Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za drzac za mobilni telefon

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
Pre 14 sati, mrgud je napisao:

Koristim najjeftiniji zatvoren nosač (

). Modifikovao ga da se kači direktno na šraf od retrovizora da ne moram da strepim dal će ta plastika iza da pukne.

Pošto se dosta akam van asfalta ne bi smeo da stavim otvoren. A i u slučaju kiše, ako mi je uključena navigacija ne moram da brinem.

evo jos jedno iskustvo sa ovim "jeftinim"

baš na off road voznji---a malo i jurcanju autoputem....kugla koja je usrafljena obicnim holšrafom je se odvila...i telefon je se nekontrolisano vrteo...

za dlaku nije izleteo....

moze posluziti...ali bi ga ja odmah ojačao...obezbedio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Da...jedina mana ovog nosača je što kad hoću snimati vožnju,moram sa selfi kamerom jer je ona na sredini...ili da kupim fon drugi ali ovaj Samsung A52 ima stabilizaciju što je prednost...ali i selfi od 32MP je i više nego dovoljna.
gRSW8rv.jpg
 
Проблеми у ПМ

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

E,mozda je glupo pitanje al nije mi jasno ovo kad kazete vibracije pokvari kameru?!

Jel to kad je ukljuceno snimanje ili i inace, dok je iskljuceno? Logika kaze da ne moze da se pokvari ako ne snima al otkud znam, tehnologija napreduje svaki dan a ja nisam bas u toku:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Može ako ima hardversku optičku stabilizaciju slike. Ako te zanima šta je i kako radi, evo par linkova:

 

 

https://www.benchmark.rs/vesti/sta-je-opticka-stabilizacija-slike-i-zasto-je-vazno-da-je-vas-telefon-ima-91985

 

 

WWW.SAZNAJNOVO.COM

Sve češće u specifikacijama pametnih telefona vidimo oznaku "OIS" pa nekima nije baš jasno...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ne baš u potpunosti. Napisao sam na prethodnoj strani da postoji nekoliko različitih tipova hardverske stabilizacije slike.

 

Klasična - optička stabilizacija (OIS) je značajno manje podložna kvaru usled vibracija. Stabilizacija putem sensor shift sistema (uglavnom Iphone koristi, mada ima i Androida ali retko) je dosta osetljivija na vibracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 18 sati, Mr_Wolf je napisao:

Ne baš u potpunosti. Napisao sam na prethodnoj strani da postoji nekoliko različitih tipova hardverske stabilizacije slike.

 

Klasična - optička stabilizacija (OIS) je značajno manje podložna kvaru usled vibracija. Stabilizacija putem sensor shift sistema (uglavnom Iphone koristi, mada ima i Androida ali retko) je dosta osetljivija na vibracije.

Bottom line, nijedan tip optičke stabilizacije nije imun na vibracije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
Koja je najbolja opcija nosača za telefon za sraf na samoj vili kad ne mogu da uzmem Quad lock ili SP jer nemaju futrolu za Fold 3?

Najbolja opcija je da uzmes neki drugi jeftin polovni amoled telefon i koristis njega za nav


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Najbolja opcija je da uzmes neki drugi jeftin polovni amoled telefon i koristis njega za nav


Sent from my iPhone using Tapatalk
+1 jeftin i da nema OIS, mada ti to dodje na isto. Svakako iz dosadašnjih dešavanja pojedinih kolega, najpametnije je lični telefon držati uz sebe za ne daj Bože.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Meni nešto ne igra to sa dva telefona, jer mi je na ovom uvezano sve, povezana i comm za telefoniranje, sve za muziku itd.

Naručio sam quadlock, izašlo me 90€ sve sa futrolom i damperom za vibracije. Samo sam preskočio bežični punjač jer bi to dupliralo iznos.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 624 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 6 minuta, MrD je napisao:

Имаш огроман избор на купујепродајем.

Ima, samo sto mi treba kuglica precnika 17mm, a na slikama nigde ne pise koliki je precnik.

Ovo je za Garmin zumo i trebalo da su te dimenzije koje mi trebaju, ali nmg da nadjem kod nas.

 

Imam Garmin Zumo 396 i imam original nosac, ali da bi to radilo, treba da se izvede instalacija sa motora, a ja to ne bih, jer bi je korsitio 2-3 puta godisnje. Imam i autopunjac, ali on ne moze sa tim nosacem, pa sad mozgam sta i kako...

Zvuci komplikovano, ali mi treba ili ovaj deo za kuglicom 17mm, ili nosac za mobilni da sto manje materijala na poledjini da bih ubacio autopunkac, a da moze da se montira na nosac precnika 12mm, ili da taj nosac ima pozadi kuglicu 25mm.

 

Ovo ni Ajnstajn ne bi razumeo, ali nmg drugacije da objasnim :)

 

 

Screenshot_20230414_124255_KupujemProdajem.jpg

Screenshot_20230414_124215_KupujemProdajem.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Не видим проблем. Преко купујемпродајем можеш контактирати продавца и тражити да ти провери димензију куглице. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 624 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Nije :(

Na vecini kineskih je 15 mm, a Garmin 17 mm. Taman toliko da nosac nije stabilan sa 15 mm.

Ona velika je ista- 25 mm.

 

Moram da koristim autodrzac za Garmin, jer samo tako moze da se nakaci punjac u uticnicu.

 

Uspeo sam nesto da izmozgam, pa cu videti kako ce ici :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

A da li je neko mozda koristio ovakav? 40e na KP. Msm da bi mogao ovde na sredinu da ga montiram

1.PNG

2.PNG

3.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

I ja danima studiram različite nosače, pošto su hebli u pitanju... I tu zabava počinje. :jee:

Ne treba mi nosač za svaki dan, već samo par puta godišnje kad putujem, pa shodno tome ne želim da dam 100+ eura za nešto što mi nije toliko važno.

Imam tank torbu sa otvorom za telefon kroz koji ništa ne vidim, u kom se pregreva, moram skroz da spustim glavu da na kraju ništa ne bi videla.

Slušala sam i navigaciju preko komunikatora, ćuti i tek kad promašim skretanje obaveštava, baš joj hvala. :staa2:

Dakle, za sledeću vožnju moram sebi da obezbedim nosač. :)

Obaveštavaću vas. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 14 minuta, Alexandra995 je napisao:

pa shodno tome ne želim da dam 100+ eura

Iako sam platio ceo QuadLock set negde oko 8,500 din. (bilo bi jeftinije da nemam iPhone pa da nisam bio primoran da kupim i onaj đavo za vibracije), mogu reći da sam poprilično zadovoljan. Pouzdan je i efikasan u poslu koji obavlja, telefon stoji - ne mrda, ne pregreva se jer ga vetar stalno hladi, a brzo se skida / namešta, maltene sam počeo da se navikavam kad sednem na motor, aha - telefon stoji tu, boc/škljoc i to je to. Koristio sam u prošlosti svakakve nosače i držače, i za sad mi ovaj iskreno deluje kao najprostije / najkompletnije rešenje, nema neke filozofije - prosto i jednostavno.

 

Jeste skupo, ali sam cenu opravdao time da sutra mogu da ga skinem s motora i stavim na drugi kad promenim, a da je kvalitetno izrađen - jeste, tako da eto, trajaće...

 

image.thumb.jpeg.9aa67ef38afd2531bd8824f00531d3c3.jpeg

Promenio član Paljevina
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Meni danas stigla kopija tog QuadLock-a sa alija, 5 evra. Ishvališe ga mnogi, u smislu da je dosta dobra kopija. Videćemo kako će se pokazati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Ima moj drugar kopiju, maltene je ista kao i ovaj original, samo je crvene boje. Materijal je malo lošiji, ali ništa strašno, eno ga, prešao već 4.000 km s nakačenom kopijom i telefonom, ništa mu ne fali..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja