Jump to content

Moto Zajednica

Vespa GTS 250/GTS300

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav ljudi :)

Dugogodisnji sam ljubitelj vespe i malih skutera, jedna LX50 2t je kod mene ve 14 godina i  uzivam svakim danom sa njom.

Doslo je vreme da odem stepenicu iznad i predjem na GTS. I evo me u potrazi, dakle iskljucivo vespa dolazi u obzir i odluka je pala na second hand. Najinteresantnije godiste u odnosima cene i onoga sto moze da se dobije mi je 2009-2013 GTS model.

Dosta sam nasao raznih misljenja i recenzija za ovo godiste i pomenute modele 250 i 300, vidim cesto je problem pumpa goriva jer u tom periodu su koriscene neke kineske itd.

Iteresuje me kakva su vam iskustva sa ovim godistem ?

Takodje me zanima sta bi mi preporucili ? Vidim na oglasima se mogu naci ...

 

Nov sam ovde i verujem da je bilo dosta receno na ovu i slicne teme, ali nadam se da cemo pokrenuti neku zanimljivu diskusju :)

 

Hvala vam unapred :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Koliko sam ja upoznat, problema sa pumpom za gorivo je bilo sa jednom serijom gts300. U principu, crkavale su na maloj kilometraži, tako da su ili već zamenjene ili ih ni ne treba menjati :). Gledaš kao kod drugih motora, da nije kršen, iskrivljen ram ili prednja viljuška, da ne curi ništa iz mašine, ostalo se vidi u vožnji. Dobro je ako ima istoriju održavanja. Nije loše da je pregledaš sa nekim majstorom ili bar nekim ko je vozi. Ako budeš imao konkretnih pitanja, ovo je pravo mesto za to, ima ljudi koji ti mogu pomoći. Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hvala Zhex na odgovoru. Ja sam takodje i NS.

Evo ono sto sam do sada uspeo da naucim i istrazim, ispravite me molim vas ako negde gresim :)

Svi ozbiljniji zaljubljenici u Vespu smatraju GT200 jednim od najboljih/najizdrzljivijih motora do sada. Piaggio Leader motor sa karburatorom, jednostavna konstrukcije, lak za odrzavanje, robustan. Takodje vidim da vrlo cesto pominju miran rad na konstantnim brizinama 80-100km/h. Kod polovnog motora ovog tipa nema greske i ne boli glava oko skupih popravki i delova. E sad, kozmeticki se sama Vespa GT200 u mnogome razlikuje od naslednika GTS250. Prva i osnovna razlika je upotreba hroma na 250, dok kod 200 prakticno i nema hromiranih detalja. Najveca razlika je u zadnjem nosacu kofera i oblozi auspuha, koja je kod 200 uradjena u nekoj mat sivoj boji i deluje plasticno.

Nisam siguran do koje godine su prestali sa proizvodnjim GT200, vrti se neka 2007-2008. Postoji i verzija 200L, koja ima samo neke male kozmeticke promene, mozda jos po nesto nisam uspeo da nadjem, mozda ce neko ovde znati bolje.

 

Kasniji modeli GTS250 donose velike promene, koje vidim da i nisu bila bas najbolje pihvacene kod fanova. Motor "quazar" sa direktnim ubrizgavanjem, koji donosi mnogo novina, a i malo vise problema. Najvise problema je imala ta famozna pumpa za gorivo, vidim da su je skoro svi menjali. Takodje sam nasao da dosta cesto zna da ode vodena pumpa, kao i da curi iz nje pa napravi probleme. E sad ti problemi nisu strasni, rikne pumpa, zamenis pumpu. Ali cesto se desavaju na putovanjima i tu se stvar komplikuje. Postoje jos neki sitni problemi koji su karakteristicni na 250 na koje sam naleteo, da ih ne pominjem. Generalno stekao sam utisak da nije tako robusan i nije tako pouzdan motor.

 

Kasniji modeli GTS300 do 2013 godista su dosta toga poboljsali pa vidim da svi savetuju da je bolja kupovina.

Sta vi mislite ?

 

Godiste posle 2013, dakle 2014 pa na dalje unose ABS i puno izmena na samom motoru i to su godista koja su mnogo pouzdanija, a samim tim i mnogo skuplja.

 

Eto, ukratko to je ono sto sam ja uspeo da naucim, voleo bih da cujem i vas, mozda sam nesto pogresno protumacio.

I da li je stvarno ta GT200 toliko dobra da bukvalno postoje drustva ljubtelja GT200 :) nasao sam par grupa...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Deset godina stare GTS 300 su sa tskvom cenom da se isplati uzeti novu.

Ne zajebavaš se ni sa majstorima ni sa nekim kvarovima niti je mačka u džaku.

 

Za ove starije, gledaš bukvalno koji je u boljem stanju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Vidjam GTS300 od 2011-2013 godista izmedju 2500 do 3000 e

To mi nekako deluje sasvim korektno obzirom da je nova 5700-6000

 

Starije od 2010. godista vidim da ima za 1900-2500 ali tu treba bas biti oprezan

Promenio član n.martin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A kao i kod svakog polovnog skutera. Cena koju platiš nije konačna, moraš ostaviti još para (i živaca) da središ šta treba, zameniš potrošene delove i tako to. Kad  i to zaračunaš, novo i nije tako daleko.

Jedino kad kupiš od nekog vlasnika, entuzijaste, koji ima istoriju šta je i kad rađeno, možeš biti koliko toliko siguran.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Bozo,

ne zurim, pa mozda naletim na nekog entuzijastu :) ima ih dosta. A, mozd i naletim na neku dobru :) promakla mi jedna ispred nosa pre par dana, svetlo zelena 2011. godiste.

Sve u svemu, ako neko odavde ima ideje za prodaju vespice nek mi pise u PM, sto da ne :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Nećeš ovde naći takvu Vespu.

Ja sam nekoliko puta postavljao oglas za kupovinu i odziv je bio takav da nikad ništa preko foruma od vozila nisam kupio.

 

Ako ubodeš primerak onda je to ok, ali šta sam dosta puta video je da za GTS300 iz 2013 traže preko 3500€, a onda imaš i zakazivanje kod majstora pa cenu popravke koja lako može da ode na 300-400-500€.

Tu nema šta da se razmišlja, uzmeš te pare i daš kao učešće a ostatak na neki normalan kredit i ne misliš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

GT 200 jeste na glasu kao poslednja "prava" vespa, mada ja lično ne volim podelu na "prave" i one druge. Ona ima karburator, pa je jednostavnija (čitaj jeftinija) za održavanje, tj. kvarovi nisu tako skupi kao što mogu biti kod injektorskih modela. Pravila se do 2005, što znači da je najnovija koju možeš naći stara tričavih 17 godina.

GTS 250 nije poznata po crkavanju pumpe goriva, pre je to vezano za GTS 300 neko godište 2008-2010, nemoj me držati za reč. Ali ako je prešla preko 25000 km, što sve uglavnom jesu, problem sa pumpom goriva morao je biti rešen.

Pumpa za vodu crkava kod svih, ali na većoj kilometraži, ili ne, ako si cicija pa sipaš vodu ili đubre od antifriza.

Sve u svemu, gledaj, traži, naći ćeš što ti odgovara. Jedino uzmi u obzir da su im cene odnedavno poletele u nebo.

I ako želiš, javi nam se u Vespa klub Novi Sad, možeš nas naći na mrežama ili uživo u Špajzu, sredom od 20h (nadam se da mi neće biti zamereno reklamiranje):)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hej Zhex,

pratim vas od nedavno na svim mrezama (FB, Inst), isti mi je i tamo nick :)

Hvala na pozivu, odazvacu se sigurno :)

Moju LX50 2t sam uzeo novu 2008 i evo  dan danas je vozim non stop, od kvarova sam imao crevo za ulje koje je ispalo iz lezista (popustila selna) i to je to. Dakle, nema nista bolje od novog motora, tu se slazem sa Skyrunnerom.

Ali, eto uhvatio me opet Vespa virus i sad cekam, merkam, trazim ...

 

Definitivno GT200 ne bi uzimao, jer mi se bas estetski ne dopada.

GTS300 je opcija i godiste 2010 do 2016, pa cemo videti.

 

Ima jedna prodaje se u Nisu, crvena 2016.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Ako si uzeo prvu vespu novu, mozda bi trebalo da razmisljas ponovo o kupovini nove.

Vespa klub Novi Sad ima dosta mlad vozni park pa svrati i pogledaj vespe uzivo

I imace uskoro jedan odlican  GTS u NS na prodaju

I da, @zhex,prava vespa ima rucni menjac;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pa Bobane, opcija nove je najjednostavnija :) odes u radnju kupis, garancija i vozis ... samo sad kupiti novu nije bas jednostavno, nema ih, ceka se, neizvesno je sa kakvim delovima dolaze i oni kupuju sad sta stignu, kvare se bas dosta, cujem u ovlascenom servisu da se bas cesto vracaju ...

tako da su sve opcije na stolu.

Ajde da vidimo i tu sto kazes da ce izaci u NS :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
14 hours ago, bobanr said:

I da, @zhex,prava vespa ima rucni menjac;)

:nanana: Rekao sam da ne volim te podele, tako da... Nemojmo u off, Slobo, nego da nađemo čoveku vespu da se vozamo  ;)

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Možda nije najbolje mesto gde da postavim pitanje, pa moderatori neka premeste gde treba.

Pošto ću po svemu sudeći postati vlasnik novog GTSa(menjam Beverlija), interesuje me postoje li neki kanali za nabavku originalnih dodataka i opreme mimo zvaničnih dilera?
Naime, htedoh odmah da poručim kofer, a cena mu je zajedno sa nosačem koji je neophodan za montažu 79000 dinara. Mislim da je sam nosač 39000 din. Razumem ja da Vespu danas 90% ljudi kupuje iz nekog prestiža i imidža, malo je nas koji je uzimaju iz ljubavi 😂 . Koliko vidim Vespa je postala vid luksuza, ali neke cene su ipak preterane... komad metala i plastična kanta 79000 dinara, što je mnogo mnogo je. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Original dodaci za Vespu su svuda skupi, i po inostranstvu. A ima i zamenskih, tipa Shad i sličnih, dosta jeftinijih, al mnogima to već nije to to. Kago god, ako hoćeš da se fenserišeš, to košta :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
Pre 11 sati, bakica je napisao:

Možda nije najbolje mesto gde da postavim pitanje, pa moderatori neka premeste gde treba.

Pošto ću po svemu sudeći postati vlasnik novog GTSa(menjam Beverlija), interesuje me postoje li neki kanali za nabavku originalnih dodataka i opreme mimo zvaničnih dilera?
Naime, htedoh odmah da poručim kofer, a cena mu je zajedno sa nosačem koji je neophodan za montažu 79000 dinara. Mislim da je sam nosač 39000 din. Razumem ja da Vespu danas 90% ljudi kupuje iz nekog prestiža i imidža, malo je nas koji je uzimaju iz ljubavi 😂 . Koliko vidim Vespa je postala vid luksuza, ali neke cene su ipak preterane... komad metala i plastična kanta 79000 dinara, što je mnogo mnogo je. 

Prvo, dobro došao u klub, što bi rekla Severina 😉. Kod dodataka imaš dosta izbora, a ako hoćeš original, to je prilično skupo. Po meni, nosač može i Faco, koji je dosta jeftiniji, a uopšte nije loš. Ja sam kofer nabavio za 280 evra, original. Poručio sa Easyparts-a. Imaš puno stvari i na sip-scootershop.com, a tu ti Igor može pomoći, i kod izbora, i kod nabavke. Ima dosta stvari i na KP, sve u svemu, naći ćeš, ne brini. Samo kod vizira pripazi, ovi za starije modele ne pašu za 2022 i novije.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
Pre 19 sati, boza_kg je napisao:

Original dodaci za Vespu su svuda skupi, i po inostranstvu. A ima i zamenskih, tipa Shad i sličnih, dosta jeftinijih, al mnogima to već nije to to. Kago god, ako hoćeš da se fenserišeš, to košta :)

Pa vidim i ja da je to postao teški fenseraj, i verujem ja da su to sve cene koliko su ljudi spremni da plate, ma koliko god zvučalo nerealno. 

 

@zhex E hvala! To mi je godinama neka neispunjena želja, a u trenutku kada sam se dvoumio između Beverlija i GTS-a, GTS je dodatno poskupeo i plus namera da se češće vozim sa suvozačem me je prevagnula ka Beverliju. Posle dve godine sam shvatio da nemam toliko vožnji u dvoje da mi i GTS ne bi vršio posao. Jedno jutro sam se probudio i samo rekao sebi da hoću da se menjam za GTS-a, tako da sam pohitao ka salonu dok nisam promenio mišljenje i to je to 😄.  

@Igor vaJavljam se, samo da je prvo preuzmem, što nisam siguran da će uopšte biti ove nedelje jer im tek stiže isporuka. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj drugar iz detinjstva ima nekoliko Vespi, i (pra)starih i novih. Totalni je frik za njih, u udruženju je vesperadosa i tako to... Ali opet ima i jedan Beverly, za po gradu ;)

Šta sam hteo reći - ovako ja to vidim - Vespa ima kultni status, izaziva simpatije gde god da se pojaviš, među vlasnicima ima entuzijasta, bogatih duhom, sjajnih ljudi za druženje i tako to. Ali da je nešto praktična, pa i nije baš. Ekonomična tek nije.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Upravo tako, ali to je sve neka cena koju moraš da prihvatiš. Meni je zapravo bila ideja da uzmem pored Beverlija Primaveru 125 ili GTS-a 125, ali je ispao pravi rat u kući zbog toga 😄, tako da sam na kraju presekao i rekao hajde da zamenim Beva, pa ćemo videti kako to sve ide. 

Ono što me malo teši je što bi trebalo da je Vespa još uvek Made in Italy.

Kod Beverlija je naveća mana katastrofalan kvalitet plastika, o čemu sam već pisao. Mislio sam da to neće pokvariti moj utisak o tom sjajnom skuteru, ali na kraju ipak jeste o čemu ću pisati u pripadajućoj temi. 

Ipak Vespa deluje da je bar malo bolje i preciznije sklopljena . Takav mi je prvi utisak, a videćemo posle nekog vremena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Na žalost Piaggio je sad deo kineske Zongshen grupacije, a Vespe se prave u Vijetnamu, koliko čitam, ali opet od kineskih delova.

U Italiji se samo dizajniraju. Ideja je jasna - napravi što jeftinije, prodaj što skuplje :)

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Moguće je, ali ne znam šta će im onda tri fabrike u Italiji koje i dalje rade... Toliki resursi im sigurno nisu potrebni da bi tu samo radili na projektovanju. Uostalom, nebitno je i da je na Marsu sastavljena ako je prisutan kvalitet, a to ću videti kroz upotrebu vrlo brzo.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja