Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova

Ono sto ja znam je da u Bosnu sigurno moze, potvrjeno i u emisiji SAT, a da za CG kao nezvanicno ne moze. Licno sam bio KOLIMA do CG-a pre mesec dana, nisu mi ni trazili vozacku (pretpostavljam zbog guzve na granici). U principu, verovatno ce vas pustiti, uz malo moljenja ako provale da je u pitanju probna dozvola. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Ni na jednoj granici mi nisu trazili dozvolu, osim na madjarskoj, gde su trazili i urino kulturu :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Devojka prelazila kolima u madjarsku sa probnom, niko je nista nije pitao, samo je skinula P pre granice da ne bode oci. A znam jos par njih sto redovno idu preko sa probnom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
Pre 1 sat, JunioR. je napisao:

Znam i ja par njih što voze isključivo sa preko promila, redovno :D

Nekome je to radna temperatura :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Gotovo je probarenje, podneo sam zahtev za upis A u redovnu vozačku.

Da li neko zna ima li svrhe da se žalim kad stigne vozačka da datumi nisu "sinhronizovani" jer su mi sve kategorije na 10 godina (bez ogrnaičenja), ali sad će pisati da mi B ističe 2027, a A 2032. Efektivno ću na svakih 5 godina menjati vozačku.

Ne mogu da verujem da je toliko teško produžiti B sad kad se već menja plastika. Šta bi se desilo da imam položeno i za autobus i za kamion, i da su sve različite godine, svako malo nova vozačka i samo ta kategorija se produžava, ostale prepisuju kako već stoji?

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
Pre 9 sati, nafetS je napisao:

Gotovo je probarenje, podneo sam zahtev za upis A u redovnu vozačku.

Da li neko zna ima li svrhe da se žalim kad stigne vozačka da datumi nisu "sinhronizovani" jer su mi sve kategorije na 10 godina (bez ogrnaičenja), ali sad će pisati da mi B ističe 2027, a A 2032. Efektivno ću na svakih 5 godina menjati vozačku.

Ne mogu da verujem da je toliko teško produžiti B sad kad se već menja plastika. Šta bi se desilo da imam položeno i za autobus i za kamion, i da su sve različite godine, svako malo nova vozačka i samo ta kategorija se produžava, ostale prepisuju kako već stoji?

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

Pročitao sam tvoj putopis i tek kad si bio u Albaniji sam shvatio da imaš probnu ali ti nisu ni tražili dozvolu. E sad, za BiH znamo da može, Hrvatska takođe ako je lice punoletno a šta je sa CG. Verovatno ni tamo niko nije ni tražio dozvolu ali znaš li nešto zvanično, pošto si već bio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ne sme ni CG sa probnom, pa sam i tamo išao na blef, na granici lična karta i saobraćajna, ne obilazim kolonu, ne pravim se pametan, skidam kacigu, korektno i učtivo samo. Već sam pisao pre, frka mi je bila u CG bilo šta da se desi, da li važi osiguranje. Al jednostavno želja da odem tamo, džabe sve zabrane, nije moglo da čeka dogodine.

Za Albaniju se tek kasnije setih da pogledam, treba i zeleni karton, ni njega nisam imao... Ne idem u Rumuniju zbog probne, ne idem u Sloveniju... čekam godinu i 11 meseci, i onda poslednji mesec samo gluposti pravim :D

 

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Juče na izlazu iz Mađarske su mi tražili i vozačku i saobraćajnu. Prvi put u životu su mi tražili vozačku na nekoj granici od kada putujem a dosta često to radim...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
On 1.10.2022. at 2:37, nafetS je napisao:

Gotovo je probarenje, podneo sam zahtev za upis A u redovnu vozačku.

Da li neko zna ima li svrhe da se žalim kad stigne vozačka da datumi nisu "sinhronizovani" jer su mi sve kategorije na 10 godina (bez ogrnaičenja), ali sad će pisati da mi B ističe 2027, a A 2032. Efektivno ću na svakih 5 godina menjati vozačku.

Ne mogu da verujem da je toliko teško produžiti B sad kad se već menja plastika. Šta bi se desilo da imam položeno i za autobus i za kamion, i da su sve različite godine, svako malo nova vozačka i samo ta kategorija se produžava, ostale prepisuju kako već stoji?

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

Kada se upisuje nova kategorija, upisuje se trajanje do isteka dozvole, u tvom slucaju do 2027.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 7 minuta, Drinkero je napisao:

Kada se upisuje nova kategorija, upisuje se trajanje do isteka dozvole, u tvom slucaju do 2027.

javiću u četvrtak/petak kad odem po istu.
Ja koliko sam video, službenik je odštampao papir na kome je tabela kakva je na vozačkoj sa kategorijama, ti datumi su bili koje sam napisao. Ako bude kako si rekao, to je onda dobro.
U suprotnom tražiću nekog načelnika, stvarno ne želim da preuzmem takvu dozvolu jer nema smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 10/2/2022 at 11:24 AM, nafetS said:

čekam godinu i 11 meseci, i onda poslednji mesec samo gluposti pravim :D

Ovo necu da komentarisem. Oooo cekaj, vec jesam! :P Sunce li ti kalajsano

 

  

2 minutes ago, nafetS said:

U suprotnom tražiću nekog načelnika, stvarno ne želim da preuzmem takvu dozvolu jer nema smisla

Ima da je preuzmes kakva god da je. Ja vise necu da cekam tvoju probnu :D

 

 

Promenio član maxx
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 675 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 18 sati, Drinkero je napisao:

Kada se upisuje nova kategorija, upisuje se trajanje do isteka dozvole, u tvom slucaju do 2027.

Meni su posle probne upisali 10 godina za A, dakle do 2032. i sve ostale kategorije produžili do te godine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Umalo zaboravih da obavestim o razvoju situacije.
B su mi ostavili do 2027, A su stavili 10 godina, 2032. Pitao sam na šalteru, izvukli dosije, gledali, "a da, pa kad si menjao adresu smo ti produžili B, jer je ostalo malo vremena, tad je moglo, sad ne. Sad smo ti dopisali kategoriju, ne možemo ti neku drugu produživati".
Pitao sam i kolegu advokata sa foruma, kaže jedino upravni spor, al dok se to privede kraju moraću da menjam dozvolu jer će isteći, ne vredi da se cimam.

Ostaje samo da za 5 godina odem da produžim B i da pitam da li može A da se produži tad, i tako u krug do 65 godine života :D
Inače, na pitanje šta bi bilo da sad položim i C, pa za 2 godine D, lagano odgovor: menjao bi na par godina, kad god ti istekne neka kategorija.
Ne možemo 2 datuma da upišemo u dokument kako treba.

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Umalo zaboravih da obavestim o razvoju situacije.
B su mi ostavili do 2027, A su stavili 10 godina, 2032. Pitao sam na šalteru, izvukli dosije, gledali, "a da, pa kad si menjao adresu smo ti produžili B, jer je ostalo malo vremena, tad je moglo, sad ne. Sad smo ti dopisali kategoriju, ne možemo ti neku drugu produživati".
Pitao sam i kolegu advokata sa foruma, kaže jedino upravni spor, al dok se to privede kraju moraću da menjam dozvolu jer će isteći, ne vredi da se cimam.

Ostaje samo da za 5 godina odem da produžim B i da pitam da li može A da se produži tad, i tako u krug do 65 godine života
Inače, na pitanje šta bi bilo da sad položim i C, pa za 2 godine D, lagano odgovor: menjao bi na par godina, kad god ti istekne neka kategorija.
Ne možemo 2 datuma da upišemo u dokument kako treba.
Zlo i naopako...

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo i moje dozvole. Bez obzira kada sam polagao, sve su se produžavale na 10 godina.

 

IMG_20221010_080104.thumb.jpg.a1dd7f953e61315bb509c200da4a0966.jpg

 

Međutim, kako su uveli "kao domaći" kod 95, bez obzira da li neko ima, ili ne, C i D kategorije će biti na 5 godina.

Ne znam samo, šta će i kako će meni pisati posle 2024.godine...

 

IMG_20221010_080215.thumb.jpg.baffc6757a9abc789a8dfd93db224289.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pitao ponovo zvanicno konzulat.
Evo odgovora:

Poštovani,
U Mađarskoj nije dozvoljeno da se upravlja sa probnom vozačkom dozvolom R. Srbije.

S poštovanjem,

Амбасада Републике Србије у Будимпешти
Конзуларно одељење

Embassy of The Republic of Serbia in Budapest
Consular Section

Szerbia Köztársaság Nagykövetsége Budapesten
Konzuli Osztály

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Za slucaj da niste gledali, covek prica kako je obisao pola evrope sa probnom dozvolom. Pogledajte i komentare sta ljudi kazu na tu temu. Zvanicno ne moze, ali neki idu na rizik. Sta vi mislite o ovome?

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

Kolege,

 

Da se podelim svojim iskustvom probne A kategorije.

2017 god sam položio za A2 kategoriju i od tad neprestano vozim motor svaku sezonu. Do sad sam promenio 5 motora. Trenutni i prethodna dva su bila za A kategoriju i reko ajde da se ne zezam da položim ove godine za A. i to uradim u julu.

Odem u Ljermontovu da predam za upis kategorije i kažu meni "a vi ne možete sa ovom uplatnicom vi morate  sve da ispravite i da uplatite ponovo za probnu A kategoiju" Vozim A2 aktivno 5 godina imam 70ak hiljada km iza sebe i sad imam zabranu jer sam uzeo veći motor?

Napravim se ja lud i dođem drugi dan i predam sve isto na neki drugi šalter ne pominjem ništa probnu i žena uzme papire i kaže "dođite po A kategoriju za 7 dana". xixixi

Dođem ja za 7 dana onako opušten da podignem A kat. Oni stvarno napravili platiku, ja sav srecena reko zezno sam sistem i taman da potpišem kad ova žena na šalteru posumnja nešto pa poče da rovari po papirima pa ode do šefice... da skratim napravi se mala frka i kažu mi "ne može ovo vi morate da imate probnu za A kategoriju" i izbuše ovu što su napravili, suzu sam pustio na šalter tamo. Još njena koleginica kaže "što mu nisi samo dala karticu sad nam sve komplkuješ". Zamrsilo se tu sve i svašta je još bili i razgovori i pregovori uglavnom ja se nešto smorio i nisam hteo ni da podižem karticu. Prošle nedelje odem i uzmem. Sad imam dve vozačke jedna je stara gde imam sve svoje kategorije i imam još jednu žutu probnu na 2 godine za A kategoriju. TUGA :'(

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 10/17/2022 at 1:07 PM, DreamCatcher- said:

Pitao ponovo zvanicno konzulat.
Evo odgovora:

Poštovani,
U Mađarskoj nije dozvoljeno da se upravlja sa probnom vozačkom dozvolom R. Srbije.

S poštovanjem,

Амбасада Републике Србије у Будимпешти
Конзуларно одељење

Embassy of The Republic of Serbia in Budapest
Consular Section

Szerbia Köztársaság Nagykövetsége Budapesten
Konzuli Osztály

Masovno ljudi idu preko sa probnom, pa i moja devojka i nikom nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja