Jump to content

Moto Zajednica

Peda TEK 125/250

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250
Pre 4 sati, darko bozic je napisao:

Evo probao opet sada. Dok je motor stajao i dao kontakt,nije pokazivao struju,a kada sam se popeo na njega,dobio je

Definitivno ti negde gubi kontakt, skini bočne plastike (pažljivo da ih ne polomiš), daj kontakt i pomeraj redom sve kablove, jedan po jedan, da vidiš kod koga će gubiti kontakt, kreni od akumulatora do brave. Uradi to što pre i pažljivo da ne napravi neki kratak spoj i pregori nešto ozbiljnije. Kad pronađeš krivca dotegni ga i gas.

Promenio član nikajoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
pre 6 minuta, nikajoka je napisao:

Definitivno ti negde gubi kontakt, skini bočne plastike (pažljivo da ih ne polomiš), daj kontakt i pomeraj redom sve kablove, jedan po jedan, da vidiš kod koga će gubiti kontakt, kreni od akumulatora do brave. Uradi to što pre i pažljivo da ne napravi neki kratak spoj i pregori nešto ozbiljnije. Kad pronađeš krivca dotegni ga i gas.

Skinuo sam danas plastiku kod akumulatora i tu proveravao kontakte na aku i obliznje dzekove,ali nisam isao dalje,jer na zalost nisam imao vremena. Moracu ovih dana to malo bolje da procackam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Šta je ovo, izgleda da vlasnici Pede Tek samo uživaju ništa pisanija.

Ajmo ljudi malo iskustava, slika itd.

Evo ja ću početi.

Prezadovoljan, sem redovnih servisa nije bilo problema a lepo se vozilo i uživalo.

Dodao par stvari ove godine a od sledeće će bitit toga još jer ne planiram da menjam Pedu ma da sam par puta bio u iskušenju.

Ne nameravam da parkiram i predam Pedu zimskom snu do zadnjeg zraka sunca.

Evo nekoliko slika sa zadnje vožnje od pre neki dan. 

IMG_20221009_152520.jpg

IMG_20221009_152531.jpg

IMG_20221009_145513.jpg

IMG_20221009_145606.jpg

IMG_20221009_151248.jpg

IMG_20221009_151303.jpg

IMG_20221009_160250.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav ekipa, da li je neko mozda probao da mu menja karburator.

Gledam po YT slicni agregati 250cc ozbiljo živnu kad im stave Nibbi karburator PWK ili PE, za pedu bi legao PWK30 ili PE30...

468ef44610c31b5b50b747b4f9f5ee49_1080x.jpg

1_c5c2e977-db59-44d2-8dcb-01f3c8d67150_1080x.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
pre 1 minut, PulaNS je napisao:

Pozdrav ekipa, da li je neko mozda probao da mu menja karburator.

Gledam po YT slicni agregati 250cc ozbiljo živnu kad im stave Nibbi karburator PWK ili PE, za pedu bi legao PWK30 ili PE30...

468ef44610c31b5b50b747b4f9f5ee49_1080x.jpg

1_c5c2e977-db59-44d2-8dcb-01f3c8d67150_1080x.jpg

I ja bih voleo da vidim odgovor na ovo pitanje,jer od skoro imam TEK250

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Gledam cene na aliexpresu za takav karb je oko 60€ samo je pitanje koliko ce carina hos da otme... I treba potrefiti velicinu, jer ih ima vise dimenzija.

Nevalja ni mali, a i preveliki pravi problem. Ima ih 24/26/28/30/32/34.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ja se bas ne razumem u motore i ovo mi je prvi(125,pa posle 3meseca,presao na TEK250). Ne bi to menjao,ali bih voleo da ima koji konj vise. 

Nadam se da ce se javiti nwko sa iskustvom da kaze da li moze,kako moze i koliko se dobija povecanje snage,ako moze... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Odmah posle inicijalne poruke sam odgledao par klipova na YT. Izmedju ostalog i ovaj gore. 

 

Ko vozi malo vise na otvorenom, zamene karb, promene zupcanike na lancu, i drzi vecu putnu brzinu, na manje obrtaja.  A karb doda malo snage u preticanju.

Da ga imam, probao bih ovo na keca :)

 

 

Startnost mi nije bitna bila nikad, jer se ne trkam od semafora do semafora...

 

Napomenuo sam ovde, da na face-u pratim par stranica, nekih ljudi iz latinske amerike sa ovim motorima. Tamo se zove jawa tekken 250 ili samo tekken 250. Pa oni prolaze na hiljade kilometra u pravcu, na tovareni u pm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
pre 12 minuta, MaxiS je napisao:

Odmah posle inicijalne poruke sam odgledao par klipova na YT. Izmedju ostalog i ovaj gore. 

 

Ko vozi malo vise na otvorenom, zamene karb, promene zupcanike na lancu, i drzi vecu putnu brzinu, na manje obrtaja.  A karb doda malo snage u preticanju.

Da ga imam, probao bih ovo na keca :)

 

 

Startnost mi nije bitna bila nikad, jer se ne trkam od semafora do semafora...

 

Napomenuo sam ovde, da na face-u pratim par stranica, nekih ljudi iz latinske amerike sa ovim motorima. Tamo se zove jawa tekken 250 ili samo tekken 250. Pa oni prolaze na hiljade kilometra u pravcu, na tovareni u pm...

Koliko realno se dobija povecanje snage sa drugim karburatorom? Moze li se reci ,10,15,20%.... I da li to utice na dugotrajnost agregata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kol'ko se realno dobija? Ko ce ga znati

 

Da li utice na vek agregata? Siguuurno. Kao i svako mapiranje. 

 

Prednost budzet ili da kazem jeftinih, ili  kineskih motocikala je u tome sto mozes da se igras do mile volje, jer su zamenski delovi jeftini.  Cela generalna ne kosta par storina eura. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma to je lepa igračkica, al za onog ko zna šta radi i gde tera, za ljude tipa @Krokodilo, @pronto i ostale entuzijaste, ako uopšte hoće time da se bakću. Za početnike - samo obična zabluda.

 

Ovde rad, znanje i veština košta mnogo više nego delovi, a početnici često pogrešno pomisle da mogu jednostavno i jeftino da narprave od babe devojku.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Slažem se da ne može ništa jednostavno, ali od nekud se mora krenuti. Teraš ovo i kad ti dosadi, uzmeš da čačkaš. Nije nuklearna fizika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pda, za one koji to shvataju kao hobi, ili nešto što vredi učiti, ulagati vreme i trud... to je OK.

Ali, ne isplati se učiti pecanje, kupovati opremu.. ako ti se prijela riba :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I svaki kineski skuter od 50ccm. Ubacim 80 ccm, on pretera, mozda, 2000km, pa vratim na 50ccm :) Menjao karburatore, rolnice... Sve je to bilo jeftino i za mene i u studentskim danima. Verujem da je za ovog malo skuplje. 

Kad sam polagao za A, ovo mi je bila prva varijanta, tek 250, pa sam onda skapirao da za cca 2.500e mogu da vozim "brendiran" motor, sa punom A kategorijom.

Ovo nisam imao gde da probam (tek kasnije stigli u Leskovac), posvidja mi se suzuki burgman (videh kod drugara) i kupih burgmana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pročitah ovo o pojačavanju Tek250 i iskreno ne vidim razlog.

Vozim ga već skoro 2 godine i izuzetno sam zadovoljan ali da se ne lažemo to nije motor za veće brzine. Lepo ubrzava i vuče ali preko 100km/h vožnja više nije udobna, zbog položaja sedenja i jakog vetra u grudi. Nije ni predviđen za to a za ono za šta je predviđen je odličan.

Zato nevidim razlog za pojačavanjem i mislim da je bolje to vreme i novac uložiti u uživanje u vožnji vašeg ljubimca.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Imam jednu molbu.

Ako neko od vlasnika Pede Tek ima bočne držače za kofere, bio bih veoma zahvalan ako bi ih mogli slikati i objaviti ili mi poslati slike u poruci, pošto planiram da ih pravim pa bih voleo da vidim original ili kako ste vi to izveli, čisto kao ideju?

Hvala, unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
pre 18 minuta, nikajoka je napisao:

Imam jednu molbu.

Ako neko od vlasnika Pede Tek ima bočne držače za kofere, bio bih veoma zahvalan ako bi ih mogli slikati i objaviti ili mi poslati slike u poruci, pošto planiram da ih pravim pa bih voleo da vidim original ili kako ste vi to izveli, čisto kao ideju?

Hvala, unapred. 

Mogu ja sutra da ti posaljem

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ћао друштво, купио сам педу тек 125 почетком године, занима ме да ли с њом може да се иде на даља путовања? По Србији наравно

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250
On 22.2.2023. at 21:59, Боле je napisao:

Ћао друштво, купио сам педу тек 125 почетком године, занима ме да ли с њом може да се иде на даља путовања? По Србији наравно

Zašto da ne, samo je pitanje da li ideš sam ili sa još nekim i koliko stvari nosiš. Ako si uzeo novu, pitaj u servisu da ti objasne oko razrađivanja i tome slično. Pusti neku sliku. Želim ti puno srećnih kilometara sa pedom.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Peda TEK 250 cc, 2021. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 5000 km, Sremska Mitrovica. Cena 2.599 € - Motori - Polovni Automobili


Ne znam da li je ovo već neko kačio ali meni super izgleda ovako. O ceni ne bih polemisao.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Peda Tek 250
On 22. 2. 2023. at 21:59, Боле je napisao:

Ћао друштво, купио сам педу тек 125 почетком године, занима ме да ли с њом може да се иде на даља путовања? По Србији наравно

pozdrav,imam ti i ja pedu mada je moja 250cc , ako ti brzina nije glavni motiv sve ostalo je izvodljivo ,
ja sam sa mojom pregazio 10500km za proslu sezonu, zahvalan motor, ako se uzme u obzir , cena , kina , i prihvatis neke cinjenice..
moje neke relacije su bile do 300km u danu ....i to ide lagano...sve van autoputa naravno....samo sto se nisam tovario sa stvarima 
ali sam imao suvozaca od 60kg iza sebe i to nema problema isto vuce,ide i sa njim i bez njega ...
ako ides sam i sa stvarima ne bi trebalo da imas neke muke ali ako imas suvozaca i stvari to mozda osetis...
i da ne tupim ja mnogo tu , mozes da ides i da uzivas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Malo da osvezim temu. Pre 3 dana kupio sam pedu tek 250. Videcemo kako ce se stvari odvijati. Imao sam qunqvi qm200 vozio sam ga 3 godine i presao oko 40.000km, dimio kao traktor isao svuda. Cela srbija, u cugu po 400 km. Ali redovno uvek odrzavan. Mnogo skuplje izgleda. Predhodni motor mi je bio cbr 1000f pa nije bas da bolje ide peda itd. Ali je potrosnja smesna i lagan kao pero. Lep prevoz 

20230326_111951.jpg

20230326_120409.jpg

20230326_112001.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja