Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 472 postova

Moguce, ne biste verovali dokle je doslo i na sta su sve i obicni gradjani spremni zarad sice, a kamoli ovakvi narkomancici.

Prica mi drugar taksista, nedeljno mu bar po jedna stranka pobegne, na foru "samo minut da uzmem pare iz kuce(tudje naravno)" i nema ga vise ili sasvim lezerno kazu "idemo tu i tu, ali imamo samo stajanje minut tu i tu", izgube se na tom stajanju i nema ih.

Rade tamnoputi ali rade i nasi, mislio sam da je mnogo veci procenat njih. Ne, kaze normalni ljudi za koje nikad ne bi rekao, momci rekao bi fino vaspitani, cak nisu ni od onih koji samo udju i cute nego celim putim pricaju o opstim temama, poslu, stanju u drzavi, i na kraju samo zapale. Cak i starije gospodje sa sve cegerima, rekao bi covek dame. Ja nisam mogao da verujem sta mu je svakodnevnica, i sta ljudi bez trunke blama rade zbog 400-500din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



vaspitani, cak nisu ni od onih koji samo udju i cute nego celim putim pricaju o opstim temama, poslu, stanju u drzavi, i na kraju samo zapale.


Znači taxisti misle da nije normalno da neko ne priča sa njima o "stanju u državi". Još jedna misterija rešena.
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kranjska Gora
  • Motocikl: MZ 175/2

Можда правило десне стране? Она нема знак "Стоп" а ни ти знак предност...

 

Иначе правило "десне стране" је по мени једно од глупљих ако се крећем па морам да станем да се укључи онај који ионако мора да успори и скоро стане јер мења кретање по 90 степени. Логичније би било ко задржава правац кретања има предност.

 

Promenio član Mornar85
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6348 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dal' je pravilo glupo ili ne...mora da se poštuje, jer kad to svako interpretira kako mu volja...eto sranja. Inače, isto to pravilo važi kada su u pitanju putevi ISTE važnosti.

Meni ovde deluje da se auto sa kamerom nalazi na putu veće važnosti...pa u tom smislu, samoubilački poduhvat dotične, nema nikakvo drugo objašnjenje. Možda neka polna bolest...

E sad, pošto je pretpostavka majka svih zajeba, a ovde puno toga treba pretpostaviti....dobro je da se završilo tako kako jeste. Tužno je što se ovakva rečenica sreće često, a još gore kada ima drugačiji epilog.

Bilo bi lepo da je miss shvatila fabulu radnje i eventualno jeftino pazarina naravoučenije...u šta pomalo sumLJam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Vrlo zanimljiva ali i nejasna situacija.


Ne znam da li je nešto menjano, ali znam za jednu "rupu" koju je naš zobs imao.
Dakle kod nas znak za put sa prvenstvom prolaza važi sve dok ga neki drugi znak ne poništi, dakle nije samo na raskrsnici. Ako ti prođeš raskrsnicu i vidiš znak da se krećeš putem sa prvenstvom prolaza, pa naiđeš na sledeću raskrsnicu koja nema znakove - za tebe i dalje važi da se krećeš putem sa prvenstvom prolaza. Ali, na taj put se uključuje neko kao na ovom snimku koji nije imao nikakve znakove. Za njega važi pravilo desne strane. I sada obojica misle da imaju prvenstvo i obojica su u pravu. Eto problema.
 

38 minutes ago, pronto said:

Meni ovde deluje da se auto sa kamerom nalazi na putu veće važnosti...


Da, i meni. Ali čime je to određeno, pod pretpostavkom da nema znakova nigde ? Skoro istu situaciju imamo u selu, ukrštaju se na sličan način putevi skoro iste širine i istog protoka. I oduvek se znalo da jedan put ima prvenstvo, iako nema znakova, a i krši se pravilo desne strane. E sad u zadnjih desetak godina tu je počelo da se dešava mnogo problema, jer ovi koji se uključuju, uglavnom mladi vozači, prolaze jer ispravno pretpostavljaju da imaju prvenstvo zbog pravila desne strane.

I jednom prilikom mene vozi deda, njega neko tu iseče, i on sad svira. Inače profesionalni vozač i instruktor u penziji. I pitam ja njega zašto ne poštuje pravilo desne strane - kaže pa nisu putevi iste važnosti. Kako znaš ?
Pa ovaj kojim se mi krećemo ima obeleženu isprekidanu liniju a ovaj drugi nije obeležen. Nikad na to nisam obratio pažnju, jer ponavljam, putevi izgledaju isto, iste su širine, i sličan protok vozila imaju. Naravno linije se ne iscrtavaju redovno pa izblede. Ali zaista na tom putu koji se uključuje nikad nije obeležena linija na sredini puta.

Elem, gledao sam na netu ali nisam mogao da nađem nešto o ovome. Da li može neko da prokomentariše, možda @jasminko VIR ?
 

Ovako bi mogla da se objasni i situacija na snimku. Mada je ovde nekako očiglednije da je put kojim se kreće snimatelj put veće važnosti.

 

Promenio član živke
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Moj je snimak, put je glavni i vece vaznosti, stari Obrenovacki put, sto ti kazete, pravilno je iscrtan, autobusi, stajalista, lezeci, to odakle je ona izasla je neki spust sa nasipa i gde su neki splavovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Da da, jasno mi je sve to, nego ja malo uopštavam situaciju - jer stvarno postoji problem u sličnim situacijama.
A i zanima me da li stvarno postoji to pravilo o iscrtanim / neiscrtanim putevima i važnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750

 

Postoji u novom ZOBS-u:

 

7. Prvenstvo prolaza

Član 47

Vozač je dužan da propusti sva vozila koja se kreću putem sa savremenim kolovoznim zastorom kada se vozilom uključuje sa zemljanog puta ili sa površine na kojoj se ne vrši javni saobraćaj.

 

To je to...

 

Pre 1 sat, pronto je napisao:

...isto to pravilo važi kada su u pitanju putevi ISTE važnosti....

Meni ovde deluje da se auto sa kamerom nalazi na putu veće važnosti...

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ko ce to znati, svasta se nesto menjalo s godinama, 
Da li bio znak ili ne treba stati i pogledati, zeleno kad je na semaforu gledam jesu svi stali a ne ovako nesto, 
Narod zivi 300 na sat, neki dan ispred moje kuce zensko bi, sagla se da nesto dohvati i u tom trenutku puvuce volan i udari u topolu, jes bila trula al je iscupa iz korena i auto zavrsi na krovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ok, situacija sa snimka je jasna.
Ostaje samo pitanje šta u situaciji kada naizgled deluje da putevi imaju istu važnost, kao u situaciji koju sam opisao ? Da li iscrtana/neiscrtana linija utiče na važnost puta ?

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 352 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100
Можда правило десне стране? Она нема знак "Стоп" а ни ти знак предност...
 
Иначе правило "десне стране" је по мени једно од глупљих ако се крећем па морам да станем да се укључи онај који ионако мора да успори и скоро стане јер мења кретање по 90 степени. Логичније би било ко задржава правац кретања има предност.
 
A šta ako i jedno i drugo vozilo idu pravo, a putevi se ukrštaju? Pravilo je odlično, i neki ljudi su to smislili na osnovu iskustva i verovatno analizirajući i saobraćajne udese....da ne dužim, ako te mrzi da kočiš, ne bih voleo da se susretnemo na nekoj raskrsnici....

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
pre 5 minuta, MF je napisao:

A šta ako i jedno i drugo vozilo idu pravo, a putevi se ukrštaju? Pravilo je odlično, i neki ljudi su to smislili na osnovu iskustva i verovatno analizirajući i saobraćajne udese....da ne dužim, ako te mrzi da kočiš, ne bih voleo da se susretnemo na nekoj raskrsnici....emoji6.png

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Ovo je zamljani put tj neki tucanik, veruj mi da gledam svaku raskrsnicu, ne mrzi mene da kocim, ovako izletanje sa sporednog puta ne ide.
Ulica u kojoj zivim je siroka toliko da se jedva mimoidju dva auta, nista obelezeno, moj prilaz ili kako god ga zvati je asfaltiran i ima jedno 10 metara, znaci ja komotno mogu da izletim nekom ko vozi npr 50 na sat.
Postoji to pravilo desne strane i vaznosti puta ali ne bas za svaki put.
Bas ispod doma u Sremcici ima raskrsnica gde nema znakova, desavaju se i tu udesi, ne postuje se pravilo desne strane, bukvalno stanem i ljudi su u fazonu sto si mi stao a oni imaju prednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 2 sati, MF je napisao:

A šta ako i jedno i drugo vozilo idu pravo, a putevi se ukrštaju?

 

Opet ZOBS, isti clan kao i u mom proslom odgovoru, situacija je potpuno jasna:

 

7. Prvenstvo prolaza

Član 47

Vozač je dužan da propusti sva vozila koja se kreću putem sa savremenim kolovoznim zastorom kada se vozilom uključuje sa zemljanog puta ili sa površine na kojoj se ne vrši javni saobraćaj.

Vozač koji pri skretanju preseca biciklističku stazu, odnosno traku, dužan je da propusti vozila koja se kreću stazom, odnosno trakom.

Vozač je dužan da propusti vozilo koje dolazi sa njegove desne strane na raskrsnici na kojoj prvenstvo prolaza nije regulisano na drugi način, odnosno pri susretu sa drugim vozilom (pravilo "desne strane").

Pri skretanju ulevo, vozač je dužan da na raskrsnici na kojoj prvenstvo prolaza nije regulisano na drugi način propusti vozilo koje dolazeći iz suprotnog smera zadržava pravac kretanja ili skreće udesno (pravilo "levog skretanja").

Na raskrsnici na kojoj prvenstvo prolaza nije regulisano na drugi način, tramvaj ima prvenstvo prolaza u svim slučajevima, osim u slučaju kada preseca biciklističku stazu ili traku. Međusobno prvenstvo prolaza tramvaja reguliše se pravilom "desne strane" i pravilom "levog skretanja", ako prvenstvo prolaza tramvaja nije regulisano na drugi način.

Na raskrsnici na kojoj je saobraćaj regulisan saobraćajnim znakovima, odnosno oznakama na kolovozu i trotoaru, međusobno prvenstvo prolaza vozila na putu sa prvenstvom prolaza, kao i međusobno prvenstvo prolaza vozila na putu koji se ukršta sa putem sa prvenstvom prolaza, reguliše se pravilom "desne strane" i pravilom "levog skretanja".

Na raskrsnici na kojoj je saobraćaj regulisan svetlosnim saobraćajnim znakovima, međusobno prvenstvo prolaza učesnika u saobraćaju, koji na raskrsnici svetlosnim saobraćajnim znakovima istovremeno dobijaju pravo prolaza, reguliše se pravilom "desne strane" i pravilom "levog skretanja".

Na raskrsnici na kojoj je saobraćaj regulisan znacima, odnosno naredbama, koje daju ovlašćena lica koja vrše neposredno regulisanje saobraćaja, međusobno prvenstvo prolaza učesnika u saobraćaju, koji na ovim raskrsnicama istovremeno dobijaju pravo prolaza, reguliše se pravilom "desne strane" i pravilom "levog skretanja".

 

 

 

Ovo znaci da i onda kada smo regulisani saobracajnim znacima, semaforima ili sl.licem, i nadjemo se "jednaki" u takvoj situaciji na putu, primenjuju se "pravilo desne strane" i "levog skretanja"...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da malo ga calac preterao ali ne zaboravite da je vecina nas starijih nekako u tim godinama sjela za motor ili volan.
Sad djecu prave glupavom i nesposobnim, neki dan gledam momka ofokativno nekoh 25 godina koji ne zna uparkira pandicu na mjesto gdje bih ja dva auta natjerao. Jbt klinci s 17 godina vozili tenkove u vojsti, ovaj ne zna ni auto

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1978 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vozio sam i ja kao maloletnik bez dozvole. I velika većina nas, što kaže Bigor. Ali svi smo se krili od roditelja da ne saznaju. Motore probali od drugara, kola neko svoja, neko tuđa, ali ovde svesno roditelj, otac, sedi pored sina, svesno ga uči ono što ne treba... Šta će voziti sa 16...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2376 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sve je bilo drugačije. Drugačiji su bili roditelji, drugačija deca, automobili, saobraćaj... 

Prvo kad me je otac stavio za volan nije me učio da vozim u prekršaju nego po pravilima saobraćaja. Tomosa sam dugo vozio bez dozvole, ali olakšavajući faktor su bile kazne koje nisu bile tako drakonske, a i jela ih inflacija. Za sve te godine samo jednom sam "pazario".

Većina nas je učila na automobilima od 55-60 konja i tomosima, maksimalno MZ ili Jawa. Čini mi se da je manje bilo tih razmaženih sinova koji su dobijali calibre i 318i za osamnaesti rođendan nego danas. Ne daj Bože da mu kupi Clio ili Fabiu, kako će sa tim u grad. Ako nema 520 ili gsxr kao da je najveći siromah. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja