Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 2349 postova
  • Motocikl: Umočiću...
Pre 11 sati, Migas je napisao:

Može li neko da mi kaže koliko časova teorije slušam ako polažem za A kategoriju a imam probnu B? Pričaju da se mora opet slušati 40 časova ako imam probnu B dozvolu. Znači onda bolje sačekati da prođe probna da uzmem redovnu dozvolu pa onda polagati za A da li ću onda slušati samo 7 casova?

Ako polažeš za A u istoj školi gde si uzeo probnu B slušaš samo 7 časova. Tako sam ja. Mada nikad nisam položio A ali znam jer sam išao. Imam test za A položen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 Ja imam probnu za A malo vise od pola godine iako imam B vec 35 god.

  Dugo sam se nervirao zbog toga a onda, pre 5 dana sednem na motor i zapucam u Grcku. 

 Makedonija i Grcka inace ne priznaju nasu probnu.

  Veceras me zaustavi policija na ostrvu gde letujem i trazi dozvolu. Dajem mu probnu, on je pogleda obrnu je par puta i vrati nazad. Trazio je da otvorim kofer da vidi sta ima u njemu i to je to. 

  Nije se ni bavio dozvolom. Okretao je kao da nije znao sta treba da gleda. 

   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Eh, pa odličan primer za onu "Imao si više sreće nego pameti". :) Da je znao šta da gleda...baš bi dugo pamtio taj odlazak u Grčku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 3 sati, vasa.93 je napisao:

Eh, pa odličan primer za onu "Imao si više sreće nego pameti". :) Da je znao šta da gleda...baš bi dugo pamtio taj odlazak u Grčku.

Za mnogo godina letovanja po Grckoj nisam naisao ni na jednu saobracajnu kontrolu. 

 Mislim da ni ovo nije bila saobracajna jer su vise gledali po stvarima sta nosim nego dokumenta.

  Pogledao tablicu, pitao odakle sam, s kim sam dosao, gde sam posao... 

  Vozacku je drzao u ruci i nije se ni potrudio da je pogleda.

  To je bilo sinoc na par stotina metara od ulaza u grad. Mislim da su vise kontrolisali lokalce, drkeljisali su neki pezo sa grckim tablicama.

  Stvar je u tome sto sam ja stao iza tog pezoa da proverim navigaciju, tu je bilo malo prosirenje pored puta, i policajac mi prisao. Nisu me zapravo zaustavili, samo su prisli i to je to

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650 S Bandit

Nisam naišao na ovakav podatak pa ću izneti svoj slučaj, dobro je da zna ko planira da polaže.
Ako je neko pisao o ovome izvinjavam se unapred.

Naime, položio sam pre mesec dana za A2. Pošto nikada do sada nisam imao probnu jer sam za B polagao pre 12 godina po starom, dobio sam probnu za A2 koja važi dve godine.
Na probnoj dozvoli upisana mi je samo A2 kategorija. Znači ne i A1 koja je slabija već samo A2. Odmah sam pitao da mi objasne zašto je to tako.

Evo šta kažu.
Ja dok imam probnu dozvolu mogu da vozim samo A2 kategoriju, ništa slabije. Kada prođe dve godine sve mi se objedinjuje u jednu dozvolu i tada će mi biti upisana i A1.

U pitanju je Novi Sad.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650 S Bandit
Meni su upisali A i rekli da mogu da vozim sve slabije od toga. 
Tako je jedino i logično. Ali eto Pretpostavljam da panduri ne bi pravili problem al ko će ga znati.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 1 sat, NenadPT je napisao:

"Evo šta kažu.
Ja dok imam probnu dozvolu mogu da vozim samo A2 kategoriju"

Vecu glupost odavno nisam cuo. Ako si polozio za A2 treba da ti upisu A1 i AM. Imaces srece ako ti uopste i upisu ostale kategorije kad se zavrsi probna. Nego imam jedno glupo pitanje. Cemu tu ogranicenje od 23h do 6h? Da nije veci mrak u 23h nego u 21h? Sto se tice ogranicenje brzine i snage ima smisla ali ne vidim vremenski zasto ogranicenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650 S Bandit
Izgleda da su pravila drugačija u Novom Sadu 
 
20220813_150435.thumb.jpg.bc6557caf72ea21c42122349a520cf1b.jpg
Očigledno ni oni ne znaju. Sreća pa ne planiram da vozim slabije...

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
Pre 9 sati, NenadPT je napisao:

Ja dok imam probnu dozvolu mogu da vozim samo A2 kategoriju, ništa slabije. Kada prođe dve godine sve mi se objedinjuje u jednu dozvolu i tada će mi biti upisana i A1.
 

Sviranje k***u.

 

Bilo koji saobracajac koji kad vidi A2 a vozis nesto slabije, nebitno probna ili ne, nemas problem nikakav. Ne veruj tim salterusama, nemaju one pojma sa zivotom, niti zakonima, samo cukaju po onim racunarima kao guske. 

 

U zakonu jasno za pismene pise:
 

Citiraj

3)   A2-Motocikli čija snaga motora nije veća od 35kW i čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,2 kW/kg,

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Ja sam polozio za A i dobio probnu za A1, A2 i A. Po logici tih salterusa ne bih smeo da vozim nista slabije od 35kW, kako da ne.

Usput ako nekoga zanima, nasa probna dozvola (niti bilo cija probna/privremena) nije priznata u Svajcarskoj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
Pre 3 sati, dule0911 je napisao:

Ja sam polozio za A i dobio probnu za A1, A2 i A. Po logici tih salterusa ne bih smeo da vozim nista slabije od 35kW, kako da ne.

Burazeru, gde si ti polagao i ko ti je uopste dao dozvolu?! Sto puta ponovljena tema, ne smes voziti jaci motor manjom kategorijom, vecom manji motor mozes i pokriva ti sve bez obzira sta je upisano u dozvoli. Procitaj zakon i sta pokirava A kategorija, A2, A1, AM ;)

 

AM kategorija- mopedi do 50cc

A1 kategorija- do 125cc i 11kw.

A2 kategorija- do 35kw i odnos 0,2

A kategorija- vozi sve motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650 S Bandit
Burazeru, gde si ti polagao i ko ti je uopste dao dozvolu?! Sto puta ponovljena tema, ne smes voziti jaci motor manjom kategorijom, vecom manji motor mozes i pokriva ti sve bez obzira sta je upisano u dozvoli. Procitaj zakon i sta pokirava A kategorija, A2, A1, AM
 
AM kategorija- mopedi do 50cc
A1 kategorija- do 125cc i 11kw.
A2 kategorija- do 35kw i odnos 0,2
A kategorija- vozi sve motore.
Znam koja kategorija šta pokriva. Kao što sam rekao, samo prenosim šta mi je rečeno kada sam podigao dozvolu.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 8 sati, MarkoMoto je napisao:

Burazeru, gde si ti polagao i ko ti je uopste dao dozvolu?! Sto puta ponovljena tema, ne smes voziti jaci motor manjom kategorijom, vecom manji motor mozes i pokriva ti sve bez obzira sta je upisano u dozvoli. Procitaj zakon i sta pokirava A kategorija, A2, A1, AM ;)

 

AM kategorija- mopedi do 50cc

A1 kategorija- do 125cc i 11kw.

A2 kategorija- do 35kw i odnos 0,2

A kategorija- vozi sve motore.

A kategorija- Sa položenom A kategorijom možete upravljati MOTOCIKLIMA i TEŠKIM TRICIKLIMA čija je snaga motora veća od 15 KW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

@MarkoMoto
Aludirao sam na nelogicnost tj netacnu info koju je kolega dobio od salterusa, da ne sme da vozi nista slabije od A2. Po logici tih salterusa bi meni za polozenu A dali samo probnu za A i rekli kako ne smem da vozim nista slabije od A :)
Naravno da to sve nema logike i da A2 pokriva sve ispod.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2435 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Naravno, svaka manja kategorija je ogranicena do odredjenog broja KW ili mase u odnosu na snagu. 
 

sto bi znacilo da sa A vozis sve jer nema ogranicenja.

 

sve dalje je suluda prica, a te salteruse tamo nemaju veze sa zivotom sem da otkucaju i izadaju dokument

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Ali cemu onda probna dozvola, ako je jedino ogranicenje zabrana voznje od 23-06?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Nije jedino.

Mora se zalepiti "P" na vozilu kao upozorenje za ostale vozače da ste početnik, ne sme se voziti noću, brzina mora biti 10% manja od propisane.... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
pre 10 minuta, suncicaoblacic je napisao:

Nije jedino.

Mora se zalepiti "P" na vozilu kao upozorenje za ostale vozače da ste početnik, ne sme se voziti noću, brzina mora biti 10% manja od propisane.... 

 

To sto neko ne vozi nocu, to ce ga spreciti konkretno sta? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
pre 40 minuta, Drinkero je napisao:

To sto neko ne vozi nocu, to ce ga spreciti konkretno sta? 

E prijatelju moj... toliko nelogicnosti i gluposti u nasim zakonima... sta da radis kad to neko pravi koga u saobracaju vozikaju u limuzini, boli njega mnogo kurac, njima dune i lupetaju po tim zakonima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja