pneumatici, jesi imao prilike da ih isprobas po kisi i vlaznom / hladnom vremenu ? Treba li ih zameniti boljim odmah ili mogu i oni da se teraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Što se vizira tiče bilo koji univerzalni givi ili puig za moderne nakede verujem da bi pasali, oni što se kače na korman. To je investicija od 70ak evra pa na gore čini mi se.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nema ga u Nišu, ja sam ga kupio u Leskovcu u "Vlada invest" radnji.

Gume mu baš leže prema izgledu, ima ljudi koje su ih zamenili sportskim i kažu da ide brže ali mene to ne zanima.

Gume su se inače lepo pokazale, bar kod mene. Par puta sam vozio po pljusku i par puta sada po zimi i nije bilo nikakvih problema. Da budem iskren u početku sam bio skeptičan ali kad sam video da leže opustio sam se i nije bilo problema.

Evo jedne slike.

IMG_20220130_133223.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Dobro de, jesam preterao, priznajem (mada mi to nije čest običaj) i povlačim reč :)

Sve smo se razumeli, vako već može :aha: 

 

Peda-isti izvinte za Off, u zdravlju vas sluzili motori, isključujem se motam kabal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

I mene zanimaju dimenzije, jer sam i ja 190, do duse 80kg. Ici cu danas da vidim uzivo, najvise zbog toga.

Ako mi obezbede neku probnu voznju, odlicno.

 

Bitno mi je da je udoban, jer iz par razloga ovaj moj Beverly to uopste nije.

Ulice po Beogradu su uzasne sto se rupa tice.

 

Kako si zadovoljan kocnicama?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Sad zvao jedinog prodavca u Beogradu koliko vidim, na Cukarickoj padini, kaze nema ih uopste na stanju, tek krajem aprila stizu...bzvz...

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Sad zvao jedinog prodavca u Beogradu koliko vidim, na Cukarickoj padini, kaze nema ih uopste na stanju, tek krajem aprila stizu...bzvz...
Ja zvao jesenas kad sam upisao za A, i njih i Suboticu, rekoše početkom marta. Kasni poštar.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Zvao Novi Sad i Leskovac, nema niko jos jedno mesec, mesec i po dana, i niko ne zna koja ce cena biti. 

 

Polovnih nema na oglasu, tako da mi se ne da da pogledam motorce uzivo.

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja