Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 361 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Pre pola sata.. 19h , oko 4C 

izasao sam da protegnem noge malo gradom kad u centru spazim klinca kako se sprema da zajase VFR 800 , stanem pored da je pogledam,upoznam klinca  ,razgovor neobavezan od kad je ima, jel je zadovoljan, gde se vozi i itd ..

 

Rastajemo se , polazim ulicom i posle dva tri min cujem joj zvuk i lagano prolazi pored mene.. u tom trenutku auto iz suprutnog smera pravi naglo okretanje u ulici i pravo na motorasa, ovaj uspeva da mu svirne i bezi skroz desno i udara u kosi ivicnjak i prolazi na dvadesetak cm od branika auta i uspeva da ne padne ..

 

Staje posle par metara, staje i auto, covek siri ruke a klinac mu vice “jesi li pijan, jesli li pijan!!”

 

Prilaz mu i odvlacim ga na trotoar da se smiri, hoce da se popne na motor i da ode a ruke mu se tresu , jedva kljuc potrevio.. zadrzavam ga jos malo i klinac odlazi..

 

eto

bahati mamlazi..

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Juče oko 19h, kolaps u BG, klinac zaspao u autu koliko stojimo u kolonama... TRAS! Gospodin u Puntu bez tablica, sav izlupan, Glovo dostavljač (foto + nema video), odvali me u branik iako sam stajao barem minut ispred njega (uključio sam se u Ruzveltovu na moje zeleno i uglavio se ukoso donekle). Kaže gledao u retrovizor da se prestroji i nije primetio da ja tu stojim, još se vređa na moje pitanje da li je retardiran... Dete se probudilo, pita šta se desilo... Pogledam far čitav, branik oguljen, teraj dalje, nemam živaca više. Zato i vozim motor i po zimi i po kiši, lakše mi.

20231220_175502.jpg

Promenio član QmBGD
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F
Pre 2 sati, Mugos je napisao:

E zbog takvih bi voleo da imam Ford RAM sa sve onim USA branicima.

Dodge je RAM, ali svejedno 😁

Nije to ono što hoćeš, raspao bi se i on. 

Treba nešto sa šasijom, kao Niva, Patrol, Land Kruzer... Ma i glupi UAZ, nebitno, i onda takozvani Bull Bar ;)

Poenta, može to i za male pare da se sredi. Ali koliko god voleli i želeli tako nešto, nije pametno

 

Edit: slika

Evo ovo 😁

IMG_5279_300x300.jpg

Promenio član Gruja TS
Dodana "ilustracija"
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 47 minuta, RankoBg87 je napisao:

Kako nije, taman ih poguras tamo odakle su dosli pa ce sledeci put da malo pripaze kako izlaze. 

Radi se. Veruj mi, stalno mi izleću kao da me nema. Jednog sa kliom sam pitao da li je svestan da sa troje dece izlazi iz sporedne male ulice, parkinga, bez gledanja i zaustavljanja... Lik samo blene. 

IMG-a31b5ffd220db36f450532575b26002e-V.jpg

IMG-ae7f90b77aea572d4fbad0cd84dda60b-V.jpg

Promenio član mrle
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 4 sati, Mugos je napisao:

Ford RAM

Za ovo bi te i Ameri i Kanadjani ovešali,Ford je tamo gekj auto postao a Dodge je jos uvek muski,za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 414 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Mugos

Znas li sta bi Paganini rekao- nemas ti decko pojma:). Kakav RAM, Nive... Za takve bolide ima streptomicin a ine je Hilux, Toyota Hilux :takoje:. Natavno sa dodatnom opremom, putnikom u teretnom prostoru:)

TOJOTA-U-LIBIJI.jpeg.80344ec5db7a9bd629a0be8ccf49bb3b.jpeg

Promenio član vex
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 12/21/2023 at 10:09 PM, mrle said:

Radi se. Veruj mi, stalno mi izleću kao da me nema. Jednog sa kliom sam pitao da li je svestan da sa troje dece izlazi iz sporedne male ulice, parkinga, bez gledanja i zaustavljanja... Lik samo blene. 

IMG-a31b5ffd220db36f450532575b26002e-V.jpg

IMG-ae7f90b77aea572d4fbad0cd84dda60b-V.jpg

U poslednje vreme sam zapazio da se vozaci manjih vozila kurce po putu.

Vozim Touareg, koji prazan tezi 2,4t. A neki malisani mi u susret seku krivine i bezobrazno teraju mojom trakom. Da mi nije zao mog auta, pa da ih pocesem i bacim negde u jarak. Debili, najcesce nisu sami , vec voze porodicu , decu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Juče u Ustaničkoj ulici kod Dušanovačke pijace,  bahati mamlaz u džipu Valjevskih tabli stao na autobusku stanicu, upalio sva četiri migavca, trknuo do trafike dok se stvara kolona za njim - boli ga patka!...a posle radi polukružno preko dve trake i pune linije....

Morao sam da ubacim muzičku podlogu u snimak da se ne čuje "koga sam mu sve pomenuo od familije i u kom kontekstu"!

 

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Pre neko veče umalo me ne ubi mamlaz na motoru. Da, da...

Skrećem u sporednu na našem bulevaru, sve čisto, idem polako - hladno je vreme... Iz suprotnog smera neki "kolega" se zaleteo pravo u mene, nema šanse da je išao ispod 70-80, malo sam dodala gas da mu pobegnem, trenutak nakon toga sam samo čula kako je protutnjao iza mene...

Znam da je zima i da nije vreme za vožnju motora, al' eto im auto put pa nek jurcaju, a neee, čekaj, tamo neće biti viđeni. <_<

Bežim od kavezara, a umalo me ne ubi jedan od nas... :grr:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, Mornar85 je napisao:

Ја видех да си исекла човека и умало га уби...
Сачекаш да прође па онда скрени...

Pa tako izgleda, ali da je vozio po ograničenju bio bi viđen (na samom početku mog skretanja put mi je bio čist). Pravac iz kog je dolazio ima blagu krivinu i ne može sve da se vidi kad dodaš da je noć, novogodišnja rasveta, automobili, pešaci itd. Treba sve to uzeti u obzir i malo se unormalizovati, ne da jurca kao muva bez glave.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
Pre 12 sati, Alexandra995 je napisao:

Pre neko veče umalo me ne ubi mamlaz na motoru. Da, da...

Skrećem u sporednu na našem bulevaru, sve čisto, idem polako - hladno je vreme... Iz suprotnog smera neki "kolega" se zaleteo pravo u mene, nema šanse da je išao ispod 70-80, malo sam dodala gas da mu pobegnem, trenutak nakon toga sam samo čula kako je protutnjao iza mene...

Znam da je zima i da nije vreme za vožnju motora, al' eto im auto put pa nek jurcaju, a neee, čekaj, tamo neće biti viđeni. <_<

Bežim od kavezara, a umalo me ne ubi jedan od nas... :grr:

"al' eto im auto put pa nek jurcaju, a neee, čekaj, tamo neće biti viđeni. <_<" ...koliko sam ja razumeo iz ovog posta ni u ovom slucaju nije vidjen i to ga je zamalo kostalo zivota.
Ovo je klasicno oduzimanje prvenstva, obrati paznju molim te za ubuduce dok ne ubijes nekoga. Takvih "nisam te video/la" situacija ima puno i nisu uopste retke. On da ide 200 on je u prekrsaju ali je njegovo prvenstvo prolaza i unistis dva zivota jer ga ne propustis. Nisam za jurcanje po gradu ali to isecanje mi je jezivo i ravno ubistvu, nigde ne treba zuriti, ni u jednoj situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1641 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 10 sati, Zeksius je napisao:

On da ide 200 on je u prekrsaju ali je njegovo prvenstvo prolaza

 

Vrlo diskutabilno.

Po rečima jednog veštaka vozač koji vozi u skladu sa propisima nije dužan da pretpostavi da će ostali učesnici da krše propise.

Preneseno u vrlo sličnu situaciju kao ova - kad vozač vidi vozilo iz suprotnog pravca na udaljenosti dovoljnoj da bezbedno skrene AKO se kreće u skladu sa ograničenjima, vozač nije dužan da pretpostavi da nadolazeće vozilo ide "200 na sat".

Ubica je onaj ko se kreće 200 na sat, a ne onaj ko se pridržava propisa.

 

Za oduzimanje prvenstva se (valjda svi) slažemo, ali nije realno da neko divlja i da očekuje da drugi paze na njega.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kranjska Gora
  • Motocikl: MZ 175/2

Свако ко одузме првенство прво изјави "ишао је 200 на сат" и то медији одмах пренесу.
А то утврђују вештаци накнадно.

Скретање у лево изискује екстремну опрезност.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Da nisam bila oprezna verovatno bi ovih dana čitali o meni u vestima. Ali tu sam, tako da mogu da razmotrim svoje i tuđe propuste, kao i da se postaram da se više nikad ne dogodi. Ko me poznaje, zna da sam čak i preterano oprezna u saobraćaju.

Za 14 godina 0 izazvanih udesa, prvi se dogodio 27.10.2022. kada je meni auto oduzeo prednost, srećom bez posledica po oboje.

Skretanje levo, 2 automobila iza mene, puna linija pre raskrsnice, skrećem levo, auto me obara i sa 70km/h udara u drvo. A lako je moglo da se desi da između drveta i haube budem baš ja. Iako on nije smeo da pretiče pred raskrsnicom i punom linijom (drugi auto iza mene), smatram da smo oboje krivi.

Nemam zvanični izveštaj jer policija nije izašla, nema povređenih, tako da su rekli da zovem opet ako se ne dogovorimo. :neznam:

A što se raznoraznih mamlaza u saobraćaju tiče, bolje da pustim budalu, nego da mi na spomeniku piše da sam imala prednost. :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja