Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Malopre NS autoput, cepam ka BG krajnjom levom, i u jednom trenutku sustižem auto, stranac neki, nastavljam njegovim tempom, mislim pomeriće se, ja bih malo brže. Ništa. Ja malo udesno, aha, ima dva auta ispred sebe, Punto na čelu, ispred njega na puškomet nikog. Pričekam, ništa. Srednja traka prazna, ja iz 5. u 4. poravnam se sa Puntom, batica čuka u mob. Dva kratka bip bip, podigao glavu, pogledao me, i ništa. 
Nastavim.
 Još tri auta su ga obišla desnom stranom, videh u retrovizoru, nije se pomerio.
E to je bahatost, izvorni oblik. :tras2:
Tako kad rade ja lepo ispred pa pustim gas i lagano. Onda se seti da je ipak, osim što nije kulturno, nego je i zakonom zabranjena vožnja preticajnom trakom, jeli, samo ime joj govori za šta je namenjena.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ah, krenula sezona Turaka i ostalih, do kraja avgusta pakao za putovati autoputevima po Srbiji. Idu po tri kao da su rudom vezani, kako se jedan prestroji odmah i ostatak uže familije menja traku, bez gledanja, nema veze da li idu 90 a ti 130, pa voze 8 km levom 116kmh, a nigde nikoga ispred njih... Razmak između vozila do 10m, da se slučajno neko ne ubaci jer se pogubiše ako ne vide vođu.

Najkritičniji period godine za vožnju autoputem. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Apsolutno tacno.

Em su umorni od ogromne kilometraze em drze levu traku non stop.

Kad im svirnes vidis blentav pogled, nevolja u najavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Jutros na Gazeli covek vozi pored autobusa levom trakom mozda 2km/h brze od busa a ispred nikoga. 

  Uzalud blicam i sviram da se bar pomeri levo da prodjem izmedju a on nesto mlati rukama i zatvara mi put. Skoro prosao bus, mozda pola metra ispred njega, zalepio za belu liniju i uspori na brzinu busa. 

 Srecom vozac busa bio pametniji, malo uspori i podje desno da napravi mesta. Hvala mu za to a ovog mamlaza mi zao. 

  Stvarno je zalosno koliko ljudi ptotraci svoju energiju na lose stvari prema drugima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 12 sati, QmBGD je napisao:

Ah, krenula sezona Turaka i ostalih, do kraja avgusta pakao za putovati autoputevima po Srbiji. Idu po tri kao da su rudom vezani, kako se jedan prestroji odmah i ostatak uže familije menja traku, bez gledanja, nema veze da li idu 90 a ti 130, pa voze 8 km levom 116kmh, a nigde nikoga ispred njih... Razmak između vozila do 10m, da se slučajno neko ne ubaci jer se pogubiše ako ne vide vođu.

Najkritičniji period godine za vožnju autoputem. 

Slazem se  ali turke mozda ne bih bas nazvao bahatim, vise nepazljivim, umornim... 

  Kad vidite bahatost sa stranim tablama to je neki nas gastarbajter koji misli da sada vise vredi od ostalih u Srbiji.

 Cesto u razgovoru od takvih cujem

 "Vi ovde ne znate..."

 "Kod nas tamo je sve bolje i lepse..." 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
10 minutes ago, salem said:

Kad vidite bahatost sa stranim tablama to je neki nas gastarbajter koji misli da sada vise vredi od ostalih u Srbiji.

 Cesto u razgovoru od takvih cujem

 "Vi ovde ne znate..."

 "Kod nas tamo je sve bolje i lepse..." 

Izvorna bahatost koja i mene nervira, iako i sam vozim auto sa stranim tablicama. Samo te najlepše molim da te ne povede model sterotipa pa nas sve ostale staviš u isti koš sa njima, malobrojnima. ;) 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 35 minuta, lomitelj je napisao:

Izvorna bahatost koja i mene nervira, iako i sam vozim auto sa stranim tablicama. Samo te najlepše molim da te ne povede model sterotipa pa nas sve ostale staviš u isti koš sa njima, malobrojnima. ;) 

Naravno da ne.

 Rekao sam "kad vidis bahatost sa stranim tablama..." 

  a ne "kad vidis strane table cuvaj se bahatosti"

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1677 postova
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, salem je napisao:

Jutros na Gazeli covek vozi pored autobusa levom trakom mozda 2km/h brze od busa a ispred nikoga. 

  Uzalud blicam i sviram da se bar pomeri levo da prodjem izmedju a on nesto mlati rukama i zatvara mi put. Skoro prosao bus, mozda pola metra ispred njega, zalepio za belu liniju i uspori na brzinu busa. 

 Srecom vozac busa bio pametniji, malo uspori i podje desno da napravi mesta. Hvala mu za to a ovog mamlaza mi zao. 

  Stvarno je zalosno koliko ljudi ptotraci svoju energiju na lose stvari prema drugima. 

Takvi su zajebana sorta. Za njih dve solucije, prislonis mu se na branik i odmah pali sva 4 i staje, ti nastavljas jer nema nikakvih ostecenja ili ako ti je dosadno stanes da ga jebes i da cekate mup, kad dodju samo im potvrdis da je izmislio i da ti je ugrozio zivot jer te je blokirao i zaustavio na sred autoputa.

Druga je da krenes za njim i pratis ga, al u dupetu, sacekas da se iskljuci... Posle par ulica ga drma panika i hvata maglu :D

Ili ga gadjas coca colom kad otvori prozor i pocne da besni i vice "sta je bilo, sta hoces", jednom sam i to uradio.

Naravno, bitno je da nema svedoka za sve to.

 

Znaci ili ovako ili kamera za snimanje saobracaja i samo saljes snimke mupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
2 hours ago, gebee&co said:

Samo ovi,sa mercedesima.

Pazi Jagodinac, dolazim ja u Jagodinu, znaš, pa ti namerno neću dozovoliti da me obiđeš. 

 

 

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1889 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ako dolaziš u Jagodinu,svrati na kafu,a što se tiče obilaženja,neću ni da pokušavam,jer to je mečkina narav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Stigli turisti u Sokobanju...

Juče jedna u suprotan smer..ka meni..." samo da tu parkiram"....a sad, evo nema par minuta, druga joj koleginica..mal' me nije zgazila na pešačkom, na semaforu (jednom, od dva). Da zaginem na pravdi boga, sa kajsijama i papirom za dupe u rukama...

I jednoj i drugoj u mimohodu dobacih...jer nisu imale nameru da stanu, da bace dozvolu...jer su je verovatno izvukle kao nagradu iz čipsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Bio i ja pre par dana u Sokobanji, razrovano setaliste a gore ulice u zivotu nisam video.

Jos me i navigacija odvela pesackom stazom do Ripaljke pored akva parka a ne od Lepterije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 17 sati, ser je napisao:

Takvi su zajebana sorta. Za njih dve solucije, prislonis mu se na branik i odmah pali sva 4 i staje, ti nastavljas jer nema nikakvih ostecenja ili ako ti je dosadno stanes da ga jebes i da cekate mup, kad dodju samo im potvrdis da je izmislio i da ti je ugrozio zivot jer te je blokirao i zaustavio na sred autoputa.

Druga je da krenes za njim i pratis ga, al u dupetu, sacekas da se iskljuci... Posle par ulica ga drma panika i hvata maglu :D

Ili ga gadjas coca colom kad otvori prozor i pocne da besni i vice "sta je bilo, sta hoces", jednom sam i to uradio.

Naravno, bitno je da nema svedoka za sve to.

 

Znaci ili ovako ili kamera za snimanje saobracaja i samo saljes snimke mupu.

Ne bih mu se motorom naslanjao na branik a i ne nosim koka kolu na motoru.

 Ma znam sta sve moze ali pokusavam da ne pretvaram pozitivnu energiju u negativnu. 

  Ta negativna vise jede onoga ko je zraci nego onoga kome je upucena

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Juče, oko 10 sati, pređemo ukrštanje obilaznice, kod 1000 ruža.

Idemo iz pravca Avale, prema Jajincima.

Prvo moraš, desno ka Bubanj Potoku, pa kružni tok, a onda motaš udesno, skoro pun (nepregledan), krug prema Rakovica selu, pored raskrsnice ka Kumodražu.

 

Primetim sivi, karavan,  Rumskih  tabli, kako stoji udesno, na raskrsnici prema Kumodražu, a ispred, pored, njega prolazi auto iz Kumodraža, uključuje se na našu putanju i odlazi prema Jajincima.

Računam, radovi su u toku, pa ga, verovatno, Rumljanin propušta.

Sve to analiziram u glavi, tih par sekundi, dok prilazimo raskrsnici.

Bez pokazivača pravca i uveravanja, vozač kreće u polukružno, levo, u moju traku.

Ako ga izbegnem, ulevo (a mogu 'ladno), prolazim, bez problema.

On će, lepo, uhvatiti zalet i "oduvaće" mi sina, koji vozi iza mene.

Ubiće mi dete.

Onda bi mu, ja, presudio.

Sirena, kočim... i prateći kretanje njegovog nosa, ulevo, skoro se naslanjam  na njegova vozačka vrata (tu smo oči u oči).

U tom trenutku osetim, blagi udarac u levi lakat.

Sin me je zakačio kormanom, dok je izbegavao mene i njega.

 

Nisam hteo da izbegnem auto, iz već gore navedenog razloga.

Jer bi sin bio na mestu gde me "očešao" i zakucao bi se u prednji levi točak auta.

 

Čovek se izvinjava.

Pratio je navigaciju, a koordinate su, ko zna od kad i vode ko zna kuda...

A i nije gledao.

Jbg.

 

Dobro je, kako je moglo biti.

Ostao sam čitav.

A i da nisam, ostao bi čitav, onaj ko treba.

Bio sam bahat.

Greh na moju dušu.:aha:

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1889 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ne,nego si uspeo da predvidiš situaciju ohoho unapred,i time spasio situaciju.Nažalost,moramo da predviđamo  poteze drugih kako bi se sačuvali.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2006 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Feniks, ne razumem te najbolje, na kraju, što si bio bahat ? Ili nisam celu situaciju dobro razumeo, ali ovo što jesam, ti si u par sekundi odradio sve "u fullu", što se kaže, da izbegnete najgore...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Često puta se susrećemo sa onima koji nisu (ili ne žele da budu) svesni postupaka.

Dolazi do verbalnog i/ili fizičkog sukoba.

Moj gest se mogao okarakterisati, kao bahatost i svesno izazivanje "kontakta" u saobraćaju.

Jer sam ciljano, išao na opciju da ga zaustavim.

Vozač je zaštićen u autu.

Mogao je da me pita, koji je meni... što nisi prošao?

Da tvrdi, kako me je video...

Ja sam procenio da me može oboriti, ali ne i razbiti.

I da će šteta biti manja, nego da sam se provukao, a on nastavio svoj manevar.

Čovek se izvinio.

Nije bio arogantan, kao većina drugih, koje susrećemo (čak i kad znaju šta su uradili).

Sin nas je obišao suprotnom trakom (što se isto može smatrati ugrožavanjem bezbednosti na putu).

Mogao je udariti u mene  (jer je očekivao da ću dati gas, a ne kočiti).

Napravivši mu manju  prepreku, nego što bi to bio auto, ipak, ugrozio sam ga.

Uspeo je da me, samo, očeše (korman na čoperu širok, lakat štrči...).

Materijala za analizu, kol'ko hoćete...:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нема ту много анализе и разматрања, ти свој посао оца (а и вође групе) одрадио како треба. 

 

Ова процена коју си ти у секунди одрадио је нешто што свако од нас ради свакодневно на свакој раскрсници. То замара и хвала Богу да си правилну одлуку донео. 

 

Нема ту бахатости. Срећа, па се и тај извинио, иначе би био извучен кроз прозор да попасе траву, слутим. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2006 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo sad, vraćam se sa posla, motorom,  čekam na semaforu na uglu Jaše Ignjatovića i Cvijićeve. I to po propisu, peti u redu, neću da obilazim, ne žurim. Lux taxi iza mene, crni pasat. Dok čeka zeleno, briše krpom tablu i popusti mu kočnica, prisloni se na mene, dovoljno da me cimne. Ja se okrenem, on ništa, gleda u mene kao tele...nema tu štete, samo se naslonio branik na branik, ali njegova reakcija na "što me udari ?" Ajde, samo sam se naslonio, šta dramiš...

Reko, da sam se ja bagerom naslonio na tebe, da li bi ti dramio ???

Stoka taksistička...

Da je digao ruku, rekao "izvini, slučajno", o.k. Dešava se... Ništa. Još ja kriv...

Samo sam produžio, ne kidam više živce na seljakluk.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

 

WWW.BLIC.RS

"Krenuo je s prijateljem u kafanu, a do kafane nije ni stigao, ispred vrata je umro."

 

Govedo udarilo pesnicom i ubilo čoveka koji, po godinama, može lagano deda da mu bude. Nije mu stao na pešačkom i dao sebi za pravo još da ga prebije. 

Promenio član milomir22
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 12 minuta, Blaza je napisao:

Evo sad, vraćam se sa posla, motorom,  čekam na semaforu na uglu Jaše Ignjatovića i Cvijićeve. I to po propisu, peti u redu, neću da obilazim, ne žurim. Lux taxi iza mene, crni pasat. Dok čeka zeleno, briše krpom tablu i popusti mu kočnica, prisloni se na mene, dovoljno da me cimne. Ja se okrenem, on ništa, gleda u mene kao tele...nema tu štete, samo se naslonio branik na branik, ali njegova reakcija na "što me udari ?" Ajde, samo sam se naslonio, šta dramiš...

Reko, da sam se ja bagerom naslonio na tebe, da li bi ti dramio ???

Stoka taksistička...

Da je digao ruku, rekao "izvini, slučajno", o.k. Dešava se... Ništa. Još ja kriv...

Samo sam produžio, ne kidam više živce na seljakluk.

Mene je bakica tako pre par godina udarila, tačnije gurnula. Stajala sam bajsom pred raskrsnicom da se uključim, ona gledala negde okolo i gurne me, ja se okrećem, ona sva izbezumljena, stavila ruke na usta. Niti sam pala, nit njoj nešto falilo, samo sam joj ostavila trag od šare na braniku neke zastave, više se i ne sećam. Digla sam ruke, šta da joj kažem. Duduše, tako je mogla nekog da okosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja