Jump to content

Moto Zajednica

Peda TEK 125/250

Recommended Posts

  • Drug član, 3009 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne znam kako se kotiraju kinezi sa novom Euro5 normom? Na tržišta EU valjda ne mogu više da se uvoze novi motocikli starije generacije, možda i tu bude problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ja isto zvao Ns. Kazu stize za mesec-mesec ipo ali nema garancije. Vec je trebao da stigne pre 15 dana. Trenutno cena 1900e, ali ce biti veca.

 

Oprema : koferi trenutno sa nosacima 200e - bice veca

Rollbar -80e - bice veca

Ralica - 30e - bice veca cena 

 

Kredit - preko Agricol

30% ucesce na godinu dana - 50e veca cena nego za kes

30% ucesce na 2 godine - 100e veca cena

Bez ucesca na 2 godine - 120e veca cena

 

Garancija - nepostojeca. Tj kad uzmete motor odmah, ako nesto ne valja, resavaju. Za sve posle toga, garancija ne postoji. Sto je prilicno glupo. Neka je i 2000e motor, al da ne garantujes ni za sta od momenta kad ga isteras iz radnje je meni nenormalno. A nije no name kinez. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3009 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako prodavac ima registrovanu radnju, roba ne bi smela po zakonu da se prodaje bez garancije. Odakle ti info da je bez garancije?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova
pre 34 minuta, boza_kg je napisao:

Ako prodavac ima registrovanu radnju, roba ne bi smela po zakonu da se prodaje bez garancije. Odakle ti info da je bez garancije?

Tako je, ni pegla u registrovanoj radnji ne sme da se prodaje bez zakonskih min. 2god.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Ako prodavac ima registrovanu radnju, roba ne bi smela po zakonu da se prodaje bez garancije. Odakle ti info da je bez garancije?

Niste procitali kako treba ili ja nisam bio dovoljno razumljiv. Imaju takozvanu fabricku garanciju, tj. garanciju koja pokriva samo neispravne delove iz fabrike u momentu kupovine motora. U smislu ako vidim da nesto ne valja kad kupim motor. Tako mi je prodavac objasnio. Iako je rekao garancija 2godine ili 10.000km. Zatim je naglasio da je fabricka. Kada mi je objasnjavao dalje, ispricao je ovo od gore. Pitao sam sta ako se posle godinu dana desi kvar koji nije do nas, npr otkaze deo. Rece mi da to ne ulazi u garanciju. Da li on nije dobro pohvatao ili je to tako ne znam. 

Mada je momak koji je pre godinu-dve uzeo Tek 250cm3 u Leskovcu, u recenziji naglasio da radi sam servis na motoru jer mu garancija iovako nije pokrivala nista. Te nije hteo da daje novac za servise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3009 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Šta oni imaju od fabrike je njihov problem. Ako im se ne isplati, neka batale radnju, ali u RS moraju da daju 2 god garanciju, koliko znam. A servisi se uvek plaćaju, to ne pokriva garancija. Iskreno, nije mi jasno šta li te to prodavac zaluđuje :zbunjen:

 

Samo mala preporuka sa moje strane - ako već kupujete novo, koliko god da košta, gledajte da motor ima realno upotrebljivu garanciju i adekvatni servis. I ja sam mislio kad sam kupovao novi skuter - "ma šta može novom Kymcu da fali", ali ispostavilo se moram da ga reklamiram.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ne znam ni ja. Za garanciju znam, 2 godine po zakonu. Vise moze ako daje proizvodjac. Kao sto je za Shark kacige recimo. 

 

Zvanicno je i on meni momak rekao 2godine ili 10.000km. Ali je izgleda sama caka sta garancija obuhvata. Sve u svemu ako je tako, ne vidim svrhu uzimanja Peda motora. Radije cu dati 2800e za Beneli u tom nekom rangu nego ovo. 

 

Ovo za servise nije mislio momak da pokriva. Nego je prvi servis kostao 5000-6000. A menjali mu samo ulje. Pa je bio u fazonu radije cu sam kupiti i zameniti ulje, nego ici na servise kod ovlascenih majstora i placati masno, a garancija ne pokriva nista. Posto koliko znam da bi garancija vazila, mora se servisirati po servisnoj knjizici u ovlascenom servisu. 

 

Ps. Ako neko bude zvao da se raspita, nek proveri opet ovo za garanciju. Mozda je ja nisam razumeo prodavca  ili on mene :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 924 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

"Kako kažu u Ministarstvu trgovine, ni posle pet godina, koliko je na snazi važeći Zakon, kupci ne prave razliku između saobraznosti i garancije. Saobraznost traje dve godine od kupovine i ona podrazumeva da je proizvod odgovarajućih karakteristika i kvaliteta. Garancija mora biti u pisanom ili elektronskom obliku, sa svim podacima o proizvodu. Garancija se kupcu daje posle druge godine (ukoliko je predviđena)." 

PARAGRAFLEX.RS

Ova slavina je jeftinija, ali za nju imamo garanciju samo 60 dana. Takve uslove nam daje proizvođač iz Turske, ali imate i ove skuplje, za koje je garancija duža - godinu dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6802 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja im u Gigatronu pomenu zakonski rok od 30 dana za rešavanje reklamacije i izrazio želju da dobijem uređaj nazad u roku kako ne bi morali da uključujemo treću stranu u rešavanju. Mora tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Koje ped**ske fore, pocev od ovoga sa uvecanom cenom za drugi vid placanja, do toga da ne daju garanciju. 

Ako im garancija vazi "dok ga ne isteram iz prodavnice" onda mi njihov proizvod ni ne treba.
Meni 2000e nije malo, i takodje cu radije dodati jos za neku drugu, ozbiljniju pricu.

Raspitacu se svakako kada stignu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3009 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koliko kapiram cena je valjda uvećana kod kredita, zbog bančine kamate, to je regularno. Ali garancija mora da postoji, uredno overena, kao i račun.

 

Ja nešto imam utisak da se reklamacije mnogo bolje\brže rešavaju poslednjih godina. Valjda zbog društvenih mreža i interneta, začas se pročuje loš glas, i mušterije se lako izgube. Pravom prodavcu, ako od toga živi, nikako nije u interesu da do toga dođe.

 

Zato treba da se pazi ne samo šta, nego i gde se kupuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 30 minuta, boza_kg je napisao:

Koliko kapiram cena je valjda uvećana kod kredita, zbog bančine kamate, to je regularno. Ali garancija mora da postoji, uredno overena, kao i račun.

Ne znam, totalno me zbunio prodavac. Ja sam to razumeo u smislu za kes je 1900e npr. Ako uzimam kredit u prvoj varijanti na 1godinu, onda je cena 1950e. Ili 2000e, ako je kreda na 2 godine. 

 

Valjda ce zvati / ici jos neko pa pojasniti situaciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3009 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Tarmi636 je napisao:

Ne znam, totalno me zbunio prodavac.

Lepo si gore napisao. Tih 50, 100, ili 120€ preko uzima banka za kamatu, ako ide kredit. Prodavac dobija svojih 1.900 (sa PDV) a ti plaćaš punu cenu, u zavisnosti koju varijantu izabereš.

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja kad sam kupio prošle godine Pedu Tek 250 rečeno mi je da ima garanciju 2 godine, tako piše i u garantnom listu, tako mi je rekao i čovek u ovlašćenom servisu kada sam bio na redovnom servisu.

Takođe mi je rekao da ovi iz Leskovca ponište garanciju ako si prešao pet kilometara više pre servisa dok oni u Nišu ne prave takve nebuloze. Shodno tome verujem da pojedini prodavci puštaju tu priču da nema garancije kada izađeš iz radnje da bi sebi strpali još neki dinar u džep kada dođeš po deo i platiš ga a on dobavljaču pravda da je u garanciji.

Još jedan primer je da mali servis u Leskovcu košta 6000 a u Nišu 3000din. za istu Pedu, zato sam ja sve cene i ostalo proveravao direktno sa uvoznikom iz NS. 

Prodavac probao da me odradi i za prevoz, tražio mi 3000din. a kad sam mu rekao da na sajtu piše da je prevoz besplatan bilo je "pa dobro onda nek bude besplatan", neko bi zvao inspekciju i zatvorio ih ali ja sam hteo motor i kupio isti.

Što se tiče toga da ih nemaju na stanju to ništa nije čudno pišto su se prošle godine prodavali kao ludi i kad stignu u ponedeljak 20 kom. a ja otišao u sredu i kupio poslednji sve vam je jasno, a sezona nije još počela, zvanično. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Zaboravih da napišem da sam ja pre kupovine probao isti tu oko radnje par ulica, izmenjao sve brzine, probao kočnice i menjač.

Na modelu koji sam probao menjač je bio dosta tvrd a na onom koji su mi dovezli je bio super. Čitao sam da su se neki žalili na tvrd menjač a da se to reši kada promeniš ulje.

Što se tiče kočnica moram reći da su odlične. Za gume sam bio skeptičan ali posle par pljuskova sam shvati da su odlične, bar za mene jer nisam imao ni jedno proklizavanje a žurio sam da pobegnem od istog.

Najviše mi se svidela udobnost, pošto sam pre toga imao Xrod 2 i nisam bio zadovoljan udobnošću a tek250 ima mnogo bolje sedište i ogibljenje i ne umara me ni posle dužih vožnji.

Ako nema trenutno motora u radnjama a kome nije daleko neka svrati do Niša i može da proba mog ljubimca.

Toliko za sad, ako vas zanima nešto konkretno pitajte. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Kakvo je inace pravilo sa kilometrazom i servisima ? Ako je recimo servis na 1000km zakazan, da li ti motor mozes da dovezes u rasponu od 900-1100km npr ili moras da ga centriras na 999-1001km ? Vidjao sam po temama da ljudi prekorace i 20-100km i nikom nista. Sta je ugovorno dogovoreno ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Servisi idu na 200km - 1000 - 3000km itd. ili na vremenske intervale ako ne prelaziš kilometražu.

Neki su bezobrazni i ako odeš sa 205km oni ti ukinu garanciju. Ja sam se raspitao pre svega toga i nisam se sekirao jer uvek možeš doći ranije, ne moraš čekati zadnji trenutak. Ja sam prvi radio sa 193km. drugi sa 900 i kusur itd. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

U naselju 9. maj, ne znam tačno kako se zove ali i mam u servisnoj knjižici ako te zanima mogu ti dati podatke.

To je samo servis oni ne prodaju motore.

Najbliža prodavnica gledajući od Niša je u Leskovcu.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1894 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kako stoji stvar sa nekim banalnim stvarima,po pitanju kvaliteta i mozda ubrzanog trosenja?Sajla kvacila,prekidaci,instalacija,karburator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja