Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 1062 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Šta?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 962 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
On 12.2.2022. at 18:56, TAZZ je napisao:

Ja uzeo veći, jer mi je mali...
Vetrobran bre!

 

Gde si pazario ako nije tajna, gledam ovih dana baš neke Givijeve jer se nadam mašini :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 962 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Položio juče, jutros predao u Ljermontovljevoj za probnu. Pošto je ova tema podugačka da je isčitam celu, samo me zanima da li se iskristalisalo nešto oko P oznake za motor, u smislu, gde je propisno da stoji. Nemam nikakav problem sa tim, više me smara ograničenje do 23 ali oko toga ću se organizovati nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

ja sam iscitao celu... jedan decko je platio kaznu, ostalima tolerisu. Na nakedima i nemas gde da zakacis to. Ja ne stavljam, niko me nije ni zaustavljao. Sto se tice 23. mislio sam da ce da mi smeta da jurim kuci to tinejdzer... al uvece vise ni kolima ne idem nigde. Svi oko mene su ostali bez dozvola zbog jednog piva...uvece samo peske, trotinet, taxi, hrabri drugari sto jos nisu ostali bez dozvole :) a druga stvar, ako nije osvetljeno, tj uletis u mrak, nije vise zabavno. Ta svetla na motorima nisu kao xenoni na kolima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 962 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Meni je radno vreme do 24h, i ako se nekad i izvučem ranije, ne izvučem se 90 minuta ranije :-D A što se P tiče, rešio sam da je stavim, samo da mi neko kaže gde. A pošto si pomenuo da na naked nema gde, pretpostaviću da treba negde na oklop da se zalepi? A naked planiram kao prvi motor, ako se kockice slože, kandidat je zreo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ekipa, ja već planiram gde ću septembar da vozam :)

Ajde bilo ko, ali ako je neko u NS radio još bolje...
Kad mogu da podnesem zahtev za upis nove kategorije u regularnu dozvolu? Po isteku probne, ili mogu ranije, pa mi se pravi dozvola sa tim datumom kad ističe proba?

primer 15.04 ističe probna. Jel mogu da podnesem 1.04. za upis, i da 7.04. uzmem dozvolu na kojoj za A piše da važi od 15.04. Ili 15.04. moram podneti, pa da čekam 10 dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Mislim da moraš da čekaš da istekne probna, pa tek onda. Svakako dobijaš potvrdu sa kojom možeš da voziš u zemlji do preuzimanja nove dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 7 minuta, vasa.93 je napisao:

voziš u zemlji

čekam redovnu baš da bih mogao napolje :)

pre 2 minuta, suncicaoblacic je napisao:

Ja sam u Novom Sadu.

U oktobru sam radila novu dozvolu. Mora Vam isteći probna da možete predati zahtev i ne možete voziti sa potvrdom. 

Ahaha, pa eto novi biser, ne možeš da voziš jer je probna istekla (moguća kazna zbog vožnje sa isteklom dozvolom), a novu čekaš... Pa bre.

Hvala za info :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 20 sati, Gordak985 je napisao:

Meni je radno vreme do 24h, i ako se nekad i izvučem ranije, ne izvučem se 90 minuta ranije :-D A što se P tiče, rešio sam da je stavim, samo da mi neko kaže gde. A pošto si pomenuo da na naked nema gde, pretpostaviću da treba negde na oklop da se zalepi? A naked planiram kao prvi motor, ako se kockice slože, kandidat je zreo.

Ja još nisam videla kod nas neko da nosi P oznaku na motoru... :zbunjen: A znam ljude koji voze sa probnom A/A1/A2 i nisu obeleženi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre 23 sati, Gordak985 je napisao:

Meni je radno vreme do 24h, i ako se nekad i izvučem ranije, ne izvučem se 90 minuta ranije :-D A što se P tiče, rešio sam da je stavim, samo da mi neko kaže gde. A pošto si pomenuo da na naked nema gde, pretpostaviću da treba negde na oklop da se zalepi? A naked planiram kao prvi motor, ako se kockice slože, kandidat je zreo.

a nemas oklop na nakedu...zato se i zove naked... ko ima kofer pozadi, to je jedino logicno mesto,. a ovo sto radis do 24,.. jbg, krivudaj malo po sporednim uliciama,.. ima ih po nasim brdima.. ne znam koja ti je ruta.. ako moras iz grada da se vracas.. onda moze da bude nezgodno.. mada nisam cuo da su nikoga kaznili sto je prekoracio malo.. ides sa posla, ne iz provoda, i nisi srednjoskolac...mislim... javi ako te kazne.. :)

Promenio član lesorsier

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ako već moraš da prekoračiš 23 h, bolje skini P oznaku, jer kada vide P posle 23, dal auto, ili motor, automatski znaju da si u prekršaju. Pa ako prođeš bez zaustavljanja do kuće, super...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, Blaza je napisao:

Ako već moraš da prekoračiš 23 h, bolje skini P oznaku, jer kada vide P posle 23, dal auto, ili motor, automatski znaju da si u prekršaju. Pa ako prođeš bez zaustavljanja do kuće, super...

Tako sam ja radila autom, prvo sakrijem P pa ih onda i obiđem ako mogu. :jee:
 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1062 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Ahaha, pa eto novi biser, ne možeš da voziš jer je probna istekla (moguća kazna zbog vožnje sa isteklom dozvolom), a novu čekaš... Pa bre.

Hvala za info
Može da se vozi sa potvrdom.

Upisan si u registar da imaš položenu kategoriju.
Izdaje ti se vozačka i možeš da upravljajš vozilom.
Kod sebe imaš obe dozvole, i to je to.
Zašto?
Pa na vozačkoj piše datum kada si podneo zahtev. Pa i ako te zaustave, i hoće da te kazne, ideš ja sud, podneseš sve dokaze, kažeš da si sve predočio, a policajac te zaustavio samo radi redovne kontrole i za alkotest. Tražiš suočenje....

Prolaziš lagano

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Posle 30 godina vozačkog staža i preko 700 hiljada kilometara za volanom resih da polažem za A kategoriju i to bez problema odradih. Kad sam hteo da upišem kategoriju u MUP-u mi rekoše da mogu da dobijem samo probnu dozvolu na 2 godine.

Genijalno. Posle toliko iskustva opet treba da odrađujem pripravnički staž. Kontaktiram ministarstvo i oni revnosno odgovore šaljući mi član zakona (ZOBS 182) koji sam naravno već pročitao ali je skroz nejasan. Oni imaju svoje tumačenje i ko te šiša.

Na pitanje gde sa probnom dozvolom van zemlje odgovor je Regulisano pravilima zemlje u koju idete.

Daju mi ispravu za koju nisu sigurni gde i kako važi ali u mnogo slučajeva NIGDE.

Što se tiče obeležavanja motora P nalepnicom nije nigde i nikako definisano u zakonu. Većina motora može biti obeležena sa prednje strane preko fara a sa zadnje prko tablice. Pa milina jedna.

Napravili su nauku od jedne nekad običnog ali veoma kvalitetno odrađenog polaganja za vozačku dozvolu do današnje koju sam prošao koja je više vezana za postupanje policije, serpentinom sa brojem i nadmorskom visinom, pokretnog mosta i mesta za kampovanje u šatorima...

 

Pozdrav svima od matorog vozača pripravnika

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, nikaragva je napisao:

Kada polozis za A koje kategorije se upisuju u probnu vozacku dozvolu?
Sve (A1, A2 i A) ili samo A?

Da, A1, A2 i A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Probna dozvola za motor je najveća glupost koju su ikad implementirali u zakon o saobraćaju, odmah nakon brilijantne ideje da se ista obeležava P nalepnicom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Upravo sada, blackmore je napisao:

Probna dozvola za motor je najveća glupost koju su ikad implementirali u zakon o saobraćaju, odmah nakon brilijantne ideje da se ista obeležava P nalepnicom.

Drugara kaznili iako (valjda) zakonom nema predviđeno mesto za postavljanje P nalepnice...:stabre:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Valjda ako je prva kategorija za probnu, onda je probna, ali ako si predhodno vec imao tipa  probnu B kategoriju, onda ne dobijas probnu..

Jer je skoro polozio drug, koji je imao B probnu, sad je dobio A2 normalno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 5 minuta, BataJova je napisao:

Valjda ako je prva kategorija za probnu, onda je probna, ali ako si predhodno vec imao tipa  probnu B kategoriju, onda ne dobijas probnu..

Jer je skoro polozio drug, koji je imao B probnu, sad je dobio A2 normalno..

Tako je bilo i kod mene. Položila za B 2016. god, probna 1 god, sad sam dobila puno A, A1 i A2, AM imam od 2009. god.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Cista glupost za ljude koji imaju sve kategorije sem A i one koji su prerasli pubertet... A pametno za napaljene klince koji bi odma da uzmu neki R, pa nek' ide zivot... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja